Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 07:27:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 320200 пъти)
 
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #825 -: юни 22, 2017, 13:56:51 »

Иначе щеше да е яко и 7.7.17

Малко вероятно ми се струва, но това е датата на годишнината ми с непримиримото ми гадже хаххахаха много любов ще донесе на госпожицата.  heart

Но аз залагам на 30.06. smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #826 -: юни 22, 2017, 14:02:34 »

Аз пък казвам 03.07.17 blum

Ameerah, браво за добрите новини.
И на двете момчета им видях лицата, като ги родих.

Моята лекарка все искаше да ми показва лицето, но последните пъти беше невъзможно, пък аз я успокоявах,че скоро ще го видим реално.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #827 -: юни 22, 2017, 15:09:26 »

 Bravo Амира, браво за хубавите новини.
Като видях, че Мари е писала и ми мина през ума да не си родила вчера...

Ох, при нас се почна с тормоза. С мила усмивка на лице, шефката ми вади душицата. Не ми дава и миг да си отдъхна, а ако взема да си тръгна по-рано както вчера (имаше родителска среща в градината на Дани, защото ще сме 1-ва група на есен), на следващия ден ми го връща тъпкано.
След като обучавах едни колеги 1.5 ч по обяд седнала и се върнах в стаята с идеята поне малко да се разтъпча за 5 минути до тоалетната, кафе и тн, тя ме юрна, ядосана от нещо/някой за един екшън план, който бях довършила, но типично по близнашки, тя вече беше на друго мнение от това, което бяхме обсъждали и се държеше все едно аз не съм си свършила работата. В един момент просто станах, взех си чашата за вода и излезнах, казвайки, че имам нужда да отида за вода и до тоалетната, защото не съм успяла след обучението. Стоях си в кенефа 5-6 минути и се върнах. При което коментарът беше "Помислих, че си се удавила в тоалетната вече". Много се издразних. Бременна съм, мамка му. Явно съм имала нужда да съм там 5 минути. Вече сериозно си мисля да си пусна болничен от септември и да не ми пука (ще е голяма драма в работата, огромна), но пък сега се оказва, че за тия по-дълги болнични се плащало и трябвало от комисия да се издават след ехографски преглед и тн. Моля ви да ми разясните, ако знаете
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #828 -: юни 22, 2017, 15:12:12 »

Нищо не се плаща, аз един лев не съм дала.Лекарят който ти води ЖК, ти изпраща документите на лекарска комисия и те решават дали имаш нужда или не.Сега ако лекарите от съответната болница са го превърнали в бизнес е друга бира.Аз не съм плащала нищо, лежах а 2 пъти в болница и там не платих нищо, а беше частна.Всичко мина по ЗК.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #829 -: юни 22, 2017, 15:13:13 »

И аз обмислям след септември да си кажем чао с работата... Тъпото е, че днес момичето, което си мислех, че ще дойде на всяка цена понеже й трябва работа, не дойде.. Единствената, която одобрихме от 22-ма..

Миленка, това е направо ужасно, не бих издържала такъв тормоз честно..  nea За плащането съм чувала различни неща навсякъде.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #830 -: юни 22, 2017, 15:22:42 »

Миленка,с плащане, без плащане, аз на всичко бих се съгласила, това не е работа.....
Аз друго бях направила,  три болнични по 7 дни, преди 45-дневният,един от личният лекар, следващият от гинеколога и пак от личният. Лошото обаче е, че финансово никак не излизат добре така, но не ми се занимаваше с комисии, пък още по-малко да лежа по болници.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #831 -: юни 22, 2017, 15:49:08 »

Маги, ще питам АГто!! Аз съм виждала, докато чакам за ЖК, други мами да идват само за болничен и за това бях останала с впечатлението, че просто отиваш и ди го дават като ти е водещият лекар и ти знае обстоятелствата.
Моята будна съвест ме кара да се колебая, защото съм project manager на един проект, който е важен, но ми го нахендриха паралелно с останалите ангажименти. Не че няма да се справят без мен, но все пак ми е лекичко съвестно. Но все по- несъвестсно взима да ми става и до септември се надявам вече да съм съвсем на едно мнение smile

Тони, как така не дойде?! Нали е наета на работа?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #832 -: юни 22, 2017, 15:56:29 »

Не, от 22-ма кандидати извикахме само нея.. Тя не дойде..  pardon

Иначе и аз бях с нагласата да работя до последно, а и след това от вкъщи, ама ще пропусна. Вече съм сигурна  nea
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #833 -: юни 22, 2017, 16:05:10 »

И едното и другото не са много ок. Като останете вкъщи започва едно мислене..., времето върви по-бавно. За Тони говоря, иначе Миленка си има кой да й отвлича вниманието smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #834 -: юни 22, 2017, 16:57:30 »

Миленка АГ-то ти издава болнични, мисля че след 15та седмица ако излезнеш и вече до края само удължаваш без да минаваш през комисии. Може да се наложи 3 дни в болница само.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #835 -: юни 22, 2017, 17:43:30 »

Ако нещо не са променили, АГ-то може да издаде един 7-дневен и едно продължение пак за 7 дни. След това единствено комисия, като обикновено това са състояния(тези за повече дни болничен),  които изискват минимум 3дни болничен престой. Комисиите минават доста фиктивни, но обикновено болничния престой го правят. Естествено не би следвало да плащаш нищо, но много зависи лекарите на какво мнение са....
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #836 -: юни 22, 2017, 20:19:52 »

Болничен се издава много лесно, комисията и всичко е проформа т.е. следящият гинеколог урежда подписите на комисията без дори да те е видяла. Когато прецениш, че не издържаш повече и твоето спокойствие и това на бебето е по-важно от работата, която така или иначе ще вършиш цял живот, казваш на гинеколога, че си подложена на стрес и това не ти се отразява добре и това е. Болничният е 80-90% от заплатата.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #837 -: юни 23, 2017, 07:37:29 »

Болничен се издава много лесно, комисията и всичко е проформа т.е. следящият гинеколог урежда подписите на комисията без дори да те е видяла. Когато прецениш, че не издържаш повече и твоето спокойствие и това на бебето е по-важно от работата, която така или иначе ще вършиш цял живот, казваш на гинеколога, че си подложена на стрес и това не ти се отразява добре и това е. Болничният е 80-90% от заплатата.

 good

 В комисията присъства и следящия бременността гинеколог. При издаването на продължение на болничния ходех в болницата за няколко часа, заради евентуални проверки. Пари никога не са ми искали.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #838 -: юни 23, 2017, 07:40:03 »

Пак да кажа, че в София в различните болници, независимо държавни или не, може да ти искат 50-60лв. за комисия. Провери си на място в твоята болница, каква е процедурата  give_rose
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #839 -: юни 23, 2017, 07:49:09 »

Да момичетата са обяснили.Първия болничен е кратък мисля до 14 дни може да ти издаде АГ-то.След това ти взима картона и с него на ЛКК.Там естествено ти подписват и подпечатват книжката и ти отиваш само да си я вземеш и да вземеш прикрепения болничен.Това е.Общо болнични дни давани за година са 180, ако ги надхвърлите минавате на ТЕЛК.Ако имате проблеми може да ви вкарат в болница за 3-4 дни, зависи от пътеката.Аз лично дори и с проблеми и контракции работих до последно.Ходех за 2 или 3 дни в офиса и после в къщи на компютъра оправях чертежи и проекти.Прецених, че въображението ми е прекалено будно и ще звъня на АГ-то за всеки дискомфорт ако си седя в къщи.Е има 2 посещения в болницата ама те бяха повече за сигурност АГ-то искаше да се застрахова, че ще изкараме с малката до термин.Дори и след като родих поработвах като имаше зор.Благодарна съм, защото това ме държеше в кондиция и не ми позволи съвсем да затъпея.
Активен
Страници: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines