Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 09:12:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 320290 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: декември 21, 2016, 23:47:07 »



Пожелавам ти момиче,  heart, ако не ще ти ги доведат отгледани  Wink

Не е лошо,  тогава ТЕ ще са ми виновни,  нали такава е тактиката,  Свекърва Wink
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: декември 22, 2016, 01:17:15 »

ех, че хубави резултати и настроение  give_rose Страхотни сте! Браво, бъдещи мамчета!

Аз утре следобяд ще съм на ултразвук. Да видим дали господина ще стане госпожица или ще си запази атрибута  blum Аз съм готова и за двата пола, толкова да няма значение за мен в момента тази подробност.
Нямам търпение да видя бебето  heart

 Offtopic Момичета, с какви якета сте? Моето зимно яке ми е вече трудно да го закопчавам и трябва да купя друго. Тук сега си беше сух студ, -24С, сега е по-добре, но реално ние може да имаме сняг до средата на май.
Та се чудя, яке за бременни/мама и бебе или нормално по-голям номер яке?

Гледам тези 3 варианта: 1, 2, 3

Второто ще трябва да е поръчка от Китай.
« Последна редакция: декември 22, 2016, 01:20:06 от Anichka » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #212 -: декември 22, 2016, 12:26:06 »

И аз вчера бях на изследвания. Единствено не си знам резултата от цитонамазката, защото лекарят ми я предава на куриер, чакам и резултати от токсоплазмозата. Като гледам нещата са ОК в общи линии. Трудно ми е да ги преценя, защото референтните стойности са за небременни. Единствено хемоглобинът ме изненада че е 125, което за мен е направо ниско. Истината е, че скоро не съм правила и курс по назобване с желязосъдържащи храни. На мен от храна сравнително бързо ми се повлияват резултатите. Това да е - регулира се! Притесняваше ме единствено глюкозата, защото изследването ми го взеха в 3 следобед и не знам защо решиха, че е на гладно и жадно. pardon Вече се оплаках в месечната. Е, за след като обядвах пица, бях яла и сладко, излезе 5,7, което си е пак добре. Не е 4 и нещо, но все пак е моментно състояние.
Другата седмица ще гледам да отскоча до ХЕИ, че там Васерманът е безплатен, а и ми е близо до работа. Имам и ЕКГ да пускам при личната, но може и след Нова година да го оставим.
А ръката продължава зверски да ме боли - как попаднах на толкова некадърна сестра?! beating

Аничка, дано всичко да е наред Clover Clover Clover За яке не мога да ти помогна - и трите пъти не съм била с огромни кореми. При мен даже го има обратния проблем, че качвам само на корем и всички дрехи за бременни са ми като торби. Панталон е цяло чудо, ако намеря да не ми хлопа в бедрата и да го повдигам постоянно. Даже имах един, който го дадох на една позната. Ако е жив, ще ми го върне и ще го нося на шивачка - толкова ме дразнеше, че постоянно се свличаше. Карам с туники, рокли и клинове. Напролет ще е още по-лесно. Палтата - всички ми стават, че даже има и къде занапред да се събирам. При теб си е проблем с тия температури! Ако ще можеш после да продадеш якето - може да си избереш, каквото ти хареса.

Аз май съм единствената тук, дето хич не се интересува от пола - поне до април-май месец. lol Пак съм си харесала количка в неутрални тонове. Само да убедя мъжо, че това ще е една от покупките и от това няма да пестя пари blush
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: декември 22, 2016, 14:21:23 »

Хехе, Мари, с 3 момчета ще е още по- интересно.  blum

Алексия, честити сини гащи.  smile

Ади, близо си до щастливия момент.  smile

Али, и нашата количка щеше да е в неутрални цветове, ама баш синя си имаме.  pardon
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #214 -: декември 22, 2016, 15:12:44 »

Хайде, да се оплача малко!
Изкарах няколко кошмарни часа с много силно главоболие, че чак ми се догажда. Добре, че татко дотича и ми донесе апарата им за кръвно. То бива с ниско кръвно да съм, ама моето съвсем е на изчезване. huhhuh.gif Сега се налях с айрян и продължавам с кола. Долната граница ми е още ниска. Дано се осаферя скоро!
Като съм си вкъщи ми се иска да свърша една камара неща, а явно в същото време имам нужда от нищонеправене поне няколко дни подред. Може би и цялото напрежение от работа ми избива в дни, в които съм отпусната. И вчера, и днес не спряха да ми звънят!
Все по-често усещам бебчето и ми е хубаво! Другото ще го наглася някакси pardon
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #215 -: декември 22, 2016, 15:13:33 »

Не е лошо,  тогава ТЕ ще са ми виновни,  нали такава е тактиката,  Свекърва Wink

То не бяха ли на Свекърва думите за отгледаните моми или се бъркам.
Важното е да е здраво както и ти другото са бели кахъри.

Алексия, честии сини гащи, определено няма да скучаят младежите.

Али, браво за резултатите.Аз пък всеки път бях много любопитна за пола smile

Ади, спокойно с второто всичко е по лежерно.


Ани, пожелавам ти от все сърце от тук нататък само хубави новини и за теб и за бебока  heart
За якето , ако носиш бебето в слинг или раница по- добре си вземи от тези и за бебета.Ще можеш да го ползваш следващата зима.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #216 -: декември 22, 2016, 15:22:55 »

Аничка, стискам палци всичко да е наред! За яке, като гледам колко студено става при вас и докога трае зимата май е добре да инвестираш в топло яке за бременни, със сигурност ще го износиш. При нас обикновено до края на февруари е кучия студ, ако изобщо има такъв и в началото на март омеква времето. Миналият път си бях преместила копчетата на старото палто и докато беше студено карая откопчавах последните две, сега нося едно яке, което по грешка купих два размера по-голямо. Голямо ми е ръцете, ама на корема ми е добре и засега има място още, дано да изкара до края на февруари, после моге и разкочано да го нося, а ако трябва ще купя яке...

Ади, леки финални метри give_rose

Който ще купува количка, каква мислите да вземете, а мамите, които са купували, имате ли препоръки? Ние предния път не сме купували, дадоха ни, но вече не става за ползване и трябва да купим. Имаме нова, но тя е лятна и за след 6 месеца, те ще трябва да купим. Хем не ми се дават много пари, хем гледам, че евтините бързо се разбрицват, а и няма много варианти. Изискванията ми са да не е танк като големина, да е маневрена и да се бута леко и да е съвместима с макси кози. Предишната ни беше Safety f1st, много съм доволна от нея,  три бебета изгледа, но вече не се сгъва, на коша за новородено не му се закопчава покривалото и още куп неща, та ще трябва нова. Засега съм загледала едно Куини, което ми е в бюджета, реших да не даваме повече от 6-700€ за количка с всичките й салтанати.

Ооо, Али, и ти си с моя проблем с кръвното:( на мен също айран със сол или кола ми помага.

Марта, Миме, свекърва ( дано не пропускам някой),  благодаря give_rose
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: декември 22, 2016, 15:27:01 »

Марта, това беше препратка към вчерашните вълнения на Свекърва, в месечната тема, понеже тя ме взе тука на подбив нещо blum

Али, айрянът е ок, тук не ни разрешават да пием кола.

Ани, стискам палци за добри новини днес. За дрехите не мога да дам съвет. Със Сами, понеже бях 7-8-9-ти месец зимата, си купих палто за бременни, но не беше особено добър избор.

Аз пък нещо посърнах днес. Имам пропуснати обаждания от гинеколожката и като върнах позвъняване ми се включи секретар с обяснение, че са почивка от днес следобед до 3-ти януари
Сега само предполагам какво е искала да ми каже и само се тревожа.
Друг път като е имало нещо ми е оставяла и гласови съобщения и писмени, обаче когато ми се обаждаха с лоши новини за БХС теста, въобще не пожелаха нищо да коментират по телефона, просто ме привикаха спешно на разговор.
Не знам и аз sad
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #218 -: декември 22, 2016, 15:35:13 »

Мари, съмнявам се , че ако има нещо ще чакат да минат две седмици.
Недей да се тревожиш и да го мислиш по празниците.Всичко ще бъде наред. heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #219 -: декември 22, 2016, 15:48:50 »

Да си кажа - малко се стреснах от цялата работа, че то като идва - не пита. Хубаво, че се случи днес вкъщи. Колата я разреждам с вода и ми маха и гаденето. То и колко ли ще изпия - на гладен стомах nea

Мари, Марта е права good Едва ли току така ще те оставят без информация при положение, че се гонят седмиците за тези изследвания. Силно стискам палци всичко да е наред с изследванията! give_rose

Алексия, ние ползвахме на Хаук Малибу. Супер доволна съм от нея! good Много пъти съм я коментирала тук. Лека - имаме 10-тина стъпала до асансьора, а и тук къде има рампи за колички, къде - не, къде уж ги има, ама са екстремно стръмни. Маневрена - много важно качество в градски условия, а не в магазин на идеално равен под. Отделен зимен и летен кош - реално ползвах количката със зимния кош 6 месеца, а с летния - година и шест. Хубаво е летния кош да има дълбок сенник. Важна е материята - да не запарва излишно, да не остават петна, да съхне лесно при пране, да не избелява бързо...
Нашата количка си е ОК - има дребни забележки поради ползване. Много търсих на кого да я дам за тази една година, в която не я ползвах. Не исках да я продаваме. Причината да искам друга е, че излезе на Хаук - Малибу ХЛ. lol По-висока, с по-голям кош, по-големи колела. За височината особено ми е супер важно, защото количка с висока дръжка без да е в графа танк трудно се намира. Сега съм склонна да продадем на безценица сегашната, но да вземем по-новия модел. Хем ще си е нова и ще мога да разчитам на гаранция, хем пак (живот и здраве) две години сериозна експлоатация. Приемам го като да си харесваш марката и модела на колата и в един момент да я смениш за по-нова модификация. Само където тук говорим за няколко нули по-малко пари Wink Аз съм много капризна на количка - мразя да са претруфени. Предпочитам по-изчистени линии crazy Чисто визуално съм много капризна в това отношение. Ама... да стигнем до там! Мнооого време има да мисля за подобни неща.
В Англия обаче си имате друг аршин за мерене. Много удобни и популярни марки там не са наложени тук. Къде заради цена, къде заради градски условия, внос, обслужване и тн...
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #220 -: декември 22, 2016, 16:03:14 »

Мари, според мен, ако имаше нещо много важно, нямаше да оставят така нещата, не се тревожи give_rose
Кола аз не съм питала дали може или не, пия от време на време за спасяване, но в ограничени количества.

Али, не съм в Англия, там имат сума ти марки различни. Тука има много варианти, но като цяло много скъпи. Аз имам горе долу същите изисквания като теб, като не ми е важно да е много лека, защото имаме асансьор. Иска ми се сега на намаленията след НГ да я вземем, заедно с кошчето за кола, че като гледах, си се връзва една цифра huhhuh.gif Мисля да взема и инсърт за новородено за раничката и това са ми големите покупки, друго нямаме, дрехи е ясно, че пак ще понакупя blush
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: декември 22, 2016, 16:07:37 »



Нашата е това. Покрива минимума от изисквания и като за тук е бюджетна, защото като изключим Hauk, всичко останало е от 1000 евро нагоре и разбира се супер качество.
Нашата я взехме с огромно намаление за 350 евро.
Мисля, че ще отгледа и второ бебе.
Но като за България например не става, най-вече заради улиците там.(казвам го за майките, които живеят там)

Да добавя, че имам впечатления и от Pegperego. Всичко им е много добро като качество, столчетата за кола също. Нямам представа обаче дали се вписват в бюджета ти. По спомен мисля, ако вземеш шасито с зимен кош и столчето, може би според тукашният стандарт ще си в този бюджет, за който говориш.
« Последна редакция: декември 22, 2016, 16:13:01 от Marri » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #222 -: декември 22, 2016, 16:09:05 »

Alleksia сега пускат страхотни намаления по ЮК сайтовете а и отделно в ebay има почти неползвани колички. Аз много харесвам Mutsy и Pegperego, на Mothercare моделите са също доста сполучливи и правят доста добри намаления. Аз сега съм с лятна Graco Mini Evo, много съм доволна, супер лека е 6кг и е в страхотен зелен цвят

https://www.amazon.co.uk/Graco-Evo-Mini-Pushchair-Limeade/dp/B00UGC37SO/ref=sr_1_3?s=baby&ie=UTF8&qid=1482415731&sr=1-3&keywords=graco+mini+evo
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #223 -: декември 22, 2016, 16:18:56 »

Ха, тук ме изненада! Заблудила съм се значи къде сте.
Екс ландера също ги харесвам, но ми идват малко по-тежки. Аз лично държа на една количка - не искам да купувам отделно лятна.
Преди живеехме в Тракия - сравнително нов квартал. Три и четирилентови булеварди, тротоари с плочки или асфалт за по две коли даже, скосени бордюри, няма подлези... Сега минахме по-към централната градска част и положението е УАУ! Две плочки на едно ниво няма, корените на дърветата са надигнали и тротоари, и асфалт, скосяване на бордюри няма почти никъде. Подлезите по центъра са или с идеално гладки плочи като за пируети, или пък са на паваж - излъскан до блясък. И да - любимият паваж из града като цяло! Донякъде съм подготвена, защото все пак това е кварталът, в който съм израснала и го познавам с дупките и копките, но аз не се спрях две години с обиколките. pardon
Другата голяма покупка при нас ще е матрак. Няма начин - сегашния е на доизживяване. Трябва само да вземем преграда за голямото легло и освобождаваме кошарата.
Дрехите са ясни - при нас сезоните няма да съвпаднат и ще има много малко за ползване от каката.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #224 -: декември 22, 2016, 16:22:06 »

Аз направих голяма грешка с тежка количка, за това около годинката я продадох даже още в гаранция за смешни пари и си взех Гракото. Него го вдигаме с две ръце и го пренасяме с детето вътре. Това Чико Урбан мен много ме кефи, че е трансформиращо и няма два отделни коша, ама всички казват че не е за тук. Ох аз си умирам колички да купувам.... с едно дете минах през 4 колички  girl_impossible girl_impossible girl_impossible
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines