Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 00:09:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 51   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли 2016 г.  (Прочетена 183703 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #285 -: юли 11, 2016, 13:14:22 »

Сноу, хич не става... Талията ми е баш през бюста, а дължината не ми стига и до коляно. За обувки пък е още по- гадно sad 42-ри номер само бабешки на Рикер. Пак добре, едно време се мъчех с номер по- малки.
Като слушах онзи ден разговор между фризьорката и една кифличка докато чаках за подстрижка, тези цени изобщо не ме впечатляват. Банският на кифличката струвал 1200 лв., не запомних марката.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #286 -: юли 11, 2016, 13:18:20 »

Вие пьк кво се хванахте за цената сега. Друг пьт нищо няма да ви казвам.

Не се хвалех колко е скьп, а че сьм си изпьлнила една мечта.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: юли 11, 2016, 13:21:08 »

Ина, обувките са страхотни и банския.Аз обичам такива изчистени неща.Аз съм на тема чанти.Сега мечтата ми е една жълта чанта, една червена чанта и една тюркоазена.Кво да ви кажа, женска му работа.И то не че ми трябват непременно, а защото ми харесват, красиви са.
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: юли 11, 2016, 13:22:44 »

Привет на всички! Мале, какви теми сте отпочналииии!   smile

Най-напред, предлагам стиснати палци и късметлийски детелинки на всички, които имат нужда в периода!   Good luck Good luck Good luck Болничките да се оправят, чакащите нещо, материално и не само, бързо да му се зарадват!  heart Извинете, но няма поименно да изреждам....  blush

За майчинството: тук, в Италия, по принцип се полагат два месеца майчинство преди раждането и три след него, като дават 80% от заплатата, ако си бил с договор преди да забременееш. После имаш право да поискаш още 6 месеца в който и да е момент до навършване на 3 години на детето, и тогава получаваш 30% от заплатата.  Сега, аз не знам как точно става тази част с "преди раждането", след като терминът все пак е относителен и е Божà работа кога ще родиш, ама предполагам, че после някакси се наглася след като родиш, според зависи... Лично аз не съм ползвала такива екстри, защото с първото дете я карах на частни уроци, нямах работодател. После две години бях на договор в една школа, но сега като забременях, вече бях прекратила отношенията с тях и пак си я карах шеф на себе си.  pardon
Тук яслите приемат бебенца от 3-месечна възраст и аз лично познавам една майка, която остави дъщеря си в ясла точно на толкова и се върна на работа - беше я записала още по време на бременността. Аз не мога да си представя такава мъничка душица да не е с майка си по цял ден  cray Не знам, разбира се, какви лични мотиви и ситуации могат да определят такова решение и всеки си знае най-добре за себе си. Аз обаче, така както стоят нещата в живота ми в момента, бих останала с детето поне цялата първа година. Малък Матейко го записах на ясли на около година и половина (и малко отгоре) - бяхме кандидатствали, не го приеха, защото аз не се водех на работа в момента на подаването на молбата и имахме много малко точки; после ми звъннаха от едно заведение (частно, но по споразумение с общината работещо на принципа на държавните такива), където децата бяха на две смени, и бяха останали места за следобедната. Аз точно почвах работа във въпросната школа и часовете ми бяха именно следобед, та след като посетихме мястото с детето, видях възпитателките, както и неговата много положителна реакция, го записах. Беше страхотен избор, за нас.

За обучението вкъщи: това гледам, че напоследък набира популярност в Италия, поне по-често чувам да се обсъжда около мен. Имаме едни приятели, чиято дъщеря е на възрастта на нашия син и след още една година следва да я в първи клас. Те са против системата на обучение по училищата и искат да отворят импровизирано заведение заедно с други родители и да обучават децата си на принципа на домашното обучение. Не съм сигурна, че ме убеждава идеята, признавам... Аз самата, имайки педагогическо образование и вече доста широк опит с деца, не се наемам да поема тази роля в живота на собственото си дете. Не смятам, че мога да му дам това, от което се нуждае, защото обучението е един многоспектърен процес, не се чувствам подготвена, и способна, в всяка една сфера на знанието. Всичко това го споделям от собствената си камбанария, естествено. Нашето дете има нужда да общува с връстниците си, обожава да ходи на детска градина и на всякакви организирани мероприятия... Такъв е!  pardon Защо да го лишавам от тези неща?

Внимание - 3 нови отговора бяха публикувани докато ти пишеше.  Не се учудвам!  blum
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: юли 11, 2016, 13:29:06 »

Не, че някой ме пита, ама и тук да се сложа: ние тази година за първи път сме в Италия през юли, но който остава, тук също както във Франция има специални центрове - "летни центрове" буквално - където се заплаща на седмица и от 8:30 до 17:00 децата се занимават със спортни дейности (каквито пожелаят от предлаганите), гледат филм в най-горещите часове, имат на разположение басейни. В цената се включват закуска, обяд и следобедна закуска, имат си назначени аниматори, които отговарят за тях в рамките на периода.

Както казвах, на нас ни е първа година тук по това време, та от днес малкият дзвер е на летен център  pardon Довечера ще видим каква ще е равносметката от първия ден  danceg

Щях да пропусна... Ина, честит ти бански! Със здраве да си го ползваш и много пъти в морето да го наквасиш!  yahoo
« Последна редакция: юли 11, 2016, 13:31:11 от Svilena » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #290 -: юли 11, 2016, 13:32:57 »

Ина, ти се гавриш с финансовата ми съвест от снощи... ми хубави са и обувките, няма спор lol Шегувам се! Изобщо не ме дразниш, дори и да имам възможност мисля, че не бих затворила толкова пари в дрехи и обувки, предпочитам да пътувам. Например сватбената ми рокля, беше някакъв оптимизиран вариант цена/визия/качество,  за тогава беше под 1000лв целия ми външен вид като започнем от глава до пети с прическите и грима... Сигурно щях да съм много доволна с рокля за 2-3 хиляди и ако бях казала, че такава ще е, някой вероятно щеше да ми се навие на акъла, но аз тази рокля не съм я виждала от сватбата насам, а спомените от медения месец ще си ги имам цял живот.

Напоследък пък съм станала особено икономична от към вещи, имам нужда от малко, добре съчетани, не непременно скъпи, но семпли и качествени неща, които подлежат на комбинации. Наличието на много вещи и парцали по гардеробите ужасно много ме напряга, та постоянно оптимизирам количествата. Чак г-н Киви, който изначално е фен на малкото вещи за разлика от мен ( принципно съм била дълго време Ей я, Киви, пак с торбите...), мина да ми каже айде поспри малко с изхвърлянето smile Единственото, което не давам да ми се пипа е шкафа с крафт материалите!

Лоли, за това детенце не съм изненадана. Малък змей на почти 3 също ги може тези неща и още, но целта не ми е да се хваля, защото познавам и други такива дечица. В днешно време малчовците имат достъп до много информация и стига това да е тяхното нещо, могат да научат много. Разбира се не всяко дете на тази възраст се вълнува от цифри и букви, има деца, които много по-добре от него карат колело например и това също е чудесно умение. В крайна сметка за мен е важно, човекът как се оправя в живота като цяло и имаме да ги научим на още куп неща освен азбуката, докато станат пълноценни хора.

Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: юли 11, 2016, 13:36:09 »

Ина, мен обувките ми харесаха, банските не са мой стил. Важното е че си щастлива с избора си.

От Ферагамо съм имала честта да нося подобен на този модел, подарък ми бяха-
http://www.ferragamo.com/shop/fr/fra/femmes/chaussures/ninna-85-643312--2#pId=6148914691233718792

Аз кат Маги, вече не коментирам кво бих и кво не бих правила, било то спрямо мъж си или детето си.
Първо че при мен много неща и хора се смениха и/или промениха в много неочаквана развръзка и животът ми няма нищо общо с този допреди година. Второ че се оказа че като се смириш и се опиташ да се адаптираш, нещата ти се получават по начина по който ти е ок да са, принципно.
А парите никога не стигат- поне при повечето хора е така.

Свекс, този бански от 1200 лв сигур е със златен монограм  pardon pleasantry
И аз като Сноу, много пари бих дала за чанта или за обувки. Парцалаците ми писват и ги хвъргам и без туй. pardon

И  аз харесам стоките на Лидл, към техниката имам вече леки резерви, след кат ми сдаде месец след гаранционния срок и блендера и колонките. nea

Мен лятото ме гледаха бабата и дядото цялата ваканция, на село. Единствените ми хубави месеци през годината. Зимата идваха да помагат на майка ми. Едва ли втори път ще случа на такива роднини, за помощта за деца визирам, на свой ред. Ма квото дойде. smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #292 -: юли 11, 2016, 13:39:38 »

Аууу, блазе ти Еми !!!

Аз сьм решила да имам малко, но хубаво. И за гардероба стигнах до сьщия извод като теб, но ми трябваха години и още се боря в малкия вьтрешен Плюшкин.

Тази година изхвьрлих почти целия си гардероб, защото почти нямах по-ново от 10 годишни дрехи.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #293 -: юли 11, 2016, 13:46:42 »

...още се боря в малкия вьтрешен Плюшкин.

Тази година изхвьрлих почти целия си гардероб...

Какво го бориш? С това изхвърляне направо си му отрязала главата smile
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: юли 11, 2016, 14:07:54 »

Аз гардероба го изхвърлям на порции - всяка година му правя ревизия.

Ама сега е голям цирк, защото навремето аз преглеждах дрехите на майка, а сега тя преглежда моите, щоТ тя заслабна и може да ми носи старите дрехи...та моя стар гардероб става на мама нов и те така.

Пък аз сега нали си дебелея и преглеждам тениските на мЪжо crazy tease blush

Пък обувки - много трудно се намира за голям крак...А банските не ги коментирам, щоТ обикновено като си по- дебел и явно трябва да си купуваш бабешки бански, щоТ обикновено са в едни лайняни цветове...а за моделите не говорим angry
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #295 -: юли 11, 2016, 14:26:03 »

Ох, как хубаво минахме на любимите ми теми  danceg

Ина, Ферагамо, Бланик, Мишка, Лобутен, все са в моя уиш лист. Колкото до цената, аз съм на принципа: "по-добре едно, може да е съпо, но качествено и непреходно". Не бих си купила нещо, само защото е модерно този сезон. Имам си мой стил и в гардероба ми има дрехи, които също наближават десетилетие, а са все така красиви и актуални. И понеже съм много емоционално обвързана с дрехите и (най-общо) аксесоарите, ми е супер трудно да хвърлям. Просто, не мога. А гардеробът на Бубет не е по-малък от моя и съпружето, горкият, на моменти не знам как ни понася. Последно, подреждайки обувки съм отделила 2-3 чифта за продавалник, но все не смогвам да ги снимам и публикувам. Ако някой носи 37 размер и има нужда от нови ментови обувки или пък солидно високи кафяви есенни "токчета", да пише  Hide
И, Ина, поздравявам те за дисциплината да си събираш пари за мечтаното нещо! Аз май вече съм се разглезила и финансовата ми дисциплина хич я няма.....
Еми, завид!

Свеки, скай, съчувствам ви за големите номера, нямам този проблем, но майка ми го има.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #296 -: юли 11, 2016, 14:31:30 »

А банските не ги коментирам, щоТ обикновено като си по- дебел и явно трябва да си купуваш бабешки бански, щоТ обикновено са в едни лайняни цветове...а за моделите не говорим angry

Няма да се отчайваш на тема дебелина, винаги има по-зле и това по-зле е стандарт в една островна държава, която вече не е в Европа. Имам си там едни много приятни сайтове за пазарене, от които на много прилични цени, пристигат много прилични неща. Питайте де...
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: юли 11, 2016, 14:50:34 »

Ми питаме де...ай кАжи...

Аз ся пак съм на разтоварване, че с тия инцекции и седяне в къщи понадебелях ЯКО.

Даже си мисля, как ше изкарам 1 месец на разтоварване, а не 2 седмици, щоТ не мога да се трая така. И като мине 17-ти, мисля да почна да ходя да потичвам с добитъка, че сега нямам много време да излизам.

Иначе - за 7 дни - 5 кила. Жалкото е, че после не мога много да ги задържа, ама ще видим pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #298 -: юли 11, 2016, 15:08:07 »

О, Еми, тя историята е още по- невероятна за банския. Момето, хубаво и наперено, във възраст, когато е започнало да хвърля въдица за едра риба, първо се оплака, че не можело нищо да си намери като за свят. Отскочили с Ради /?/ до Австрия, но там срещнали изключително неуважително отношение от страна на продавачите. То и от там им тръгна приказката, от лошото отношение към клиента, макар и в чужбина. Та искало девойчето да пробва един бански, ама служителката казала, че е скъп. Че като се ядосал онзи ми ти Ради, извадил пачките евро и казал, че би я уволнил на секундата, защото работата и е да привлича клиенти, а не да ги губи и можел ако иска два да вземе. Кифличката едва го успокоила, че баш пък два еднакви не искала да носи pardon
Харесва ми, че във Франция цените на летните училища са съобразени с доходите на родителите. Предполага се, че всеки би могъл да си го позволи. Поразрових как е тук. В Пловдив заниманията са по половин ден и не е вариант. Има целодневни, но са като училище и занималня- учат езици или решават задачи, изобщо нищо интересно. В София ми хареса като програма само едно, цената е 180лв. на седмица, без обяд. Което пък потвърждава моя опит, че с възрастта на децата растат и разходите по тях и мераците за 4 броя, че да няма онеправдани, трябва да са добре подплатени финансово. nea
Киви, то хубаво онлайн да купуваш, ама не мога да се престраша какво ще излезе в действителност и можеш ли да връщаш. Аз и не съм стандартна, до кръста съм един размер, под кръста - друг. Немските кройки ми хлопат в бюста и кръста, английските ми стягат в ръцете sad, турските не са ми по вкуса цветово и изобщо...
Ама давай сайтовете, белким ми излезе късмета...
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #299 -: юли 11, 2016, 15:23:18 »

Свеки, пращам ти Бубет, да се мерите по нестандартност. Ни обувки, ни дрехи й намираме лесно, пък банският й, р-р като за 6-годишни, пак й стяга.
Аз много разчитам на интернет пазаруването, особено за Буболина, но не само. Но за по-нестандартни размери трябва по-голямо внимание.....Освен да отскочите с Родния на една екскурзийка до Лондон, да пробваш, колкото да разбереш кой размер си и какъв силует/кройка са подходящи за теб и после ние сме насреща за колективно пазаруване Wink

Иначе, за занималните, се оказа, че има и безплатни, финансирани по проект на община, но трябва да се разтърсиш и/или да имаш достатъчно приятели с деца в подходящата възраст.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 51   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines