Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 22:14:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 320543 пъти)
 
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #705 -: юни 08, 2017, 15:17:58 »

milenuity, Кое последно е удебелено? Онова дето отпред пише 2 хиляди, а отзад 20 хиляди ли? Питам, не че знам какво означават, да не би ти да си се объркала?

Пише:
интраутеринна ретардация преди 37 г.с.    1:115

Видях, че това означава забавяне на растежа на плода симетрично или асиметрично. Нямам идея на база на какво е изчислено толкова рано.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #706 -: юни 08, 2017, 16:11:59 »

Мари, много се надявам да си родиш нормално-нормално, т.е. без предизвикване и да е около термина  heart А ако се наложи пък с малкия да отидеш, едва ли ще им е за първи път, все имат план за действие и в такива ситуации!  girl_wink Аз също ще се пробвам на vbac, но в България е доста по-трудно постижимо, та се надявам да имам тази възможност, че ми е много на сърце. Поне каквото зависи от мен, ще го направя.

Иначе, mims, не се филмирай с този тест, моля те  smile Знаеш ми мнението за БХС, щом акушерката ти е казала, че са ти хубави резултатите, просто го приеми и се радвай  Bravo Докторката допълнително ще ти ги разкаже като се видите пак  Wink

Тони, благодаря, че сподели за трудностите, през които сте преминали за начина, по който сте се справили! Много е хубаво такива истории да служат за насърчение на другите двойки, които изпитват трудности и имат съмнения. Страхотни сте! Силно се моля бременността ти да е приятна и все така позитивно да гледаш на нещата!  give_rose
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #707 -: юни 08, 2017, 16:37:05 »

Колко хубави новини!

Момичета, пожелавам на всяка от вас много лека бременност и здрави и кротки бебчета! smile

Тони, подозирах те и аз някакси вътрешно, точно по Великден като бях в родилното някакси се сетих за тебе и мислено си казах дано скоро се похвали това момиче smile

Мари, не остана и при теб smile Скоро ще се срещнете с госпожицата. Аз съм чувала, че намаляващите води са признак на скорошно раждане, тъй че знае ли човек smile Ти си се наливай с течности де smile
А колкото до двете предспоставки за раждане... аз последния емсец преди да родя не се спрях, буквално тичах насам-натам по цял ден, след халата тичах, носих го (14 кг), пънах се да чистя, имахме нерви и проблеми и накрая родих един ден преди термин smile Когато си реши човечето, тогава smile

milenuity виж докторът какво ще ти каже, но не се притеснявай предварително.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #708 -: юни 08, 2017, 18:28:21 »

Благодаря, момичета smile

Миленка, както ти казах, нищо не разбирам, но е статистика.. Док като те е видяла на прегледа и е казала, че всичко е наред с бебето.. Това е по-важно според мен.. Пък и другите показатели ми се струват супер. Те не следва ли да ти ги дават и доктор да ти обясни какво, що?

Мари, харесва ми нагласата ти, знам че всичко ще мине по най-добрия начин...

Вчера, докато бях на касата и казвах, че искам да закупя пакет за проследяване на бременност.. Някой зад мен кресна супер щастливо-пискливо.. "Тони ти си бременнаа" и някакви такива.. Една далечна позната, с която ни свързва обща приятелка.. Като взе да ми обяснява без да съм я питала "И да знаеш, избери си секцио, въобще не се занимавай, много по-лесно е, много по-удобно, не се мъчиш" И мъжа й беше с нея.. И той, да да, не се занимавай хич да чакаш, да не знаеш.. Ама без да съм ги питала, без нищо.. Не знам, какви са тези хора.. Тя по свое желание искаше секцио, така роди,. После по свое желание си спря кърмата, за да не кърми.. И застанала без никакви сериозни аргументи да ми хвали метод, който преди всичко е операция.. Казах й, че съм много далече още от тези мисли, ще се интересувам и тн.. Само да ми се махне от главата  girl_impossible

Според вас сиренето или нектарините са по-вероятен причинител на газове? Днес нямах никакви болки.. Ядох на обяд филия протеинов хляб с масло и сирене.. после 2 нектарини и сега няколко часа по-късно, пак имам газове и усещам придърпвания  pardon crazy
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #709 -: юни 08, 2017, 18:45:45 »

Нектарините, имат доста целулоза. Действат и уриногонно. По правило плодове се ядат преди основно ядене, иначе се получават разни ферментации.
Не се самоизследвай толкова, спокойно, всичко е наред good heart
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #710 -: юни 08, 2017, 18:47:23 »

И двете са възможни, както и комбинацията от храни.
За съжаление това са част от екстрите(да се съобразяваш какво, кога и в какъв вид ядеш) , които продължават и след раждането, в първите месеци при кърмене .
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #711 -: юни 08, 2017, 22:11:58 »

Свекс, просто ми е трудно да преценя произхода на бодежите.. От червата ли е, че притискат.. От разтягане на матката ли е.. Коя храна ме дразни.. Аз картофи не ям, ориз не ям.. Сега боб, леща, зеле, сирене, трябва да избягвам.. Е то нито една манджиджка не ми остана.. Писна ми от сухо  tease

Радвам се, че док каза, че всичко с бебето е наред и не вижда причина за болките някъде там.. Аз се прибрах в нас легнах и започнах да усещам газовете.. Търся си причината, че не е приятно  nea
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #712 -: юни 08, 2017, 23:31:40 »

Тони, по-спокойно Wink първите седмици много често има такива усещания. Те са отстрани на корема, където минават червата. Болките около пъпа са притеснителни.
Да ти напомня, че освен храни, трябва да избягваш и чайове. Вода и варени/печени зеленчуци. Плодове по добре ги яж варени. Печени ябълки биха ти подействали добре.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #713 -: юни 09, 2017, 05:11:20 »

Тонииииииии,прекрасна,сладка,бонбонеста heart не мога да ти опиша колко се радвам за вас heart Ако не спеше малката с глас щях да ревна от  радост.Не си спомням кога за последно толкова се вълнувах за някого heart  heart heart
Пожелавам ти,с цялото си сърце, една много лека,спокойна и прекрасна бременност и на финала най-хубавия коледен подарък give_rose вие го заслужавате heart
Аз те виждам като мама на госпожица от доста дълго време Wink ще се радвам да съм познала,но важното е да е живо и здраво бебчето.На 13-ти имаме годишнина,ще ме зарадваш с добри новини тогава ,сигурна съм.Важното е да си спокойна,бодежи,сърбежи и всякакви 'ежи' ще има през тези месеци,но всичко е нормално.Аз бях точно като теб в началото.Първо звънях на всички приятелки да ги питам 'това нормално ли е?' После,въпреки лекциите,които те ми изнасяха,че всичко е наред,аз си отивах задължителното до моята док и звънах на док в София,за по-сигурно хахахаха ...Но така е,,,майчините тревоги започват още преди положителния тест.Ехххх,прекрасно лято те очаква heart и много се радвам,че ще го изживеем и ние с теб...Много те целувам и теб и коремчето и сега ще ми е страхотен деня,въпреки,че не съм спала изобщооооо...Направо ме зареди с един тон енергия yahoo
  Честито и на Миленка и Скила  give_rose give_rose  лека бременност и на вас момичета и два страхотни пухкави финала heart heart
  Мари,сладката принцеска да си седи мирничка още малко,знам,че всичко ще е наред,,Аз заради теб влезнах ,да те проверя как си,а Тони ме изненада Wink Много целувки и за вас и се радвай на тези последни дни бременна,ще ме заразите и мен с този бебевалеж Wink
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #714 -: юни 09, 2017, 08:06:02 »

Панди, печена ябълкааа.. Вярно? Звучи отврат хахах smile

Лоли, благодаря ти  heart Вълнуващо е и прекрасно smile А притесненията, те са си ми вродени на мен, сега ще се обострят просто.. Принципно гледам да не се психирам честно казано.. Просто наистина се чудя какво да ям и какво не.. Четох кои храни не са ок, четох кои предизвикват газове, но избора ми не е обширен, а само месо и салата ми пииииисна  bad

Иначе нямам от какво да се оплаквам, културно е бебето..Не ме тормози все още.. Моята бременна приятелка повръща 5 месеца вече и е -7кг.. Та, съм цвете и просто ще внимавам повечко  Girl_hide
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #715 -: юни 09, 2017, 10:07:46 »

Цитат
Панди, печена ябълкааа.. Вярно? Звучи отврат хахах smile

как ще е гадно бре, сложи малко масло, ванилия и канела и става уникално вкусно
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #716 -: юни 09, 2017, 10:30:36 »

Сънувам много странни сънища smile. Как показвам снимка от УЗ на позната и тя възкликва "О, ще имате момиченце!" После гледаме заедно снимката и се вижда, хаха, дупка между крачетата. Разбира се, на моята снимка нищо не се вижда, на едната прилича на кашу, на другата на кашу с израстъци smile. НО се изкефих на съня smilesmilesmile

Днес установих, че мозъкът ми пак е влезнал в настройка "бременно затъпяване"  Aviator  Tongue lol
Ходих най-после да си пусна кръв и урина, че отлагам от две седмици поради една или друга причина. Та, пристигам аз в лабораторията. Питат ме дали нося урина. Казвам да и вадя пликче, от което очаквам да извадя колекторчето с урината. Обаче се оказва, че вместо това съм мушнала в пликчето пакетче бисктиви Белвита. Хаха. Само си мислех, как ми се гади и как ще стигна до лабораторията с празен стомах и явно вместо да ги сложа бисквитие в чантата, а урината в пликчето, гепила съм само хапването. А вчера пратих един имейл до съвсем друг човек и чак след часове се усетих. Тотален хаховец.  crazy Само бебета, ваканция и снимане са ми в главата. Така ми се снима навън, а това тъпо време ми прецаква всичко. Вече се чудя ще видим ли слънцето за повече от два дни.
Усмихнат ден на всички ви.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #717 -: юни 09, 2017, 10:35:38 »

Хич не е ограничен избора - имаш тиквички, моркови, карфиол, броколи, /подуват корема, но в малки количества и обработени са идеални/, сладки картофи, домати, зелен фасул, разни листни като кейл и спанак и ето ти го готвеното меню. Наистина в първите седмици е по- поносимо да се ядат обработени плодове, печени или варени на мус, без захар.
Нещо, което много спасява и е любима храна на почти всички бременни са ферментиралите продукти. Ама не пресолени туршии, а ферментирали в момента краставици, моркови, че даже и зеле.
Гледах, че една от лекциите в тазгодишната сбирка на Зачатие е посветена на хранене при бременност, та мисля, че Маги ще може да даде полезна информация good
Миленка,  funnytooth Аз обаче докато четях, все си мислех, че ще измъкнеш някаква дребна играчка на Дани от пликчето. Но и бисквитки си го бива smile
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #718 -: юни 09, 2017, 10:37:44 »

Тони, обръщаш внимание на тези бодежи, защото си вкъщи и се чудиш какво да правиш smile Ако е нещо действително сериозно ще го усетиш. Аз ако съм на твое място няма да мръдна от дивана - свалям някой сериал и чакам м. Декември. После ще компенсираш със задачи  blum

Не зная към какво хранене се придържаш, но има интересни варианти за хапване във FB-ка на No Sugar. Голяма част от нещата се основават на яйца и извара, но в крайния резултат не разбираш, че ядеш само това Wink

Печена ябълка не съм яла, но печена круша с мед и орехи  Torte
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #719 -: юни 09, 2017, 11:20:10 »

печена ябълка е супер вкусно! с мед и орехи пак
Активен
Страници: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines