Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 02:49:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 51   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли 2016 г.  (Прочетена 184879 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: юли 11, 2016, 07:10:42 »

Добро утро!
Права си, Инка, много права!  good и аз бях за швабите. Кефят ме, честно! В някои части на Германия бих живяла.
Булче, ти дЯца имаш ли? И мен не ми се седи в нас, но просто не виждам как бих се върнала на работа наесен примерно. Едно е да ходиш един път седмично, а съвсем друго да ходиш на работа и детето ти да посещава т.нар. детски дом/ясла. И като теглиш чертата, струва ли си? Би си струвало само и единствено ако заплатата ми беше над 1000 лв, което няма как да стане, поне в близките 10 години в България. Извинявай ама знаеш ли колко пъти горчиво съм съжалявала заради "тъпите" ми амбиции. Как работиш като изоглавен, превеждаш до 2-3 през нощта без почивка и накрая ти подхвърлят колкото да успееш да си платиш сметките. Обожавам работата си, НО и прекалено много обичам съпруга и децата си. Прекалено много, че да се състезавам с него. Да се еманципира която си иска девойка, аз искам да бъда г-жа Хюсеин от Механото, която заведе 45 деца не на кой да е, а буквално на Никой в Европа. Но всичко това е екипна работа, не мога да изляза пред училище, на който и да е празник и да го кажа в училище. Защо ходя на работа въпреки, че не ми се плаща в момента. Защото не на коя да е, а точно моето име е записано като Координатор на проекта за България и той приключва през август догодина. Когато се понаучим да изпълняваме поетите ангажименти тогава да говорим повече. А ние какво правим, само приказваме... Няма да пиша повече, че се одаскалявам сАвсем!
Аз бях на сватба и съм снощна. А Кико ме чака с обувки в ръце, ох... Тежка е царската корона...  blum искам да ни се родят бебетата форумски вече. И да вземем да я направим тая среща вече.  give_rose
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: юли 11, 2016, 07:13:10 »

Добро утро smile

Няма справедливост... Толкова пасивен отбор да спечели.. Яд ме е меко казано.. Не симпатизирах на отбора на Франция, но са къде, къде по-класен и играещ красив футбол отбор.. То не бях греди, то не бяха пропуски.. Аман.. Най-мижавият европейски шампион... Толкова ме е яд за Антоан Гризман.. Такъв класен футболист и толкова много даде на отбора.. Заслужаваше си златото и купата  huhhuh.gif Иначе си бях за Германия, но мал шанс.. И Германия, и Италия, и Франция, та ако щете дори и Хърватия (които отпаднаха от Португалия) заслужаваха повече тази европейска титла, ама футбол  pardon

По темата с отглеждането на децата.. Аз нямам деца още, но да си кажа, че мнението на Булчето, така ме припокрива.. Аз съм амбициозна и може би егоистка.. От сега си знам, че искам, много искам да имаме дете, но въпреки, че не съм усетила прекрасната страна на майчинството знам, че не искам да съм постоянно вкъщи и да се занимавам само с това.. Искам да продължа да работя, да съм сред хора, да успявам, да се боря.. Не мога да го оставя само за ММ.. Божа работа, но колкото и пари да изкарва Илиян, никога не бих си стояла вкъщи pardon pardon

Това пък с обучението на деца ми се струва малко абсурдно, но може би не съм критерий.. Аз мисля, че съм получила много адекватно и добро образование, вярвам че и с детето ми ще е така, стига да се пологат нужните грижи и вкъщи..  smile

Хубав ви ден.. Имаме си форумско бебе  danceg Шаляляля  danceg
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #257 -: юли 11, 2016, 07:55:55 »

И като теглиш чертата, струва ли си? ..... И да вземем да я направим тая среща вече.  give_rose

Фани, аз се върнах на работа, когато малък змей беше на година и 4 месеца. От позицията на времето вече мога да кажа - не си струва каквато и да ти е заплатата... Работата все пак е само работа, днес е госпожа Х, утре същата работа ще я прави Госпожа У... Незаменими хора в работен план няма. Незаменими сме като майки и съпруги единствено, защото там няма кой да се справи по-добре от нас, а и може и никой да не поиска да ни замести Wink
Иначе амбиции колкото искаш и в мойта главица, миналата година отметнах поредния сертификат, то магистратури ли не бяха, то чудеса... Но на каква цена? От здравето и баланса в семейството по-ценно няма. Моят извод за момента - проектите трябва да се приоритизират. Имам да работя поне още 30 години до пенсия, аз за 10 години трудов стаж постигнах в моята си сфера чудеса, значи за още 30 ще съм сертифициран магьосник. Ако си спестя от тях едни 2-3годинки нищо няма да ми стане на амбициите, та тъй...  ама де да бях на тоз акъл, когато му беше времето?!

Хубава седмица и честито ни форумско бебе!

За срещата предлагам да се хванем в събота и да скокнем на Пловдив, какво ще кажете?
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #258 -: юли 11, 2016, 08:00:53 »

Добро утро!
Понеже съм много развълнувана не мога да напиша кой знае какво, само моля да стискате палчета днес  heart
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: юли 11, 2016, 08:01:08 »

Киви, то за 2 години няма проблем, ама постоянно да си вкъщи се говореше тук, та това и коментирам  pardon

Фери, чакаме ли те ?  heart
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #260 -: юли 11, 2016, 08:11:23 »

Хихих не, не са за мен конкретно, ама са ми важни  Wink Аз съм си решила, че и тази седмица ще сме 2 в 1, ма да видим  pardon
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #261 -: юли 11, 2016, 08:31:13 »

fanimira да имам дете. И това че имам дете не ме спира да работя, и аз се върнах когато детето ми беше 1г. Няма да лъжа че не е трудно, първите 3 месеца бях като муха без глава, не ми работеше мозъка въобще, плачех и сутрин и вечер, исках да съм по площадките и да си се гушкам с детето. Ама за 340лв на месец няма как да стане, имам кредити за изплащане, и години трудно градена кариера. Вече дълго време след този период съм се адаптирала, обратно в кожата съм си, гледам времето с детето да го използвам на максимум и така. Това че работя и имам амбиции не означава че не си обичам мъжа си и детето си. Това състезание не го приемай в буквалния смисъл, закачливо с мм си сравняваме фишовете и се състезаваме вкъщи, то нали пак в един кюп отиват. Ти имаш кариера и ходиш с гордо вдигната глава от свършеното, което е супер, това покажи на мацките чиято амбиция е да си седят вкъщи и деца да гледат.  Даа сега ще скочите ама как семейството е най-важно, ама най, най-важното е, ама е важно и да оставиш добър пример за детето си и да постигнеш нещо.

Kiwi страхотна идея ама аз съм на женски уикенд на Боровец  blush

Feribotka стиснати палчета
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #262 -: юли 11, 2016, 09:13:10 »

Добро утро и хубава седмица good
Така и ще си умра без да сбъдна най- големите си мечти - да имам домашна помощничка и маркови дрехи, пък били то и само гащи smile Първото е поради кривите схващания на македонски мъж от село, второто от по- високия ми ръст и стечението на обстоятелствата в миналото. Някой друг живот сигурно, ако не се преродя в африканска девойка, де Wink
Ако съм си гледала децата до 3 години, то е било по причина, че не съм виждала кой друг би могъл да се справи по- добре от мен и да им даде повече, отколкото аз бих могла. Яко ми е писвало, главно заради слугинската работа из къщи. Винаги съм намирала и нещо за допълнителен, личен доход, защото пък и не мога да си помисля да съм финансово зависима. В началото вървях много преди мъжа ми във всяко отношение, ама после животът взе да ми слага прът в колелата и да ме бута в тинята. Сигурно за да ми дойде акълът в главата и да се замисля, ама не би. Когато аз печелех повече, никога не съм си и помисляла, че тези пари са само мои, а не на семейството. После /че и до сега/ не мога да приема да се разпореждам със семейния бюджет, все едно е без значение чия е заслугата. Предполагам, че и той се е чувствал така, доста е гадно, ама това е положението Wink Като тегля чертата, излиза, че всичките ни усилия, независимо дали са финансови, физически или духовни са вложени в двете невъзвръщаеми инвестиции и всеки е допринесъл с това, което прави най- добре. Та така, дори и да имаме някаква предварителна нагласа, животът ни показва къде ни е мястото. Сигурно истински щастливи са хората, които или са нямали очаквания, или плановете им са съвпаднали с намеренията на Онзи, там горе. Wink
Ей, как се задълбах, хем Мимето вече роди blush
Ето едно турско кафе, ама такова, каквото го правеше баба ми heart
Кивич, да взема лично да те поканя в Пловдив, няма да я бъде организацията по отпускарско време май. Хем ще се порадвам на малък змей, щото моят голям дракон ще е на палатка на язовир Батак идващите почивни дни няма да се изявявам като "майка на Калоянчо" да пера и готвя. Wink


* 13626601_1178784692171625_1706415332883319226_n.jpg (42.19 KB, 480x480 - видяно 87 пъти.)
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: юли 11, 2016, 09:19:06 »

Леле, прекалено сложни теми за понеделник.Аз още не мога да мисля.Тази нощ беше кошмарна при нас.Не стига, че Моника не спа, но и Мерал вдигна температура, втресе го, повръща, а аз седях будна и ги вардих двамата.Сега съм на работа и чакам да ми се обадят да ми кажат как са.

По-късно ще пиша, за кариери, пари, мечти, майчинство и т.н. щото сега не мога да мисля.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #264 -: юли 11, 2016, 09:27:48 »

Оооо свекърва отне ми 8 години да убедя съпруга че имаме нужда от жена вкъщи, даже в един момент взе той да чисти за да не викаме човек, ама като му дръпнах една реч как навън времето е хубаво и слънчево пък ние сме затворили детето вкъщи за да чистим, пък нито пием нито пушим, нито харичм пари на дискотеки. Та сам намери жена на която и има доверие и той само си комуникира с нея.Ама голям кеф си е да не се занимава човек с тази домакинска работа, така уикенда си го прекарваме навън с детето или се гушкаме като е лошо времето. Иначе няма лошо и 2-3 г да поседиш вкъщи , ама да нямаш амбиции за повече от това ме очудва много. Ама аз явно не съм такъв човек.В моята глава младите хора трябва да работят за да могат възрастните да се пенсионират, защото са го заслужили smile

магито дано скоро се оправите  sad
« Последна редакция: юли 11, 2016, 09:29:56 от bulche91 » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: юли 11, 2016, 09:43:25 »

Добър ден!
Много се радвам за Мимето, да им е жив и здрав!
И аз като фери, влизам да помля за стиснати палци, че имам много нужда днес и следващите дни. А скоро ще дам и обяснение защо.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: юли 11, 2016, 09:50:50 »

Рататуйче, силно гуш и стискам палчета  heart heart heart heart

Маги, дано скоро преминат болежките ви sad
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: юли 11, 2016, 10:36:30 »

Впечатленията ми от играта на Франция и Португалия са само от последните им два мача, и да Роналдо е ужасна примадона, но отборът се справи с мача съвсем без него и специално снощи португалците си извоюваха победата, не беше късмет, нито подарък.
И да, германците бяха много по-добрият отбор и напълно заслужаваха купата, но сгрешиха, когато не трябваше и нямаха спортен шанс, когато трябваше.


П.П Да не си помислите, че съм много запалена по футболът, не, гледам само големи първенства и от 1/4 финалите....

За децата и семейството, всеки сам избира, решава и си носи кръста, няма правилно или погрешно, няма рецепта.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: юли 11, 2016, 10:37:08 »

Здравейте и от мен..

Аз от толкова работа, нямам време да пиша, а така ми липсват разговорите с вас.. Но като мине лятото пак съм тук..
Около нас няма нищо ново.. Само където съм 7кг на долу и съм много щастлива..

Много се радвам за Мимето  danceg

Маги бързо да оздравявате..

Стискам палци на всички и ви пращам много положителни мисли  Girl_hide

Вики се почвява и пуска доста интерестни теми  good
Един ден когато имам дете, не мисля да се заробвам вкъщи и да изкуквам от гледане на деца.. Има си детски градини, училища, както ходят другите така и нашето ще ходи.. Когато дойде детето и стигнеме до този период ще го мислиме, защото не се знае как ще те завърти живота и какво ще трябва да правиш… Всеки сам преценява, кои вариант е най – добрия за него и семейството му..

За жена за вкъщи съм напълно с 2 ръце За.. Всяка жена има нужда да си почине от домаинската работа.. Съгласна съм да идва жена вкъщи да ми помага, но не да оставям цялата домакинска работа на нея..
Например когато съм в Бг, винаги викам една жена да ми помогне да изчистиме основно на всякъде, защото си ходя за малко време и няма  намерение времето ми да минава само в чистене..

Хубав ден на всички  smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: юли 11, 2016, 10:55:25 »

Аууу беше ме страх да отворя дума за Еврото, че е женски форум все пак. Яд ме е на цялото Европейско, пълна излагация, както казаха снощи мъжете покрай мен - това Евро го слагаме много дълбоко в спомениете и все едно не го е имало.

Ина, банските са страхотни. Чак ме замисли, но преди да инвестирам в бански имам и аз много да поработя над тумбака. Пък и на море няма да ходя тази година...

Иначе, всичко което казвам тук е базирано на Не харесването ми на хората. Така, че ако нямате такъв проблем, не очаквам да ме разберете. В смисъл старая се да съм максимално изолирана и да подбирам как и с кого общувам. Та всяко мнение е базирано на това. Другото, което искам да уточня, за образованието вкъщи. Сравнително наскоро разбрах колко хора около мен го практикуват. Никога не бяхме отваряли дума, та тук не е голямо събитие. И трето, дори да го правя, то мисля да е първите 2-4 години, докато изграждам база ценности и характер, след което разбира се, че няма да се справя сама.
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 51   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines