Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 08:03:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 320370 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: декември 08, 2016, 09:59:43 »

Миши, до четвърти месец свалих 5 килограма.После наваксах и накрая имах общо качени 14 кг, според лекаря ми съм се движела в страхотни граници.Аз не повръщах, това не го правя и като болна, но не можех да приема нищо, дори от водата ми ставаше много зле.Пиех само газирана вода с лимон, ядях домати със сирене и така оцелях 3 месеца.Най-трудно беше сутрин като трябваше да пия хапчета.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: декември 08, 2016, 10:13:31 »

Газираното много помага наистина, но не трябва да е сладко. Понеже на мен ми се гади по всяко време на денонощието, ме спасява единствено един газиран, ябълков сок, без захар, направо се родих с него.
Маслините и аз мога да кажа, че помагат.
От време на време и солен айрян.

Аз не се мажа с нищо, имам много материал за разтягане(за съжаление), а и честно казано, освен за облекчаване на сърбежа, тези мазила не ми помогнаха за друго. Кожата се "амортизира" много angry
Но какво да се прави..., част от цената...
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #167 -: декември 08, 2016, 10:28:09 »

Гледам ви всички редовни от месечната тема сте се пренесли в бебешката. Пожелавам ви по едно коледно чудо  heart и догодина всички тук със повод!
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #168 -: декември 08, 2016, 10:29:29 »

Аличка честито за хубавата новина yahoo . Биохимичния резонанс и аз не знам за какво ми беше, но пате... уж всичко да знам, че е наред. После се сетих, че възнамерявах при друг доктор да го правя на по-късен етап.
Тази сутрин се измерих отново съм си 45 кг  danceg След 3 месеца непрестанно повръщане по всяко време на денонощието, явно това приключва и ще мога да си хапвам всичко. Иначе пиех всички видове капки и хапчета за повръщане, като ги редувах, но при мен не помагаха. За маслините не го знаех, но ще пробвам.
Аз продължавам с въпросите  blush имате ли домашен любимец и какво ви е мнението за съвместното съжителство на котките и бременни. Изследването за Токсоплазмозата  ми е отрицателна, доктора каза че няма проблем да е тук, без това животинчето седи само в едната стая заради мен, но роднини постоянно ме плашат и ни карат да я махнем.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #169 -: декември 08, 2016, 10:39:54 »

Токсоплазмоза можеш да хванеш с голяма вероятност, ако ядеш не добре измити плодове и зеленчуци. Що се отнася до домашни котки, които са подложени на обезпаразитяване, не излизат навън, нещата са повече в сферата на научната фантастика. Не че няма вероятност, но е нищожна. Не трябва да чистиш акото на животното. Това, че е около теб, не ти пречи. Щом имаш алергии, избягвай все пак контакт с храната й. Преди всичко е въпрос на лична хигиена и не вярвам да ядеш с мръсни ръце, нали?
В градския транспорт можеш да хванеш много повече страхотии само за протокола.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #170 -: декември 08, 2016, 10:48:55 »

Али, още веднъж честито и добре дошла в темата smile


За повръщането, миналия път не ми се ставало лошо, но сега много повръщах първия триместър. Честно казано повече ме дразнеше самото гадене отколкото самото връщане... маслините и на мен ми помагаха, разреждах си ябълков сок без захар с газирана вода 1:1 и помагаше. Домати не можех да понасям доскоро, но вече хапвам чери доматчета. И сигурно изядох собственото си тегло в грейпфрути  smile

Аз вчера на преглед, добре  изглждаше човечето, след 2 седмици съм на ФМ, да о всичко да си му е наред. Аз обаче отсега започвам да пия еутирокс, надявах се да ми се размине, не че е голяма болка, ама толкова много ми се спи и се изморявам, само това ми пречи. Спя по 9 часа и пак ми се спи... Засега няма да пия желязо, но пък продължавам с утрогестана и магнезия. Голяма схема правя кое кога да взимам, защото всичките не трябва заедно.

Много ми се иска вече да мине феталната и всичко да е наред и малко да попазарувам:) то ние всичко имаме, ама тоя път ще трябва да купим количка и кошница за колата и малко дрешки, предимно за мой кеф smile аз и доста раздадох де, но имаме останали.

Още не сме казали на бъдещия батко, чакаме да мине феталната и тогава полека ше го подготвяме. Иначе той милия продължава да ми заръчва сутрин да лягам да спя в хола  heart както когато трябваше да лежа smile


П.с. Присъединявам се към това, което Али е казала. Токсоплазмоза е по вероятно да се хване от недостатъчно добре или изобщо немити плодове, салати и зелечуци и недоготвено месо, отколкото от домашна котка, макар че не бива да й чистиш тоалетната. Аз съм я карала, ама внимавам и за листериозата, че по нашите географски ширини всичко е недопечено и непастьоризирано crazy
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: декември 08, 2016, 22:35:29 »

Аличка, честитооо Bravo
За гаденето нищичко не ми помагаше. Сега за киселините си пия доста вода с половин разтворена лъжичка сода и изстискан лимон. Газира се и става като лимонада, помага ми временно. Но вече свикнах 8 месеца да ми се гади, още малко има да издържа..
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: декември 08, 2016, 22:43:10 »

8 месеца  Oh my ...

Напълно ме отчая. Аз броя дните до влизане във втори триместър,  с надеждата всичко да отмине....
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: декември 09, 2016, 15:50:09 »

Мари, да те отчаям ли още малко;) и аз до 9месец повръщах. само последните двайсетина дни спрях. но и след като родих сутрин очаквах да ми е лошо
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: декември 09, 2016, 16:01:52 »

На мен ще ми мине, аз съм се записала за момиче blum
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #175 -: декември 09, 2016, 16:16:09 »

Аличка, честито и от мен! Леко бременеене и здраво бебче на финала  give_rose

И при мен все още се случва да повърна, предимно вечер. Със София по това време вече бях ок  pardon  Вече се включва и другата екстра- киселините. За сега не са много силни, само когато легна вечерта, но като знам колко ужасно беше първия път от сега ми се реве  cray Има ли някакъв начин за облекчаване без хапчета. И моя мъж като Адичко пие сода с вода, само че той слага лимонтузу. Още не съм се престрашила да пробвам, звучи ми гадно  blush
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: декември 09, 2016, 16:47:20 »

Идвам да се отчета след прегледа, имам си ембрионче 1,79 см. със сърдечна дейност  yahoo
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: декември 09, 2016, 17:02:55 »

Да,  тези първи прегледи са много вълнуващи!  Bravo
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: декември 11, 2016, 11:47:40 »

Браво, честито! Bravo

На мен ще ми мине, аз съм се записала за момиче blum
Стискам ти палци! Аз съм от "късметлийките", които си карат цяла бременност така...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #179 -: декември 11, 2016, 14:33:53 »

Така, така! Нека има хубави вълнения тук!
Аз не съм разказвала за два-три по- интересни прегледа при мен, ама ще е като седна на компютъра.
Тя и майка е била така с мен почти 9 месеца. Ама това да е зорът. Неприятно е, но не е чак толкова страшно. Да си растат бебешоците!
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines