Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:20:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 51   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли 2016 г.  (Прочетена 183700 пъти)
 
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: юли 05, 2016, 11:36:30 »

Скай, благодаря за идеите. А получават ли се при такива с две леви ръце като мен? blush

Що мислиш, че моите са 2 десни???

П.С. Другата идея е някое лесно гобленче, подходящо за детска стая...примерно
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: юли 05, 2016, 11:59:18 »

Лоли, честита годишнина!
Фани, имам същите разсъждения за атентатите, страха от летене и т.н., изобщо не ме е страх- професора по геополитика все ни казваше, че сигурността е измислено понятие и живеем в такъв свят, че няма нищо сигурно.
Чери, честито, много учени ще станете. Я кажи какво стана с малкото черно котенце, което имахте, сигурно вече е голяма писанка?
Скай, страхотни неща си показала, ама много сложни ми се струват. А такъв албум за моите 9 месеца си поръчах и ми го направиха, сега малко ме е яд, като виждам, че и сама можело, ама  pardon . Мислех да се захвана с плетене, ама се отказах. Казаха, че бременните не трябвало да плетат и шият /еми ето имах желание, ама сега като не може, няма да се пъна я  Ashamed/
За море, по нашето черноморие не искам и да стъпвам. Турция ми е любима, но и Гърция става. Миналата година бяхме в страхотен хотел с аквапарк, смазахме се от кеф!
Миме, завиждам че си видяла Томи, надявам се скоро и мен да ме огрее  Sunshine
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #107 -: юли 05, 2016, 12:12:32 »

Рат, много хубава позиция на вашия професор, в крайна сметка страха не те предпазва от опасност, ако е писано, писано...
За плетенето, аз се захванах в последните седмици от 45 дневния болничен лекинко на инат, а се получи страхотно одеало на една кука и не съм спирала от тогава. За суеверие за плетени и бременни не си спомням, но знам, че има един ден в годината, когао баба не ми даваше да плета и да шия, ама нямам спомен кой.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: юли 05, 2016, 12:35:18 »

Аз съм страхлива и невероятен карък, та не, няма да си предизвиквам късмета.

Единственото което правих като бременна е, че бях решила да довършвам един гоблен.Ми още не е довършен, така седи.Имах много работа, отделно седенето ме докарваше до много контракции, а пък лака и лепилото на декупажа ме докарваха до тоалетната.Та приключих с всички занимания.Аз на декупажа му харесвам точно по-изчистените неща, не натруфени и изкуствени.Аз си правих саксиите, разни кутийки за джунджурийки, ей такива неща.

Киви, попадала съм на твои плетива, страхотни са!

На всички хубав ден.Аз хапнах и сега ми се приспа  pardon
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #109 -: юли 05, 2016, 12:47:24 »

Мараба, графоманки!
Аз пък като бременна хич не намерих време за хобита - все кръстосвах улиците, не се спрях и за миг. Колкото до плетенето и шиенето, от моята майка знам и спазвам (доколкото мога), че на църковен празник не се "работи" - сиреч плете, шие, мете, пере, глади.
И аз съм на принципа, че ако ти е писано да те блъсне кола, няма да се удавиш и съм доста смела понякога, но съпружето е коренно противоположен  pardon
Еми ми се губи.....
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: юли 05, 2016, 13:00:51 »

Свекс, много смело пускаш снимки от морета  diablo beating biggrin

Сноу , тук съм, ама имам много работа тия дни. Хванали сме се с ремонт, правим кухньобалкона на повече кухня, отколкото на балкон. pleasantry Майсторите са свестни, обаче все пак си има тичане. Щото на лудата й глава й е хрумнало че иска евтино, ама еднакво като шкафове. И той си пада малко дърводелец, та ходи у Практикер, сменя ми вратички на стари шкафове и прочие. А и пространството е малко и се иска креативност и практичност едновременно. Всичко ще е в черно и червено ( чили ). Опитах се да изкарам всички бели електроуреди и с времето ще станат нула. Грам не ги харесвам. Та и абсорбаторът инокс взехме оняден.

Туй от мен, поздрави от белия прах у нас ( не го приемайте директно в първото му значение на жаргон  pardon )
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #111 -: юли 05, 2016, 13:12:27 »

Ще погледна в книгата и ще ви кажа кое е забранено за бременни и защо. Иначе на всички големи празници не се бродира, пере, тъче и чисти, а на Св. Варвара майките не работят за да не се разболяват децата им.
В тази връзка, имали сме си бебе в съседния блок. Чисто ново, на 8 дни, тази сутрин го бяха извели за първи път, та го видях отблизо. На природозащитничката и будната гражданска съвест на квартала, втора дъщеричка Амели. На тази, дето има куче на диагонал под нашата тераса и ми прави забележка да не пускам котката да си пасе тревата, че го разлайвала. Wink Изобщо не очаквах, че каката е към 17 пък и не и личеше много - много. Обаче другата радетелка за мир под нас ме светна, че било от втори брак и било пак кръстено на свекърва, този път - Минка. Не че ме засяга особено, но къде е Минка, къде - Амели crazy.
Дожаля ми за майката, изобщо нямаше вече онзи борчески вид Wink, та даже и си поприказвахме човешки. Не и стига тежко раждане, ами и г-цата ревяла по цяла нощ, а вече трети ден едва я будела да яде по светло. Каката забегнала по морето, таткото не успял да си вземе 15-те дни бащинство, тя пък не искала да и се мотат баби и разни други помагачи из къщи, та се получил кошмар. Според мен или скоро ще развее бял байряк и ще дофтаса родата, или тя ще се съсипе... ама нейна си работа. Интересно кога и дали ще поднови общественополезната си дейност crazy. Тя е същата, за която бях разказала, че викна някаква организация за Защита на правата на децата, докато едно хлапе се тръшкаше, а майка му го дърпаше за ръката и като видя какви ги върши съседката, припадна от ужас. Да я видим сега, макар лично да нямам изгода Амели да ми реве по цели нощи, като и се е паднало дете с характер, дали пак ще е толкова категорична в преценките си diablo
Е, да, само три отговора.
Здрасти на Еми и Сноу, Мари изостава от графоманската група.
На мен така ми бяха подути ръцете, че нищо не можех да хвана като хората в последните месеци. Имам две започнати детски гобленчета, ама така и си останаха.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: юли 05, 2016, 13:29:28 »

Свекс, нали знаеш: Каквато майката такава и дъщерята/дъщерите! Тъй че едва ли на теб са се метнали такива. Няма с какво друго да й помогнеш освен да си полафиш както си направила в момента. Аз съм "на червено" и почивам в покоите си, докато дечурлигата вилнее из махалата  tease
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: юли 05, 2016, 13:42:07 »

Честит празник на всички мюсюлмани.  И аз много харесвам Турция и Истанбул. Тази пролет бяхме в Истанбул точно след първите атентати. Беше ме страх много преди да тръгна и като отидох на место се успокоих.  Никой нищо не може да направи срещу тероризма. Не се знае кога ще има атентат и къде , включително и тук . Следователно после отидохме и на море в Белене.  Ами съжалявам но са несравними нещата и с България и с Гърция.  Даже мислехме пак да ходим и септември в същия хотел , но ще видим. Наистина всичко беше невероятно до най малкия детайл. Баклава и аз много обичам, особено турска. Но на мъжа ми постоянно клиенти му подаряват и така си стои, единствено чистачката като идва яде
Хобита нямам и честно казано толкова се чудя като чета, че бродирате, плетете или майсторите други неща. Нямам време и предпочитам, ако имам време да се видя с приятели или просто да съм навън.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: юли 05, 2016, 14:09:51 »

Що мислиш, че моите са 2 десни???

П.С. Другата идея е някое лесно гобленче, подходящо за детска стая...примерно

Е, пЪ поне едната със сигурност е.  pardon


Наскоро ми се наложи да зашия едно копче от сакото ми...ей, през цялото време съм го мислила това суеверие, че по време на бременност не се шие и плете, за да не се увие пъпната връв на бебето.  angry
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: юли 05, 2016, 14:18:04 »

Туй от мен, поздрави от белия прах у нас ( не го приемайте директно в първото му значение на жаргон  pardon )

Кой за каквото си мисли - мен ако ме питаш, от оня ден шкуря едни бели кутии и всичко у нас е в бял прах. Даже преди малко гледам, че още имам бяло по краката, така че blush

Е, пЪ поне едната със сигурност е.  pardon

Наскоро ми се наложи да зашия едно копче от сакото ми...ей, през цялото време съм го мислила това суеверие, че по време на бременност не се шие и плете, за да не се увие пъпната връв на бебето.  angry

Добре - нави ме, полВИнта е дясна.

Ей сега вече се сетих за това поверие, че се чудих за ко иде реч.

Аз като съм се родила, казали на майка, че на въже сме можели да скачаме с таА пъпна връв pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #116 -: юли 05, 2016, 14:30:14 »

Ето ги забраните. Така като ги чета, половината не съм ги спазвала...
Не ляга на място, където е спало куче или коте, за да не е космато детето
Не слага в скута си и не боядисва прежда
Не шие копчета, за да не остане детето нямо
Не пипа игла без конец – в Смолянския край вярват, че ако детето е момче, ще е без чурка, а ако е момиче ще е зашито
Не шие в неделя и по празници, да не зашие езика на детето
Не прави възли по конците, с които приготвя пеленките, за да не се завърже раждането
Не намотава предена прежда и не плете, не навива въжето на мулето и коня, за да не роди заплетено в пъпна връв дете
Не тъче на стан, дори не гледа, когато някой тъче
Избягва водата и не се плиска, за да не пуска много лиги детето
Не яде цяло яйце, а само на резенчета, че да няма детето гнойни пъпки
Не пие вода от гърне, че да няма голяма уста детето
Не се присмива на чужди недостатъци, защото детето и ще ги има
Не трябва да противоречи на мъжа си, свекъра и свекърва си, да не е свадливо детето
Не седи с кръстосани крака, да не са криви краката на бебето
Не сключва пръсти, да не роди трудно
Не сяда на камък, да не е страхливо новороденото
Не краде и не лъже, за да не остане родилно петно на детето с кражбата или лъжата
Не венчава и не ходи по сватби
Не се реше по залез, за да не плаче бебето
Не яде с тестени ръце, да не се появи бяла гъба в устата на детето
Не се мери на височина, да не се изпъва детето
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: юли 05, 2016, 14:44:26 »

Свекърва, благодаря за уточнението, така като гледам явно маймунче ще се роди, че тя котката спи до мен, върху мен, трудно е да избегна местата, на които спи.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #118 -: юли 05, 2016, 14:48:45 »

Гледай ги какви лобистки закони са си прокарали значи... Баш когато ти врят хормоните, да не противоречиш на никой... Да се прегласува това!

В неделя и по празници не шия и не плета по принцип, в нашия край е да не си зашиеш късмета поверието, а от този списък сигурно освен неделното поверие, вероятно само на стан не съм тъкала... поради липса на стан smile Колко джанки и кайсии съм отмъкнала само аз си знам, много ми се ядеше кисело ...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: юли 05, 2016, 14:56:10 »

Леле, ама тия поверия направо са ужасни.

Аз що викане извиках с тая бременност, голяма нерва ме гонеше.И котката при мен спеше и въобще....
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 51   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines