Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 16:01:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 319706 пъти)
 
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #1110 -: юли 19, 2017, 09:32:36 »

Александрина много ми харесва, да! ММ, обаче го свързва с една моя крайно неприятна за него позната и, за сега, там удрям на камък.

Пандиии, нека е първо розови гащи, а после Доминик smile.
Снощи четох малко в Декемврийската тема във ФБ и там половината мами, на които първо са казали, че ще е мома, сега са им казали, че ще е момче.

Вече много взе да наближава тая сватба в Холандия и всичко ми се свива от притеснение. За капак дават дъжд с гръмотевици и макс температура 19 градуса. Градусите са по-скоро добре за състоянието ми, но никак не ми се искаше да е дъжд, защото всички снимки трябва да са вътре така. Не се притеснявам толкова за друго, за ходенето до тоалетна, защото ми се ходи доста по-често от когато не съм бременна. Подготовката е в 10ч. и от там всичко е супер плътно до полунощ. Дори, когато гостите си почиват, аз ще снимам сесията на младоженците. Дано да има тоалетни на удобни места, че да мога между церемониите и тн да притичвам.

Ще му кажа да си я кръстят така. Аз вече му го казах недиректно.

Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #1111 -: юли 19, 2017, 09:37:44 »

Идвам от прегледа, всичко с бебка е наред. Този път док мислеше, че ще каже пола на 100%, но тя се криеше и не показваше, каза не виждам показания за момче, но ще се разбере 100% на 01.08 при Чавеева на феталната морфология. Пак сме си на 90%, но по-важно е, че е здрава и всичко е наред.. Върви една седмица напред, аз се притесних, да не би да е от ИР и да не е ок, но тя каза няма никакви проблеми, нормално си е.  pardon

Друго не се сещам, радвам се, но откакто минахме на коремен ехограф Илиян гледа през цялото време, докато док си мери нещата, които я интересуват, а аз не виждам.. После ми обръща и ми показва и на мен, ама така той я гледа повече време и ревнувам  beating

Допълвам, след поста на М:
Миленка, и аз се чудя, как пък така тотално объркани.. всички момичета станаха момчета и 3-4 момчета станаха момичета, чак се притесних  shok

И аз пишкам доста, макар по-малко в сравнение с началото. Забравих да питам къде са краката на бебето.. Както не ми се пишка и хоп изведнъж все едно ме натиска по пикочния мехур и става страшно  Girl_hide
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #1112 -: юли 19, 2017, 10:10:29 »

alexandrova_90, браво за добрите новини.  give_rose

Ние също бяхме на преглед със съпруга ми. Беба се развива чудесно към момента в 31 г.с. Върви като по учебник, нито напред, нито назад. Пак потвърдихме пола. Вече е заела позиция за раждане - с главичката на долу. За цялата бременност имам качени 7 кг., каза че спокойно мога да кача още, но не се напъвам особено, добре си ми е така. Направихме изследвания, хемоглобин 135, желязо 24, урина и секрет - всичко е идеално и без бацили.  beating
Започнахме с ремонтните дейности вкъщи - навапцахме един слой боя за да освежим, сменяме пералня с нова, която е комбинирана със сушилня, нова готварска печка - имаше нужда. Днес ще пера вертикалните щори, за някои прозорци направо поръчахме нови, алуминиеви. Утрепия голяма. Търсим фирма, която да пренесе мебелите нагоре, после ще сглобяваме дружно и тъкмо като сме готови ще излезна в майчинство и ще пера и купувам финални неща. Ще правя по - дълги разходки и ще се готвя психически. Дано всичко е наред.

Избрахме име за момата. Но има още време, отворена съм за идеи.
Александра е красиво име - но пък защо да не ги кръстите еднакво, проблем ли е? Ако много държите на името. Сложен казус - дано вземете решение, което ви удовлетворява и да не се притеснявате.

За пола - добре е да се избира добър гинеколог с добър ехограф. Ние сме при семеен познат, който ползва много хубав ехограф и много рано видяхме пола. Няма промяна до момента и органите се виждат кристално. Всеки път гледаме и на 4D. Няколко мои познати се учудиха колко ясно се вижда лицето на бебето, дори хванахме как си суче пръстче и уринира. Бях и при други лекари за втори мнения в началото, техниката е съвсем различна и така ми олекна, че съм направила добър избор. Риск винаги има - но дано си остане момиченце, дано няма промяна.
« Последна редакция: юли 19, 2017, 10:18:26 от Ameerah » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #1113 -: юли 19, 2017, 10:35:10 »

Аmeerah, браво за добрите показатели. Хемоглобин 135 в края на бременността.. Ти ме уби, браво, как го правиш  danceg

Иначе в клиниката, където ходя специалистите са много добри и апаратурата, та си мисля, че шанса да са сбъркали е нищожен.. Особено на феталната, каза 90% момиче.. Ще се чуе  Girl_hide

Пералня със сушилня, комбинирани, никак не харесвам.. Дано сте заложили на хубава марка, защото не съм чула да има доволен от това.. Ние сме с отделни Бош, аз нямам простор вкъщи и дори през лятото я използвам сушилнята, много съм доволна.. Никога нищо не е съсипала или събрала, заслужаваше си инвестицията. Понеже имаме малко място сме ги разделили с плот и са една върху друга, но с прилична височина, така че да мога да обслужвам и чистя и двете smile  Wink
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #1114 -: юли 19, 2017, 10:59:22 »

Миленка, аз имам роднини двама братя, и двамата си кръстили децата на родителите си, сега две двойки първи братовчеди носят едни и същи имена - Таня и Илия. Искаш това име - слагай си го! И те го искат - да го сложат. Името е страхотно, а и децата като пораснат именно това може повече да ги сближи.

Тони, браво за хубавите резултати.

Аз снощи сънувах, че Мари пак е бременна.  shok Луда съм, знам хаахаха
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #1115 -: юли 19, 2017, 11:51:41 »

Ами не знам дали има значение, но се старая да се храня здравословно, подбирам какво ям и си правя меню, гледам да правя баланс между храните и се съобразявам кое кога приемам за по - добро усвояване. Хемоглобина и желязото бяха започнали да понамаляват, но си взех едно хелатно желязо без странични ефекти и още на първия месец ме вдигна, както и хемоглобина. Правя си изследвания на всеки 4 - 5 седмици.
Аз не съм медицинско лице и това нямаше как да го знам, но майка ми е и много ми помага, ако не е тя да съм свършила отдавна. smile

Според мен са ти познали пола и всичко ще е наред, особено ако бебето не се е крило много. При нас имаше пъпна връв и ръчичка около гениталиите, но пак се видяха лабиите. Стискам палци да сте доволни и да стане както го искате всичко.

Пералня и сушилня в едно - честно да ти кажа не знам, за първи път ще ползваме, още не сме я качили дори. Втора ръка я взехме почти нова, мъжа ми чете много, подбира, мисля, че е взел най - доброто, но колко е добро ще си каже тепърва... Все ще върши някаква работа там за през зимата. Иначе май наистина две отделни са си най - добре, защото ако ти се развалеше сушилнята май не тръгваше и пералнята, имаше някаква връзка. Пази Боже  Girl_hide
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #1116 -: юли 19, 2017, 12:20:01 »

А имало е препарат.. И на мен ми го следи на всеки 5 седмици близо.. За сега е в норма, но подозирам, че ще се наложи до края да си пийвам коктейл smile Аз отказвам комбинирани витамини за бременни, а и док не им е фен, та  danceg
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #1117 -: юли 19, 2017, 12:44:39 »

На мен ми изписаха някакви комбинирани от аг-то, пия ги, ама всичко в тях е в малки дози...
Инак аз съм си вяла и слаба вечно, ако не са добавките хич ме няма.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #1118 -: юли 19, 2017, 12:49:55 »

А имало е препарат.. И на мен ми го следи на всеки 5 седмици близо.. За сега е в норма, но подозирам, че ще се наложи до края да си пийвам коктейл smile Аз отказвам комбинирани витамини за бременни, а и док не им е фен, та  danceg

Тони, защо отказваш витамините? С какво могат да навредят?
Аз си пия Femibion 2, с омега 3. Не знам как бих могла само с храната да си набавя всичко необходимо, предвид това, че в днешно време не знаеш какво ядеш.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #1119 -: юли 19, 2017, 12:55:27 »

Аз си пия фолиева киселина, Омега 3 с витамин Е; метилкобаламин (б12), магнезий (диаспорал).. Просто не искам комбинирани, първо защото ми се струва, че се пълнее от тях и второ при мен не са мн ок, защото не усвоявам добре някои форми и ми трябват МЕТА такива.. Не, че имам нещо друго предвид  pardon Уговорихме се по-късно да ги започна евентуално smile
« Последна редакция: юли 19, 2017, 13:00:14 от alexandrova_90 » Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #1120 -: юли 19, 2017, 12:58:31 »

И аз съм като Тонито за добавките - пия си ги отделно в най-оптималната за мен форма. Също пия метилкобаламин (но сега го спрях, че искам да го изследвам да видя как са ми нивата профилактично), метилфолата (форма на фолиева) го спрях по препоръка на акушерките. Изследванията ми са доста добри и за момента не усещам нужда да пия допълнително други неща, но сега ще си пусна желязо, фолиева, б12 и други такива, които не се включват в стандартната пкк. Ако има нещо притеснително, ще се консултирам с Кадъм и ще видя какво ще пия, но определено не ме кефят и мен комбинираните, защото там нивата на витамините са някакви си, а не точно тези, които биха били оптимални за моето състояние.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #1121 -: юли 19, 2017, 13:02:02 »

А как разбирате кое е оптимално за вашето състояние? smile

Не съм информирана и за това ми е интересно
Активен
scilla
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 859



« Отговор #1122 -: юли 19, 2017, 13:03:09 »

Чрез консултация (писах в поста, че ще ида, ако нещо не е в норми)  Girl_hide
Активен
Ameerah
Ентусиаст
**
Публикации: 71


« Отговор #1123 -: юли 19, 2017, 13:08:47 »

Аз приемам Suple Maman - витамини за бременни и кърмачки, комбинирани.
Отделно хелтано желязо на Solgar, селен на Solgar, Витамин К, Витамин Д, Магнезий на Jamieson. Всеки ден пия и витамин Ц.
Но не разчитам само на това - храната е важна също.

Извън бременност ще започна да пия отново Мерц, Геритамин и т.н., които пиех и преди.
Не съм забелязала да съм качила тегло. Следя си го стриктно - все същата съм си 50 - 51 кг. за 167 см., а сега бременна 58 кг.

Определено с витамини ми е по - добре. Но всеки според организма си - при един действа едно, при друг друго... важното е да сме добре.

Кое е оптимално разбирам от майка ми, аз съм още босичка в тези неща. Прави изследвания купища и преценя кое как се приема от организма ми. Всичко ми го пуска по тънки пътечки и излиза евтино. Преди бременността ми прави някакви много засукани като че ли ще ме подготвя за ин витро, аз забременях от първия път. Ама и тя е една притеснителна.

Забравих да добавя, преди да правим опити за бебе си направих програма с добавки, които приемах една година преди първия опит. Фолиева киселина пиех 8 месеца преди да забременея. Взимах само на абофарма, абофолик, метилирана, най - добрата. Едни розови хапченца са.

Накрая като отидох при док да следи бременността каза "какво правиш ти с тази ПКК, за дарител си направо" biggrin
« Последна редакция: юли 19, 2017, 13:15:24 от Ameerah » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #1124 -: юли 19, 2017, 13:09:27 »

И на мен са ми назначени от док, не съм си ги изписала сама. На база резултат от изследвания, тя ми ги изписва.  good
Активен
Страници: 1 ... 73 74 [75] 76 77 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines