Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 06, 2024, 18:16:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 48   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август 2016  (Прочетена 184909 пъти)
 
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #480 -: август 18, 2016, 11:24:42 »

Добър ви прохладен ден smile Ей така да е времето,както днес и няма грам да мрънкам  blush
Бубе я им покажи малко кой е шефа  P-(как мразя да ми философстват ,без да изслушват.Не си отстъпвай,ако поискаш и на главата ще ти сложат талията,,,ама ха...... ти си булката,ти знаеш как искаш да изглежда,не няква шивачка-разбирачка beating  Аз на първата проба така хубаво припаднах,понеже роклята не се доближаваше изобщо до това,което исках,но реших да бъда хрисима и възпитана и да не правя скандали,,,,,еее ,голяма грешка,последваха още 5 проби,все неуспешни,накрая си взех роклята не,каквато исках,,,но нямаше време.И до днес ме е яд,защото си плащаш в крайна сметка и съответно трябвада си доволен от резултатът,без компромиси.Искай си твоето,защото тея хоре няма повече да ги видиш,а роклята е за цял живот,още усещам лека горчилка,като отворя гардероба и я погледна,знам каква трябваше да бъде...но уви...А ти къде поръча роклята ?
   И моята баба се присъединява към "клуба на умиращите"вече 5 години,всеки ден умира.Като отида да им чистя се започва: Ето там в гардероба са ми дрехите,обувките,кърпите ( за раздаване на хората),забрадката ми,да ми сложиш и жилетката,,,да не ми забравиш и бастуна.И на мен като ми писне и я заплашвам,че ако в близките години умре на инат ще я облека с други дрехи ( модерни им казва тя) и даже ще и сложа червило,та  за това се държи  yahoo не смее да умира Wink Казах и докато ми изгледа децата,после я пускам ,голям смях е с нея.Като малко дете е.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #481 -: август 18, 2016, 11:27:23 »

Бубе, ако сега не ги сложиш на мястото, цял живот ще помниш случая! Действай  diablo

Свекърва, това с гробния парцел е важно наистина, повечето не си го дават. У нашия род имаше една такава дразга, много неприятно. Важното е че въпреки че говори как ше мре, иска да се адаптира към брат ти, ебаси живеца има майка ти.
Сънувах те, на панаира в Пловдив пак бях, но този път се засякохме beating
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #482 -: август 18, 2016, 11:38:15 »

Благодаря момичета, знаех, че ще ме разберете  give_rose

Предплатили сме 50% и няма връщане назад (милото вчера ме убеждаваше да търсим нова, викам да, за тази цена дето сме дали, вече да съм си купила друга! Няма да ги прежаля тези пари), а и тази така си я харесах. Просто не знам как не могат да ушият две еднакви рокли само с различни размери??

Лоли, съчувствам ти за твоята рокля, виждам какво е да си си представял нещо, а съвсем друго да получиш. При Жана Жекова е поръчана моята.

Аз не се карах, защото наистина ми беше много зле и просто исках да минава. Доколкото имах сили само им казах, че ми е много неподхваната на бюста, дано все пак нещо да са чули.

Решила съм, че на втората проба няма да ходя сама, ще взема я мама, я една много оправна приятелка, та ако аз не мога да се скарам, да има кой  Wink
Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #483 -: август 18, 2016, 11:45:49 »

Кога ти е втората проба, всички ще дойдем  beating  beating  beating
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #484 -: август 18, 2016, 12:05:48 »

Еми, идва есенният Панаир, та може smile.
Само като си помисля, че и аз вървя по нейните стъпки и по- млада няма да ставам... Тя мре в последно време, след падането преди две седмици, почти ежедневно. pardon Положението хич не и е розово, ама на 89 рядко са тези, дето са добре. Бе, нито да умреш млад и здрав, та да те помнят така, нито да си стар и болен,  каквото ти е писано става. smile
Уф, ходенето по шивачи винаги ми е било драма. То затова и тръгнах сама да си шия дрехите.
Някъде към 40- така с голям зор се вредих до известен шивач да ми прави сако. Ама от най- известните и съответно скъпите. Като взе този ми ти човек да ми закача ръкавите и като почнаха да му треперят ръцете като се прехвърли към предната извивка до бюста, като пребледня, като почервеня, викам си, край, получи удар. crazy По едно време седна на стола и аз, нали съм много умна, реших да му меря пулса и да му разкопчавам ризата да диша добре, съвсем по холивудски естествено. Той ме бута да се махам, аз налитам да го спасявам blush. Пък стар един такъв, съсухрен и грозен, главата му до рамото ми стига, докато се сетя каква е работата, бая време мина. Взех си сакото и парцалите и от срам на втора проба не стъпих.
Бубе, може пък да се справят, не губи надежда! И аз идвам на пробата, да видим на мен ще се опрат ли Wink
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #485 -: август 18, 2016, 12:13:38 »

начи Свекс, тоз е бил голем чекиджия. Явно и с не особено редовен полов живот. diablo
Аз не мога си зашия копчето, тей че си купувам конфекция. pardon

Харесах си маса.не знам колко трилиона струва, но ще питам дърводелеца възможна ли е на мой терен  pardon

Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #486 -: август 18, 2016, 12:42:46 »

Благодаря момичета, знаех, че ще ме разберете  give_rose
... Просто не знам как не могат да ушият две еднакви рокли само с различни размери??

Разбирам, че си разочаована, но има ли шанс просто да не сте преценили как би седяла в друг размер? Тази, която ти пробва, много по-малка ли беше? Пиша го това само като насоки, за какво биха се хванали... Отстоявай си желанията до край. Аз още си спомням как ни разиграваха в Асеновград с роклята на сестра ми за бала. Обясняваме клош пола,  отиваме на първа проба полата права по тялото... Нали сме се разбрали вече за благостта и добротата, полата стана клош, ама после ходихме на шивач да я изправи, защото се разминаваха полата и дантелата. Аз за това си купих рокля тук и пробвах такава, която ми става 1:1.

Успех, Бубе! Ако трябва всички ще идем и ако пак не вдянат, по всички форуми ще ги "похвалим" им кажи Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #487 -: август 18, 2016, 12:47:45 »

Бубе, много гадно, тия хич не са за оставяне без надзор, ходи ако трябва на още 5 проби докато не стане както я искаш.
Аз на бала също си изпатих, уж да е шита само за мене и не стана като оригинала, затова на сватбата реших, че си я взимам готова, за да няма драми.
Лоли, уби ме как плаши баба ти  funnytooth funnytooth funnytooth , тя и моята си е приготвила всичко, ама не говори за умиране, само от време на време като се правят по-далечни планови си вика "Само да съм жива...."
Свекърва, ти си каго енциклопедия със случки- какво ли не си преживяла, а случките ти са просто....
« Последна редакция: август 18, 2016, 13:17:29 от ratatui » Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #488 -: август 18, 2016, 12:54:03 »

Ехе, събрах си бойна дружина!  yahoo

Рат, то да можех, хич не ми пречи да ходя на проби - ама те били много заети, ревю готвели и не ме искат...

Киви, не беше много по-малка с един-два размера. Аз само горе на бюста не можех да я закопчая докрай. На талията ми ставаше и дори така леко разкопчана, гърдите ми си бяха на мястото и повдигнати. А сега не знам, може би с цел мое удобство, малко я разширяват там и по този начин няма какво да ми задържи бюста. На първата проба беше без чашки, аз се надявам като ги сложат, а и банели по корсета, да има по здрав вид. Ако не, просто ще ги накарам да я прекрояват, защото знам, че има начин да седи както трябва, няма как да ме убедят в друго.

Свекърва, да можех и аз да си шия никога нямаше да тръгна по шивачки.  А твоя случай просто  Oh my ...
То и роклята исках да си я купя конфекция, ама се оказа, че трябва да ми е точна. Викам си, какво по-хубаво, не съм ходила досега, ще е супер кеф! Ами, вече поне знам какво да очаквам за бъдеше  blum
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #489 -: август 18, 2016, 13:05:25 »

А какви са тия с това ревю? Кой ти я шие роклята всъщност?
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #490 -: август 18, 2016, 13:21:39 »

Тази, която ми взе пробата е шивачка при Жана Жекова, която също беше там, но само оглеждаше да даде съвет. Не мога да се оплача от първоначалното отношение - мили и усмихнати. Но в момента, в който проявих някаква претенция и те се изнервиха като че ли. А като ми стана и лошо, аз си знаех, че веднага за бременна ще ме помислят и ще започнат да се сърдят. Чудя се, как пък не бих им казала, при положение, че ако беше така, аз все пак искам роклята да ми става, няма да премълча и да си крия корема!  nea

Днес им се обадих пак (събрах кураж) и на проба ще съм на 30 или 31 август. Казах им, че се тревожа, че не сме премерили правилно и няма да ми коства усилия да отида допълнително. Увериха ме, че са професионалисти и да не съм се била притеснявала. Дано да е така...
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #491 -: август 18, 2016, 13:33:39 »

Ноу писане...

Свекс - тя няма как да каже, че се чувства добре в дома, защото нали знаеш - в къщи си е най- добре. То ако сина и се грижеше за нея, нямаше хич да я вземем, ама тя сама го осъзна, че тоА човек само я трови и хубаво няма да види. А ние няма как да я вземем при нас, пък и по- добре  там, че има пеерсонал през цялото време да я гледа.

Тя нали преди 2 години се потроши и я оперирахме тука в София. Още тогава искахме да остава тука, ама тя - не, на село при Митко. И вместо сега да върви добре и да е ОК, тя отслабнала, не я държат краката, със страхова психоза, че ще падне и няма да има кой да я вдигне, щоТ Митко я оставят да лежи на земята по 3-4 часа паднала, вместо да я вдигне beating И току като ходи до тоалетната и пада някъде, защото започва да я е страх. Иначе си ходи бабето, като се чувства сигурна, че има някой до нея. Не да я държи, а просто да има някой.

Иначе - какво да и е зле. Тя една къща, огромен двор (ако можеш да излизаш), ако я влече - и кокошки имат за гледане, и градина за кОпане. Хранят ги по 4 пъти. Телевизия имат...

Ама тя много се глези. Другите 2 жени дето са с нея в стая са доста зле - едната е като жив труп, не говори, не може да се движи...другата е след някакъв удар и е обездвижена в момента от едната страна. И понеже те са по- зле, тях ги обслужват повече и съответно тя гледа и почва да се глези, да и "прислужват" и на нея. И Жоро понеже я юрка да ходи, той стана пак лош. Ама като и казал, че повече няма един път да отиде, като тя така се държи и бабето много бързо се оправило хаха.

Разхождал я онзи ден с колата из селото. Направихме и нови очила, че нейните са едни - като ги видяха жените в оптиката, които бяха колкото майка ми, разправяха - еееее виж ги тия очила, о аз такива съм виждала като бях малка pardon Та и спретнах едни с олекотени стъкла, че тя нали дребна и като сложи очилата, главата и клюмва направо Girl_hide Ма тя нали женицата с 3-ти клас, нито вестник да и дадеш да чете, нито книга. МоЙта баба яко чете, судоку яко решава, кръстословици...изобщо...

Та така де. Няма как да не и е тъжно за нейната си къща и нейното си село - тя цял живот е изкарала там, ама...за съжаление това е живота. Ние да сме живи-здрави, да направим къщата, понякога може да я взимаме я за обяд, я просто ей така, защото той дома е през няколко къщи от нашата (късмет)
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #492 -: август 18, 2016, 13:46:24 »



 защото той дома е през няколко къщи от нашата (късмет)

Значи, викаш след време вашите дЯца като ви пратят там, ще сте все едно у дома tease

Шегувам се. give_rose
« Последна редакция: август 18, 2016, 13:54:16 от Marri » Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #493 -: август 18, 2016, 14:16:42 »

Значи, викаш след време вашите дЯца като ви пратят там, ще сте все едно у дома tease

Шегувам се. give_rose

Гле ся...предвид на колко съм години и изгледа за потомство...мисля, че ше им трябвам да ги гледам, та моЕ и да се размина с тая работа (с дома де). Иначе - да - ще гледаме през терасата и ше си викаме - ееее, ква хубава къща сме направили Girl_hide
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #494 -: август 18, 2016, 14:37:25 »

А, то и друг вариант има /аз така съм го замислила/. Вашата къща става старчески дом, като се обедините с още две- три приятелски семейства. Младите правят нещо като кооператив за гледане и се редуват или наемат хора.  smile.
Както се вижда, между възрастни и малки деца разлика няма. И монтесори методи може да се прилагат, изобщо при тази застаряваща нация има поле за изява Wink.
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 48   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines