Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 01:49:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 319665 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: ноември 22, 2016, 14:06:25 »

 Offtopic Киви, пожелай ми на мен да забременея, ама да износя и родя здраво бебе, че + тестове, вече не ме радват много  blush kiss2  give_rose
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: ноември 22, 2016, 14:59:03 »

Мари, абе просто чета си те, мисля си "Сега Мари с тези двама сладура ако спретне и някое трето"..Все едно съм знаела, значи smile
И при мен хората реагираха странно, гадно и тъпо даже, защото разликата им ще е 2 г. Всички бяха "Ама много малка разлика", "Ама ти сега се върна на работа, сега пак ли", абе ей такива..Много ми беше тъпо и крих по-дълго в началото. Сега вече не е така, де. Радват се.

Миши, честито! smile
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #122 -: ноември 22, 2016, 15:01:59 »

Мари,  честитооо give_rose много се радвам на такива смели мами! Още повече,  че и ти си далече от близки и помощ! Пожелавам ти лека бременност и прекрасна девойка на финала, Ей така за разкож ❤️❤️❤️
И аз като Маги имах мечта за 3 деца, момичета, но сега като забременях и взех да се отказвам. Не съм нито толкова смела, нито оправна!
Миши, честито и на теб!
Ей ама много ни се напълни темичката, суперрр  Bravo
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #123 -: ноември 22, 2016, 15:10:20 »

Ехеее честито Мари. Това си е супер новина. Дано е лека бременноста. Ама като те чувам че си с всички екстри залагам на девойка  good
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: ноември 22, 2016, 16:06:22 »

Миши, честито и на теб!

Да ви е леко бременеенето, момичета smile

Киви, каво започнах да ти чета поста и си викам айде още един положителен тест  PREGQ
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: ноември 22, 2016, 16:11:53 »

Мари, много се зарадвах, когато прочетох хубавата новина.  heart Много, много се радвам за вас.
Дано пожеланията ми за момиченце се сбъднат, но най-важното е да е живо и здраво.  heart
Абе, зачудих се какво имаше предвид като писа за колажа в темата ми, ама хич и не се сетих.
Пожелавам ти скоро неразположенията да отминат и да се радваш на оставащото време. Още едно раче е на път.  yahoo
Ето, сега ми е още по-усмихнато днес. Girl_hide

Миши, честито и на теб! Желая ти лека бременност и здраво бебче на финала.  smile
Активен
Roxanne_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



« Отговор #126 -: ноември 22, 2016, 16:20:11 »

Мари, напълно те разбирам как си се почувствала. При мен татко така реагира, когато му каза, че съм бременна с Йоан. Едва ли не ме обвиниха, че причинявам това на внучето му, което горкичкото било още бебенце. Заболя ме, но го очаквах и даже не му се сърдя. После какви ли не коментари слушах, веднъж на съседната маса една "дама" на всеуслошание, гледайки ме с корема и с детето на ръце коментираше "Как не знаели някои, че и докато кърмиш се забременява! crazy nea" Просто незнам защо хората са склонни да обсъждат и укоряват за нещо толкова лично като това дали да имаш дете/деца, с каква разлика, брой и т.н. Около нас миналата година три от най-близките ни приятели се сдобиха с трети дечица. В училището на децата масово семействата имат по три, даже 4. Какво е това нашето закостеняло, посткомунистическо общество, което слага шаблона, че трябва да имаш две и това е. Ако останеш пък с едно, цял живот подмятания чуваш как е време за сестричка/братче.
Аз не съм решила, че искам трето, но и идеята да си кажа край, не искам повече деца също не мога да я приема. Моят мъж пък казва, че не можел да изтърпи притеснението за още една бременност.  smile
Щом искаш момиченце и аз стискам палци, но Симеон го е казал много хубаво. heart Децата са по-мъдри и умни от нас.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #127 -: ноември 22, 2016, 16:31:56 »


Киви, каво започнах да ти чета поста и си викам айде още един положителен тест  PREGQ

И аз така  good

Миши,
честито и лека бременност.

Тони, пожелавам ти да износиш здраво бебе много скоро( скоро, скоро след 9 месеца де  blum)

Ама като те чувам че си с всички екстри залагам на девойка  good

Булче, аз бях така с Явор  smile

Роксиgood
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: ноември 22, 2016, 17:06:03 »

Мили, Булче, Миме, благодаря! give_rose

Не вярвам много в "предсказания" на пола. Вероятно ще го узнаем скоро, защото предполагам, че след БХС, ще се наложи да правим кръвен тест, а и дори да не се наложи, ако рискът е по-голям от 1:1000, тестът се поема от здравната застраховка и аз самата ще искам да го направя.

Изпитвам и лека вина по отношение на Сами, защото той е още малък, а отсега се налага да го лишавам от някои неща, например днес не можахме да излезем на едно прекрасно слънце, защото няма сили за две излизания, а вечерта така или иначе излизаме, защото Симеон има уроци по музика....
Още не съм приключила окончателно с кърменето, въпреки че принципно няма наложителна причина да го правя.

И такива размисли и страсти покрай нас.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #129 -: ноември 22, 2016, 22:40:40 »

Мари, много хубаво! Сигурна бях, че ще се престрашите за трето  give_rose Най-искрено ти пожелавам да е една малка, сладка госпожица, но каквото и да е, да е живо и здраво на първо място  heart Много, много се радвам за вас! Дано все по-често има семейства като вас, които се престрашават за повече дечица, браво! Не го мисли Сами, достатъчно голям ще е, нашата разлика с брат ми е 2 години и 8 месеца и не съм се чувствала пренебрегната за негова сметка smile

Честито и на всички други бъдещи мамчета  give_rose Много бебета се събрахте вече за догодина, супер  heart
« Последна редакция: ноември 22, 2016, 22:42:40 от Feribotka » Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #130 -: ноември 23, 2016, 09:38:43 »

Мишииииииииииии, любима моя "възрастна" съфорумка! Честитоооооо!!!  heart heart heart

Мари, ти ме срази с новината хахахах шок! Честито и на теб!!! kiss2

И лека бременност! С екстри, без екстри....накрая пухкави, здрави и сладички бебчета!
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: ноември 23, 2016, 11:41:55 »

Фери, Наде  give_rose

Така е, пълна съм с изненади. tease

Макар, че някои съфорумки са точно тази са я предвидили blush
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #132 -: ноември 23, 2016, 12:46:48 »

Миши, честито и на теб! Лека и безпроблемна бременност и здраво бебе!

Тони, на теб ти пожлавам съвсем скоро да се придъединиш в темата!

Мари, аз също си мислех дали няма да ни изненадаш smile и ето че бях права Wink между другото, като казваш, че се чудиш дали е смелост или лудост, от много хора с 3 деца чувам или чета, че е по-трудно преминаването от 1към 2, отколкото от 2 към 3, може би Марта ще каже дали е така... аз лично също много бих искала да имам 3 деца, но все повече започва да ми струва, че май няма да стане. Затова винаги се радвам и възхищавам на майки и въобше родители с 3 и повече деца.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: ноември 23, 2016, 22:54:28 »

Благодаря на всички за милото посрещане отново  give_rose

Толкова се зарадвах да видя темата препълнена с толкова нови бъдещи мами. Дано този бебе-наплив да продължи и всички, които си пожелават да пишат в темичката като бъдещи мами, да го направят много скоро.

Мари,  give_rose от сърце ти пожелавам здраво бебче! И дано да си ти по-спокойна. Много съжалявам за емоциите, през които трябва да преминеш с приятели и роднини. За съжаление и при второ бебе чух толкова много отрицателни думи, че с лекота мога да кажа, че тук във форума, Вие повече се зарадвахте, отколкото роднините ни.

Да дам кратък отчет от 16-та седмица.
Пулс на бебето - около 150. Акушерката го гони, за да му засече пулса. Беше доста активен. Реално аз го усещам от няколко седмици и е много приятно.

При мен: Кг - от началото +2кг.
Кръвно: 121/62 и пулс 98.

В 13-та седмица ми се обадиха и ми казаха неприятни резултати от генетичния тест за носител (звучи тъпо в превод). На английски се пише genetics carrrier test. Просто нямах сили да пиша по-рано.
Носител съм на Bardet-Biedl синдром. Вероятността е 1:630 бебето да е болно. Този синдром причинява проблеми с очите, бъбреците, повече пръсти, и други проблеми.
Аз съм човек на точните науки и тази вероятност определено не ми повлия добре. Дори Влади да се тества и шанса за болно бебе да намалее, все пак го има този 1. Помолих гинеколозите да направят ултразвук в 14-та седмица, за да погледнат пръстите и бъбреците, но ми отказаха, с причината, че няма резултата да е отново 100%. На частен УЗ мога да отида, но само ще ми покажат бебето. Няма да разгледат органите.
Да кажа, че не го мисля, ще излъжа. И с малко стрес в работата и започнах да не мога да спя. Мисля. И не мога да го измисля.
От вторник до сега се възстанови неврологичен проблем, които имах. Невроложката ми не знае какво да ме прави. Ще ме прехвърли на друга невроложка, която специализира в бременност + епилепсия. И на 5 декември ще ме приемат в болница за 5 дни и ще ме поставят на видео ЕЕГ.

И аз си оставам с положителна нагласа, че всичко е наред и не съм изтеглила късата клечка. В този момент, може би, ако имах малко повече вяра, сигурно щеше да ми помогне.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: ноември 23, 2016, 23:35:29 »

Аничка, благодаря ти!


В същото време искам да ти кажа, кураж и не губи надежда! good

Има ли друг вариант за точно изследване, кръвен тест, амниоцентеза? Нещо, което ще даде точен резултат....

Аз имах висок риск 1:80(не помня вече по кой показател), но се покриваше от кръвен тест и се успокоих след 15 дни стрес. Това беше с второто дете.
Така че те разбирам отлично и силно стискам палци всичко с вас да е наред. give_rose
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines