Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 18:03:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 51   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли 2016 г.  (Прочетена 184481 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: юли 13, 2016, 20:46:06 »

Bube, абсолютно подкрепим мнението на Ина за спане в Пиза и придвижване до Флоренция и околностите.. Рент-а-кар по тези места е задължителен по мое мнение.. Има много какво да се види, хубаво е да се спира за по 30-40мин.. много пъти съм го мислила този район, ще му дойде времето, имам готов план за там smile

Ние бяхме на медена седмица в района на Капри.. Да спите там.. Бая пари си пригответе.. Ние отседнахме в Соренто (доста по-евтино от Капри и комуникативно най-вече) платихме 2000+лева за 7 нощувки, в много приличен хотел с гледка към морето от стаята и огромна баня с гледка към морето (не, че беше нужно)  pardon За такъв хотел на Капри.. минимум двойно.. В Соренто бяхме и точно в края на търговската улица, което правеше разходките ни много лесни, че там са си баири яко..  На Капри не си заслужава да се спи, защото наистина сте ограничени до мързелуване и плажуване.. Там е за хора с лични яхти, които си се разпореждат до къде и кога да ги закарат.. Иначе да катериш баирите и да даваш всеки ден по 18 евро/на човек с ферибота, за придвижване до континента е безумие за мен.. Да не говорим каква зверска влага е.. Ние в Соренто имахме програма за всеки ден къде и какво да видим в околностите.. Беше отдих в сравнение с другите ни екскурзии, където минаваме по 20км/дневно пеша, но видяхме и много места.. Поплажувахме си също.. Остана ни и какво да видим още, понеже програмата не беше претоварена, както казах.. Мисля, че писах доста в темата от сватбата ни за това ни изживяване.. Почети, ако ти е интересно.. Сега полетите до Неапол са смешно евтини, така че определено е много подходящо за меден месец, много е романтично.. Ако искате да избягате от класическата екскурзия, това е мястото.. Хем море, хем забележителности, хем романтика.. Наемате си яхта и се размотавате до Амалфи, Позитано, Капри. Може и с автобуси.. Помпей не е за изпускане.. И перлата в района РАВЕЛО  heart heart heart Южна Италия е просто  good good good good
« Последна редакция: юли 13, 2016, 20:48:40 от alexandrova_90 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: юли 14, 2016, 07:37:15 »

Добро утро, хайде на кафето

Капри наистина е разкошно островче, но е да отидете и да го разгледате.Александрова е права на 100%.Ние също там нощувахме в Соренто, много красиво и китно градче.Хотела беше много хубав, а вечерта си направихме една хубава разходка.Пиза също е опция за нощуване, но аз там си спомням многото негри и някак изтръпвам всеки път.Не съм расист, но тогава за първи път се изплаших в Италия.Мога да предложа и Болоня за спане, мисля че там има летище също и може полета да е директно до там и от там.

Фани, браво на теб.

Аз съм още с болен мъж.Май хвана гнойната ангина на Моника.Изпратих го днес на лекар да видим какво ще му изпишат.

Хубав ден.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: юли 14, 2016, 09:10:18 »

Добро  утрооооооо yahoo С тези почивки така ме развълнувахте,че снощи сънувах,че съм в Италия,отслабнала,с хубав бански (като на Ина) и ям френски кроасани  blum Ейййййй не ми се ставаше,много криво ми стана,като звънна алармата.Ще започна да се будя "естествено" ,било полезно за кожата хахаххахах tease  И от френските кроасани,хоп на родна земя,закусих баничка с боза,от години не бях хапвала,ма не съм очарована,или съм си променила вкуса или бозата е станала гадна  blush
Маги да се оправя мъжа ти
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #363 -: юли 14, 2016, 09:20:47 »

fanimira честито за паспортите. Не разбрах само кое му драмата с изкаравнето на паспортите? Ние на малкия му направихме още като беше на 2 месеца, за 10мин минахме сутринта и след 3 дни беше готов. Това в София. Но ако тм не е намерил време да дойде е тогава става проблем, че и двамата трябва да сте там.

магито благодаря за кафенцето. Дано бързо да се оправи мъжа ти. Че мъж болен не си е работа. Моя ходи на Legion run, без и грам да е спортувал и не стига че е целия одран и в синини ами и рамото го боли, луда работа и омрънка света че го боли всичко.

lolitkabg ще започнеш много естествено да се будиш на 3 часа след някой месец smile

И аз се размечтах за моренце ама чаааак края на август. Половината офис го няма сега и замествам всичките ми подчинени в следващите 2 седмици, остана само чистачката да замествам

Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: юли 14, 2016, 09:23:35 »

 =]Добро утро!
Булче, София не е България. Мразя я!  blum няма друга столица на г...а на държавата  Girl_hide
Без малко да ме набият, пред паспортно има опашка 20000 човека. И прередих 1 Мъж за получаване, йесссс
Маги, дано не е гнойна ангина и да се размине бързичко. Мерсаж за кафето!
Къде е Миленка??? Тони, я се яви да докладваш. Свеки, днес денят на сестри Къчеви ли е? tease
« Последна редакция: юли 14, 2016, 09:37:13 от fanimira » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: юли 14, 2016, 09:40:51 »

Добро утро!
И аз се размечтах за разходка из Италия, да похапнем пица и паста, страхотен сладолед...  Ще си пусна да разгледам снимките от разходката ни до там.
Фани, важното е че работата е свършена и си взела паспортите.
Благодаря на всички за подкрепата, надявам се вече да закрепим нещата до октомври.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #366 -: юли 14, 2016, 09:45:38 »

Кака, ти си намерила на Мария Луиза да идеш и да си спокойна smile Там е най-фрустриращата държавна институция, с която съм имала досег, в КАТ са просто малоумни, в паспортното са и нагли. Касиерката си слагаше червило на гишето 5 минути последния път при 20 човека чакащи да си платят таксите, но няма как да е иначе, защото това е трета категория труд (тежък, квалифициран Wink ), а всички там са "роднина на милиционер".

Като сме почнали да я плюем столицата и аз се присъединявам, гадно място, в което ми се налага да работя и живея... сега поне се диша, част от трафика намалява в летните месеци, когато част от населението си отива по-родните места, по къмпинги и моренца. И аз бих се евакуирала, но нямам почивни дни...

И у нас единият мъж е болен и кисел, другият е само капризен, но той поне е на 3 и е разбираемо. Аз скоро мисля да се оборувам като булчето с пушка, и а някой е казал мъц... ще се строяваме smile
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #367 -: юли 14, 2016, 09:54:24 »

Много тъпо че се чувстваш така за столицата. Мен колко и да ми изнервящо тук си я харесвам, особено лятна и вечерна София е уникална.

Аз от нашето районно бях очарована. Няма такова бързо и любезно обслужване. Началничката лично излезна като ни видя че сме с бебе, попълни ни документите, прави се на маймуна за да  накара 2 месечния да погледне към камерата. Ама съм сигурна че не навсякъде е така.

Мен най-изнервящо ми е висенето пред кабинетите за личните лекари... вече съм решила че само за ваксина ще го водя там, всички останали прегледи на частно, имаме допълнителна застраховка и ни е безплатно.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #368 -: юли 14, 2016, 10:13:56 »

По районните е по-добре... но ако се наложи да ходиш Мария Луиза, нали ви разказах smile

Като цяло на мен този град ми е перманентно претъпкан, ние живеем близо до парк, който в събота и неделя е като метрото в делнични дни. Буквално не можеш да се разминеш с хората на места, а не можеш и да си вземеш колата и да идеш някъде, защото като се върнеш онези от парка са окупирали всички паркоместа...
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #369 -: юли 14, 2016, 10:20:17 »

Добро утро smile

И аз си харесвам столицата, като булчето най-вече през лятото и вечер smile Винаги ще казвам, че тук всек ден можеш да правиш нещо различно и затова ми е толкова на сърце  pardon
Бубе, ние последните екскурзии като пътуваме си резервираме частни апартаменти през airbnb.com, самостоятелни, с кухня и каквото ни трябва и сме много доволни...за Рим, почти в центъра ни излезе по около 20 евро нощувката smile И Южна Италия е красива (не сме ходили), ама и в Тоскана има много с какво да напълните душите...Монтекатини някой го беше споменал, и аз много го харесвам  heart Сиена, ако ви се ходи малко по на север - Верона и Венеция, някое морско градче smile Влаковете им са супер, последния път набарах някаква промоция на italotreno (държавната е trenitalia) - 50% на билетите пускат, ма трябва да ги следиш, ако сте решили да се придижвате с влак, ние така си ходим всеки път Wink За влаковете като си направите програмата може всичко да си резервираш и платиш през интернет и само да разпечаташ билетите smile Силно препоръчвам airbnb за нощувки  good

Киви, да мойта свекс много ни помага, ма тя е детска учителка и сега лятото е почти постоянно отпуска...даже целия август си е освободила да идва при мен да гледаме бебка smile
Да ми е жива и здрава, днес е рожденничка, почерпете се за нейно здраве  smile

http://celunime.com/%D0%9A%D1%83%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B8/slides/%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B0%20%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B0%20%D1%81%20%D1%8F%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%BA%D0%B8.jpg

Ставам да пошетам, че си идва леля ми от Италия (бтв тя живее в Прато, също много хубав град, близо до Флоренция, става за нощувки и там Wink ) и ще се посрещаме вкъщи довечера  heart
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #370 -: юли 14, 2016, 10:32:41 »

По районните е по-добре... но ако се наложи да ходиш Мария Луиза, нали ви разказах smile

Като цяло на мен този град ми е перманентно претъпкан, ние живеем близо до парк, който в събота и неделя е като метрото в делнични дни. Буквално не можеш да се разминеш с хората на места, а не можеш и да си вземеш колата и да идеш някъде, защото като се върнеш онези от парка са окупирали всички паркоместа...


Ох има го и това. Аз гледам да не ходим на масовите места, избирам си паркове и заведения където не е претъпкано. Примерно има едно заведение в Студентски град, винаги е полу празно, много хора не го знаят, има огромна градина и площадка за тичане на свобода с изкуствена трева. Там с часове прекарваме, каним си и приятели без деца че да можем да се видим и да си поговорим. Предпочитам го отколко претъпканите Южен и Борисова
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: юли 14, 2016, 10:36:25 »

И аз като булчето си обожавам града, особено лятото и вечер smile
Родена съм тук и съм му свикнала и на плюсовете и на минусите.Пък в крайна сметка, всеки избира де да иде да живее, стига да му е добре.

Най ми харесваше живота в центъра, но не е за всеки ( джоб ).  pardon pleasantry
На пет минути от повечето театри, парк и прекрасни музеи и черкви.
Днес съм позитивна, да не повярвате.. pardon

Специално за локалните институции, съм в квартал с добра инфраструктура, където гледат да са мили по такива места.

Поздрав с малко вода, обожавам синьо и бяло smile


Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: юли 14, 2016, 10:40:43 »

Аз София я харесвам.Макар да не съм от там, макар да е много голям и мръсен град, с хиляди неуредици, аз го харесвам.Но не мога да не призная плюсовете на някой по-малки градове.За съжаление в България така е направено всичко, че или живееш в голям град или умираш.Няма значение какво можеш, какво образование имаш и т.н. Може би само част от програмистите и лекарите могат да си позволят да живеят навсякъде и да имат добри заплати.

Не било гнойна ангина, ентеровирус го е хванал и червено гърло.Има изписана една рецепта огромна и сега почва лечение.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: юли 14, 2016, 10:44:45 »

В София харесвам единствено кв. Гео Милев или бившия "Слатина". Там бих живяла, НО с доход 3 х това, което получаваме в момента  blum
Мисля, че в Нижни ще ни е по-добре. Мъжки обувки естествена кожа =80 лв. от МОЛ-а. Как ви се струва?  blum crazy
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #374 -: юли 14, 2016, 10:49:51 »

Значи, не сте честни!!! Бива ли да ми говорите такива хубави неща за Италия?! Така ми се ходи..... И в Италия, и в Испания, и в Португалия, и в Париж, и в Лондон, даже......А сега трябва да си седим на задниците заради гадните крайни срокове. Всички екскурзийки трябва да почакат до следващата година  cray

Съпружето ще ходи в командировка в Лондон скоро, но не ще да ме вземе. Все си мисля, че съм представителна на вид, знам и да причам по Ханглийски, но не би... sad sad sad

Аз пък си харесвам София, въпреки всичко.
После пак ще пиша, че днес не ми е ден.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 51   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines