Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 18:23:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 48   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Август 2016  (Прочетена 181915 пъти)
 
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #555 -: август 23, 2016, 13:43:37 »

Леле колко съм затъпяла!  GROAN insane star Ама като не си падам по цветя що да мисля за вредителите им.
оф, я да си изкажа дилемата последните дни, може да дадете съвет. Рано ни е за бебешки пазар, обаче количката която ми е на сърце сега е в промоция /беше до 20.08 и се примирих, че я изпускам, но я удължиха до 4.09/. Нашите предложиха да ни я купят, понеже е над нашия бюджет и бях избрала една на половин цена. Проблема е, че мм не мога да разбера какво го прихвана и не иска, хем каза кой каквото иска да подарява, хем да не било количката, искал тези неща ние да си ги купим. Нашите пък го чули и сега се притесняват, че ще го засегнат ако ни я подарят, абе страшна тъпотии.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #556 -: август 23, 2016, 14:02:10 »

Не са толкова бавни, ако видиш на какво са способни за няколко часа....Те не се качват на балкона, някоя пепруда прелита, снася яйца и хоп - гъсеничка  diablo

Докато пусна поста и Свекс ме е изпреварила...

Рат, покажи количката, да си кажем мнението Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #557 -: август 23, 2016, 14:10:22 »

Аз искам това

 

но бих взела и тази

Разликата е 200лв, но първата има само 1 бройка.
а иначе, ако ние я купуваме се бяхме спрели на
Като бях харесала друг цвят, но вече я няма налична и има само няколко бройки с този цвят.
Цените им са:
1,1390
2, 1180
3, 775
Като това е за 3в1 и при трите
Допълних си поста, да не превръщам темата в съвсем бебешка.
Дилемата е да настоявам ли на мм и кка да му обясня, че по-добре да ни подарят нещо което искаме, а не боклуци каквито преценяват.
« Последна редакция: август 23, 2016, 14:21:52 от ratatui » Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #558 -: август 23, 2016, 14:17:41 »

Аз съм категорично за първата! Мисля, че цената й (колко струва, всъщност?) ще ви  се изплати с времето на ползване. Гледай да е много маневрена, да е компактна на сгъване и да е лека. Познавам марката на първата и съм чувала само положителни отзиви за нея. Аз имах Мутси Ево и беше перфектна, вече четвърта година е в сериозна експлоатация (сестра ми я ползва, да не помислите, че возя 23кг, 110см Бубулински прелести в нея  blush).
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #559 -: август 23, 2016, 14:30:08 »

И аз съм категорично за първата, въпреки че мразя цифроманията с тези бебешки колички.

На мен не ми е ясно, защо съпружеското тяло "се дърпа", при положение, че искат да ви купят, точно, каквото искате, а не нещо по техен избор.

Ако го притеснява финансовата ангажираност(т.е не желае да получава такава скъпа помощ), това е вече друга работа.

Аз бих поставила въпросът така: Това е нашата количка.Или я купуваме ние сега или я получаваме подарък.

Ако той предпочита вие да я купите, ок, ще се разберете с вашите по-нататък какво да купят те. Разходите предстоят, така че има с какво да се включат.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #560 -: август 23, 2016, 14:44:49 »

Аз от колички не разбирам, но проблемът е "нашите така, вашите онака". Малко като при организация на сватбата - рядко двете страни имат еднакви финансови възможности или еднаква готовност да помагат финансово.  pardon Понякога се надцакват, понякога гледат да не се минат, а от това младите губят ползи. Повдигнато ли е един път като "въпрос", малко вероятно е да бъде отминато с подсвиркване.  nea
Освен да опиташ дали ако вашите дадат сумата за количката, която вие имате възможност да купите, а вие доплатите за тази, която харесваш, друго не ми идва на ума crazy
Мари ме изпреварила. Да, нейният вариант е много хубав good Фокусът трябва да падне върху предимствата на количката, не върху стойността и.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #561 -: август 23, 2016, 14:51:08 »

И аз да се включа в темата  tease ratatui,първата.  Третата според мен е ненужно обемна. В комплекса ги гледам слабите майки как бутат подобни огромни колички. Ненужно широки са, особено около първата година ще видиш, как сама ще се оглеждаш за нещо компактно. От опит да кажа,  че доста разходи предстоят и не е толкова важно кой какво ще купи. Моята първа количка е подарък от нашите,  втората от свекърите. Wink И двете семейства вече 2г+ дума не са казали кой какво е купил Wink Не са такива хора.

И още нещо - защо не пазаруваш? Аз само чаках да мине втората ФМ и овършах онлайн магазините. Толкова го чаках и през какво ли не минах, че не исках др да му избира дрехите и аксесоарите. Wink
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #562 -: август 23, 2016, 14:56:33 »

Рат влизам само да си дам мнението за количката.Определно първата,много ми допада и ми изглежда практична smile Поговори с твоя мъж,много е хубаво,че вашите искат да ви помогнат и без това ви се очертават много други покупки,дано не се засегне. Аз давах милои драго някой нещо да ми купи,,,,ама нъцки,пак сами всичко да посоледното лигавниче,,само брат ми се включи с дрехите за първите три месеца,което си е огромна помощ.Та установих,че и една блузка ми еот помощ,всичко е безумно скъпо и надценено,,но нямаш избор smile Искам да си покойна,азслед всеки преглед си купивах по нещо,много добре ми се отразяваше,че иначе се вглъбявах в казаното от лекарите и само глупости мислих,а тазитактика сега много ми помага Wink
Сноу цял ден танцувам на песента на Мери  попинз yahoo
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #563 -: август 23, 2016, 15:03:11 »

При нас въпроса не е за надцакване на семействата, нашите просто искат да помогнат и те го правят не само финансово /вече 5 месеца живеем при тях и те готвят, чистят, през деня тате ме обгрижва и т.н./.  ММ, също много ги обича и ги приема за много близки, просто сега се е запънал, че това ни е първото дете и иска важните неща ние да ги купуваме. А в следващия момент, понеже имахме спор за подаръците ми заяви, кой каквото иска и може това да подарява. Довечера последно ще го обработя, мисля че взе леко да поддава и ще пратя майка да разузнае магазина, че аз на живо ще си я видя като дойде у нас  pardon
Как да му обясня, че на нас ни е първо дете, ама е и първо внуче и всички го чакат с нетърпение и всеки иска нещо да му вземе. Аз няма да кажа на майка му какво не ми харесва, ще мълча и ще се усмихвам /като пингвините от Мадагаскар/. Майка ми искаше да ходят тримата /с тате и мм/ до Турция да му изберели дрехи и др щуротии.
Лоли, така е, като гледам бюджет за една малка сватба си става. Интересна тактика имаш, а аз като изляза от кабинета с лоши новини 3 дни чакам да дойде края на света и рева, после почвам да се надъхвам за следващия преглед.
« Последна редакция: август 23, 2016, 15:07:57 от ratatui » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #564 -: август 23, 2016, 15:32:04 »

Рат, първата или втората като десен, имам личен опит с нея и съм повече от доволна, правила съм Тест Драйв и на Мутси, САМ и JANE и разни други популрни покрай познатите... мне. Чантата още си я ползвам, непокътната, а другото е в архива, чака змей#2. Аз и за това заложих на скъпа марка мислейки в перспектива. Просто ужасно много си струва да я вземете на промоция, който иска да я плати, някой да я купи пък да се разбират.
Аз бих те посъветвала да вземеш по-евтиния вариант - все пак 200лв за единия плат... все ще си облекчиш с нещо "сватбения" бюджет. Разликата е, че покривалото на кошчето за новородено се ползва после за зимен калъф за крачетата на седящия кош, ти така или иначе не ги ползваш и двата коша едновременно. Обикновено дизайнерските им цветове са едни странни платове, има и много сполучливи има и откровено неадекватни решения, докато другия е промазан и никакви дъждове и мръсотии не му се опряха. Просто забърсваш Wink 
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #565 -: август 23, 2016, 17:09:30 »

Роси и аз бях така,в началото.След преглед,лягах и рев,рев...и ми ставаше все по-зле.Четях само страхотии и се филмирах още повече,но после се запънах много.Казах си това си е моето бебе и то ще си се роди живо и здраво,когато трябва.За да си повярвам напълно си купувах всеки път нещо,което ми харесва и ми напомня,че само факта,че съм бременна ,трябва да ме прави безумно щастлива,а не да лежа и рева по цял ден и да се моля да не тръгне по-рано.
   Сега пак си стискам кълките,но не чета нищо страховито,а си гледам дрешките и чета за първите дни у дома с бебето heart Малко остана,ще мине всичко и финала ще е прекрасен Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #566 -: август 23, 2016, 17:27:11 »

Нали ви шпионирам...
Рат, втората good Това покривало за големи деца я го ползваш, я не. Продават и универсални за под 200 лв. Аз така и не си купих, ползвах малки одеяла, защото всичко друго щеше да се цапа от ботушите. При нас свекър ми държеше да купи количката. Нашите платиха раждането. Дори и да не беше платено раждането, щяха да купят други важни неща - легло, корито, столче за хранене, столче за кола... Винаги има големи разходи. По-добре си спретнете списък с желания. Кумовете ни подариха стерилизатор и понеже пък избрахме "евтин", купиха уникално яке за Дребната.
До Турция не знам дали има смисъл да се ходи, ама има едно друго "тайно" място с представители на български фирми за детски дрехи. Wink
Мари, това с багажа ми е познато. При мен има питане дали може тя да сгъва вече сгънатите дрехи, питане защо го слагам, какво слагам в сака.... Багаж опаравям, като заспи - сигурна работа good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #567 -: август 23, 2016, 18:20:45 »

До Турция не знам дали има смисъл да се ходи, ама има едно друго "тайно" място с представители на български фирми за детски дрехи. Wink
Искам и аз да го знам това място, преди да се хвана да плета пуловер за племенника. smile Той е доста елегантен и рядко намираме дрехи, дето да не му стоят като "на кол" и да са нормално дълги.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #568 -: август 23, 2016, 21:06:10 »

Той е доста елегантен и рядко намираме дрехи, дето да не му стоят като "на кол" и да са нормално дълги.

У нас имаме обратния проблем - всичко й е тясно....къси блузки не купувам вече, само туники. Тъкмо намерих едни дънки в които да си вдене кълките без да се налага да ползваме сапун и тя каза, че не харесвала и нямало да носи "папаони" и дънки  pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #569 -: август 24, 2016, 07:22:19 »

Добро утро! Предстои ни сряда, когато не се сяда Wink
Противно на горното, аз трябва да си седна на д-то и да довърша кукленските дрехи. smile Никак не е лесно да се шият миниатюрни дрехи, повече от половината се налага да се прави ръчно.
Сноу, то чак като тръгне човек да купува, вижда, че повечето красиви дрехи по витрините на стават. Уж има богат избор, а се оказва, че е много ограничен ширини към ръст crazy. При моите пък беше във височините - искаше ми се да са детски модели, подходящи за възрастта им, ама нямаше. Куките и шевната машина са спасението. pardon
Приятен и ползотворен ден на всички!
А, сетих се нещо - това сърчице от пяна в кафето се прави с пръст в домашни условия. Ама и трябва някой да го забележи  sad.


* 14046111_1212136738836420_6455796156126652736_n.jpg (65.25 KB, 346x346 - видяно 1748 пъти.)
« Последна редакция: август 24, 2016, 07:24:22 от svekarva » Активен
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 48   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines