Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:06:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 51   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли 2016 г.  (Прочетена 183712 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #180 -: юли 07, 2016, 11:39:02 »

http://ladyzone.bg/gallery/laifstail/artbox/az-predi-teb-vzemete-si-karpichkite-momicheta-shte-ima-salzi.html
Аз четох този материал преди две седмици. Оставам с впечатлението, че е със сходна тематика на един американски /май със Сандра Балуук/в който пламна любов между болногледачка и богаташ, болен от левкемия. Булче, гледала ли си го?


не беше ли с Джулия Робъртс този? Мисля че съм го гледала.

emmmmmy оф да, любим филм ми беше и на мен smile Иначе за бебетата и децата има едни хора които са в едно перманентно мрънкащо състояние, викаме им "Ама ти ще видиш" ще ги срещнеш някой ден и "ще видиш" за какво става въпрос.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #181 -: юли 07, 2016, 12:00:21 »

Да, май с нея беше... Сигурно има повече от 10 години. Ама беше с оптимистичен край, пък този е тъжен, щом всички реват.
Заплахата "ще видиш" се прилага във всички нива и етапи от човешкото битие. Майка ми даже казва "ще видиш колко е лошо да не видиш", та изразът стряска и като отрицание. pardon Вероятно има нещо хубаво обаче в предупреждението, защото ако си настроен прекалено романтично розово, шамарът е бая силен и може да има сериозни последствия.  smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: юли 07, 2016, 12:05:08 »

Значи хората по принцип са неосведомени и някак злобни.Аз знаех от какво точно се отказвам, за да бъда майка.Знаех че няма да се спи, знаех, че ще реве, знаех много неща.Тук идва осъзнаването.Едно е да знаеш, друго е да го осъзнаеш и преживееш, а трето е да свикнеш с него.С първо дете си шашнат, ама така си цапардосан, че не разбираш какво става особено в началото.
За разлика от мен обаче масовката иска бебе, сега на момента защото било много сладко.Ми да то е сладко само като спи, ако спи.И се започва едно прехвърляне на детето по баби, за да си починат младите.Аз това не го разбирам.Познавам хора оставили бебе на 40 дни, за да отидат на море да си починат.
Та майчинството е нещо прекрасно ако е осъзнато.А думи от рода "Ще видиш" ме изнервят безкрайно, защото е закана, че видиш ли и на теб ще ти се стъжни.Ми да не е лесно, но то кое е?По-добре е съвсем в лекционен тип или чрез споделяне, да се каже, какви да са очакванията на младите родители.С цел осведомяване.А не да се обяснява колко ужасен и черен ще е светът им след като се роди детето.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #183 -: юли 07, 2016, 12:08:25 »

Хайде да се похваля-днес ще ми е петък. Шефът смрънка едно Да.
С Джулия е филмът, за който Свекърва говори. Наскоро го гледах за първи път. Интересен е на емоции.
Вангелия я помня като се роди. Помня и щуротиите, дето сипеха бабите. Ей, големи екшъни са около появата на едно бебе.
Много се смях на майката, дето вече няма сили да се заяжда. Имаме една в квартала, ама е проста селянка. Не знам по произход, ама по нрав... Може ли на изчистена площадка да люпиш семки и детето ти да се търкаля там. Сега малко се очовечи, че роди второ.
Да ви кажа сега- отскоро има 2 колежки търговски представители. Едната е устата, лаладжийка страшна. Големи кокоши разговори се водят, като се съберем. Днес другата е много мълчалива, а устатата я пита: Ти да не се сърдиш, че не ми говориш? И аз подметнах: Ако ти се сърди, нека ти мълчи, а ти я заплаши, че ще й надуеш главата.
Веднага проговори да ви кажа, това голяма заплаха се оказа! Пък и поскимтяхме от смях.
Много сте писали и отивам да ви чета.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #184 -: юли 07, 2016, 12:38:08 »

Цитат
Вероятно има нещо хубаво обаче в предупреждението, защото ако си настроен прекалено романтично розово, шамарът е бая силен и може да има сериозни последствия.  smile

можеби, но мен сън не ме хващаше докато детето ми беше на 4 месеца и спеше цяла нощ че след 2 месеца ще го започнат зъбките и няма да спя, та не спах защото нямаше да мога да спя след 2 месеца. То па взеха на 4 месеци му избиха зъби без да разбера, даже отричах а те вече си драскаха, защото трябваше всичко да се случи с много драма и ревове и аз да съм ненаспана и проскубана и да ходя да разправям и аз историите за "ти ще видиш". За това сега се старая да правя обратното. Ония ден една съседка с двумесечно се оплаквше че ей сега ще ги почнат зъбките, обясних и как няма страшно и че са леко преувеличени нещата, и че даже и да е ги почнат това е период през който просто ще минат smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: юли 07, 2016, 12:38:48 »

Филма, за който говорите се казва "Да умреш млад", с Джулия е. Наскоро пак го даваха даже.
Свекърва, аз пък ти се радвам за ентусиазма на зеления фасул и аз обичам да си прибирам зимнина и да се занимавам. А и от както имаме нов и огромен хладилник, все повече искам да го пълня.
За бебета и деца още нямам какво да кажа, освен че нашите 3 години не са спали, а покрай тях и още доста комшии, сега вечно ми обясняват, как е дошло време за отмъщение и скоро ще има кой да ми го върне!
« Последна редакция: юли 07, 2016, 12:40:25 от ratatui » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #186 -: юли 07, 2016, 13:08:25 »

Аз бях голяма романтичка... кво пък толкова може да ти направи едно бебе, е тъй де... 4 кила месо...ама като да няма нощ почти в последните три години, в които да съм спала непробудно, не ги подценявам толкова.
 За мен щеше да е облекчение да знам, че се очовечват горе долу след третия месец, но нямаше кой да ми каже... После всичките си приятелки бях инструктирала, а ми благодариха до една и не пропуснаха да споменат колко съм била права.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #187 -: юли 07, 2016, 13:52:50 »

Аз бях голяма романтичка... кво пък толкова може да ти направи едно бебе, е тъй де... 4 кила месо...ама като да няма нощ почти в последните три години, в които да съм спала непробудно, не ги подценявам толкова.
 За мен щеше да е облекчение да знам, че се очовечват горе долу след третия месец, но нямаше кой да ми каже... После всичките си приятелки бях инструктирала, а ми благодариха до една и не пропуснаха да споменат колко съм била права.

И аз тъй! Толкова се подготвяхме да станем родители, книги, чудеса, безмерна радост, усмивки...и като се роди оперната певица и като отвори една уста, та до днес. И след третия месец затишието бе едва 2-3 седмици, и хоп - зъби  GROAN GROAN GROAN
Сега мъжо ходи и успокоява приятелите си с: "Не се заблуждавай, не става по-лесно!!" А аз го дърпам да не кълне като дърта циганка, че съвсем ще се откажат да раждат.

Ратче, хич не вярвай на наследствеността: и Бубет трябваше да е кротко и нахилено бебе (като мен), пък  спокойният ген отиде при племенницата ми, чиито родители са били (за сестра ми потвърждавам лично!!!) бебета-зверове. Та, може вашето бебе да се метне на шуранайката Wink

Филми като този, който описвате ме натоварват безмерно и хич не искам да ги гледам. Предпочитам леки, романтични повърхностни комедийки  pardon
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: юли 07, 2016, 13:58:22 »

Сноуче, хич не им обръщам внимание, каквото такова, стига да е живо и здраво. Пък и най-ревящото да е не съм чула да има опция за смяна на пратката  Wink
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #189 -: юли 07, 2016, 13:58:43 »

SnowWhite аз съм била спокойно бебе, зверчето ми също е сравнително спокойно дете, името звяр му е против уроки  blush

Филма е лек, готин да го изгледаш с компания по женски, да оплакнеш очи от красив мъж, и после да пуснеш някоя сълзичка. Ние ходихме първо в Сохо на по едно пиене, размекнахме душите, споделихме мъките и после 15 женуря на кино.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #190 -: юли 07, 2016, 14:05:44 »

... и после 15 женуря на кино.
15 женуря на едно мнение си е като за рекорд на Гинес smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #191 -: юли 07, 2016, 14:19:55 »

http://www.parentland.bg/maikata-na-kaloiancho/
Хихи, тези пък крадат имена на деца funnytooth
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #192 -: юли 07, 2016, 14:29:38 »

Свекиии, и аз на това се смях днес  funnytooth funnytooth funnytooth

Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #193 -: юли 07, 2016, 14:32:15 »

Ох мамо... ми това е... тя майка ти на нищо не те е научила си е реплика валидна по нашите ширини за всички полове... ама щом помага на жената в борбата с излишните кила, хубу... За бавното и тежкото е така с децата, ако ги оставиш да ти се качат на главата, ти се качват, същата статия може и за момиченце да е валидна... ма не е луд тоя дето яде баницата.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: юли 07, 2016, 14:40:23 »

 blum Ко е туй?  blum ще я чета статията, ама няма да е днес. Евентуално довечера барабар с мача.  heart
Изпокарах се с майка днес, че съм била вечно крива и недоволна. Ама пък ще дойде другата седмица с мен до Т-ще. Свека я чакаме да ходим у някви роднини... Направо сме "Хиляда и една нощ"... Ремонта ми е приключил за няма и хилядарка. Ще видя в неделя за какво иде реч. И телефон си избрах. Само остава да ми се купи.  tease
« Последна редакция: юли 07, 2016, 14:42:52 от fanimira » Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 51   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines