Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 10:06:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 320291 пъти)
 
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #750 -: юни 13, 2017, 16:27:57 »

Oххх, тва с племенницата е много куцо, но току-виж се появило момченце и ще разреши този казус  blum
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #751 -: юни 13, 2017, 16:36:01 »

Тъкмо ми се обадиха от кабинета на лекарката, че теста за стрептококи група Б е положителен GROAN
Не знам в България как процедират(навреме нямах), но тук преди раждането-нищо, при постъпването за раждане ще ни "гостят" и двамата с антибиотици angry
Много ме е яд, но нищо не мога да направя, нито пък нещо зависи от мен....
Като се замисля може въобще да не стигнем до този вариант, май по-добре да не се вживявам толкова.....
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #752 -: юни 13, 2017, 16:48:31 »

Мари, не се тревожи, по-добре да знаеш предварително и да ти сложат антибиотик, отколкото не. Имам позната, на която не са сложили система с антибиотик и бебето е било болни дълго време. При мен с първото раждане също беше положителен теста, но всички беше наред, така че наистина е по-малкото зло give_rose
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #753 -: юни 13, 2017, 16:53:36 »

Така си е, обаче като чуя антибиотик и направо настръхвам, но няма начин, според статистиката 30-40 % от жените са с такава естествена микрофлора pardon
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #754 -: юни 13, 2017, 17:28:16 »

Мари,хич не се нервирай Wink нека е здрава принцеската,един антибиотик е нищо работа ( така се казва де Wink) ... heart heart heart
 Тони,знаех си  yahoo иухууууууу,ей започнала съм много да познавам Wink идвайте на кафе да ви гледам,нали баба Ванга ми е бивша съседка,,та прихванала съм нейсе нещо..Много се радвам,че всичко е наред,успокой си душичката и само хубави новини  heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #755 -: юни 13, 2017, 17:54:30 »

Мария я видяхме като пол, когато бях вече в 7-я месец, като седмици не помня точно. Тя все беше свита на топка. Симеон го видяхме още този февруари и то много ясно.
Мари, тук често предписват вагинално таблетки полижинакс, дори преди секцио превантивно. Вярвам, че АБ ще е съобразен и с теб, и с бебка.
Активен
Adria
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 48



« Отговор #756 -: юни 13, 2017, 18:17:21 »

Здравейте на всички! Аз не се включвам често, но нямам никакво време, хем работя, хем и сватба стягам  crazy. Имах болежки в областта на яйчниците от събота и реших да посетя д-р. Янкова днес, защото редовният ми преглед е чак юли. Оказа се, че всичко е наред и дори ни каза пола ще си имаме момче baby_boy.
 Още го асимилирам, имах и един пророчески сън в началото, когато си мислех, че е момиче. Сънувам как виждам бебето за първи път, майка ми го държи и аз се обръщам към бебето в женски род, а майка ми ме поправя и ми казва " Това е Никола."
Терминът ми беше за 13.12, изместиха ми го за 8.12, бебето така вървяло, и сега си мисля дали няма да се роди живот и здраве на Никулден  blum crazy.
Ей такива размисли и страсти покрай мен.
Alexandrova_90/b] радвам се, че всичко е наред при вас!

Активен
miauka
Наблюдаващ
Сватбен ГУРУ
***
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #757 -: юни 13, 2017, 19:34:17 »

Знаех си че 2017-та ще е супер година  heart
Тони знаеш  heart  heart heart
Миленка,четито!Много се радвам за вас smile За името,напълно те разбирам!Моето име фаворит за момиче винаги е било София  heart и цял живот повтарям,че ако имам дъщеря ще се казва така.Това е името!Една моя многоооо близка приятелка която е бременна(аз съм и кума) като ми каза "ако е момиче ще я кръстим София" и аз бях  Oh my ... Като имаш в предвид,че нито съм бременна,нито планувам бременност...просто искам някой ден да имам и момиче.Беше ми много тъпо  nea Нероден Петко,но винаги съм казвала,че ми е любимо име(тя го знае от повече от 10г),баща ми е със "С"... оказа се момче,но и да беше момиче аз пак бих кръстила моят нероден Петко СОФИЯ  girl_wink Така,че намирам реакцията ти за нормална smile
Честото на всички бъдещи мами!Бъдете здрави  give_rose
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #758 -: юни 13, 2017, 20:19:16 »

Тони, честито за добрите новини! Мома или момък, да е живо и здраво! Аз бях от тия, които ги катаха да се разхождат и ги ръчкат по корема, 3 пъти Чавеева ме разхожда, ядох сладко, пих студена вода, пишках и не ще да се обърне това дете. На всеки преглед започвахне с показване на атрибутите, но лице не се показваше.
Мари, не ти ли дават сега антибиотик? На мен ми дадоха, когато на серклажния конец откриха гадости.
Миленче, много тъпо това за името, чак на мен ми стана криво. За това все си мисля, че такива неща се правят както Панди направи- като се роди, тогава се оповестява.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #759 -: юни 14, 2017, 06:54:38 »

Хехе, историята напомня на епизод от "Приятели", там на Моника и откраднаха името, но пък я успокоиха, че е станала кръстница на племенницата си. Който превари, той свари Wink Миленка, почти съм сигурна, че ще ти дойде снаха с това име smile. Ама си е кофти, де nea
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #760 -: юни 14, 2017, 07:53:55 »

Може и двете деца да са с това име, какво пречи. Аз познавам супер много първи братовчеди с еднакви имена. Баба ми и сестра и имат синове с еднакви имена, Марио. Можеше единият да е Мариян (ако и двамата са кръстени на баба Мария, макар че единият по-скоро е кръстен на Младен). Явно и двете много са харесали това име.
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #761 -: юни 14, 2017, 08:11:55 »

Adria, напълно те разбирам за асимилирането, и аз бях така с първото дете, чудих се как ще отглеждам момче като нищо не разбирам от мъжки неща и всякакви такива фантасмагории, после си казах, че се настройвам положително и това е! Сега разбира се го обичам повече от всичко на света. Но през цялото време си остана мечтата за момиче и няма да забравя на една командировка се запознах с един колега и жена му с малко бебе момиченце и като стана въпрос за мечтата ми жената каза, че ще ми каже как се правят момичета smile Много се смяхме, но взе че се получи и то при преобладаващ брой момчета в рода на мъжа ми! Така че който иска да пише на лични! Wink
Миленка, какво пречи да си запазите същото име щом ви харесва толкова много? Просто като отидат при бабата и извика децата ще идват и двете/двамата smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #762 -: юни 14, 2017, 08:17:05 »

Да, моят съпруг има 5-ма първи братовчеди с неговото име. Какво да се прави, като и двамата му дядовци се казват така и са уважени съответно от двата рода? Различават ги по галено име или добавят чий син е всеки.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #763 -: юни 14, 2017, 08:27:02 »

Благодаря много... Готско ми е, че е здраво, готова съм и за двата пола, като не мога да си изкривя душата, че момиче си мислех в началото..

На мен пък ми е странно първи братовчеди да се казват по еднакъв начин.. Аз не бих си кръстила детето с еднакво име с това на мои близки  nea

Мари, успех и дано всичко се развие по най-добрия начин.. Хич не съм компетентна  sad


Днес съм за първи ден на работа след почти 10-дневно стоене вкъщи.. Дразнят ме всички.. Шефката ми, както беше съгласна да си работя от вкъщи, ако се наложи.. Сега се е притеснила и иска да взема друг човек, който да обуча, понеже много се грижи за бременността ми и не иска да се натоварва.. НЯМА ДА СТАНЕ. Аз като дойдох във фирмата за счетоводител, никой не ми обясни нищо.. Аз трябваше за първи път да правя производство в програмата, да следя за правилно изписване на суровина, да нагаждам цифри.. Стоях близо 3-4 месеца в производството, за да разбера коя суровина каква е, къде се влага и как се разходва като количества, дали е нормално, дали не.. Сега просто ще си взема болничен от момента, в който кажат, че има друг човек и да се спасяват. Много некоректно от моя страна, но просто нямам нерви да уча 6 месеца някой, който я разбрал, я не.. Дори главната ни счетоводителка няма идея от нещата, които аз върша, защото аз си изградих схемата на работа и тн.. Ще покажа, как се вкарват фактури, как се изписват и как работи складовия и счетоводен модул.. От там нататък.. Пас  diablo
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #764 -: юни 14, 2017, 09:42:27 »

Adria, честити сини гащи. И с моето първо като ми казаха, че е момче и давах заето около един ден. Даже бях разочарована smile. Винаги си бях мечтала за момиченце с руса коса на масури и светли очи. Получих такова, но в мъжки вариант smilesmilesmile. И за нищо не бих си го сменила сега <3

Мари, не се притеснявай за този антибиотик. Това е много често срещано. Хайде, още малко остана smilesmilesmile

Ами, за името на племенничката. С моята невероятна реакция после стана една драма, та сега се чудя дали все пак ще я кръстят така или ще размислят. Бяха си дошли в БГ за Великден и Ема (племенничката) говореше как ще става кака и аз попитах, дали вече мислят за имена, а брат ми каза, че вече са го измислили и извика: "Ема, я кажи как се казва бебето"
И тя като го каза и както бяхме всички на спалнята на мен ми се сви всичко и ме стегна гърлото и само успях да кажа: "Какво?" и при потвърждението направо избягах и се заключих в банята и стоях там доста време. Накрая пуснах ММ вътре и си поплаках. Той каза, че и на него му е станало някак кофти, но не е края на света. По-късно брат ми дойде и ме пита какво става и му казах, че още 2013та съм казала, че това е името и че ако имам момиченце, ще се казва така и че Ели (снаха ми) беше там и много добре знае. Оказа се, че брат ми е искал друго име, но после се е съгласил на това. Както и да е. После им казах, че е нелепо от моя страна да реагирам така и че дори незнам дали някога ще имам момиченце, така че няма проблем и да си я кръстят както искат.
Преди тръгване брат ми ми каза: "Како, трябва да решиш за името, за да знаем дали трябва да мислим за друго, защото Ема знае това и ще се обърка". Пак казах, че нямам право да им забранявам как да си кръстят детето, защото не притежавам това име, но просто няма как да не ми е кофти в момента.
После той добави, че иска да си обичам племенницата и да кажа ако нещата ще се променят в зависимост от това какво име изберат. Разбира се, това са глупости - никога не бих я обичала по-малко, но това си беше МОЕТО име smile. Но просто нямаше как да кажа, не не я кръщавайте така.

Абе хора, имам чувството, че усещам бебето. На няколко пъти се случи. Струва ми се прекалено рано и си мисля, че са газове, но е точно както усещах Дани в началото. А него чак в 19-10 седмица го усетих.
Активен
Страници: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines