Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 09:22:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 51   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли 2016 г.  (Прочетена 184159 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #630 -: юли 27, 2016, 10:05:23 »

Ой, на къде тръгна този свят, докато едните се колят на верски принципи, другите гонят покемони или се оперират докато заприличат на някоя си...

На мен пък друго не ми излиза от главата, в днешно време чертае ли някой с кривки и туш? Изобщо ако объркаш на средата на чаршафа нещо малко какво правиш... леле колко и е разглезила дигитализацията.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #631 -: юли 27, 2016, 10:29:40 »

Киви, старите кадри чертаят.Миналата година работихме с една госпожа на доста години и ни донесе чертеж с туш  blum Аз бях леко в шок.А моите рапидографи си ги пазя от чист сантимент.Сигурна съм, че ако се опитам да чертая с тях, ще са се запушили и ще е голямо приключение.
А объркването се оправя стига да работиш върху паус.Има хубави гуми махат всякакви петна, от опит го казвам.Но ако си на кадастрон, край до там, всичко с начале.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #632 -: юли 27, 2016, 10:45:44 »

Ножчетата за бръснене са спасението Wink, всичко трият. Голяма простотия беше чертането с туш на кадастрон. Само един път в университета ни накараха да го правим. Имаше едни гадни картони с власинки, ужас. Линиите ставаха като стоножки. Ама най- готино е като ти се излее туша на чертеж голям формат Wink
Файдата от чертането на ръка е, че зная, че първо се правят закръгленията и по тях се насосват правите линии.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #633 -: юли 27, 2016, 10:50:15 »

Привет-мривет! Нов ден - нов късмет!
Маги, страхотни неща си изработила, изглеждат много прецизни и изпипани. А на Мони много й отиват Wink Сега разбирам откъде идва прецизността smile
С тези размисли с чертежите ме върнахте и мен ..... години назад. Само дето на нас ни искаха чертежите само на кадастрон. Няма да забравя как съквартирантка ми заля 3-месечната работа по проект с вода и кафе.....Ех, спомени!

Еми, благодаря за поздравчето. Аз имам нова драма - установих че миналогодишния ми бански е в процес на скапване и провисване, та сега в края на сезона трябва да търся нов...

Свеки
, да ти излезе късметът днес  Wink

Киви,
това заметресение точно преди сватбите може да е било знак, но кой да го разшифрова?!  LAUGHTER
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #634 -: юли 27, 2016, 10:53:20 »

Знак е било, ей така сме на пружини вече 4 години. Няма спиране, а тресе от време на време, за да не заспим зад волана на космическия кораб smile

Сноу, как го тълкувате знака?

Аз като пишман инженер не съм учила чертане, за това пък си плащам... цъкам на Визио много често Wink
« Последна редакция: юли 27, 2016, 10:55:04 от Kiwi » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #635 -: юли 27, 2016, 11:03:31 »

Да продължа темата, ножчетата много задират пауса, за това ротринг имаха страхотни гумички.Триеха всичко.

Аз сега съм на AutoCad.Живота ме научи да работя и на Корел и Фотошоп, обаче пък не съм го правила от години и като ми потрябват се чувствам като първокласник.

Киви, трябва да ви е весело иначе няма как smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #636 -: юли 27, 2016, 11:14:19 »

Киви, трябва да ви е весело иначе няма как smile

Спокойствието е за аматьори, ние можем повече smile И така докато някой не влезе в болница, този път се отървахме на косъм и добре, че не беше мой ред. Аз в последния епизод го играх силната, работеща жена, шАфьор, готвачка, бавачка и медицинска сестра ( без екстри Wink ). Нещо като сме тръгнали да си споделяме и аз да ви разкажа... То всичко мина и замина де, за пореден път оцеляхме, но ми остана една горчивина, защото през цялото това време (2 седмици) някои роднини от мъжка страна се обадиха само веднъж да чуят болния как е. Хората, които са ми направили нещо тъпо, просто ги пускам и забравям, ама да не ми уважаваш близките ... ей това ме взривява... айде изпях си всичко.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #637 -: юли 27, 2016, 12:15:56 »

Киви, така е, нали сме еманципирани, хак ни е smile Ако се беше затръшкала и разревала, можеше и да ти обърнат внимание и да помогнат с нещо за болния.
Маги, определено ножчетата задират и трябва да са задължително по цялото рамо, хванеш ли с върха макар и леко, цъфнала е ямата. Аз нямам спомен за гуми crazy. Или поне са били рядкост.
Хехе, напънах се да се сетя как се казваше хубавият кадастрон - японски му викахме, един такъв гладък, със син отенък, много бял.
Рапидографите съм ги изхвърлила, но пазя тушовките на баща ми. По негово време какъв ужас е било да капеш от шишето в перото. Пък отвора на перото се наглася с винт и а си сменил наклона, а ти е капнало петно или ти се е променила дебелината на линията.
Наистина е било голямо губене на време... В заводите си имахме чертожници, от нас се искаха само скици, на по- елементарни детайли даже ги правехме на ръка.
Къде ме върнахте преди 88- ма blush Като ми се наложи да се преквалифицирам и умишлено бях запратила всичко в най- тъмните ъгли на мозъка си. Интересно как всичко си е там и чака... Преди месец се заинатих, че ще се сетя как да изчисля една предавка. Отне ми ден да намеря учебника и само с един поглед му хванах цаката. Това е то старост, не помниш какво си ял вчера, ама помниш глупости от преди 30 години с най- големи подробности crazy nea
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #638 -: юли 27, 2016, 12:30:49 »

Киви, за съжаление така са хората.Като видят, че си силен и се справяш сам не се сещат да предложат помощ или да питат как си.На тях им е ясно, че ще се справиш.
Лошо сме ги научили!

Наистина спокойствието не е за нас.Макар че аз мечтая за скучен и спокоен живот, но оня горе е решил нещо друго.Една година всичко е наред, имаме бебе, здрави сме, имаме работа и на другата всичко се обръща.Да не забравим нали или пък да не свикнем да ни е хубаво.Сега сме в дупка, поредна.Силни сме и през това ще минем.Само се чудя колко ще ми издържат нервите?!Наистина аз бавно се изхабявам.Айде и аз се оплаках!  give_rose
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #639 -: юли 27, 2016, 12:51:51 »

Пууу, загубихте ме с тия индЖенерски приказки. Инж. в уни-то е чертал на ръка доколкото знам, а за дипломната разработил /научил Аутокад. Бая народ от компанията му завършила на негов гръб. Сега масово ни канят по сватби, но нямаме време да ги уважим. Да му имам спокойствието и скромността! Чак на моменти минава за загубен и темерут. Редовно по заведения поръчва толкова тихо, че остава гладен, хахаха
Детето е по-добре и няма температура. Wink
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #640 -: юли 27, 2016, 13:38:28 »

Ако се беше затръшкала и разревала, можеше и да ти обърнат внимание...

Как пък не... на някой ако му пукаше и без тръшкане щеше да се сети.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #641 -: юли 27, 2016, 13:52:09 »

Свекърва, това се казва памет! Аз все се чудя на майка ми как помни стихотворения и кви ли не ученически глупости, а имената на хората не може да запомни и все ги омотава.
Киви, не знам ква е случката, ама понякога е по-добре хората да не са много загрижени. Аз докато бях в болницата хич не ми трябваха излишни индивиди по линия на мъжо, ама въпреки това се навлякоха, а като съм у нас с месеци може да не дойде /и слава богу!/.
Маги, кръговрата на живота- нито може все да сме добре, нито все да сме зле, но пък всяко изпитание което преминаваме ни прави по-силни.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #642 -: юли 27, 2016, 14:30:11 »

Киви аз съм пък обратното на теб от как родих, ей така като нещо ми е трудно леко драматизирам. Не ми е от полза обаче вече, като нещо по-гадно ми се случи го преживявам доста трудно, вчера не съм спала цяла вечер че малко ми се скараха и една колежка ме издразни. Обаче кихна ли и всички притичват да ми помагат.

И мен ме загубихте на тези муабет. Аз си купих още една рокля  crazy засипах ви напсоледък smile тази ще е за през деня на сватбата smile

Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #643 -: юли 27, 2016, 14:30:32 »

Аз гледам на кафе и се чудя на хорската простотия...
Рататуйче, трябваха ми няколко прочитания, за да загрея, че става въпрос за предаването "На кафе" lol Сети се какво си мислих за твоите свръхчовешки способности с кафето  laugh
Не мога да смогна да ви изчета днес... Ахам влизам да напиша нещо и работата ме "дърпа" за крачола.
За чертане на ръка имам спомени от пет години строителен техникум, спец. "Строителство и архитектура", всичко на ръка, AutoCad тъкмо "прохождаше" в техникума. И аз съм трила с бръснарско ножче, също и с гума на Ротринг. А проектите ги предавахме чертано на паус и опънато на картон. Еххх, спомени...
35 дни не са малко, ако имаш свободно време. За такива като мен, които чакат увеличението на деня на минимум 27 часа, положението е трагично. Но пък работя с агенция и затова си свиркам, много ми помага момичето, аз нищо не търся, а ми се искаше, но уви...Рокля ще видя на 26-ти Август, 9 дни преди сватбата, до тогава не знам и аз какво ще получа, но се надявам да е хубаво smile
Много са сложни роднинските взаимоотношения по сватовство (ин-лоу всякакви), аз самата още прохождам там, пък и всяка ситуация си е уникална само по себе си, така че пращам ви  heart heart Ще се справите без много жертви (и дано не сте вие  laugh )
Предлагам, който сервираше коктейли предните дни, да започва да сервира всяка вечер Wink На работа ми е ужасно натоварено, една колежка е болна (от най-страшните), друга е в отпуск за две седмици, съвместявам функции за трима  tease Ей така съм по цял ден  tease  tease  tease
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #644 -: юли 27, 2016, 14:43:56 »

Мери ми, благодаря ти за разсмиването, отдавна не се бях хилила така сама, стреснаха блаженно спящата котка и ме изгледа на криво. Изобщо пък не ми дойде на акъла за истинско кафе, аз не пия и не се и сещам за съществуването му като напитка  pardon
Щом работиш с агенция, всичко ще е точно- сега само трябва да одобряваш, а после в деня да присъствате. Съчувствам ти, че месец преди сватбата трябва да си толкова ангажирана на работа, но после ще ти е още по-сладка почивката. А Роклята ще е изненада и за самата теб значи.
Булче, много е хубава тази рокля, повече ми харесва от предната. Ще си неотразима!
Активен
Страници: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 51   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines