Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 20:06:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 320531 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #540 -: май 02, 2017, 15:47:51 »

И мен това ме бяха заплашили, но мисля че няма причина за притеснение, тоя кош се ползва до 5,6 месец. А дотогава си е ок. Аз мисля че е по-добре от пег перего и муци.  Но въпрос на лични предпочитания. Въпрос на вкус и възможности.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #541 -: май 02, 2017, 16:05:49 »

За мен Муци и Перегото са по-висок клас колички, не с много но са, за мен smile. Аз не познавам никой изкарал 6 месеца с Матрикса. Детето до каква взъраст се предполага да се вози в колата в този кош?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #542 -: май 02, 2017, 18:25:19 »

Сега специално прочетах, че кошът се ползва до 10кг в легнало положение тоест до 9 месеца и до 13 кг. Като се трансформира в 130 градуса. Пише че вътрешната дължина е 65см. Което мисля че ще си е ок. И мен донякъде тези писания ме спряха да купя навремето. Въпреки че ако мъжът ми не беше харесал Стоке,  щях да взема Jane.
Амира  недей да четеш и да слушаш . Аз навремето питах нещо специфично за Стоке и 100 злобни коментара се изляха от хора ,които не бяха ползвали и идея си нямаха. Спри някоя майка на улицата и я питай. Повози количката. Така ще получиш най -адекватни впечатления.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #543 -: май 02, 2017, 19:34:37 »

Аз мога да кажа обратното, четох, писах всички казваха абе не тая количка, аз не та не, в последния момент казах на мм да вземе Муци ама той не ме отрази, емиии съжалихме 100 пъти... добре че я продадох и си взех хубава и лека лятна количка
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #544 -: май 02, 2017, 21:17:08 »

Jane Muum Matrix По принцип са доста хубави колички, но главно оплакванията идват от коша за новородено/столче за кола. Още на 2-3я месец умалява, помислете го добре, защото на повечето им се налага допълнително да си купят столче за кола + нормален кош за новородено.

Подкрепям с две ръце, омаляват бързо, а и по наблюдения на две мои приятелки честичко се чупят.
За Перегото от личен опит мога да кажа, че столчето за кола е едно от най-добрите в класа си, ползвах го повече от година, а всички знаем, че най-безопасно е детето да е с гръб към посоката на движение възможно най-дълго.
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #545 -: май 03, 2017, 17:40:13 »

Аз съм с Пег Перего бук плюс и столчето за кола 0+, някой ако има въпроси с радост ще помогна :-)
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #546 -: май 03, 2017, 21:06:17 »

roumyana smile , благодаря за подкрепата, направих това, което ме посъветва!  give_rose Определено нашата количка е Jane! Допитах се до мами, които са я имали.
« Последна редакция: май 03, 2017, 21:11:33 от Ameerah » Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #547 -: май 04, 2017, 00:43:38 »

Това с пробването на количката е много добър ход Wink Аз така направих,,имах позната и един ден прекархаме с нея и бебето.Обясни ми всичко,направих си изводите и я взехме.За сега съм страшно доволна,само цвета не улучих ( бял) и пада голямо чистене,,,но всичко друго е перфектно.
 За столчето за кола,зависи и сезона...Аз си мислих,че нашия не е удобен на малката,но това беше зимата,навлечена с грейка ,едвам се закопчаваха коланите..Сега ,в момента и е супер удобен,качва си крачетата на седалката,играе си с играчките,само много и се изпотява главичката,но това май е неизбежно..
 Аничка,брат ми живеят също  в Чикаго  и те още в болницата обрязаха малкия.Дори не са  се замисляли дали да го направят,той има доста горчив опит в тази част.Подобно на разказа на Свекърва,само,че на 8 години беше той.Голяма драма,но за два дни.Жалко,че тук все още сме с доста остарели разбирания,аз бих го направила на 100 % ако живеехме в Щатите.Особено,след драмите около синовете на близки приятелки...едното детенце вече втори месец отказва да се къпе,за да не го пипат ...И сега след седмица ще го водят в Пирогов за интервенция...Та,,ако може да се избегне този стрес излишен,съм твърдо "ЗА"
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #548 -: май 04, 2017, 09:23:36 »

Аз малко като черна станция, но съм с Паг Перего и мога да дам отзиви от /не много/ ползване.
Коша за новородено е голям, аз от 2 дни съм сложила този за 6+, а бебешкия още ставаше. С коша 6+ мога да си сгъра количката дирекно без да го свалям. Лека е и 3-4 стъпала си я пренасям без проблеми. Много е маневрена и супер лесно се бута, а като е сгъната заема много малко място /държа си я в гардероба/.
Кошницата, не съм я слагала на рамата, тя си стои в колата. Началото ми се струваше много свит, сега изглежда да му е удобно в нея.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #549 -: май 04, 2017, 09:43:41 »

Четох ви темата с обрязването.. И много се чудех дали да пиша.. Почвах, спирах.. Нямам дете все още, но мисля, че е важно да споделя горчивия си опит..
Ако един ден имам момченце, по-скоро бих го обрязала, макар да не е разпространено тук. Илиян наскоро имаше проблем с това и му се наложи операция.. Какво ми костваше да го накарам да предприеме това.. Ужас.. През годините не е имал проблем, но преди 2 години започна, уж супер хигиена, уж няма причина за това.. .. Ходи на лекар, казаха му, че е ранна фаза на Фимоза и няма проблем да се маже с гелче и тн.. В продължение на тези 2 години при чести сексуални контакти, се случваше да се свие кожичката и да му причинява болка дори при уриниране с дни наред.. Маже с кремчето и дума не дава да се каже за операция, като имате предвид, че ставаше въпрос за частично обрязване, а не цялостно. Мозъкът му беше така настроен, че дори не приемаше всички +, които лекарите му казваха. Накрая вече като започнахме да бебеправим, започна сам да се ядосва, че го боли и не правим секс в дните, които трябва.. Намерихме клиника, която прави лазерни операции и оправихме проблема. Имаше огромни притеснения, ама как ще изглежда, ще го харесвам ли аз  crazy и всякакви такива неща, които възрастния мъжки мозък, изпълнен с предразсъдъци успя да премине.. Имаше болка, виждах притеснения му поглед.. Но мина и сега е супер доволен и щастлив!

Братовчед ми е същия случай.. И да знам, че може и да не се случи, но не бих искала да се случи това с детето ми и да изпитва всички притеснения и тревоги.  nea
« Последна редакция: май 04, 2017, 09:45:28 от alexandrova_90 » Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #550 -: май 04, 2017, 12:59:36 »

Аз съм с Mutsy Evo и съм много доволна, супер удобна е за каране/возене, голям багажник, кошчето е идеално до 6 месеца, единственият недостатък е, че е тежка, не става за мъкнене по стълби и т.н. (както преди 8 години мъкнех Cangaroo).
На някой ако му трябва кошче да ми пише, почти ново е, няма никакъв смисъл да се купува от магазин, но тогава не се сетих. Самото Mutsy се продава и от една мацка на сайт: http://3kalinki.com/. От нея си взех седалката, за да е светличка, в Хиполенд имаха само сиви.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #551 -: май 04, 2017, 13:55:39 »

roumyana smile , благодаря за подкрепата, направих това, което ме посъветва!  give_rose Определено нашата количка е Jane! Допитах се до мами, които са я имали.
Радвам се , че съм помогнала. С пробване и питане става най-добре.защото лично получаваш впечатление.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #552 -: май 04, 2017, 18:36:02 »

Да дам отчет от прегледа за 39-та седмица.

Тегло: +720 грама
Кръвно: 120/70
Пулс на бебето: 130-140

Имам 3см разкритие. Аз мисля, че е страхотно, че има прогрес от миналата седмица до сега. С Леа бях с 2см по това време, цяла седмица.

Самият преглед за разкритие не беше болезнен. След това не ми беше много комфортно, докато се прибера в къщи (автобус-влак-кола), имах и по-късно болки вечерта, но пак фалшиви. Изкъпах се, легнах си.
Тази сутрин се чувствам много изморена. Лицето ми е супер подпухнало, но ръце/крака са ОК. Имам малко повече прозрачна слуз, но не мисля, че е тапата. Или поне преди беше с коралов цвят. Имам болки от време на време, но са ОК. Поне работя от вкъщи и мога да лежа/ходя/седя и тн. За съжаление неврологичния ми проблем се възвърна. Не бях имала проблеми от 18 февруари  cray

Лекарката, с която се видях вчера, беше много положителна и ми допадна. Ще бъде на смяна през нощта тази седмица. Говорихме, че ако няма медицинска причина за предизвикване, няма да го направят до 41 седмица (17 май).
« Последна редакция: май 04, 2017, 18:42:38 от Anichka » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #553 -: май 04, 2017, 18:50:54 »

Аничка, нищо чудно да ни зарадваш съвсем скоро с малко юначе heart Имаш достатъчно разкритие, а и слузта ми прилича да е от тапата /моята беше безцветна/. Хехе, имай предвид, че това е второ раждане, да не се наложи да тичаш презглава към магарето Wink Личен опит smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #554 -: май 04, 2017, 18:59:48 »

Ани, всичко ще бъде наред! give_rose
Активен
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines