Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 06:32:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 319584 пъти)
 
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #30 -: октомври 27, 2016, 15:46:49 »

Наистина не знам каква е практиката, принципно каза, че ако примерно след два дни пак се върна с кървене, ще ме приемат направо в болницата, пусна ме само с обещание от моя страна да лежа. Това ме кара да си мисля, че реагират на такива случаи. В държавната болница примерно съседката я изписаха на следващия ден след раждане с форцепс щото нямали места... мен ме държаха 5 дни в клиниката,  може би си зависи от политиката на болницата.
За Англия знам, че до 12 седмица  нищо не правят...
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: октомври 28, 2016, 10:23:16 »

Алексия, желая ти лека и безпроблемна бременност и дано всичко лошо е зад гърба ти! Почивай си повече.  smile
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: октомври 28, 2016, 20:56:49 »

Alleksia, преминали сте през много с бебчето  give_rose Браво за смелостта! Пожелавам Ви от сърце занапред всички резултати да са хубави и никакво кървене повече!

В Илинойс, САЩ, доколкото съм запозната не влизаш в болница преди 20 седмица. Ще ти се обадят по телефона, ще ти дадат съвети, ако стане нещо се ходи в бърза помощ. След 20-та седмица вече влизаш за задържане, като гледат да не дават много лекарства. Поне това са ми наблюденията с няколко приятелки.

Благодаря на всички момичета за милото посрещане. Наистина е невероятно.

Да дам отчет от днешния преглед за 12 седмица.
Трудно, след няколко минути търсене с коремен ехограф, акушерката откри пулса на бебчето. Беше отново около 150. Предупреди ме, че може да усещам придърпвания в следващите 4 седмици, тъй като бебето ще се придвижва нагоре и връзки ще се разтягат.
Кръвното ми беше 120/73 (нормално), температура - 36.8 (перфектна). Свалила съм -0.5кг. Говорихме за храненето и акушерката ме попита какви протеини приемам и аз и казах, че месо ми е много трудно да консумирам  и просто НЕ го правя. Тя си замълча. Сега на обяд ядох пиле. Не ми стана лошо. Ще продължа да пробвам. Аз взимам и витамини и би трябвало да съм ОК.

Леа искаше сестричка, за да си играят.

Marri, да с Леа всичко беше като песен. Веднъж малко ми стана лошо. Единствено ми се спеше и НЕ ми се ядеше сладко. Докторите имаха притеснения за плацента превия, но се размина всичко. Дори не знаех какво е контракция, че като ме приеха да раждам и като ме закачиха на машината, която засича контракции, ми казаха, че имам, а аз дори не усещах. Имах едно много хубаво и бързо раждане - около 3часа.

Сега имах температура, повръщах, диария, невероятна непоносимост към миризми, лошо ми беше, болки в корема, контракции, не мога да спя през нощта. Все "бели кахъри", та различно. Някакси ми тежеше. Разбирам, че повечето момичета минават през подобни неволи и аз се чувствам късметлийка да не се чувствах бременна с Леа, и сега само до 12 седмица грубо казано да ми е било много лошо.
 Offtopic Какво работя - аз съм просто програмист, в номер 4 фирма за САЩ за пътувания. С 2 думи, правя сайтовете, за да помогна на хората да резервират колите си, а от другата седмица, след като се преместя в новия сектор, ще помагам да си запазват пакет ваканция smile
От 2015 Октомври до 2016 Октомври, преминах през 1 сливане на 2 фирми, 2 сектора, 3-ма директори на сектори, 4-ма менаджери. Ей, остарях и чак толкова подхвърляне ми идва в повече.
« Последна редакция: октомври 28, 2016, 21:07:04 от Anichka » Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: октомври 29, 2016, 20:14:11 »

Честито, Аничка и Алексия smile Радвам се, че вече не съм си сама в темичката  Wink
Пожелавам ви бързо да ви минават неразположенията и всичко да е наред good
Дано не сте като мен.. До 6 м. имах гадене и повръщане нон стоп, починах две седмици, хайде в 7 м. ме "зарадваха" киселините, този път рано-рано sad
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: октомври 31, 2016, 21:19:03 »

Ех, как сме се събрали отбор  bad хахха Ще се справим, adi4ko и Alleksia Ashamed

Аз да се "похваля", че вече чувствителността ми към каквито и да е миризми драстично намаля и този уикенд готвих с размах. Много доволна Torte

Alleksia, какво стана с резултатите?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: ноември 01, 2016, 10:38:30 »

Ама аз съм пропуснала, леле какви хубави новини.Алексия, Аничка, много се радвам за вас.А
Ани да нацелуваш бъдещата кака, а вас с Влади ви прегръщам.Много ме зарадва, мнооого  heart
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 01, 2016, 11:03:15 »

Ани, честита радост! Много се радвам за вас.  heart

Ще види Леа - и момченцата са забавни :-)
Стискам силно палци всичко с бременността да се нареди - не изглежда никак лесно това, през което минавате.

Дано вторият семестър е доста по-лек и весел.   good


Честито и на Алексия! Ще ви следя с интерес тук!
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #37 -: ноември 01, 2016, 12:38:33 »

Благодаря,  момичета!
Адичко, радвам се много че пак горе долу заедно вървим, още повече че нали и първите ни дечица са с едни и същи имена heart приготвяте ли неща за бебчо или всичко имате от Вики?

Маги, пожелавам ти скоро да се запишеш в тази тема smile

Миналина, благодаря!

Аничка, много се радвам, че ти се е махнала непоносимостта към миризми! Аз уж също съм по-добре в това отношение, но все още почти не мога да ям готвено, само супи и няколко друго неща, основно ма плодове и маслини карам. А положението с работата как е, Аничка? Има ли някакво развитие?

От теста още не са ми готови резултатите след една седмица съм на лекар и тогава се надявам да ми кажат. Иначе просто щях да падна, получих писмо от болницата със записан час за анестезиолог за след една седмица за консултация за раждането...аз още не съм влязла в петия месец crazy

Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: ноември 01, 2016, 12:40:18 »

Иначе просто щях да падна, получих писмо от болницата със записан час за анестезиолог за след една седмица за консултация за раждането...аз още не съм влязла в петия месец crazy



На това му се казва планиране girl_haha
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: ноември 01, 2016, 13:26:30 »

Alleksia, ами почти всичко имам, освен което е изпочупено от Виктор pardon
Донакупих дрешки, помпа, че този път исках електрическа, кош за количката и само трябва шезлонг да купя. Това е smile

Ъъъ, да не са объркали от болницата, раничко е май за анастезиолог girl_haha
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #40 -: ноември 01, 2016, 14:30:13 »

Утре ще ходя да си взема болничния и ще проверя... рано е, обикновени се ходи в деветия месец, според мен нещо са се объркали.

Вие сте готови значи smile аз чакам да мине феталната морфология и чак след това като ми се поотпусне душичката ще пазарувам.
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: ноември 02, 2016, 10:44:56 »

Лека-полека започва да се пълни и тази хубава темичка!  Bravo

Може и да съм честитила вече на Ади, защото имам спомен, че се беше обозначила още в предишната тема за 2017, ама... Отново честито и на теб, Адичко, както и на Алексияgive_rose give_rose give_rose  Хубави работи са това!

Пожелавам ви спокоен остатък от бременността - дано големите притесняния на всички ви да са вече зад гърба ви и да се насладите максимално на това сладко очакване!  heart  Казвам "големите" протеснения, защото то все има нещо, за което се тревожим... Важното е да са здравички бебенцата, а и вие да се чувствате във форма!

Прегръдки и спокойно "пътешествие" до финала!
Активен
adi4ko
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 944


07.09.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: ноември 02, 2016, 13:32:12 »

 give_rose
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #43 -: ноември 02, 2016, 14:32:37 »

На това му се казва планиране girl_haha

Оказа се, че са объркали;) ходих да си взема болничния и като им казах, бая се учудиха, обадиха се и провериха и ми го смениха за март smile Направо си представям, ако бях отишла другата седмица, до април щях да забравя какво са ми казали smile

Свилена, благодаря за пожеланията! Ти си на финалната права, така че ти пожелавам много леко раждане и здраво и кротко бебенце!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #44 -: ноември 02, 2016, 15:36:48 »

Я виж ти как ми се е притъпила бдителността funnytooth
Честито на всички А-та, прекрасни новини са това good
Alleksia, знаех си аз Wink
Anichka, изобщо не ми "светна лампата" при последния ни разговор blush
Много, ама много се радвам и ви пожелавам най- здравите бебета heart heart heart
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines