Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 10:14:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 78 79 [80] 81 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 320382 пъти)
 
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #1185 -: юли 28, 2017, 09:33:40 »

Нямам го, ако го има онлайн ще го изнамеря да не те занимавам! Благодаря за идеята! Още днес ще и пиша smile
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #1186 -: юли 28, 2017, 09:44:02 »

Това изследване на Б12 заедно с останалата микробиология ли го пускат? Аз нямам спомен да сме коментирали резултат с док. На мен ми пуснаха много неща наведнъж, включително за кръвна група, спин, васерман и тн.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #1187 -: юли 28, 2017, 09:50:22 »

Миленка, рядко го пускат.. На мен ми го пуска като излезе, че не усвоявам добре Б12.. И беше шаш и паника за мен, 150 ми беше ... Тя ми каза, спокойно ще го оправим.. Доста е модерен б12 в момента, паниката не е необходима.. Всичко ще влезе в релси.. Сега ще го изследвам пак, да видя повишил ли се е, приемам Метилкобаламин, ако не е, сиг ще ме дупне с инжекции, защото става важен доста..
Scilla, добре ти е, но може и още определено.. Около 700 е идеал, защото в България даже били занижени горните реф, стойности.

Кой е тоз док Кадъм?  Girl_hide
« Последна редакция: юли 28, 2017, 09:54:49 от alexandrova_90 » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #1188 -: юли 28, 2017, 12:40:26 »

жена е др.Кадъм, тя е завеждаща май в педиатрията, и е май единствения лекар който разбира наистина до какви последствия водят ниските резултати на B12.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #1189 -: юли 28, 2017, 12:56:39 »

Знам, че Сигридов доста се вълнува и изследва всяка негова пациентка.
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #1190 -: юли 28, 2017, 14:49:48 »

Д-р Кадъм е голямо светило в анализиране на дефицити, има холистичен подход и затова ме радва. Тя е педиатър и специалист Клинична генетика с интереси в областта на вродените метаболитни заболявания. Не като повечето да се хващат за някой си симптом и така да поставят диагнози. Тя затова и иска преди консултация с нея определен набор от изследвания, който аз си пуснах: "Необходими предварителни изследвания за консултация за дефицит на витамин В12: • ПКК • ретикулоцити • серумно желязо • ЖСК • фолиева киселина • серумен Б12 • хомоцистеин."

Тони, аз също мисля, че може и по-добре... аз съм баш на най-долните граници на "ок". А ми се ще да съм по- към горните и определено не се водя от тези  референтни стойности обявени на страницата с резултатите, те не са никак актуални.

Та, Мимс, не са част от тези стандартните изследвания на бременни или поне в моите ги няма, аз затова и си ги пуснах сама отделно без ЗК, защото те не се покриват. Но лабораторията, в която ходих, има доста добри цени и е немска, та съм много доволна и от бързината им.

bulche, моля те да ми го пратиш на лични, че нещо им е "паднал" сайтът и не мога да вляза да го открия  give_rose
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #1191 -: юли 28, 2017, 14:56:07 »

В понеделник ще подпитам моя дали да не ми пусне едно изследване на В12, защото на профилактичните прегледи от работата миналата още година като се похвалих на лекаря вътрешни болести, че ми е винаги доста висок хемоглобина и той ми кажа, че това всъщност не било задължително добре и че можело да означава дефицит на В12. Нищо не направих по въпроса. Но сега вече се замислям...

Да ви питам. В Отчетната група във ФБ, в която сме с Тони напоследък се коментираше, че е хубаво да се пие Вигантол (вит. Д) от един момент нататък през бременността . Знаете ли нещо по въпроса?
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #1192 -: юли 28, 2017, 16:47:09 »

Имам отговор от д-р Кадъм, посъветва ме да приемам подезично 1000mcg вит Б12, защото имам все пак субклиничен дефицит и да си взема Билкова кръв на Флорадикс за по-ниското желязо както и да обогатя диетата на храни с желязо. Хайде на гъшия дроооб, сусама и тиквените семки funnytooth

Мимс, ако ще пускаш Б12, той не се покрива по ЗК, най-изгодно е в тая лаборатория, в която аз ходих. Освен това не се гледа само Б12 за дефицит на Б12, а всичките тези, които изброих по-горе.
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #1193 -: юли 28, 2017, 16:49:17 »

Да, витамин Д също се изследва и се пият капки при необходимост.
На Б12 също имах дефицит и отнесох няколко инжекции в задника в 9тия месец.
Желязо също.

На Сигридов не му стигаха да са в норма, искаше да са близко до горна граница.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #1194 -: юли 31, 2017, 13:14:17 »

Преди малко се върнах от прегледа. Направо ще се гръмна. Нямам късмет с узнаването на пола, явно.   nea pardon Този път единият ехограф беше прегрял и ме гледаха на този във втория кабинет, който бил само за измервания и не можело с него да се различи пол. Възможно ли е това да е така? Или доки просто не иска да ми каже предположение преди феталната другата седмица?

Иначе, бебо е добре. Шийка, плацента, измервания, всичко изглежда в норма.
Пусна ми изследвания и  ми каза за морето да си взема някаква млечна киселина. Нещо с Ф беше, ама забравих името. Ако някой има идея, да подскаже. smile

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #1195 -: юли 31, 2017, 13:38:12 »

Миленка твоето си е истинско изпитание за един нетърпелив овен, най-вероятно ще се окаже мома щом толкова се крие. Ух това с Ф сещам се за какво е, за гъбички ама името не си спомням
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #1196 -: юли 31, 2017, 13:59:41 »

Миленка твоето си е истинско изпитание за един нетърпелив овен, най-вероятно ще се окаже мома щом толкова се крие. Ух това с Ф сещам се за какво е, за гъбички ама името не си спомням

Нали?!! smilesmile Направо си е изпитание. Тренира ми търпението за след това. Покрай Дани развих доста способността да съм търпелива, макар че не ми беше присъща никак. Сега явно се задава, живот и здраве, още по-палаво и да съм подготвена от рано.

Да, превентативно за инфекции и гъбички. Слагало се след влизане в морето. Аз незнам как можеш да хванеш гъбички от солена вода, но вероятно може да се пипне нещо. То като знам и нашето море колко е чисто...
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #1197 -: юли 31, 2017, 14:04:57 »

Нали?!! smilesmile Направо си е изпитание. Тренира ми търпението за след това. Покрай Дани развих доста способността да съм търпелива, макар че не ми беше присъща никак. Сега явно се задава, живот и здраве, още по-палаво и да съм подготвена от рано.

Да, превентативно за инфекции и гъбички. Слагало се след влизане в морето. Аз незнам как можеш да хванеш гъбички от солена вода, но вероятно може да се пипне нещо. То като знам и нашето море колко е чисто...

флажил?
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #1198 -: юли 31, 2017, 14:08:22 »

флажил?

ДА! Това е! Мерси. Нещо като "влажен" ми се въртеше из главата, че беше funnytooth
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #1199 -: юли 31, 2017, 15:56:50 »

Миленка, радвам се, че всичко е наред.. Голямо криене, голямо чудо му удари това бебе  heart
Активен
Страници: 1 ... 78 79 [80] 81 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines