Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 16:06:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 72 73 [74] 75 76 ... 82   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2017г.  (Прочетена 319708 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #1095 -: юли 18, 2017, 15:09:32 »

С времето на бременеене и след раждането на детето, мечтата и идеала за мечтаното име се отмива.Поне при мен беше така.Моника не трябваше да е Моника, бяхме избрали друго име.Но след като забременях и станах някъде 4-5 месец реших, че не искам с тази буква и ще търсим друго.И така беба си смени името, вече беше МОника и така и говорих и в корема.В последствие напълни името с чувства и емоции със себе си!
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #1096 -: юли 18, 2017, 15:18:10 »

Миленка, не знам как бих реагирала на твое място, не съм в твоите обувки, а и вие си имате предистория. Но ще ти разкажа нещо, което една колежка по майчинство ми каза днес. Брат й има бебе момче, бяха избрали името Борис. Отива снаха й да ражда (3 седмици преждевременно), показва им бебето и им казва: "Запознайте се с КАЛОЯН!"  shok shok shok И те всички ококорили очи, дори бащата. Момичето си казало, че като се родил малкия и го видяла не й приличал на Борис  funnytooth funnytooth funnytooth
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #1097 -: юли 18, 2017, 15:24:44 »

Да, може и така - да видим първо на кое име ще ни прилича бебето като го видим на 4д или като се роди smile Wink


Адрия, има две групи във ФБ. Едната се казва Декемврийски бебета 2017, а другата е Декемврийски мами 2017 (май нещо такова беше). Аз някак си се озовах и в двете.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #1098 -: юли 18, 2017, 16:03:13 »

Миленко аз познавам много слуачи с едно и също име в родата, даже последното е от преди няколко месеца, една приятелка си кръсти детето Костадин, сестра и има вече момче на 3 г на името Костадин... имам 3 братовчедки ( две от които първи) на името Наташа. Било много популярно. Като питах леля ми защо и тя е кръстила кака Наташа, каза че кума така си бил решил  shok, викаме им голямата и малката Наташа, до скоро не се бях и замисляла че как може две братовчедки да са с едно и също име. Те вашите Александри даже не са в една държава. Дядо ми пък са двама братя Стоян хаха.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #1099 -: юли 18, 2017, 16:05:56 »

Аз съм по-скоро ЗА да кажа "Не кръщавайте детето с моето име", отколкото и двете да се казват така.. Сигурно е проява на егоизъм или не знам и аз какво, от моя страна..  blush

Аз Александър затова ми е на кантар, всяко второ дете е с това име или Алекс. Но то вече и София изпонакръщаваха сума ти деца, докато ни се случи на нас  pardon
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #1100 -: юли 18, 2017, 16:15:10 »

Значи аз за Звяр си бях набелязала името още като беше планиран и го споделих с една бременна колежка. И хоп тя взе кръсти с това име, стана ми за една милисекунда тъпо, но си казах, какво пък, кога ще се видят двамата адаши  Wink е виждали са се няколко пъти, ама хич не ми е smile за рода е малко по-различно, но не виждам кой пък ще ми забрани да си кръстя детето така както искам
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #1101 -: юли 18, 2017, 16:20:41 »

 Offtopic Сила, мързи ме, затова си стои лентичката


 Offtopic  С бившия ми, по детски разбира се, сме обсъждали имена и той беше много против името Калоян. Ама синът му така се казва, даже си е адаш със сестричката му Йоана (наистина не разбрах защо си причиниха общ имен ден). Сега декември чакат трето, залагам на Ивайло/Ивайла lol lol lol
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #1102 -: юли 18, 2017, 16:28:17 »

Аз не бих казала "не кръщавайте", това е трепетен момент и за тях, ако те го чувстват така, т. е имат желание дъщеря им да се казва Александра, не мисля, че някой е в правото си да им забрани.
А и вие дори не знаете пола...

Миленка, убедена съм, че ще се подредят нещата при вас, ще бъде полът и името, което искате. Понякога най-добрите варианти се появяват спонтанно, като нашата Елиза(името й много й подхожда, поне в моите очи)

Дори бих била по-крайна,облекчи го, кажи му да я кръстят така....smile
« Последна редакция: юли 18, 2017, 17:11:39 от Marri » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #1103 -: юли 18, 2017, 16:36:27 »

Мислех да не взимам думата, за да не те обърквам с разсъждения, обаче спонтанно се сетих нещо. smile Когато съм се родила, татко се обадил на сестра си и казал как се казвам. Леля била в шок "Батко ми взе името". Никога не са говорили с брат си за имена. Леля е била бременна вече с второ. Е, пак е родила момче, та името отпаднало по разбираеми причини. pardon Не знам дали заради това, дали заради друго, обаче с леля имаме супер силна връзка. Винаги съм била нейното момиче, винаги много е правела за мен и много ме е обичала. Помисли и от тази страна - пак ще си имаш кръвчица с Александра Wink
Понеже ние решихме да кръщаваме на баби/дядовци, ако първото ни дете беше момче, щеше да е Божидар, а не Богдан - хем да запази смисъла от името на свекъра, хем да не е 1:1 с името на племенника. Не бих си го причинила това с първи братовчеди с еднакво име. А за близки и приятели - ами може да ме радва и ласкае, че са харесали моя избор дотолкова, че така да си кръстят и те детето.
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #1104 -: юли 18, 2017, 16:46:28 »

Та, тепърва ще се обсъжда, но аз съм избрала ако е момче да е Доминик (ударение на о), а ако е момиче (исках Александра, с галено Али, но ми го откраднаха леко) много, много искам да е Оливия, но ММ не ще. Щели да я обиждат на олио, хаха. Ако не е Оливия (тъй като в бг все галено измислят, ще е Лив, а не Оли, хахха), иска ми се да е едно от тези: Изабел (Isabelle), Амелия (Amelia), Естел (Estelle) или Ерика (Erika).

Да се върна малко в началото на дилемата blush Името Амелия (Amelia) го свързвам с Amelia Earhart, малко по-френско ми е Амели (Amélie) - Amélie Poulain. С "А" харесвам много Анет, но ми харесва изписването Anette, а не френското Annette.
На една колежка, която роди на 40 след четвърта процедура инвитро, името на бебето го избра племенницата й. Те още не знаеха пола на бебето, беше в началните седмици и малката й казала: "Аз знам какво е бебето и как ще се казва." И те кажи. "Бебе Али." И така казват на малката Али, казва се Алис (Alice).

За брат ти и жена му наистина ми е мъчно, явно брат ти се терзае и иска да му решиш мъките pardon Дано детето има хубав път, че голяма драма с това име. Но пък и те са си малко или много виновни, че са се вкарали в този филм girl_wink
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #1105 -: юли 18, 2017, 16:58:48 »

Подкрепям Мари, кажи му да в кръстят така.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #1106 -: юли 18, 2017, 17:01:35 »

 Offtopic Всеки път като вляза последната писала е Миленка (Мери Ми) и все си викам оооо и тя ще става мама  heart Та Миленка, спира ми сърчицето всеки път Wink
Виждам, че имате драми с Александра, ми кръстете я Александрина lol Миленка, (фото) пожелавам ти и съм доооста убедена, че ще имате момиченце  heart С А продължава да ми  много на сърце Алина  heart
За друго нямам време, сори  give_rose
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #1107 -: юли 18, 2017, 17:04:49 »

Offtopic Всеки път като вляза последната писала е Миленка (Мери Ми) и все си викам оооо и тя ще става мама  heart Та Миленка, спира ми сърчицето всеки път Wink
Фери, много мило  heart heart heart За сега само ви спамя lol
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #1108 -: юли 18, 2017, 17:16:03 »

И аз си помислих за Александрина lol lol lol

Ама нещо много взех да го мисля, че ще е Доминик Wink Третото ще е Оливия Wink


И аз само спалня lol
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #1109 -: юли 18, 2017, 18:25:09 »

Аз докато бях бременна ми идваха супер странни имена, много по-различни от тези, които харесвах преди това , явно от хормоните и реших, че е по-добре да се придържам към вкуса си по принцип. Сега ми изглеждат пак супер странни.
Казвала съм и преди, че моето момче се казва Никола на свекър ми , а на сестра ми също Никола на нейния свекър. нито съм я питала , нито нищо. не е проблем за никой.Нейният е по-голям с 12 години. А преди това мои познати двете дъщери кръстиха с еднакви имена децата си и ги мислих за луди.
И нещо друго. има значение, какво харесвате вие, а не другите. Примерно голяма част от имената, които се избояват на мен лично не ми харесват или ако видя дете с такова име си викам, ей на това дете родителите са куковци. Но има ли значение това? не. Сигурно много не одобряват и имената, които аз съм избрала. Но за мен е важно аз да ги харесвам и да имат звученето и асоциациите, които аз искам.
« Последна редакция: юли 18, 2017, 18:30:13 от roumyana » Активен
Страници: 1 ... 72 73 [74] 75 76 ... 82   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines