Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 09:26:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 320376 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: ноември 16, 2016, 11:00:40 »

Честито сърчице, Роси. Да тупка все така до термин   heart
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: ноември 16, 2016, 22:09:45 »

Честито сърчице heart

Аз пък днес бях на 3та ФМ, дребоса е прекрасен, всичко му е наред, прилича на батко си много! В 30 г.с. е 1 кг. и 740 гр., понатежава ми вече  smile
Прави опити да диша, гледахме как си отваря дробчетата и вдишва амниотична течност. МНого било хубаво, защото се упражнявал.
Активен
rossi55
Любопитен
*
Публикации: 31



« Отговор #77 -: ноември 17, 2016, 09:43:42 »

Eх, че хубаво smile представям си само колко по-вълнуващи стават прегледите с напредването на бременността smile
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #78 -: ноември 17, 2016, 21:48:19 »

Adi4ko браво за хубавите новини!
Ние също днес бяхме на ултразвук. Всичко ни е наред, всичко си имаме  и си отговаряме на седмиците  yahoo Не успяха да видят добре пола на бебенцето, беше си свило крачетата отпред, но клони към момче  blush  Няма да имам повече сканове, освен ако не се наложи нещо извънредно, но ние ще отидем на частно, след 5-6 седмици да го видим и на 4Д  girl_wink
Аз имам въпрос към мами с втора бременност (или раждали 2 и повече пъти), които са раждали първото си детенце с операция. Аз родих моето с цезарово сечение по спешност, сега имам право на избор, дали нормално или пак цезарово. В голяма чуденка съм, винаги съм си мислила, че ще искам нормално, но все повече си мисля, какво да се правя на герой. Честно казано съм доста объркана. Утре имам час с доктор да обсъдим, надявам се, че няма да ме карат да решавам от сега.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #79 -: ноември 18, 2016, 08:53:17 »

Millie, къде живееш? Тук в България такова право на избор нямаш. Аз исках второто ми раждане да е нормално, но категорично ми отказаха. Първото беше секцио по спешност и то в 21-22 седмица. Според моят лекар трябва да има поне 5-7 години между двете. Рискът иначе е огромен. В много държави няма точна граница законово. Затова и не се предприема нищо рисково за живота на майката. В този случай говорим за нейното здраве и живот.
Наша позната е родила преди повече от 20 години първото със секцио в 7 месец, а второто е изхвърчало като тапа в 8- я. Разликата между двете й деца е  3,5 години. При такива супер спешни случаи няма начин да спрат нормално раждане и тепърва да подготвят секцио. Въпросът е, ако всичко си протича нормално.
Лошото на секциото е, че това е една от най-тежките гинекологични операции. Не се знае след първо отваряне кое как е зараснало, има ли сраствания и тн.
Не знам как се поставя такъв въпрос на бременна, при все, че лекарите не са на едно мнение.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: ноември 18, 2016, 10:39:56 »

Разбира се, че имаш право на избор!!!!!!!! Просто трябва да отидеш при точният доктор. Виктор беше със спешно секцио, сега съм се насочила към нормално раждане и никой досега не ми е казал, че ще е твърдо секцио. Ако всичко върви добре, секциото само по себе си не е предпоставка за следващо секцио. Доста четох по темата и мога да кажа, че:
1. Реално рискът от руптура е 0,1 %
2. В България законово са 2 г. от раждането до датата на термина. Но реално се случват нормални раждания и за по-малък период. Веднага ти давам пример с момиче от групата ми с декемврийчета (на Вики), дъщеря й е колкото Вики, тя роди нормално лятото, юли, реално около година и половина след секциото.
3. В повечето държави разликата препоръчват даже да е една година, в България е 2 г. В доста държави, мога да дам за пример Германия със сигурност, това, че първото ти е секцио, не е предпоставка за второ секцио и винаги, или поне в 90 % от случаите те пробват първо нормално.
Мога да ти кажа доктори, израждащи нормално след секцио за София. Успех и не се поддавай Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #81 -: ноември 18, 2016, 11:27:13 »

Адичко, със сигурност има не един и два такива случая good При мен се оказа, че имаше едно доста утежняващо обстоятелство, което го разбрах случайно вече след раждането.
Millie, ти при същия лекар ли ще раждаш? Нали беше казала за термин април - не е ли рано да говорите за начин на раждане?
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: ноември 18, 2016, 12:44:57 »

Разбира се, когато има други допълващи фактори, препоръчват секцио. Но ако всичко друго е наред, самото секцио не е предпоставка за второ, това исках да кажа.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #83 -: ноември 18, 2016, 14:17:08 »

Момичета, благодаря ви за мненията и за дискусията. Живея в Англия. Тук след първо раждане секцио имаш право на избор, но разбира се докторите се опитват да те обедят за нормално раждане. Днес бях на разговор с акушерка и доктор. Казах им, че не съм решила още и искам още време. Имам час за 36 та седмица, да говорим отново.  Ако бях казала, че искам секцио, вече щях да имам дата за 39 +1. Аз всъщност след разговора взех решение за себе си. Ще поискам секцио 39 г с, но ако раждането започне по- рано ще се пробвам нормално, стига всичко да е наред. Не искам да преносвам. София я родих 41 г с, 4.200 кг.
Alichka тук няма избор на лекар или акушерка. Който е на смяна.
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: ноември 18, 2016, 18:15:29 »

Честито сърчице на rossi55! Да бие все така силно и уверено!  give_rose
Аз днес бях на първи преглед и беше страхотно - видя се сакчето 9 мм., има си жълтъчно мехурче, отговаря на 5 г.с.+5 д., значи - три дни напред дори. Така се зарадвах като го видях, че си е на мястото и се развива добре  blush
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: ноември 18, 2016, 22:24:55 »

Мили, в Англия винаги ще те натискат за естествено. Това, което си решила звучи разумно, щом искаш да се пробваш, но ако и второто е толкова голямо, според мен доста ще се озориш.
Аз родих и двете деца със секцио. Първият път много исках естествено, но се наложи секцио. Вторият път дори не се замислих. Вече знаех какво да очаквам, какви са болките и колко бързо се възстановяваш , познатото беше по-добре за мен, а и като видях естествено раждащите се зарадвах, че съм секцио.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #86 -: ноември 21, 2016, 10:08:16 »

Браво за хубавите новини от всички!

Мили, имам колежка, при която първото дете е секцио, второто е нормално, казва, че след второто раждане много по-лесно се е възстановила. Както прецениш и както ще се чувстваш по-добре и по-спокойна ти. Аз лично, с едно нормално и трудно раждане май пак клоня към нормално, но то си лично предпочитание. Този път обаче ще се подготвя психически за възможността за секцио, защото предишния път дори не го възприемах като вариант, а реално ме приеха за секцио, но успях да родя нормално,  но пък що рев изревах предната вечер pardon

Иначе малко ъпдейт от мен - според лекаря ми не се виждат проблеми вече и ме върна на работа пробно със заръката веднага да се обадя за болничен, ако има проблем и естествено продължавам с лекарствата. Засега отвреме на време ме постяга корема,  но относително рядко и си ходя на работа. Ще видим по-натам, дано вече сме минали трудното и тепърва ни предстоят хубави неща. Още не знаем пол, но не ми е толкова важно, най-важното е да е здраво човечето. На ФМ съм чааак втората половина на декември...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #87 -: ноември 21, 2016, 12:28:18 »

Мили, много разумно звучи в твоята ситуация това решение! Имай само предвид, че все пак ще е първо нормално и може да се проточи, но то гаранции няма. Аз помня едно много голямо бебче тук във форума, но не помнех, че е било твоето.
Алексия, то и аз ревах, ама защото не ме пуснаха за нормално. Вари ме, печи ме - секциото не го приемам поне за себе си.
Брей, напълнили сте темата. Браво! Все хубави новини да споделяте!
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #88 -: ноември 21, 2016, 14:01:34 »

Момичета, аз почти си родих нормално, липсваше ми май само финалния напън с излизането на бебето, оказа се, че позицията на главичка не била правилна ( вместо надолу към гърдичките е била нагоре). Направиха секциото, когато тоновете на бебето започнаха да падат. Казаха, че е била заклещена. Та понеже вече почти съм си раждала нормално  се предполага, че ще е по- лесно, макар че нищо не се знае. Каквото стане! Не ме плаши секциото, въстанових се мн бързо.
alleksia, от сърце ти жела всичко трудно да е зад гърба ти и от тук нататък лека и безпроблемна бременност.
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: ноември 21, 2016, 18:56:24 »

Момичета, аз почти си родих нормално, липсваше ми май само финалния напън с излизането на бебето, оказа се, че позицията на главичка не била правилна ( вместо надолу към гърдичките е била нагоре). Направиха секциото, когато тоновете на бебето започнаха да падат. Казаха, че е била заклещена. Та понеже вече почти съм си раждала нормално  се предполага, че ще е по- лесно, макар че нищо не се знае. Каквото стане! Не ме плаши секциото, въстанових се мн бързо.
alleksia, от сърце ти жела всичко трудно да е зад гърба ти и от тук нататък лека и безпроблемна бременност.
Абсолютно същото се случи и с нас, по същия начин беше се заклещил, седеше високо и не мърдаше, чакахме го 4 часа с пълно разкритие, обаче не слезна. Тоест и аз съм си имала почти цялото нормално раждане без изгонването. Много ревах тогава и продължавам да съм твърдо против секциото без сериозни медицински причини. Но не се знае сега какво ще стане, та съм подготвена психически за още едно секцио..
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines