Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:25:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на kiara04 - 23.07.2016г.  (Прочетена 12513 пъти)
 
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« -: юли 13, 2016, 21:07:57 »

Хайде време не остана.
Дори и след много отлагане сте на финалната права да станете семейство и пред закона..

Почвай да разказваш за всичко. За запознанството, предложението за брак, как избрахте датата.. до къде сте стигнали с подготовката, какво остава да направите..

Пожелавам ти спокойна подготовка изпълнена с много приятни емоции  smile

ПП: Надявам се цветовете да ти харесат  Wink


* purple-wedding-inspirations.jpg (64.26 KB, 347x336 - видяно 5547 пъти.)
Активен
kiara04
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #1 -: юли 14, 2016, 10:13:56 »

Добро утро на всички. Тъкмо се завърнах от изследвания smile В петък следобед ще са ни готови медицинските  yahoo yahoo За да започна ще пресъздам предстоящата сватба smile
На 21.07.2016г ще е подписването в гражданското от 15:20 и после от 16:30 сме в църквата, не помня името и честно казано но ни е на път така че ако съм го сметнала правилно най-много 20 минути ни е пътя до нея (и то защото все пак е София) ще имаме предостатъчно време споредм мен дори ако има някакво задръстване примерно. После първата брачна нощ  blush и на 23 в събота се събираме в един семеен хотел в гр. Самоков с на-близките ни приятели само. След това към нашият любим Девин къдещо ще сме 10 дни  Sunshine Това е в общи линии biggrin За да отговоря как, каква, къде, защо е организацията има цял роман да изпиша  girl_impossible Ние още март месец седнахме и избрахме всичко което искаме и тъй като нещата за мен са навързани да не се чудите как обяснявам  girl_wink

Активен
kiara04
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #2 -: юли 14, 2016, 10:14:38 »

1. Голяма или малка сватба - малка само с най-добрите ни приятели, родителите неговите ще дойдат за подписването моите - не (те са друга история но няма значение). Роднини няма да каним защото и двамата сме с голяма рода и половината така или иначе не ги познаваме като да се запознаем за 1 ден с тях и после пак да се забравим няма смисъл според двама ни  pardon Да не говорим, че с половината си рода не се разбираме и той и аз защото в днешно време ако искаш да си честен - трябва да си луд!  crazy всяка фамилия с номера си.. А и  не искахме да пръснем пари който нямаме за сватба която не искаме  laugh laugh Роднините които няма да поканим сме измислили план: мъжо има само един дядо във варна там ходим редовно по 2 пъти през лятото така че няма да се почувства пренебрегнат решили сме да му спретнем "сватбен следобед" - снимки от сватбата, подарък за него същият като този на гостите, смешни случки да му разкажем, как сме се подготвяли... И това всичкото докато пием здравословни смутита в градината. Определено ще има много смях  tease Моите роднини ще ги събера на вечеря у тях си biggrin и ще си направя бели кексчета с  прасковени цветчета отгоре (подобни на идеята ми за сватбена торта - все пак да са тематични), аз ще им сготвя защото ми е от любимите неща и те ще се зарадват. Така или иначе ще се отпуснат защото са си у дома а и важното е, че сме ги уважили и са се посмели с премеждията и чудесата покрай сватбата.
2. Поканите - отпаднаха  pardon Тъй като се наложи да отменим сватбата за друга дата а и не исках да започна с организирането и 6 месеца предварително в един момент след като подръчквах мъжо да каже има ли модел който да му хареса както и да си избере текст... И някак неустено минаха  месец и половина без отговор и стана твърде късно просто  diablo . Другата причина е защото все го чаках да се натутка за зала и църква и ги запазихме точно 29 дена преди самото подписване  pardon Съдба... решихме вместо това да направим от тефтери - сватбени албуми мини издания със снимки, пожелания, смешни истории, поезия, петна от вино и торта, целувки с различни червила и много др. LOVING DANCE Ще ги надписваме персонално и с послание, ще е нещо малко и мило за спомен.
3. Подаръци за гостите - букетчета изсушени билки които брах на Еньовден (за да са вълшебни по-хубавия начин де witch ) опаковани като малки букети в бяла хартия с панделка (в прасковено) на която ще има описание на билката/името/рецепта или две с въпросната. + сватбените албумчета!
4. Цветовете на сватбата и украса: бяло и прасковено защото обичам лятото и прасковите а и като цвят е сташно нежен ^_^ Украсата ще е от живи цветя във високи вази (13 броя за героя biggrin ) ще напълним вазите с вода ще пуснем по 1/2  прасковени рози или клонче хризантема а когато се стъмни, че сложим по една плуваща свещ отгоре във водата. Вазите не са много обемни и няма да пречат, семпли са много - идеални са ни. Намерих си и балони в оранжево които като се надуят изглеждат много нежни като цвят и ще ги използвам в "букети" от 3бели/1цветен. Балоните са ми към 50 броя и едва ли ще сложа всички. Цветя ще вземем от една борса и то не много само 14 прасковени рози и около 14 стръка хризантема от тази която прилича на маргаритка  yahoo heart
Активен
kiara04
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #3 -: юли 14, 2016, 10:15:02 »

5. Букети - спестихме от букета на колата както и от този на масата просто защото и двата ще се разкапят в адската жега (каквато ще бъде) а не обичам да моря цветя (като запален градинар и дума не давам да се издума!  diablo ) Да не говорим че на 23 ще пътуваме и до Самоков и като го побрули вятъра защото мъжа ми не обича да кара много бавно за в ресторанта ще е на ла*но  с извинение..  Моят букет ще е от един вид хризантема приличащ много на маргаритки с 4 прасковени рози пръснати из него, не е много голям. Букета ми за хвърляне от който не можах да се откажа защото искам да гледам сеир на мацките дето ще го хващат  blush той ще е същият само с една роза обаче и доста по-малък г/д с големината на юмрук.
6. Чаши и бокали: чашите ни са скъпички 130 лв. с миниатюрни кристали сваровски. Не се лишихме от тях защото всички останали които гледахме бяха отвратителни а ние търсехме нещо съвсем семпло с нотка елегантност. Решихме след време когато имаме деца (2) да им вземе от същата серия чаши защото те са 5 модела и на специални поводи цялото семейство да си имаме хубави чаши, хем за радост, хем да ги използваме и нашите! Мечти, мечти   baby_boy baby_girl Бокала ни е 25 лв. много красив и скромен ще покажа снимка после Wink
7. Халки -  аз не нося злато затова решихме сребърни. Ще покажа снимка след малко (халките който си избрах и за предишната сватба biggrin ) ини излязоха с гравирането 160лв.
8. Торта: на 2/3 етажа няма значение, бяла с два цвята от роза боядисани съвсем леко в прасковено и стуя боя която да се стича надолу и стига до три други розови цвята - залива ли и те стават ярко прасковени заради боята, шоколадова е тортата като изрично искахме шоколадът да му сложат по-малко захар и повече мляко (да стане по-лек и не толкова сладък, че гостите ни не са много по толкова сладкото и не е здравословно все пак), мъжо има приятел с верига сладкарници така че тя не е проблем smile
9. Грим - аз съм лесна малко спирала и гланц и леки сенки в прасковено едва загатващи - още обаче си търся човек за това. Ноктите ще си оправям сама защото се случи така, че без да знам че ще има сватба съм си взела много странен лак оранжев който обаче си мен света и става много светъл - почти прасковен или много ярък  danceg danceg
10. Рокля/костюм - той е лесен има си магазин откъдето си купува костюми така, че ще ходи там, аз пък не съм капризна за роклята smile Искам нещо семпло, без да се влачи нещо, и да има презрамки, че бюста ми е бая-бая и без презрамки ще е зле работата и това е. Обувките-  тип пантофка нещо прасковено ако не  - бяло.
Активен
kiara04
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #4 -: юли 14, 2016, 10:19:49 »

Сетих се, че първата ми сватба трябваше да е в бяло и лилаво (тъмно) така че си сложила прекрасни цветове, благодаря и за темата само, че Киара ми е  псевдонима който използвам като пиша а и имам дълга история с това име (но това е друга история), казвам се Ивона между другото  girl_wink а сватбата е на 21.07 днес след рожденния ми ден biggrin Доста ми е трудно да върша всичко след като съм болна и ужасно ми се спи постоянно.. Мисля да се наспя първата брачна нощ  blum blum blum
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юли 14, 2016, 21:56:01 »

Честита темичка :)Пожелавам ти много спокойствие и прекрасни  емоции heart
Подаръчетата за гостите са ми любими,много оригинално и аз много бих им се зарадвала smile
Активен
kiara04
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #6 -: юли 15, 2016, 10:58:39 »

Всяка сутрин нови проблеми... А толкова искам да съм спокойна момичета ....... С мъжо снощи се изпокарахме.. От 26 човека гости ще дойдат 11... И той е много разочарован като мен (предполагахме разбира се че ще има такива ама почти всички?!??)...  cray angry shok Oh my ... cray angry shok cray cray Сега иска да сменим пак датата да е в петък а не събота (той го предложи преди това) за да можели да дойдат повече хора... Сега къде ще търся ресторант и как по дяволите  да го направя за 4 дена .....  angry angry cray Не знам защо става така но съм толкова уморена ами се искаше това да е най-хубавият ми ден... Но просто не си заслужава нито той е добре нито аз....
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юли 15, 2016, 13:07:32 »

Хей, честита тема!  Girl_hide

Първо - спокойно!

Второ - как пък не, да си отменяш сватбата заради гостите! Сватбата си е ваша, дори да си само ти и товят любим, няма ли да ти е достатъчно? Организирала си го вече, четох за всичките ви планове - така мили са!

Остави се нещата да се случат по най-добрия начин, без да се напрягаш. Имай сватбата, която мечтаеш и не мисли кой ще дойде. Според мен, ще си по-щастлива с тези 11, които са се постарали да са с вас, вместо с 26, които няма как или не искат да присъстват!

Така че, дишах спокойно, върши си задачките и скоро ще си госпожа!

Активен
kiara04
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #8 -: юли 15, 2016, 13:22:46 »

Честита темичка :)Пожелавам ти много спокойствие и прекрасни  емоции heart
Подаръчетата за гостите са ми любими,много оригинално и аз много бих им се зарадвала smile
само, че ще трябва да им ги дадем след сватбата за да имаме и снимки, надявам се да не ни се сърдят smile
Активен
kiara04
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #9 -: юли 15, 2016, 13:27:57 »

Хей, честита тема!  Girl_hide

Първо - спокойно!

Второ - как пък не, да си отменяш сватбата заради гостите! Сватбата си е ваша, дори да си само ти и товят любим, няма ли да ти е достатъчно? Организирала си го вече, четох за всичките ви планове - така мили са!

Остави се нещата да се случат по най-добрия начин, без да се напрягаш. Имай сватбата, която мечтаеш и не мисли кой ще дойде. Според мен, ще си по-щастлива с тези 11, които са се постарали да са с вас, вместо с 26, които няма как или не искат да присъстват!

Така че, дишах спокойно, върши си задачките и скоро ще си госпожа!


знам, че си права но той е нещастен ....
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: август 02, 2016, 19:06:02 »

Много драми около вашата сватба,,,дано всичко да е минало добре,разкажи ни,като имаш време smile
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 02, 2016, 20:54:37 »

И аз се нареждам за разказче, а и снимки не бих отказала  blum
Активен
kiara04
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #12 -: септември 01, 2016, 15:25:39 »

Момичета, откъде да започна  girl_impossible Сватбата мина прекрасно, като си видях приятелите у нас - добре ще започна от там.
 1 част: някъде към 5 сутринта с бъдещият ми съпруг осъзнахме, че не ни се спи и си говорихме празни приказки  tease . После след един бърз душ бях на грим и прическа поске дойда една от най-добрите ми приятелки да ми помогне с обличането на роклята ( и както предполагате я омазах с два тона грим добре, че беше повечето от вътрешната страна blum angry ). Бях поканила и бившия си съквартирант да затиска вратата а той милия на работа до 10 сутринта biggrin от работа до Панчарево където живее за да се костюмира и после до нас обачеее. Тъкмо аз приготвена с рокля и оправен грим понеже както винаги около рожденният ми ден е адската жега  yahoo тръгвам към кухнята да приготвя "канчето" дето ще ни подливат водата Wink biggrin и търчи моята приятелка и крещи, че мъжо пристигнал с приятелите и баща си да ме взимат а аз подготвям канчето и пищя, че съквартиранта ми го няма Bravo Влизаме в спалнята и аз като по хитра заключвам вратата (понеже нали няма кой да я затиска защото моята приятелка е от тези момиченца дето са 30 кила висока 154 и нали ще стане неудобно едно такова ако я издухат от вратата  Oh my ... pleasantry ). Прибирам всички ключове данеби някой да се изхитри и да ги намери и заставам да си оправям грима  (пак). Влизат хората почват да думкат по вратата а моята приятелка подпира (уж да не падне вратата Wink ) а аз нали съм нагла дразня мъжо "Кво стана бе?Нали беше много отворен, айде влез сега да те видя" а той горкия думка, думка на вратата ама не смее да удари, че аз хитро съм застанала близо и му го натяквам, че ще ме удари ако разбие .. вратата де biggrin 10 минути минаха така в леко напрежение и изведнъж тишинааа. Викам си "кво стана, да не избягаха?" и поглеждам през ключалката. В следващия момент входната врата се отваря и се чува вик от мъжа ми който е пред нашата врата (на спалнята) към края на коридора където е съквартиранта ми (много закъснял) - О, Славе! Здравей (едно мазно, мазно гласче) при което аз заставам до ключалката и кресвам (а аз съм доста гласовита, та сигурно са ме чули и в гражданското на лъвов biggrin ) - Славе, пази ги да не бутат! (което нямаше как да стане защото коридора ни е тесен а вече бяха влезли едни 9 човека, НО важно е желанието biggrin или поне аз така се успокоявам). Отворихме им де, взеха ме, малко снимки и към гражданското. Там имаше много забавни моменти ако започна да разказвам има да заминат поне 2 дена защото имаше много смях ако искате по-лесно ще стане в скайп да направя един конферентен с желаещите biggrin защото ми е мноо трудно всичко да разкажа за да се посмеете от сърце!
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines