Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:00:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 51   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли 2016 г.  (Прочетена 183718 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #225 -: юли 09, 2016, 11:42:26 »

Добър ден smile

Ние от сутринта сме по задачки с ММ, сега сме на обяд при нашите, утре те при нас сме се разбрали да си правим пица и така, използваме спокойствието докато не е нахлуло с гръм и трясък попълнението   pardon
Нас са ни гледали много баба и дядо, все там си бяхме допреди да тръгнем на училище, пък и след това...но мама беше по цял ден на работа, тати все по гурбети (като и сега) и нямаше как иначе. Ама пък и бабите ми на 53-4 бяха пенсионирани, друго е...

От вчера все Мимето ми е в главата  heart
« Последна редакция: юли 09, 2016, 11:45:35 от Feribotka » Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: юли 09, 2016, 13:51:42 »

Времето наистина е различно. А като се замисля, че аз говоря за преди 15 години, не преди 150. С такива темпове се променя, че се плаша.
Ние в момента работим по въпроса, аз да НЕ работя след появата на евентуално потомство. Никога не съм мислела, че ще искам това, но в момента така мисля.
Другото, около което се обединяваме като мнение, е да си обучаваме децата вкъщи и да не ходят на училище. Което ще е моя задача. Твърде много минуси виждаме в системата тук, а в България изобщо не виждам система, така че нямам избор. За разлика от при Магито, моя мъж държи на топло ядене и различно. В момента е търпелив и яде сандвичи или каквото си намери, ама първо ми е с 10 кила отгоре от сватбата насам и второ го виждам, че не му е ок. А аз домакиня не съм и не обичам да готвя, обаче... май е част от компромисите, които се очаква да правя в името на мирното съжителство.
Освен това нямам кой да ми помага тук, така че ще се оправям някак. Предполагам, че и в Бг да сме си, пак бих избягвала помощ, защото каквато съм скандалджийка най-много да си разваля отношенията със свекърите. А нашите не биха се съгласили на системна помощ.
Една работа си обичах и то толкова, че съм сигурна, че друга няма да има. Всичко сравнявам с нея.  cray
Така, че когато му дойде времето мисля, че ще се справя с амплоато на "практична домакиня", а ще работя нещо или парт-тайм, или от вкъщи или аз ще правя hand made нещица. Ще го измисля, защото пък избощо да не общувам с други хора освен дете/деца ще ме довърши....  NO crazy crazy
« Последна редакция: юли 09, 2016, 13:54:05 от Cerise » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: юли 09, 2016, 14:15:37 »

Чери, Мерал е с обострен гастрит.Това значи, че манджа имаме всеки ден.Аз не обичам да готвя.Майка ми и свеки помагат с детето до толкова, че мога 2 пъти седмично да ходя на танци, а като бях в майчинство и трябваше да работя свеки я взимаше след работа.Което е много наистина.
Ние имаме система, и двамата готвим и двамата чистим и двамата пускаме пералня.Виж само аз простирам и гладя ама голям прас.Имай в предвид, че на Моника детска кухня не съм взимала, готвех и, но това не значи че съм висяла в къщи до печката.Напротив всеки ден обикаляхме като луди улиците.Просто всичко е наистина добра организация.Като правя уточнение, говоря за 1 дете.Ако са повече идея нямам как ще стане, защото имам 1 дете.
И аз обичах една работа в София много, но я смених.Сравнявах всичко с нея.Но след време намерих друга, съвсем различна, която също ми доставя удоволствие.
Учете сега и работете различни неща, не знаете по-нататък кое повече ще ви хареса и от какво ще имате нужда като знания и опит.Една работа като сервитьорка може да ви даде опит с контакта с клиенти например.Както се казва няма лоша работа има трупане на опит smile
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: юли 09, 2016, 14:38:35 »

Чери много обичам,когато едно семейство се подготвя за бъдещо бебче.Това е правилния подход,според мен.Нещата трябва да са обмислени,планувани,както от финансова гледна точка,така и от емоционална.Пък,когато му дойде времето,бебето си знае работата.Ние бяхме по същия начин,неродена Петкана си имаше фонд,планове за градини и училище,план за това,кой да я гледа,кой да работи.друг е въпроса ,дали този план ще се изпълни докрай......С наближаването на момента леко се съмнявам,понеже домашните сметки на пазара не излизат.Но ако нямахме начален капитал,не знам как щяхме да се справим,при положение,че аз не работя,а изследванията и всички лекари ,досега надвишават два пъти отделения бюджет.
За това някак не приемам оправдания ( на една позната двойка) от типа: Ма то без да искахме стана,,,сега нямаме пари,,,как ще го гледаме???
През цялата и бременност мъжа и мрънка,колко пари били тези прегледи,как били напълно излишни,то било Божа работа....Ок,съгласна съм,но това,което можеш да го направиш,го направи бе,пък после си
кажи: еми Божа работа е
Роди се детенцето,живо и здраво ,само с три прегледа на ехограф ( нали са скъпи,а тя не е осигурена ) и се започна пак мрънкане,колко скъпи са памперсите,как тя не взимала почти никакво майчинство-не е работила цял живот девойката,как не можела да му готви хубава храна,понеже нямат пари и си го изгледа детето на Зрънчо и евтини сокчета....И сега тъкмо направи годинка и онзи ден ми казва,майката:  Аз вече се замислям за второ детенце,понеже няма време,а и не ми се започва работа след година...... shok Е щях да припадна...МИ не горазбирам този начин на мислене,,,,,,ама хич ,,,
Блокаджийска му работа-както казва ММ,целта на животът на такъв тип хора е да седят пред блока,шлюпят семки,оправдание ,че са по майчинство и цял живот да не работят...
Чери защо не ти харесва образователната система в кралството?
Маги аз на такива майки,като теб им казвам вълшебници;)

Фери опитвам се с всички сили да не мисля Мимето,понеже,знам,че не е хубаво.Представям си,че е отишла на почивка с Влади и се разхождат в някоя планина Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: юли 09, 2016, 15:15:31 »

Моите наблюдения са, че е хубаво човек да има план за себе си и бъдещето на семейството си, но специално появата на децата и животът след това е нещо, за което не винаги можеш да бъде на 100% подготвен.
И е важно да може да се приеме този факт, защото в някои случаи разликата план-действителност, се приема като личен провал с не много приятни последици.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: юли 09, 2016, 15:23:21 »

Да, Мари е права.Не трябва нещата да са на всяка цена и на 100%.Както казах и по-рано едно дете преобръща целия свят  и мироглед и всичко се променя.

Лолитка, за съжаление много такива хора има в страната и не само.И аз съм ги виждала и се сблъсквам с тях постоянно.

А аз въобще не съм вълшебница, не.Аз се научих да си планирам добре деня, да имам винаги нещо в аванс и да си пререждам приоритетите.А и всеки който ме познава, аз съм човека план.Може да съм разхвърляна, но съм организирана в моя си хаос smile
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: юли 09, 2016, 15:59:47 »

Абсолютно съм съгласна и с трите ви. Ако целта ви живота ти е ракията и салатата, със закон трябва да ти забранят да имаш деца. В Лондон се отвратих тотално - живеехме в споделена къща с българи. Хазаите бяха семейство с две деца, на по 1-2 годинки. Жената не работи, за да ги гледа. Мъжа гледа на нея като на подметка, децата - отглеждаше ги една от жените дето живееше в къщата, защото и беше жал. Майката що-годе се държеше докато оня не почнеше да и крещи що има разхвърляни пъзели/играчки/колички и тн. Той от своя страна работеше, въртеше далавери, псуваше и пиеше. Децата, както в последсвие ми беше намекнато ги направил заради помощи.  diablo diablo

Тук, както съм казвала (за сега) е безплатно абсолютно всичко около бременността, така че това не е проблем. След това пък майчинството стига за покриване на месечните разходи на детето съвсем спокойно. Така, че и да не е толкова планирано, пак се отглеждат.
Друг е въпроса, че то само с ядене и купуване не става, трябва и възпитание.

Лоли, не ми харесва това кое учат в училище. Тоест начина по който ги учат. Колко е опасно всичко, как за всичко си има специалисти и тн. Децата/хората не смеят един пирон да забият без да са инструктирани за health and safety, което мойта българска тиква не го побира. Отделно учат много елементарни неща, много опростени и нивото е супер ниско.
Трето и доста важно - присъствието в училище. Абсолютно задължително и без право на извинение. За един ден отсъствие и двамата родители плащат по 60 паунда (мисля) глоба. Като не са един и два случаите, в които погребение, пътуване на родители и тн не се приема за извинение. Скоро имаше случай на един баща - бяха го съдили, защото дъщеря му била във неправомерна ваканция със семейството за седмица-две. А няма да ви казвам самолетните билети колко двойно и тройно по-скъпи са в периода на ваканциите. Също така те разпределят в някое училище и я ти приемат обжалването, я не. Та в тоя ред на мисли, спокойно могат да ни запратят в някой пакистнаски квартал (а в Бирм. не са никак малко).

Иначе казвам всичко това с голямата уговорка, че сега мисля така и може като вече имам дете в ученическа възраст други щъркели да ме кълват.

п.с.
Забравих да ви благодаря за пожеланията за рождения ми ден! Бъдете здрави и вие.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #232 -: юли 09, 2016, 16:39:44 »

Да...животът има странно чувство за хумор pardon Едно го мислиш, планираш и работиш по въпроса и хоп, казва ти в лицето "а, ти май си повярва" и се случва съвсем друго. Често и 100% от плана да си изпълнил, резултатът може да се окаже 0% от очаквания.
Баба ми имаше една приказка, че "на серсем пиле Господ гнездо прави", та гледам да не се възмущавам от безхаберието /според моите разбирания/ на хората. Всички се справяме в крайна сметка и оцеляваме. Ей го моят съгражданин, общинският съветник, дето изкара 2.63 на матурата по български език - три деца има, жена му на училище не е стъпвала, ама му е добре, не се оплаква. Даже и ще ме управлява, щото аз, замотана от състрадание колко им е зле на децата му, съм изпуснала момента да помисля за собственото си благополучие, примерно Wink
Ама много сериозни теми за смисъла на живота занищихме. Заради Мимето влизам често и от притеснение пиша blush
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: юли 09, 2016, 16:55:21 »

Да...животът има странно чувство за хумор pardon Едно го мислиш, планираш и работиш по въпроса и хоп, казва ти в лицето "а, ти май си повярва" и се случва съвсем друго. Често и 100% от плана да си изпълнил, резултатът може да се окаже 0% от очаквания.
Говори ми...
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: юли 10, 2016, 06:29:09 »

Добро утро!
И Кари повръща, но не я мислете. Като е накарала баба й да й направи пържени картофи и после филии с майонеза- така й се пада!!! Чери, прекалено си критична към Англите. Кумата ми има 2 дечица, да са й живи и здрави и голямата посещава училище в Лондон. С помощ от нея и мен /много рядко/ се справя чудесно. Направи чудесен проект за: Какви дрехи се носят в България и защо през различните сезони? Един път седмично ходи на "Българското" училище. Ако по образование не си учител много трудно ще се справиш с образование у дома, да си знаеш!
Моят съпруг, от който всички ми се чудите как може да съм разделена има болест на Бехтерев. Наследствено ревматологично-автоимунно заболяване. Ако не работи в тази фирма не се знае дали въобще ще може да работи друго. Когато пак тръгнете да ми се чудите, абе я тая девойка как и защо се подлага/подлага семейството си на това се сетете за тази неделна сутрин. Мили мои, вие това не може да го разберете, НО в България има и винаги ще има Дискриминация по някакъв признак. Такива сме си, все гледаме другия. Какво правим "заедно" за "Родината"??? Русия в петък празнува с фойерверки тайното споразумение, на което се взима решение Австро-Унгария и Русия да не позволят да се създаде голяма Балканска Славянска държава. 8-ми юли 1878 г. е било. Панди да разясни някой път. Не съм специалист и не знам.
Виждам какво е в Училище и само мога да кажа Господ да пази децата на България.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #235 -: юли 10, 2016, 07:06:43 »

Добро утро и от мен.

Фани,  никой не може да ти се чуди, защото ти си знаеш какво ви е пололожението и си преценила всички плюсове и минуси.
Пожелавам бързо оздравяване на Кари и дано да е от картофите и филийките, защото има 24 часов вирус с повръщане.

За образованието в Англия нищо не мога да кажа, освен  че и в България много хораизбират домашно обучение.

Пожелавам на всички спокойна неделя.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #236 -: юли 10, 2016, 08:48:57 »

Фани, това с дискриминацията го разбирам, защото масовия българин е дребна душица, а си де показал леко различен, веднага ще ти намерят косурите. Вчера станах свидетел на много грозен случай. Качих се с малък змей в трамвая и една жена веднага скокна да ми направи място, само жените стават та не се изненадах. Жената ромка, ама явно не от онзи вид, който и аз бих дискриминирала, заради паразитнито им съществуване  и оскотяване, пътуваше със сина си, момче на около 20 години, което държеше голяма торба и не стана, но нямаше и как да скокне толкова бързо, защото му бяхме в гръб като се качихме. Брех като зейна един пенсионер, този какъв бил търтей, как такива като него били ... еди какви си да не влизам в подробности. Две спирки крещя, въпреки че половината трамвай му направи забележка да не вика.
Та относно процента различност да се доизясня... имам баба от друга националност, но аз се гордея с това, за мен колкото повече нюанси има един човек, толкова по-добре. Случвало се е да споменавам на познати и да получавам коментари, ме сега им ставало ясно що съм такава и такава... crazy Та както и да съм с БГ майка и баща, съм се чувствала различна. Добре, че не ми пука. Хората са или добри или лоши, а коя държава им е издала международния паспорт не е признак за доброта или напротив. В България се дискриминираме и по други признаци, колко ми е любимо да чуя "Оооо, ама вие сте от София! Ауу!"... beating
В България по отношение на чужденците също така има двоен стандарт, западните са "актуални" та за това яко им ближем задниците... простете за френдкия. Източните са някакви "мизерни", нямат много кеш и не ги харесваме.
Относно празника на 8 юли, знам за това, но не знаех, че чак го празнуват. Много ми е тъпо, че хората все се чудят как да се разделят и прецакат, но политиката е и винаги е била мръсна игра, полиците не мислят за доброто на хората, а за техните интереси. Има една поговорка на умряло куче нож не се вади, та като гледам как все искат да ни мачкат, значи сме много костеливо племе.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #237 -: юли 10, 2016, 09:45:10 »

Добро утро smile

Абе госпожИ какви са тия тежки теми от сутринта и то в неделя smile
Аз ще коментирам само това, че много се дразня как като видим чужденец се започва едно яко мазнене, все едно е папата тоя човек и се говори за него така, все едно е това, че не е българин е достатъчен признак, че е супер...точно близане на задници (извинявам се и аз)  pardon
Относно Фани, всеки си знае най-добре в какъв цирк живее, аз затова винаги казвам, че не обичам да коментирам много-много другите семейства, защото никога не можем да знаем всички факти/нюанси pardon
А пък тия пенсионери понякога са крайно досадни (извинявай Свекс, ма аз теб не те приемам като пенсионерка)...и на мен ми се е случвало докато бях бременна, понеже не винаги и много ми личи корема да ми вдигат скандали  crazy

Хубав ден!  give_rose
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: юли 10, 2016, 10:37:12 »

 Фани, права си. Аз съм много критична към всичко и като цяло. Въпреки, че аз съм безкрайно доволна от образованието, което получих в училище. Почти нямах лош учител или неграмотен. Ама като знам сега вече дипломираните от моя клас кои са... Е то по-добре да се мъча сама.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #239 -: юли 10, 2016, 11:31:00 »

Този вирус с повръщането хваща и големи, Фани, пази се и ти! Летни грипчета, сега им е времето pardon
Кари май е първото дете, за което чувам, че обича майонеза и то на филия. Какво друго яде върху нея?
Фери, не се обиждам на тема пенсионер все още. Човекът не е съвсем в ред. Моята съседка /майката на Амели/ е малко под 40, но е подобна радетелка за правда и свобода, с притурка дървета и животни. pardon Ама си я знаем и дебнем да не я ядосваме. Сега нали е на село, спокойно окастрихме дървото пред входа, дето ни влиза в прозорците. Хехе, животните и те знаят сигурно да правят напук, защото Сияйна Жулиета Гагарин Ф...ва изобщо няма мераци за терасата като го няма кучето да го разлайва. diablo
Чери, много амбициозно намерение да си учиш децата вкъщи. Ако ти писне по някое време или ти се наложи да работиш, каква алтернатива биха имали да продължат? Има училища и училища. Просто се иска дупе и от детето, и от родителите да осигурят финансовите средства и моралната подкрепа. Ако проблемът ти е задължителното присъствие, а не качеството на обучение, вече е друг въпрос. Имах такава позната, дето и при родени две деца ходеше по митинги и протести за признаване на домашното образование, ама сега си ги мъкне редовно едното на училище, другото на градина. Нямам кураж да я разпитам защо си е променила мнението, да не помисли, че и търся сметка или че любопитствам прекалено. Ако намеря подходящ момент, може и да се престраша.
Ние ходихме по пазара и накупихме разни треви - босилек, мента, гьозум и магданоз, та сега ги режа и прибирам.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 51   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines