Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 10:36:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Граждански брак с чужденец в България?  (Прочетена 9457 пъти)
 
Didetoooo
Регистриран

Публикации: 4


« -: юли 30, 2016, 10:40:03 »

Здравейте на всички в този много полезен форум Сватбаааа Ще питам направо  smile  Бъдещият ми съпруг е от Нова Зеландия и живеем в Арабските Емирства искаме да сключим граждански брак в България  heart защото тук изглежда почти невъзможно  girl_cray3 ако някой знае каква е процедурата  crazy ще съм много благодарна.
« Последна редакция: юли 30, 2016, 10:41:37 от Didetoooo » Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юли 30, 2016, 11:57:15 »

Най - добре е да звънете в общината, в която искате да сключите брак и да попитате за документите..

Документи, които следва да представите?

1. Документ за самоличност;
2. Документ от държавата, чийто гражданин е партньорът ви, който удостоверява, че няма законови пречки той да встъпи в брак, и че този брак ще бъде признат в там; ( с легализиран превод )
3. Бракоразводно решение или смъртен акт, ако някой от вас е бил обвързан в предишен брак;
4. Медицинско свидетелство, че липсват заболявания, които представляват пречка за встъпване в брак издадено в България – заверени от здравно заведение, валидни 30 дни от датата на издаване;

Ще му трябва и адресна регистрация.. Когато пристигнете в България трябва да го регистрирате и в полицията, защото не е европейски гражданин..
Активен
Didetoooo
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #2 -: юли 30, 2016, 12:38:25 »

Благодаря за бързия отговор. Май това с регистрацията няма да е толкова лесно girl_impossible
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юли 30, 2016, 12:52:34 »

Благодаря за бързия отговор. Май това с регистрацията няма да е толкова лесно girl_impossible

Защо да не е лесно.?
Той, за да пътува му трябва виза.. И влиза в България като нормален човек с определен престой ( 3 или 6 месеца ).. Вие като сте българка имате адресна регистрация и отивате и го регистрирате на вашия адрес, като му ставате гарант пред полицията..

Вие сигурно пребивавате законно в Арабските емирства и би трябвало по същия начин да сключите брак там, даже може да се окаже по лесно..
Активен
Didetoooo
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #4 -: юли 30, 2016, 16:12:55 »

С паспорт от Нова Зеландия не му трябва виза, само печат при влизане в страната. Аз не живея в България от 10 години и адресната ми регистрация е на адрес но който не пребивавам. За съжаление не е лесно въпреки че живея от 4 години тук, ако се сключва брак тук трябва да е по техните закони. И баща ми трябва да подпише че е съгласен да се омъжа.
Предварително помолих да ми пишат хора които са имали предишен опит като моя.Благодаря още веднъж.   
Активен
cafe_con_leche
Новак
*
Публикации: 8


« Отговор #5 -: юли 31, 2016, 14:26:11 »

До колкото знам процедурата вече е улеснена- обадете се в общината, в която ще сключите брака и те ще потвърдят необходимите документи- документ за самоличност, молба, медицинско свидетелство (можете да го извадите почти във всяка поликлиника, лаборатория и т.н.) и удостоверение/декларация,че няма пречки за встъпване на граждански брак. Адресните регистрации нямат отношение по случая. Успех!
Активен
vondito
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #6 -: юли 31, 2016, 14:42:38 »

Здравейте и от мен. Дано само не Ви объркам още повече, но ние сключихме брак в българско посолство на територията на страна, която не е родна и за двамата... ( как прозвуча само), но така или иначе бракът се води като сключен в България. Та, на съпругa ми задължително му трябваше документ за гражданско състояние, т.е. че не е женен, който се издава от родното му място в неговата държава, превежда се и се легализира. Превод и легализация са задължителни за всеки документ, идващ от чужда институция, който ще се ползва в България. Искаха му и акт за раждане huhhuh.gif, както и на мен... Освен това, от неговото посолство му издадоха документ, който гласи, че са съгласни техен гражданин да сключи граждански брак на територия на друга държава и го признават за валиден. Другите неща вече са ги казали преди мен. И моя съвет е да се обадите в общината в България, където ще сключите брак и дано Ви изяснят нещата. Поздрави!
« Последна редакция: юли 31, 2016, 14:44:45 от vondito » Активен
vondito
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #7 -: юли 31, 2016, 14:58:56 »

Да допълня,  всъщност легализация на документи не се иска от абсолютно всяка държава, а от тези, които не издават документи с един специален печат, наречен апостил.
« Последна редакция: юли 31, 2016, 15:23:29 от vondito » Активен
Goeminne
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #8 -: май 28, 2018, 21:01:06 »

Най - добре е да звънете в общината, в която искате да сключите брак и да попитате за документите..

Документи, които следва да представите?

1. Документ за самоличност;
2. Документ от държавата, чийто гражданин е партньорът ви, който удостоверява, че няма законови пречки той да встъпи в брак, и че този брак ще бъде признат в там; ( с легализиран превод )
3. Бракоразводно решение или смъртен акт, ако някой от вас е бил обвързан в предишен брак;
4. Медицинско свидетелство, че липсват заболявания, които представляват пречка за встъпване в брак издадено в България – заверени от здравно заведение, валидни 30 дни от датата на издаване;

Ще му трябва и адресна регистрация.. Когато пристигнете в България трябва да го регистрирате и в полицията, защото не е европейски гражданин..


Здрасти, а трябва ли личната карта на чужденецът да бъде преведен и/или легализиран? Знаете ли?
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines