Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:17:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 45 46 [47] 48   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август 2016  (Прочетена 180503 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #690 -: август 31, 2016, 12:36:51 »

Така и аз не мога да се докопам до тук.С Моника в къщи компютъра е мираж.Отделно сложих сладко от смокини да правя и е веселба.Утре ще съм на мармалад от сини сливи smile Явно всички ни е хванала вълната за правене на зимнина.

Булче, и аз така се чувствах на края на почивката.Рай беше на морето с детето.Изморяваше се много, голямо тичане и игра падаше и толкова щастлива беше, все ухилена.

Хайде отивам да си прибера бурканчетата и да чета рецепти за мармалада.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #691 -: август 31, 2016, 12:50:31 »

Привет и от мен!

Рат, и аз те мисля, всеки ден.....стискам ти много палци да изкараш до края, не само до 36-та <3 Ти, всъщност сега в София ли си или в Смолян, че нещо се обърках  crazy?

Аз сладко и зимнина не правя, баба ми с мерак се занимава, та не мога да дам акъл, но пък в момента пера и гладя за предстоящата почивка и съм на ръба да пукна от жега....

Дребното е голямо мрънкало днес, че и белички прави....като му поскарах малко ми се разсърди, отиде и си легна само .....и заспа....само ....!!!!! Такова чудо не ми се беше слувало в почти 4-годишната ми практика на майка  Oh my ... Oh my ... Oh my ... Oh my ... Имало Господ, хахахах. Веднага отивам да си направя едно кафенце по повода  blush

Бубе, успех на пробата и хич не им цепи басма - това е твоята сватба и твоята рокля, и имаш пълното право да изискваш да са идеални!!!

Булче, добре завърнала се! И кво, сега на доматена диета ?! Дано не варите доматен сос и двамата, ако мЪ разбираш  badgirl
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #692 -: август 31, 2016, 13:05:55 »

Печени без захар и после в буркани правих и аз, обаче е много бавно. Като са млени и на газов котлон вкусът е същият, а времето се скъсява на половина. Това ми беше пръв опит, ако имам сливи догодина, пак така ще ги правя.
Рат, ако не бях сложила канела, още по- червено щеше да е smile. Пък щом Родният реши, че е кетчуп, представи си какво е без захар - киселко, веселко, не натъртва от сладост. То в кетчупа има мед и разни подсладители, та и той не е кисел да ти намига окото чак.  Wink По- рано мелех плодове, пак без захар и после стерилизирах бурканите. Миналата година направих варено пюре от ябълки без последваща стерилизация и издържаха, сега разширявам асортимента.
Тази година по нашия край хич не са хубави доматите и ще си спестя консервацията. Имаме и от миналата година буркани, дето правих при бившата колежка на селото и. В последно време през зимата има хубави пресни зеленчуци и като не се впечатлявам много от торове, ядем си ги.
Чери, раздадохте ли новите котета? Честито за постоянния договор, да се издигаш в йерархията good
Сноу, значи може сама. Сега остава да удържиш фронта и винаги ще е така, нали и в яслата никой не ги приспива. smile
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #693 -: август 31, 2016, 13:22:21 »

А, добър ви ден и от мен!

Гледам споменали сте ме, та да се разпиша.
Али, съжалявам много, че така се е получило с работата. Като цяло аз уж не го изживях много, а и тия дни съвсем с други неща се занимавахме, та не съм го мислила. Пак болка ми е, ама каквото е такова...

Ние вчера си купихме кола и сега тепърва ще свикваме да сме активни шофьори. Трябваше и това да направим, че го отменихме заради сватбата, а вече сме куфари навсякъде. Приятелите ни имат по 2 деца и ние никъде не можем да идем. Дано докато е топличко да се отпуснем и да си ходим наляво-надясно самички.

Снощи сънувах едни мравки и чак се събудих от тоя сън, гледах какво значат - неочаквано богатство, викам ей ся взех един билет и Захари да идва да ми дава паричките  funnytooth Да, ама не- като знам, че съм карък що се бутам??!!

Иначе моята приятелка вчера роди момченце Иван.  heart Тя ми е първата близка от детството, която роди. Животът обаче е голяма траги-комедия. Чакаха баща й на смъртно легло от зимата, той се влошаваше и е починал в неделя.В понеделник го погребаха и се чудя какво й е на душата. Той не беше баща за пример, ама сигурно пак не е лесно. Та странно нещо е животът и аз размишлявам на философски теми тия дни Wink
 Бубе, все се каня да чета темата ти, ама все не стигам до нея, дано преди сватбата да я хвана и изчета. Аз точно тия последните трепети не ги изживях с моята сватба покрай работата. А иначе си бях станала Булкозавър, даже шивачката ми каза, че рядко виждала булка да е толкова категорична какво иска и какво не, но си бях казала, че тоя ден е мой и ще си казвам нахално какво искам,щото иначе много разсъждения по картинка започват да правят всички. Накрая пак някои си направиха съчинения, ама поне бяха сведени до минимум.

Айде хубав следобед на всички...ех, как ми се дояде точно мармалад от сливи с индрише и орехчета вътре, както баба го прави,ммм топъл,топъл на филийка с масълце  heart Черпя ви  heart



Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #694 -: август 31, 2016, 13:26:23 »

Ехаа... ама пратете по един буркан да пробвам де ... smile Аз у нас зимнина не правя. Нали от векове е мъжка работа да се ходи на лов, в нас пазарува предимно господинът и най-редовно ми домъква някякво ново сладко. То и правенето на палачинки е мъжка работа и хич не му се бъркам да му тропам с бурканчета... Еволюция няма как!

Свекс, майка ти ме кефи! Ама да е здрава и тя да види правнуците абитуриенти!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #695 -: август 31, 2016, 13:51:12 »

Е точно така изглежда и моят кетчуп. Тъмният цвят се получава от захарта, като карамелизира вътре.
Киви, имаш от мен едно бурканче, ще се разберем как да ти го дам.
Викаш, майка ми ще го докара до 110г. Wink Лошото е, че не може да ходи и не върши почти нищо заради артритни болежки. Леля ми е само 2 години по- млада, ама още върти къщата, плете, шие и готви. Не ще да си слага слухов апарат, че "ако почна от сега, после какво ще правя?" smile От 30 години живее със снаха в един апартамент, сигурно това я държи funnytooth Пък аз моята майка я взех при мен веднага щом се ожени брат ми и вече 16 години е плътно тук, на спокойствие Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #696 -: август 31, 2016, 13:58:33 »

а що я взе свекърва? че не съм чела ако си писала преди smile blush
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #697 -: август 31, 2016, 15:07:10 »

Ама вие всички тук сте големи фабрики- сладка, зиминини. А аз сладко никога не съм ппавила  blush , баба слага от нейната градина и ни дава, мама прави от това, което го няма при баба и аз изнасям. Само за зимнината й помагам, но сама освен да ппибера нещо във фризера....
Сноу,   Bravo  на Бубет, вече е голяма мома значи.
Много ви благодаря за подкрепата, безценна ми е! Утре ще си ходя, днеска пропуснахме прегледа, направо утре преди да ме пусне.
Адиктет, за твоята приятелка, освен да кажа че е ужасно това, но кръговрата на живота pardon няма какво друго.
Булче, добре дошла! Като казваш каравана, аз си представям страшна мизерия. Като деца, с балета ни водиха на състезание в Италия, настаниха ни в къмпинг с едни гнусни каравани, ама страшна мизерия! Добре, че майка и баба бяха дошли на екскурзия с нас и отидох в тяхната къщичка, която беше много хубава. Караваните нямаха баня и тоалетна, душовете едни открити. Първата нощ двуетажното легло падна, абе отврат!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #698 -: август 31, 2016, 15:32:25 »

ooo не, караваните са супер луксозни, с оборудвана кухня ( фурна, микровълнова, котлони, аспиратор),баня ( душ кабина, тоалетна и мивка) климатик, две спални, маса и диван. Къщичките са много по-хубави обаче, ама това пък е на плажа smile

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #699 -: август 31, 2016, 15:48:01 »

Булче, ами от голяма радост, че брат ми се ожени най- накрая, аха- аха да изпусне влака на 40 и няколко години. Големият вече се беше изнесъл и викам, хайде, да не пречи на младото семейство и да не избяга снахата, да дойде при нас. После пък те 10 години ходиха по мъките за дете и пак за да са спокойни остана. Като се роди племенникът, тя беше доста стара, на 83 и не особено подвижна, а и малкият вече се беше изнесъл и въобще не повдигнахме въпроса за местене. Ама предполагам, че е защото ми е мекушав мъжът и не е тропнал с крак да се маха.
Историята познава много по- тежки случаи. По едно време и свекър ми беше дошъл на отглеждане тук, та на масата често имах цял старчески дом - майка ми, свекър ми /като постоянно присъствие/, леля ми /всеки четвъртък/ и един приятел от войниклъка на свекър ми, дето живее в Пловдив /през ден, щото беше вдовец/. Е тогава да видиш какво беше - един не чува, друг няма зъби, трети скъсал вестника, четвърти в тоалетната...  funnytooth
Сега е песен Wink
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #700 -: август 31, 2016, 15:59:01 »

Малеее, свекърва, адмирации! Трудно се гледат стари хора и наистина ти свалям шапка на търпението! Баба ми идваше при нас само през зимата за няколко месеца, от октомври докъм април, после си отиваше нансело, дори като прехвърли 80те години. Хем ми беше хубаво хем много ме ядосваше, ама като цяло се радвах, че е наблизо и мога да я виждам.

За зимнините, миналата година бяха пуснали супер евтини ягоди и реших да правя сладко, ама да не е с много захар, ядохме го, ама получих заръка повече да не спестявам от захар  tease

Черешке, честито за договора, много успехи оттук нататък.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #701 -: август 31, 2016, 16:49:32 »

Адиктед, то и аз много на душата не съм си го слагала. Минах интервю и психотест. За голяма фирма идеше реч. Международна. Ама пък трябваше да съм кучка в работата, за да оцелея. Просто ми беше спасителен пояс от по-кофти място.
Е, покупка на кола си е тръпка. Аз много сантимент имам към пасата, че го купихме в голямо безпаричие, чакащи бебе. Въпреки всичко имахме розови облаци, в които да летим и много мечтани места, на които да идем. После ми се отели волът да се нагодим, че се оказа кола с женски характер. Сега ми е кеф да знам, че мога да взема колата и да си свърша работа с нея.
Булче, размечтах се!
Даже завидях и на Сноу за гладенето.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #702 -: август 31, 2016, 17:07:36 »

Булче я разкажи къде е този къмпинг? Аз от сега си мечтая за догодина,обещала съм на ММ една седмица на каравана или къмпинг,че това му е мечта,,,само не знам как се гледа бебе в каравана ???  shok
 Вероника честита ви кола,със здраве да си я карате и безаварийно Wink
Аз днес пекох сливи,за първи път през живота си,,,добре станаха.Сега е ред на сладкото от малини,то ми е най,най-любимо,,,после мама ми е обещала рачел и спираме със зимнината.
  От седмица си мисля за онзи комунистическия течен шоколад,със сухо мляко и днес разрових стария тефтер,та намерих рецептата,само не знам дали е хубаво сухото мляко сега ,,,дано се получи Wink нямам търпение yahoo
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #703 -: август 31, 2016, 17:13:50 »

Аз го правех с кондензирано мляко, уж от него има и био сега. Получава се след дълго варене на прясно мляко, докато в сухото кой знае какво има pardon. Що не вземеш да си купиш един шоколад и да го разтопиш на водна баня, от една хапка няма какво да ти се случи.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #704 -: август 31, 2016, 19:45:45 »

Уж чета, а пропускам crazy
Вероника, честита кола леко и безаварийно да я карате и с по-хубава да я сменяте!
Сноу, в София си живеем. Баба е в Смолян и там ходим за Коледа обикновено и за някой ден лятото.
Лоли, къв е тоя шоколад, бързо казвай!
Ммм, Свекърва, как обичам кондензирано мляко, тука има една верига руски магазини и е страхотно молокото.
Ина, ми се губи нещо.

Аз съм бясна пак. Майка е отпуска и от дни се чудят да отидат ли на море за малко и къде. Ние ги караме от доста време да си запазят, малко да си починат и да сменят обстанавката. И днеска решиха- утре рано ще пътуват/това се реши днес като ми бяха след обяд на свиждане/. Естествено баба ще дойде да помага, че брятовчедка ми ще си ходи. Е добре всичко до тук е точно, ама те знаеха че утре към 14 ще ме пускат и баба и тя утре към 14 пристига и някой трябва да я чака. И сега мм е бесен, и не знаем как да врътнем схемата и вълка сит и агнето цяло. Че ще пропусне прегледа, айде ще го преживея, ама дали ще ми дадат да стоя в леглото докато ме вземат не знам, дано ми разрешат.
Активен
Страници: 1 ... 45 46 [47] 48   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines