Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 06, 2024, 10:57:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 48   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август 2016  (Прочетена 184899 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #435 -: август 16, 2016, 19:40:01 »

Хехе, не е причината, че някой ще го види, защото простирам на простирка вътре и чак след това я вадя на терасата. Даже той понякога я вади и съответно прибира. Wink Отказах се вече, чак ми е смешно. Ако види дебелия, ще се справи. 
Дрехите си ги гладят всички. Аз като съм с ютията, карам наред. Обаче те щателно подбират само собствените си дрехи и ако случайно изгладят нещо чуждо, почват да се пазарят за компенсация. Простирането да им е кусурът. Wink
Видях се с поредната приятелка от чужбина. Има си внуче, на три месеца. Показа ми снимки и по едно време гледам как го къпят на една - завито хлабаво в пелена и във вода в коритото. Търкали го с пелената и никога не го оставяли директно във вода, да не се плаши. Може и да е наистина по- добре. Едно време и ние така се къпехме след мач, с екипите. Мажехме и разпенвахме сапуна върху дрехата и после се плакнехме под душа. Хем не размъквахме вмирисани дрехи, хем и бързо ставаше danceg
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #436 -: август 16, 2016, 21:40:45 »

Много яко  Bravo В коя дьржава?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: август 17, 2016, 06:07:19 »

Добро утро!
Пак не мога да ви сложа кафе, ама си представете, че има  Wink
И мм простира странно, ама се справя като се наложи. За сметка на това пък добре ми готви като се наложи. Аз отивам да ме боцнат, естествено не се наспах особено и ми е леко кофти, ама ще го преживея.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #438 -: август 17, 2016, 07:55:47 »

Рататуй, ето кафе със сини сладки!
Ина, в Германия, Хановер. Дъщерята е омъжена за руснак и по тази причина медицинската сестра, която ходела на консултации и показвала кое как се прави била рускиня. Не се знае дали е немска или руска практика. Детенцето е родено с форцепс, майката имала сума шевове, но и в болницата, и вкъщи се миела само с преварена вода. Хубаво, че не е станала някаква инфекция. Пъпчето на бебето паднало на 10-тия ден и чак тогава го изкъпали цялото, пак само с преварена вода по описания начин. Приятелката ми е лекарка в голяма клиника в същия град по очни болести, но и на нея и се струва доста странно всичко това /освен повитото къпане, което препоръчва за плашливи деца/.
Стана въпрос и за раждането на Амели в България. Според нея, постъпили са много разумно и ако и тя не работела в Германия и имала условия тук, хич нямало да се чудят и да си дойдат. Не е тайна, че повечето завършващи на "ов" и "ев" фамилни имена на българи там са от малцинствата и съответно се очаква да раждат по много деца и лесно pardon. Сега като се замисля и аз, наистина имам повече познати от Махалата, с български имена, които работят там, отколкото учили или заминали с образование. Грозно звучи, но може и да е така, особено по териториите на бившото ГФР.  nea
Ей, пак ще взема да сънувам бебета и раждания, нещо все около това се въртят приказките Wink
Залегнала съм над един ръчен труд, но много бавно ми върви. Ако и нищо не се получи, ще пукна от яд. То ще се получи, но аз не си падам много по скрап - изпълнения и рядко ми харесват шарении, та не съм сигурна дали ще го подаря, както бях замислила.
Приятен и ползотворен ден на всички.
http://www.lifebites.bg/baba-tonka-dobroto/
П.П. Ей туй пак ми се лепнало на стената, ама пренаписано от друг, с вчерашна дата funnytooth
Като ще взема да лепна и аз една бележка, ама хич няма да връщам парите, дето ще ми ги донесат Wink.


* 14046122_1205977996118961_8864270579028412149_n.jpg (62.8 KB, 346x346 - видяно 2595 пъти.)
« Последна редакция: август 17, 2016, 08:18:20 от svekarva » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: август 17, 2016, 08:28:23 »

Добро утро, времето е прекрасно днес.

Свекърва благодаря за кафето.Аз наскоро четох една статия за бившата ГДР и толкова ми беше про руска, че чак на мен не ми се четеше.А аз съм мазохист, за четене ли е, чета до край.Като каза, че си се захванала с нещо, ще взема да понеса гоблена към морето и след обяд като спи дребната да боцкам.Значи толкова да не му върви на тоя гоблен не е истина.Някой ден ще го направя де.

Рат, надявам се днес си една идея по-добре и по-оптимистично настроена.

И в нашата къща, моя мъж глади.Аз се старая, ама след ютията изглеждат като излезли от центруфугата.Той ми се смее много  pardon Само бебешките гладех аз до 6-тия месец, сега гладя само тия с много финтифлюшки, другите не се старая и без това 5 минути след обличане приличат на смачкани и облечени.

Аз вчера си направих разходка с майка.Беше страхотно.Поклюкарствахме, позяпахме в магазините, накрая се сдобих с бански и рокля.Роклята е страхотна от намаление в H&M.Много хубава кройка и материя, идеална за сватба, сега остава някой да ме покани на такова събитие - хахаха.Тя и за офиса става де, та ще я нося.
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #440 -: август 17, 2016, 08:39:33 »

Супер тема сте подхванали - за способностите на мъжете в домакинството хяхяхях smile  danceg

Аз сами минавам да ви поздравя -  heart и лек ден!
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #441 -: август 17, 2016, 08:42:01 »

Добро утро!

Днес ми е петъчно, нищо че е сряда smile

svekarva малко е странно това с пелената. Бебетата не би следвало да се плашат от водата, особено новородените, нали от вода са излезли, имат нали умения да плуват. По-скоро виковете и рева са след къпане. Друго за което се сещам е слагането в коритото, т.е начина по който го поднасяш вътре, те нали до към 3 месечни имат рефлекса на Моро и особено като ги слагаш надолу те се плашат и ако не усещат подпора ще плачат. Ние като се замисля ползвахме нещо подобно, то е малко шезлонгче за баня, направено е от плат който много бързо съхне и той си обожаваше вътре, хем не го държиш, хем кеф за него

магито ооо дай снимки на роклята, па знаеш ли, може и на моята да те поканя  blum

ratatui стискам палци да задържите положението!
« Последна редакция: август 17, 2016, 08:45:15 от bulche91 » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #442 -: август 17, 2016, 08:57:37 »

Това с къпнаето явно е голяма драма за много деца и родители, на нас това ни беше спестено. Бебешкото ни къпане винаги е било удоволствие, докато не открихме към годинката страх от душове, но и това мина де ...
На мен от болницата ми показаха как ги мият под чешмата като имат "събитие" в памперса и аз така процедирах вкъщи. Рев имаше докато отидем в банята и измием гадното полепнало нещо, той и сега много мрази нещо да му е изцапано. Веднъж на ден го обливах целия. Някъде след първия месец решихме да въведем хамалогията с ваничката, която  беше скъпа, но пък страшно удобна. Бебето си ляга вътре и няма къде да иде, защото има издатина, която го подпира.

 

Иначе и на мен ми е петъчна сряда, но пък имам малко работа да отметна.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #443 -: август 17, 2016, 09:23:07 »

Да се разпиша и аз за този месец, нищо, че по-голямат част мина  pardon
Не съм чела назад, нямам време, гледам за къпане на бебета говорите, та ще се включа с пресен опит  blum Ние се оборудвахме старателно с всичко необходимо и сме ползвали ваничката точно 2 пъти в началото, придружено с доооста рев  girl_impossible Дойде педиатърката после и ни посъветва първо да не я чакаме да се събуди прекалено гладна и тогава да я къпем, а да я събудим малко по-рано за къпане и да я къпем под душа. Засега още под душа я къпем, ММ я държи, аз къпя и положението е мирно и тихо, както и когато ѝ мием дупето след "събитие"  pardon
ММ също глади, щото аз съм скарана, бръмчи с прахосмукачката, ма хич го няма по миене на чинии, сгъване на дрехи и подреждане. Рядко му идва и муза за готвене и то предимно за пържоли, щото аз главно постно му готвя и явно му омръзва по някое време lol

Нямам какво ново да ви кажа, освен редовните бебешки неща, затова и не се включвам много тук, а повече в бебешката ми тема  smile
А, иска ни се много края на септември да мръднем до някое море (нашето или гръцкото) ама още се чудим дали няма да ѝ е много рано на бебка  nea Ще се въоръжим с 1-2 баби де, да я разхождат повече, ама за пътя се чудим дали няма да ѝ дойде много  huhhuh.gif
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #444 -: август 17, 2016, 09:27:52 »

И аз не съм имала драми нито с моите деца, нито с племенника. Като ги потопяхме във водата и млъкваха. Наистина при вадене опищяваха махалата и съм си мислела, че е от глад и нетърпение да ядат. Това го вадели с пелената и веднага в хавлията. Сигурно в краткия промеждутък за смяна на температурата им е било некомфортно, а така би трябвало мократа пелена да пази топлината от водата. И още, поддържали в стаята температура от 26С, та пускали парното цяло лято. На мен ми се вижда висока, доколкото си спомням, някъде около 22 препоръчваха навремето за доносено, нормално дете.
Ето и част от снимка, помолих я да ми я даде.

Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #445 -: август 17, 2016, 09:29:56 »

Един арт поздрав от мен, че нещо много залитнахме в битовизЪми. Каква книга четете в момента? Снощи ми попадна отново статия за Айн Ранд и се чудя дали пък не ми е време да прочета нещо нейно.

Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: август 17, 2016, 09:33:13 »

Добро утро! smile
 
Идеята за къпане с пелена ми се вижда практична и има резон в тази работа.
В болницата в България всички бебета ги къпеха на шешмата...
В болнищата в Швейцария имаха специални ванички и никога не ги къпеха под течаща вода. Също се смята, че къпането е стрес за бебето и за новородено не се препоръчва повече от два пъти седмично, а при смяната на памперс кожата се "измива" със специални хартиени кърпи, накиснати в обикновена вода.
Първото къпане на новородено в болницата го правят на вторият или третият ден.

Не е тайна, че повечето завършващи на "ов" и "ев" фамилни имена на българи там са от малцинствата и съответно се очаква да раждат по много деца и лесно pardon


Много бих се изненадала и разочаровала, ако това е факт.  sad
Лично аз не съм усетила някакво дискриминационно отношение в болницата или на прегледи, поне що се отнася до бременност и раждане(иначе имах "честта" при един офталмолог).

За домакинската работа и мъжете съм пас  pardon
« Последна редакция: август 17, 2016, 09:35:09 от Marri » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: август 17, 2016, 09:37:36 »

Киви, аз четох "100 годишния старец, който скочи през прозореца и изчезна" на Юнас Юасон.Много лека и приятна книжка - препоръчвам я като нещо развлекателно.
Иначе съм фен на Тери Пратчет, но от раждането до сега съм прочела 3-4 негови книжки.Срам и позор.Наистина в свободното време или спя, или гледам нещо да сътворя в къщи, а и работех понякога, та съвсем за книгите време не оставаше.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #448 -: август 17, 2016, 09:52:30 »

Добро утро, дами!

Маги, същият автор им ощ нколло книги, които също са много забавни, струват си четенето.
Аз в момента мъча Под небето на Тоскана, обаче не съм много сигурна дали ще успея да я прочета, леко се чете и има сума ти вкусни храни описани, обаче само това. Просто нищо не се случва в тази книга smile


За домакинството - гладя аз и гладя всичко наред, мъжът ми глади само ако няма какво да облече. Пуска пералня, но не сортира, за сметка на това обаче чисти и готви повече от мен вкъщи. Но ако трябва да съм честна, откакто си купихме кукъра готвенето никой не го мисли вече, просто слагаме нещата и след малко има готово ядене. Много полезна вещ за семейства с малки деца и липса на време smile

А за къпането, при нас проблемът е обратният - много обичаше да се къпе до преди няколко месеца, къпе се под душа откакто може да стои прав стабилно, защото расте много висок и ваничката вече не го побираше. От два три месеца обаче такъв страх от миен на косата, подозирам, че породен от ходенете на фризьор. С триста зора успяхме да овладеем положението, но все още отказва да мокрим косата под душа, само с чашка поливаме...

Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #449 -: август 17, 2016, 09:57:20 »

Добър ден  Sunshine След два дена разходки (вчера с майка ми направихме 13 км. пеша) ми е едно лятно и слънчево, но някак усещам Есента зад рамото си smile
Аз чета схщата като Маги. Препоръчвам "Човек на име Уве" на Фредрик Бакман. Образът се надгражда, развива и достига кулминация за някой права за други не, убедете се Wink
Последната книга, която много ме разтърси, беше "Ловецът на хвърчила" на Халед Хосейни. След тази книга, дълго време не исках да пипам книга  cray
За мъже и домакинска работа мога само да си хваля гарджето smile Хубав ден. Аз днес съм хоризонтал smile
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 48   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines