Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 15:41:21

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 51   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли 2016 г.  (Прочетена 184196 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #570 -: юли 25, 2016, 11:30:31 »

Ами не забравяйте, че най- големите общности от турци и евреи са концентрирани в Пловдив и няма как да не е дало отражение в кухнята. В действителност по това време не се колят овни, а шилета, та сигурно месото е било шилешко /пораснало агне, ама не много/. Все по- рядко намирам такова по магазините, даже и в специализираните или в арабските sad. Не ми се иска да го обръщаме на готварски разговор, ама тук правим и гювеч с овнешко. А, забравих и за арменците, дето си ги имаме доста. Те също с удоволствие го консумират, предимно с картофи и зелен фасул. В арменския ресторант правят страхотно варено, с много зелени подправки и карамфил, та да убият малко миризмата.
В последно време готвя всички гореописани манджи с пилешко или пуешко. Даже не мога да кажа, че са манджи, а по- скоро е отделно приготвено месо и гарнитура. Ако остане само за мен, хич и няма да готвя, предпочитам сурови неща през лятото, ама сега заради майка ми и заради стомаха на Родния се моткам около котлона.
Ние в неделя прахме котката. Днес спи като къпана цял ден Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #571 -: юли 25, 2016, 11:55:29 »

Благодарим за пожеланията, аз това че не се празнува не го вярвам. Вярвам обаче, че се прави според обстоятелствата и като казах, че сьм разглезена, не бях иронична - то си е самата истина - всякак година досега са ми правили торта, хубави подарьци или доста пари (като за самолетен билет), за да си купя каквото искам.

Те близките ми приятелки ме пзодравиха, а пьк грях ми на душата, че не го казах, но семейството ми подари букет цветя.

Малко ми е особено, но не ми е криво - вече усещам рождените дни на децата по-важни от моите. Е, ако Фабио се беше сетил да ми честити при пьрвият ни разговор за деня би ми станало приятно (там за подарьци отдавна не говорим). Той се сети кьм 19ч, след работа, като "А между другото честито, извинявай, че не ти казах при 5 те ни предни разговора, но бях натоварен в бачкането". Пак се е сетил  pardon

ПП. Бе може и да ми е киво, щом толкова много говоря за това  girl_haha

Овнешко не сьм чула. Вече даже не помня какво е бьлгарска кухня. Днес докато ходех се чудех какво се яде в Бг освен сарми и муска, защото тук на плажа това е основната тема на разговор и докато се разхождам научавам цяла Пескара какво ще яде днес, какво е яла вчера и на последната сватба, на която са били  funnytooth

Мнооого са хубави нещата, Свекс, просто суперски  Bravo  heart heart heart
« Последна редакция: юли 25, 2016, 12:00:07 от inaxastra » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #572 -: юли 25, 2016, 12:01:23 »

И по темата:


От коментарите:
...Душата ѝ тайно жадуваше кИфтета! ...  I pryjki s luk...

 lol lol lol
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #573 -: юли 25, 2016, 13:56:13 »

Не отказвам подаръци и аз, за цветя- може би съм твърде взискателна към букети, та една роза по върши работа. В крайна сметка приемам и аз пари с чек, от мен да мине good pardon
Самолетни билети не ща, тамън направих кухнята, приемам нови мебели за хола като подарък за р.д. октомври   blum

Булче, ще ходите ли нейде като оставите детето при роднините?

Не ям месо, но най не понасям миризма на овнешко, пъстърва и агне. diablo Тия за абсорбатори не са ли чували  diablo

вдъхновението ми за деня и бягам да ям зелени чушки на салата, че станаха на бюрек в тази жега blum

Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #574 -: юли 25, 2016, 14:33:20 »

Хахаха, Инааа  funnytooth
В този ред на мисли, Бубет 3 дни на плажа правеше "куфтийета" от пясък - голям хит! И като й се получеше по-голяма топка мокър пясък възклицаваше: "Гледай какъв куфтияк!!!!" (куфтияк - кюфтак, дума, която съпружето използва понякога).
Ах, ненавиждам миризмата на варено овнешко, шилешко, агнешко и ярешко. Ако е печено е по-поносимо. Също не разбирам отде тоз' ентусиазъм да се готви в 7 часа сутринта?! Вместо да станеш да изпиеш едно кафе, да се разсъниш, те заредили вече тенджерите с вонящи месища....
« Последна редакция: юли 25, 2016, 14:49:23 от Snow_White » Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #575 -: юли 25, 2016, 14:38:39 »

Ина ами за сърдене си е. Аз все още си спомням 18-я ми рожден ден. Аз нали такава ставам , с настроение, ставам пълнолетна. Майка ми се обажда да сложа някаква манджа за готвене. Слагам я и заминавам на училище. Прибирам се, всичкоооо смърди, и от вратат ме почват, алоооо ти добре ли си ? Къщата щеше да запалиш, как може такова нещо! И аз един рев, рев, те докато се сетят, аз им се разсърдих. След два дни ми подариха златно колие, аз хич не го исках а исках дънки на Miss sixty!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #576 -: юли 25, 2016, 14:53:16 »

Вместо да станеш да изпиеш едно кафе, да се разсъниш, те заредили вече тенджерите с вонящи месища....

Средностатистическият пенсионер, който заспива след Сънчо или максимум след централните новини по БНТ, в 5:00 е кукуряк... те до 7:00 по 3 кафета са изпили вече.

 Offtopic Мисля вечИ да не ви занимавам с моята височайша особа, още малко ще си пускам коментари и сама ще си отговарям, много се разредихте от към присъствие blum
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #577 -: юли 25, 2016, 14:56:12 »

Kiwi то половината форум или ражда или се жени, ето аз съм тук ще си лАфим.

Фанимира къде е?
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #578 -: юли 25, 2016, 15:03:58 »

Kiwi то половината форум или ражда или се жени, ето аз съм тук ще си лАфим.


Има и една група безсъвестни същества, които ходят на плаж, докато ние подпираме клавиатурите. Тях Ич не ги и мисля, догодина ще сменят памперси за баланс Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #579 -: юли 25, 2016, 15:13:08 »

аууу тия пък най ги мразим! По сред лято на почивки! Ей! Уф ще издивея, нашето море е чак на 22 август, не е човешко, вече ще правим 2 морета едно юни едно септември.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #580 -: юли 25, 2016, 15:16:40 »

Тъй де, пък и защо да се хаби ток за абсорбатор? Излишни луксове...
Вие поне имате в близко бъдеще смяна на обстановката, а аз горката, само служа за такава на роднини и собствени деца Wink.
Фани е ясна, каза си къде отива, ама Мари е същински комунист, дума не обели. Wink
Я да работите и да ми пълните фонда, че иначе и аз в 5 ще съм на крак да готвя по терасата blum
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #581 -: юли 25, 2016, 15:21:00 »

И аз съм тук, де!
За да се почувстваш по-добре, киви, ще ти споделя, че въпреки огромните усилия да си опазя кожата на лицето за 3 дни плажуване съм хванала тен и проблемната ми кожа веднага алармира. Следващият път явно ще трябва да ходя с фередже  sad
А за да те умилостивя ще се подмажа със снимка на настоящия ми маникюр, който ми е вдъхновение от 10-на дни:



Аууу, много голяма тази снимка, как да я намаля?
Свеки, теб не те даваме жертва на терасата и ранните кулинарни страсти, ти си ни светска дама smile
Фани, нали писа, че е снощна?
« Последна редакция: юли 25, 2016, 15:35:09 от Snow_White » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #582 -: юли 25, 2016, 15:33:27 »

Мноу свеж лак  good

Мари е на Копривщица (да ви издам под сурдинка), но (най-вероятно) само чете от телефона и не може/няма време да пише  pardon

Има и една група безсъвестни същества, които ходят на плаж, докато ние подпираме клавиатурите. Тях Ич не ги и мисля, догодина ще сменят памперси за баланс Wink

Аз сьм от крьстосаната група дето сменя БаНБерси след плажа и хем сьм безсьвестна, хем подпирам клавиатурата  pardon Ма утре като дойде Фабския ще се променят нещата и ще видя живот, че той се е притеснил да не загинем в атентат и (изглежда) е решил да живеем пьлноценно тук и сега (току виж и подарьк ми донесьл, ама айде да не прекаляваме, че много се размечтахме).

Сутрин рано се готви, за да е готов обяда, като се вьрнеш от плажа. Тук масово кькрят тенджери в 7 сутринта вече всичко е готово. Не говоря само за свекьрите, а всеобща политика. Защото на плажа няма само красавици, а преобладаващо всякакви вьзрасти, включително с бастунчета и патерици. Поне по времето, по което ходим ние, има повече 80, отколкото 20 годишни  pardon

Хем ми е скучно, хем искам да уча, хем трябва да играя упражнения, че сьм силно заплашена от заслонаване и процесьт е даже на пьт. Но не мога да направя нито едно от тези.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #583 -: юли 25, 2016, 15:39:32 »

Хем ми е скучно, хем искам да уча, хем трябва да играя упражнения, че сьм силно заплашена от заслонаване и процесьт е даже на пьт. Но не мога да направя нито едно от тези.

Ау, баш тъй съм и аз...само дето имам да пиша, но то почти същото....

Рано ми е в 7 да готвя и толкоз! Мирише ми, мразя да ставам и т.н. Пък като стана мисля за закуска, не за обяд  pardon
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #584 -: юли 25, 2016, 15:46:18 »

Киви, аз ще ти отговарям- нямам къде да ходя и какво да праря. Чак от скука взех да спя на обяд, наистина надминах котката.
Сноу, лака е убийствен! Много свеж.
Ина, тия постове ме убиха от смях.
Аз така мразя сутрините, че изобщо не закусвах, толкова мразя сутрин да готвя, че не си представям в 7 да съм сложила тенджерата.
Активен
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 51   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines