Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 02:33:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 320707 пъти)
 
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #300 -: януари 31, 2017, 09:11:17 »

О, Аничка, прекрасни са дрешките heart И мен разглеждането на бебешки неща ме кара да се усмихвам. При вас не помня, а може и да си казвала - колко дни преди термин излизаш в болничен?
Аз за Мария също не съм се отпускала на тема розово, защото много ме дразни това разпределение на цветове. От нея имам и сини гащиризончета. Каквато е бяла и със сини очи - много й отиват такива цветове. В розово ми се губи, затова предпочитам цикламеното. Едва ли ще мога много неща да ползвам от нея, защото ще ми се разминат като сезони. Язък само за летните рокли (миналото лято имаше около 32 бр.).
За Мария за изписването търсех нещо бяло. Исках нещо непреходно във времето като цветове, с по-малко джуфки и да показва чистотата на едно бебе. Много трудно намерих изцяло бяло комплектче. Сега пак съм решила да се оглеждам за бяло.

Ади, пожелавам ти бързо да преминат неприятните моменти. give_rose
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #301 -: януари 31, 2017, 09:18:52 »

Аничка аз носих такъв колан, безшевен е, с приятна материя и не се усеща а помагаше доста за тежеста

Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #302 -: януари 31, 2017, 11:06:23 »

Ади, честито момченце! Да ви в жив и здрав, да расте умен и добър! На теб - бързо възстановяване и дано бързо минат страничните ефекти от упойката give_rose

Аничка, страхотни покупки! За колан не знам, аз ползвам единствено опората на дънките за бременни, но една малка възглавничка на кръста като сегщдя на работа или вкъщи върши чудеса!


Момичета, аз от известно време чета, но честно казано нямах особено желание да пиша, защото при нас се случиха разни неприятности и сега сме на режим оцеляване. Ние с беб сме добре, аз имах доста контракции покрай проблемите, ама слава Богу май се нормализираха нещата. В понеделник съм на лекар да го видим човека... В резултат на цялата работа се наложи да направим бая промени в планирането и сега вече сме почти готови с покупките, остана да поръчам количката, ама нея мисля през март, като изляза в майчинство, така или иначе те не ни е толкова важна на първо време.

Дано всички сте добре give_rose
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: януари 31, 2017, 11:22:48 »

Alleksia, никак не звучи добре, това което пишеш sad
Дано всичко е вече зад гърба ви и се пази повече, бебето сега е най-важно good
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #304 -: януари 31, 2017, 11:26:55 »

Благодаря, Мари give_rose
Ние с бебето сме си добре, започнаха да си и идват нещата по местата... Засега е голяма въпросителна дали ще сме сами около раждането и къде е ще е голямото дете, в крайна сметка решихме, че ако се наложи, ще ме закарат двамата до болницата и ще си се приберат вкъщи, няма да сме първите или последните smile а после, татито ако може да си вземе 1 седмица отпуск, ще пимага след като ме изпишат,  ако не... ще се възстановявам бързо smile
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #305 -: януари 31, 2017, 14:52:58 »

Алексия, дано всичко е зад гърба ви вече! И ние ще сме така, ако бебчо подрани.
Аничка, много хубави покупки! Умирам за бебешки дрешки
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #306 -: януари 31, 2017, 15:00:19 »

Ооооф писах писах и половиния ми пост се е изтрил. После. Ще пиша пак, че ще се приспиваме  angry
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #307 -: януари 31, 2017, 16:17:17 »

Незнам как го постигнах това, да публикувам само 2 реда, явно съм го маркирала  beating Не стига, че трудно се наканвам да пиша, еми и се изтри  diablo

Ей това моето дете, почти на 2 години и половина, така и не се научи да спи нормално и да заспива сама! Голяма мъка е, между 30 мин-1 ч.30 ми отнема. Отразява ми се мн изтощително.

Та за бебето, оплаквах се аз в изтрития пост, че мн бързо се уморявам, много ми тежат килограмите и ако повървя повече съм като пребита, и адски много ме боли срамната кост (мисля, че така наричат кокалите м/у краката  blush ). Взех да се замислям, как ще се справя с естествено раждане, имам чувството, че няма да имам сили. Със София, толкова дълго продължи, че в един момент нямах сили дори да се завъртя, а тогава бях мн по - подвижна.. и млада  Wink ... мрън мрън, оплаках си се  blush

Гледам сте побликували колани, аз не чувствам, че имам нужда, въпреки, че съм огромнаааа, но съм се замислила сериозно за колан-клин за след раждането. Със Соф не съм ползвала и докато не започнах диети си бях с корем като спукана топка.

Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #308 -: януари 31, 2017, 18:35:55 »

Ani,  дрешките са страхотни.

Алексия,  дано всичко неприятно е зад вас.

Millie, а докато я приспиваш, защо не спиш с нея, тъкмо да си починеш.
Активен
Millie
Сватбар
***
Публикации: 247


millie


« Отговор #309 -: януари 31, 2017, 18:42:23 »

О Марта, еми понякога спя, но много често задремвам 10 пъти преди тя да е заспала и после не мога да заспя crazy
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #310 -: януари 31, 2017, 19:20:22 »

Вярно,  nea бях забравила и при мен много често се получаваше така. blush
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: януари 31, 2017, 22:33:50 »

Marri, bulche91 благодаря за мнението за коланите  give_rose

Alleksia, искрено се надявам да си добре! Всичко се поправя, стига да сте здрави  good
Alichka, тук правилата са следните. Няма "майчинство". Има "краткосрочна невъзможност да се работи" (short term disability). Периодът е 6 седмици, ако си родила нормално, 8 - секцио. Тези седмици НЕ се плащат от фирмата, за която работиш, а от специална фирма, нещо като застрахователна агенция, с която твоята фирма има договор. Те ти плащат средно 60% от заплатата. Тези седмици и заплащане са валидни, ако си работил поне 1 година там и фирмата е над 50 човека. Ако не отговаряш на горните условия, мисля че ти дават 2 дни и след това си губиш работното място, ако не се върнеш. Няма 45-дневен болничен преди раждане. Ако не се чувстваш добре, можеш да вземеш тези седмици преди да родиш, но не съм сигурна на 100%.
Аз родих Леа вечерта в 23:51, а бях в офиса на работа същия ден сутринта. Искрено се надявам и сега да успея да издържа. Ще видим. Времето ще покаже.
Фирмата, в която работя сега предлага 12 допълнителни седмици майчинство/бащинство/отпуска за осиновяване, което е на 100% платено.
Аз имам 5 седмици отпуска/болнични, но не зная колко ще ми позволят накуп да взема, че не съм говорила с менаджера ми (от вчера съм с нов менаджер отново..)
Като дръпна чертата и груба сметка е между минимум 18 и 25 седмици максимум неходене на работа.
Истината е, че трудното е след като се върнеш на работа. А задължително трябва да се върна на работа, защото аз изкарвам повече в семейството ни.

За раждането и моя мъж има планове да ходя да раждам сама, той да е с Леа. Предният път нарочно исках да родя нормално, без епидурална, за да може възстановяването да е бързо и да не завися от никого, тъй като мъжа ми имаше 5 дни отпуска само и след това бях сама с бебето. Успях.
И сега сигурно ще е така (пожелавам си да се справя пак).
Помолих майка ми да дойде този път и да ми помогне преди да се роди бебето и след това, но тя ми каза, че не вижда смисъл, защото аз имам "много майчинство".
« Последна редакция: януари 31, 2017, 22:36:43 от Anichka » Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: февруари 01, 2017, 09:30:44 »

Ани, честно казано, всичко което пишеш ми се струва направо жестоко.
Всичко и системата, която те поставя в такива условия и майка ти, която реагира по този начин.

Вярно е, че това в България е голяма екстра(друг е въпросът във финансов план точно колко е платено, но е факт, че поне не си загубваш работното място), която я няма почти никъде, но дори в по-суровите западно европейски практики имаш минимум 12-16 седмици за раждане, плюс някакво време преди това, колкото и символично да е то, платени между 80 и 90%. Просто това е нечовешко, да се очаква, че на следващият ден, след раждането ще оставиш бебето си и ще отидеш на работа.
Освен всичко останало, физически е проблемно.

Направо ми звучи като да имаш възможности на свръх човек като веднъж си го направила и смяташ още веднъж да опиташ, при това с две деца(което си е различно).

Как се справяш кърменето при това положение?
Не ми се мисли какво ограбване е за детето и майката това нещо sad
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: февруари 01, 2017, 17:43:28 »

Аничка, къде се намираш? Толкова ли е добра работата, заслужава ли си тези жертви?

В БГ наистина е страхотно в това отношение! Една година си спокоен с почти цялата си заплата, втората година си неспокоен с 340 лв., но човек знае и 2 и 200 ... Повечето ми колежки се върнаха на работа втората година, но аз не си представям да оставя Габи (на 1,2 месеца) в ясла, още не ходи, не говори и т.н.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #314 -: февруари 01, 2017, 21:16:13 »

 :offtopic:Момичета, извинявам се, че поста ми прозвучал като оплакване. Пробвах се просто да представя фактите.
Реално всичко е по избор. Ако искаш работиш, ако искаш си седиш в къщи. maya_bunny, живея в САЩ. Съгласна съм, че идеала е да бъдеш с бебето си в къщи 2 години. Много исках и аз така, но няма да се получи.

Тук американските семейства в повечето случаи гледат да имат 2-3 деца едно след друго. Обикновено майката си остава в къщи и след 5 години се връща на работа. В началото е трудно да имаш 3 деца под 3 години, НО от финансова гледна точка е разумно, както и в период, в който си в къщи. Други, които като мен трябва да се върнат на работа, или наемат детегледачка, или пускат бебетата от 6 седмици на ясла. Бг мамите обикновено получават помощ от баби от Бг или изпращат децата в Бг с баба. Адаптацията на баби в чужбина не е лесно изобщо.

Аз съм свикнала с предлаганото. Просто си имах цел да работя каквото ми харесва, да не се работи по 20+ часа/ден, а нормални 8 часа/ден, фирмата да предлага хубави здравни осигуровки (това е истинския проблем тук), да се задържа 1+ година, за да се квалифицирам за време за гледане на дете. Заплащането е добро за моята специалност и фирма. Ако работех в новооткрита фирма бих получавала повече/израстнала по-нависоко, но стреса е огромен.
Хванала съм се на хорото и играя. Дали си заслужава - и да и не. Понякога нямаш избор. По принцип след декемврийската диагноза го давам полека, но продължавам да играя.

Marri, кърменето става цедене/бутилка през деня, а сутрин/вечер/през нощта - кърмене. В началото помпах повече, за да имам мляко във фризера и да мога да завъртя "цикъла". Спрях процеса, когато Леа беше на 25 месеца, помпах повече от необходимото, така помогнах на още 2 мами с бебета (това ме кара да се чувствам добре).
Кърменето през нощта мен ме съсипа много. Аз се връщах изморена от работа, лягахме си с Леа и тя нон-стоп цокаше. Та нито тя, нито аз се наспивахме. Но да минеш на нощно кърмене е много лесно, дори, ако не ходиш на работа. Издържах до 7-ми месец и казах на Влади, че спирам с нощното кърмене, той пое Леа през нощта с носене. Тогава имах късмета и затвориха фирмата, в която работех, така останах на "борсата". Това помогна много с оцеляването.

Сега плана ми е да науча някакси бебето да спи по цяла нощ, за да не закъсам здравословно, както и да не цедя като луда, дори да давам формула, само и само да се спи.
« Последна редакция: февруари 01, 2017, 21:40:59 от Anichka » Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines