Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 15:23:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 320394 пъти)
 
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #375 -: март 02, 2017, 10:30:52 »

Мари heart heart heart

Прекрасна новина yahoo Поне си спести една дилема с името за момче blush lol lol kiss2

Лека да ти е бременността до финала, а на финала една прекрасна малка дама  heart
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #376 -: март 02, 2017, 10:49:28 »

Принцеско ще бъде.  smile
Ще го споделя .... след 125 дни, +- 1 седмица хахахах

Ей веднага се сещам за Косара, дъщерята на цар Самуил : Girl_hide беше ми фаворит едно време
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #377 -: март 02, 2017, 11:05:10 »

И аз го харесвам това име, ама е егати егоистичното да вземе моята буква girl_wink

Мари, съсипа ме с мъжката бройка! Важно е качеството в случая blum
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #378 -: март 02, 2017, 17:50:23 »

Мари, честито момиченце! Сигурна съм, че каквото и име да измислите, ще е достойно продължение на останалите две. А пък защо не и Елица smile
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: март 02, 2017, 22:09:58 »

Да дам отчет от днешния приглед за 30-та седмица:
кръвно: 124/72
пулс на бебето: 142
килограми:  +.720grama

Докторът закъсняваше много и ми предложиха да се видя със стажантка. Приех. Дамата ми отговори на всички въпроси относно план за раждане (разрешават), нощно изпотяване, хемороиди, контракции (как да се познават).
Измери ми корема и каза, че е “перфектен”, каквото и да означава това. Бебето отново се криеше от доплер-а и го гони, за да му засече пулса.
Пробва се да ме убеди да си сложа Tdap ваксина. Това е 3-валентна ваксина, жив вирус, която е за тетанус, дифтерия, лаеща кашлица. Специфично не се препоръчва при епилепсия.
Друга мама вижда ли много плюсове в слагането й?
« Последна редакция: март 02, 2017, 22:19:09 от Anichka » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #380 -: март 03, 2017, 08:45:04 »

Аничка, много добре звучат при теб нещата! Дано така се и чувстваш.
Относно ваксините - предполагам знаеш, че тук сме по някакъв посткомунистически календар, който е доста подробен. Деца на мои близки, родени по света, не са приемали толкова ваксини. Даже като дойдат в България имат понякога проблеми с намирането на личен лекар, защото тези ваксини се изискват от Здравната каса.
Тази ваксина против тетанус и дифтерия при нас се слага на всеки 10 години. С първата бременност трябваше да имам прием, защото навърших 25. Всички лекари без колебание казваха - Като родиш. Изобщо никой не е предлагал приема й. Нямам идея от състава на ваксината. Поставиха ми я даже месеци след секциото, може би защото не ми бяха и хубави показателите. В смисъл, че тогава се наложи и преливане на много кръв и изчакаха да се пооправя.
Въпросът вече за епилепсията и ваксините е много специфичен!
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: март 03, 2017, 10:07:12 »

Мари,браво за добрите новини...бях сигурна,че ще е момиче heart
Ох,сега ще има роклииии,панделкиии,чокитааа heart
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: март 03, 2017, 22:47:39 »

Ани, когато бях бременна със Самуил, наблюдаващата лекарка настоя да си сложа тази тривалентна ваксина и аз се съгласих. Тук е с друго име/марка, но е за същите заболявания.
Пресметнахме, че последните 20 години не съм била имунизирана(не можах да намеря имунизационния си паспорт от България). Тя беше твърдо имунизацията да се направи около 7-мият, 8-мият месец на бременността като аргументите ѝ бяха, че антителата, които създава майката помагат и на бебето до времето за неговите ваксини.

Не съжалявам, че съм се съгласила, но твоят случай е съвсем различен и трябва внимателно да се обмисли всичко.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: март 04, 2017, 00:13:03 »

Благодаря Alichka и Marri за споделения опит  give_rose

До колкото прочетох, ваксината се предлага да се сложи от 27 то 36 седмица от бременността. Аз си намерих картона и последно ми е слагана през 1988, което е преди 29 години  nea Каквото е било, било.
Вчера писах на педиатъра на Леа (и бебето ще е при него) и неговото мнение е, да не ми се слага тази ваксина, заради усложненията. Но той не слага ваксини ей така, сега например Леа има само първата ММР ваксина, той й направи кръвен тест, който доказа, че тя има антитела и няма нужда от втората ММР. И не я сложи.
С невроложката ще имам час през 33 седмица и ще обсъдя темата и с нея, но за съжаление тя лесно предписва лекарства. Ще видим.

Момичета, как сте емоционално? Щастливи, усмихнати, тъжни, ревливи?
« Последна редакция: март 04, 2017, 00:28:24 от Anichka » Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #384 -: март 04, 2017, 00:32:00 »

Аничка, тук (Англия) тази ваксина се казва whooping cough, (магарешка кашлица е май на бг), пожелание е. Преди беше 28 г.с, сега май по- рано. Казват, че е за защита на бебето, през първите два месеца, след това започват ваксините за бебоците. Със Соф я слагах, сега отказах, напоследък съм се понаплашила с тези ваксини.
Аз днес бях на преглед с акушерка (34гс) всичко е 6, чухме сърчицето ❤ на малкото човече.
Взе ми кръв и изпрати урина за проверка (по принцип само я проверяват с хартиика), защото се оплаках, че напоследък има ужасен мирис (извинявам се за неприятното споделяне) и че имам силни болки в гърба и кръста. Да видим какво ще излезне. Притеснявам се, да не би бъбреците ми да не функционират добре.

Аничка аз май Го минах ревливия период, после раздразнителния, сега май съм се поуспокоила.... ама знам ли как ще стана утре Wink
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #385 -: март 04, 2017, 10:16:45 »

Ани, аз тая ваксина я слагах преди няколко години, но не бях бремена, не се казва така, но е  за същите неща. Слага се буустър на 10, години, от работа ни следят картона и ни прелагат да я сложим. Ако имах предпоставка за проблем или противопоказания, нямаше да сложа.

Аз пиша рядко, защото наистина не ми остава свобона секунда - по цял ден работа, вечер занимания с детето и евентуално домакинска работа...лягам си в 9.30-45 и на другата сутрин не знам къде се намирам smile още 2 седмици и излизам в майчинство и почваме да чакаме бебо. Поне се поуспокоих, че изкарахме толкова време, сега и да се роди, вече е по-спокойно, днес влизам в 35 та седмица. Успях да си опраея багажа за болницата поне, на беб нещата са подготвени, но нищо не е изпрано или подредено, дано устиска до 38 г.с. да мога да подготвя всичко.
Иначе за емоците... просто не ми оставя време нито да рева, нито да съм е оционално. Единствено се чудя как ще се оправим, когато на мъжа ми му свърши едноседмичната отпуска и се върне на работа. Но времето ще покаже.
Пазете се  give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #386 -: март 04, 2017, 11:18:13 »

Със сигурност има значение кога за последно е слагана ваксината  good На мен ми се падаше по график и може затова да са били категорични лекарите, че не трябва да я слагам.
На мен бременностите за щастие не ми се отразяват зле. Нямам ревливи периоди. Сега с оправяне на времето ми е още по-хубаво и усмихнато. Откакто не съм на работа, ми е спокойно и не събирам нерви за чужди грешки. Най-накрая май ми премина фазата с безкрайната нужда от сън. Такава летаргия не е била никога.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: март 04, 2017, 14:39:01 »

Както Аличка е казала, тук се слага тази ваксина по график през 10г. .но категорично по време на бременност не я слагат. Падаше ми се по време на бременността да ми я сложат и изчаках 2 години. Иначе в чужбина знам, че слагат по време на бременност и раждане ваксини.на една приятелка и сложиха непосредствено като роди ваксина за шарки. Аз мисля че е по-добре да се изчака, особено като има риск.
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: март 05, 2017, 18:23:27 »

Аз малко изчезнах от хоризонта, но идвам да ви видя  blush

Честито на Мари за девойката  heart Представям си как ще я пазят батковците  blush

Аз онзи ден бях на втора ФМ и вече няма съмнение, ще си имам момченце. Здраво и право за момента, пу-пу  danceg Расте си и се развива прекрасно и вече нямам търпение да започвам покупките. Само че ще трябва да изчакам още малко, че рано ми се вижда, до юли има доста време.  crazy
Сега на дневен ред ми е да мисля къде ще раждам. Ще бъде в София и съм се ориентирала към Тина Киркова или Майчин дом. Някой има ли впечатления от двете болници? Знам, че са държавни и не е някакъв голям лукс, но не съм убедена, че е и нужно. Ще си платя за ВИП стая и ще се надявам условията да са поносими.  pardon Другия месец мисля да излизам в болничен и ще пообиколя болниците да реша окончателно.
Иначе за момента се чувствам чудесно, гаденето изчезна, дано не се и връща. С килограмите съм добре, не съм качила много дотук (около 4) и се надявам да продължавам в същия дух. Май това е засега покрай мен. Ще гледам да бъда малко по-редовна, че не сме много и без това за реколта 2017  blum
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #389 -: март 05, 2017, 19:28:24 »

Момичета, къде си правихте феталната морфология в София?
Ако си спомняте от предишната тема, питането вече е без значение. Днес се е родило второто момченце на семейството. Да им е живо и здраво и добре дошла на поредната мъжка майка smile
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines