Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 16:32:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 48   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август 2016  (Прочетена 180850 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #645 -: август 29, 2016, 10:14:30 »

Ето ме след прегледа. Благодаря ви много за подкрепата, ще ми е нужна ежедневна следващите 4 седмици или колкото издържа. Общо взето пак съм в болница, ама да не почвам от понеделник песимистично, ще пиша в бебешката тема.
Маги, добре дошла след почивката. То май никога не стига.
Сноу, колко дни остават?
Али, много е гадно така като опустеят къщите на баби/дядовци, някак си уюта и светлината си отиват и стават враждебни.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #646 -: август 29, 2016, 10:28:19 »

Здравейте и от мен!

Отмених изпита, който ми беше останал, ще го правя някога през семестъра, здраве да е, сега ще си се готвя за сватбата  blum

Али, много тъжно ми става и на мен като видя такива пустеещи села, макар и да нямам там мое. Но имам надежда, че не винаги ще е така. Даже в последно време хората искат да почиват "по-еко" и "био" та дано да се даде втори живот на селата и малките градчета.

Рат, много ще ти стискаме палци! Ти само мисли положително. Абсолютно съм сигурна, че внушението помага в такива ситуации. Всичко ще бъде наред!

Маги, с тая снимка се разтопих... И на мен ми е винаги малко морето. Дори сега бих си събрала багажа и бих заминала!

Призовавам и аз липсващите ни съфорумки!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #647 -: август 29, 2016, 12:29:42 »

Рат, стискай кълки и докъдето я докараш heart
Кажи сега как е обкръжението, докторът хваща ли око? Wink Ти толкова се гласиш за прегледи, даже се гримираш, че нещо ме съмнява дали нарочно не оставаш в болницата Wink. Стажанти навъртат ли се, сама ли си в стая?
Бубе, еко- то нищо няма да направи sad. Наливат се пари по неясни критерии, ама една къща село не прави crazy Няма поминък, хората се изнесоха и всичко е на изживяване. Хубави и богати села около Пловдив се затриха, за тези по Родопите да не говорим.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #648 -: август 29, 2016, 13:23:02 »

Хахах Свекърва, тя е жена. На Мариола лекарката е  Wink. Ама, така си я харесвам, че все нямам търпение да я видя и мм се смее, че ако не беше жена би се осъмнил. Стажанти няма и слава богу! То само тя и сестрите се занимават с мен. За сега съм сама в стая, ама разместват и до довечера ще ме сменят на друг етаж и сигурно няма повече да съм сама, а така ми се искаше...
На мен винаги ми става тъжно като пътуваме из страната и минем покрай някое изоставено селце, или отида в родното на баба. Села някога китни и кипяли от живот, сега като останали скелети без душа. В на баба селото има училище колкото моята гимназия и от години стои празно, много тягостно ми става като минем покрай него.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #649 -: август 29, 2016, 13:44:18 »

Аз винаги се сещам за песента на НЛО - Село мое https://www.youtube.com/watch?v=UDhKiN-Xq9Q

И аз съм от село, но понеже сме много близо до град и не се е обезлюдило. Не искам и да помисля, какво би било някога тук да няма живот!

Свекърва, права си, няма поминък. Нашето поколение не иска да се занимава с земеделие, всеки бяга към столицата. Много е тъжно...
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #650 -: август 29, 2016, 14:10:29 »

За съжаление нашето, т.е. на баба ми селото е в Хасковския край. Хич не е в цветущ район. Иначе е имало 2 училища, родилен дом на 2 етажа, казарма, дискотека. Не знам дали читалището функционира.
Поминък е имало - кариера, ТКЗС и покрай ЖПто. Сега има някакви фирми, ама колко работят, идея нямам.
Хехе, идва есен и сме леко носталгични. Време е за финала на историята с банята.
Тъкмо щях да питам не беше ли жена докторът на Рат.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #651 -: август 29, 2016, 16:38:57 »

Привет! Денят ми започна с една неочаквана среща и с една споделена мисъл на Толстой, цитирам по памет, "Животът е безсмислено нещо". И цял ден ме гложди смислено ли е, безсмислено ли е... със сигурност е тъжно, че дори такъв голям ум не е намерил смисъл. Добре, че аз поне съм на принципа залудо не стой.

Селата изчезват, но България е такова хубаво място, а света е толкова претъпкан, тази пустош е само временна. Някой друг ще ги насели тези прекрасни земи, някой с очи да ги оцени. Въпрос на време е... а сега е пусто, селото на дядо пострада много от земетресението през 1986. С годините цяла улица с къщи изчезна, собствениците първо построиха нови, а "скакалците" минаха и отнесоха всичко - керемиди, греди, тухли, камъните от основите издълбаха дори, вървяха добре тези камъни, строяха се "автентични" каменни дувари в Арбанаси. След това природата довърши започнатото... и там където имаше китни градинки, лехички, цветя в момента има бурени и храсталаци жив плет. Буквално за един мой живот време... а тези къщи са градени с години, хора са живяли там доста по-дълго от колкото мен ме е имало.

Ali, каква е историята с банята? Аз уж редовно чета, ама ей на smile ... хванахте ме неподготвена.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #652 -: август 29, 2016, 19:20:14 »

И аз се замислих дали става въпрос за ремонт на баня или за моите разкази за банята crazy Тогава спрях до технологията на къпането Wink Ако трябва, да изровя линк за припомняне?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #653 -: август 30, 2016, 06:12:54 »

Добро утро!
Днеска аз ще сервирам закуската, да ви е сладко и красиво! Аз ще си представям, че наистина закусвам там с любимия, а не ям мюсли в болницата  Xixixi
« Последна редакция: август 30, 2016, 06:15:29 от ratatui » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #654 -: август 30, 2016, 07:13:33 »

Хаха, Рат, кой ли пък наистина закусва така? Ако си на почивка, ще бързаш да свършиш докато не е напекло яко слънцето, ако си на екскурзия, ще търсиш какво да правиш през деня и пак ще бързаш Wink. Да не говорим ако си с деца и ти се мотаят из краката и има опасност да си чукнат главата в острия ръб на тази тежка маса, че ще предпочетеш да ядеш права. На мен ми се вижда доста тясно при това funnytooth И за какво ще си говориш с любимия? Моят примерно както не яде сладки неща, щеше да ми измрънка света, че няма нищо свястно на масата /пардон, на плочките/ Wink
Яж си мюслито и не съжалявай. Аз в момента дъвча листо от индрише с надежда да се подмладя поне с 30 години. smile В парка косят тревата и ухае приятно, та почти успявам да се настроя, че съм гъсеница и нямам житейски проблеми pardon.
Приятен и ползотворен ден, който каквото има на сърце, да му се случи good
Забравих да се похваля. Взех, та спечелих от игра зрънца от кефир. Няма само каката да се перчи с печалби. Wink Ще отида да си ги взема и почвам да ги развъждам. Ако вършат чудесата, които обещават, ще взема и да се отърва от де що имам болежка. Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #655 -: август 30, 2016, 07:18:02 »

Добро утро! Sunshine

Рат, мюсли си е супер закуска като за болница! NO

Свекърва, ти пак голям анализ по картинка си направила  blum

Кой въобще има такава закуска, когато е с деца?! tease


Аз си пийвам кафенце, пред компютъра и на отворена врата към терасата(откъдето идва приятен хлад) и ако не гъсеница, се чувствам поне човек.
Тук някакви жеги настанаха тези дни(31 градуса !), та малко ни е в повечко. Добре че сградите са хубаво строени, та до седмица се издържа и без климатик, а то повече от седмица, последователно, почти не се случва да са такива градусите.

П.П И аз с тази баня много се чудех, каква е тази работа.....
« Последна редакция: август 30, 2016, 07:23:32 от Marri » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #656 -: август 30, 2016, 07:40:20 »

Хахаххя, свекърва, уби ме с анализа си на картинката   Bravo, хем аз я намерих и не обърнах внимание на плочките. Росто ми хареса идеята за закуска с такава гледка. Любимия го чакам да довтаса с братовчеда ми, преди да отиде да боядисва. Изпроси си болничен, че смените му са такива, че нямаше да може да идва и поне да свърши започнатия ремонт  pardon
Мари, как хубаво звучи само една седмица жега. А аз съм отворила, да се проветрява, че напече ли ще пукна, а не обичам климатик.
Ех, ако можеше поне котката да стои с мене, тя не бърза по задачи. Може да е котка, ама с нея не се чувствам сама и ми е уютно. Добре, че имам мъж иначе щях да съм като ония изкофендрелници с по 200 котки и без приятели. crazy
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #657 -: август 30, 2016, 07:41:51 »

Аз в момента дъвча листо от индрише с надежда да се подмладя поне с 30 години. smile В парка косят тревата и ухае приятно, та почти успявам да се настроя, че съм гъсеница и нямам житейски проблеми pardon.
lol lol lol lol lol lol lol направих плочки на корема от смях...

Всички под строй да докладват кой за какъв вид от флората и фауната се възприема днес. Гъсенички, птички, мушката и индришета, много ви здраве от кивито и хубав ден!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #658 -: август 30, 2016, 08:04:25 »

Нещо смачкано съм аз или поне увяхнало.Ха добро ви утро.Чувствам се мноого зле, много ми се спи, схавнал ми се е целия врат и основата на главата, а ми предстои гледане с болно дете и работене от в къщи.Да ви кажа ли че ми се иска да си разбия главата в стената smile

Хубав ден!
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #659 -: август 30, 2016, 08:11:24 »

Хехе, имах предвид за технологията на общественото къпане. Киви, ти още не се беше завърнала, когато Свекърва ни докара истерични кикоти пред мониторите tease Особено сравнението на женските гърди с печени чушки ми е още пред очите. Нещо не се сещам как да го потърся, че на баня не излиза, ама може да пробвам със зарзавата в търсачката. Wink
Аз съм пред някакъв много шантав кръстопът в живота си. Лошото е, че съм малко странна - леко хазартна личност. Преценям риска, казвам Хоп и скачам. А сега - хем да ми се иска, хем да не ми стиска. Не знам кой път да поема, а това не е в мой стил. Малко съм се оставила по течението, та съм отвеяна тия дни - да не ми обръщате внимание.
Снощи чух нещо като щурче в едното сандъче с калдаръмчетата. Беше много мило heart
Пожелавам си само да не съм мокра кокошка днес koko6ka Вчера нали уж не се очакваха превалявания, а още е кално на места.
Снощи се събрахме на вечеря в нас. Братовчед ми е възмъжал много. Голяма промяна виждам в него. Дребното пък беше много смешно, защото не искаше да яде. Предната вечер се лигави и легна без да е вечеряла. Снощи обаче усетих, че има нещо... А то - срам я било pardon Да ти е мерак да се срамува така - ще има възможност да наредя хубави чаши и чинии без да се чудя коя по-напред ще докопа.
Хайде - успешен ден!
Активен
Страници: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 48   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines