Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 02:43:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 51   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли 2016 г.  (Прочетена 184225 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: юли 04, 2016, 14:26:09 »

Руми, никога до сега не ми се е налагало да ми изплащат каквото и да е, а дано не се и налага.Много зависи от вида на застраховката и какво покрива.Както и как е подсигурено жилището.Стара съформка тук е агент на застрахователни(gucci) и тя ми прави застраховката, като моята е по-висока май, защото включва и движимо имущество.

На всички четириноги честити празници.Много разходки, малко бълхи и кърлежи smile

Аз сега разбирам, че на Фани мъжът е заминал на някъде, а тя е сама с децата.За мен това не е оферта, освен ако в бъдеще не се преместим и ние с детето при него.Иначе абсурд.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #76 -: юли 04, 2016, 14:48:58 »

....а просто не съм искала. Насметоха ме всички и пак реших, че нещо не ми е у ред.  Wink  Пък ето, имало и други....
Напълно ги разбирам и се възхищавам, че имат сили и намират думи да защитят позицията си.
Чери, стискам палци good

Свекс, трудно ми е да ти разбера мотивацията за второ, щом и за първото си имала съмнения?

Аз едно знам за мен, никога нямаше да дочакам да съм готова, ако ММ не ме беше подбутнал в тази посока, но не съжалявам и за  миг, че съм се хванала на хорото.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #77 -: юли 04, 2016, 14:54:52 »

Ние скоро си направихме застраховка на къщата, но се надявам да не се налага да ни обезщетяват...по договор си покрива всичко, включително и кражби, не знам защо си останала с такова впечатление...разликата със застраховката за апартамент беше клаузата за съседите - да ги обезщетят, ако по твоя вина нещо им се случи на апартамента.

И аз не бях чувала подобна простотия...от мързел, още повече предвид двете кучета хич не бих ви причислила към мързеливите  crazy Аман от прости и нетактични хора  nea

Вики, кво пак ще учите бе...не завършихте ли скоро  smile
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: юли 04, 2016, 15:27:09 »

И аз не бях чувала подобна простотия...от мързел, още повече предвид двете кучета хич не бих ви причислила към мързеливите  crazy Аман от прости и нетактични хора  nea

Ааа, то тука коментарите са - аааа, то вие защото нямате деца, за това така сте се загрижили за кучета crazy
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #79 -: юли 04, 2016, 15:34:11 »

Руми, на мен два пъти ми изплащаха за наводнение. Не от стихийно бедствие, а от съседите от горния етаж. Съвсем в срок и даже над нашите разходи ни обезщетиха. Малко ми е трудно да кажа какво точно и за колко застраховам от движимото имущество, защото реално нямаме нищо на стойност над 1000лв. Доскоро най- скъпата ни вещ беше шевната ми машина, ама и тя вече е на 15 години и едва ли някой ще я краде. В последната ми работа имаше и застраховане /бяхме брокер/, та някак се чувствах задължена и ангажирана да се включим и ние. И аз се доверявам на колежката, тя ми препоръчва какво си заслужава, даже ми прави по няколко варианта предварително, като и кажа колко максимум ще ми се откъсне от сърцето да платя smile. Преди години подпалиха бащината ни къща. Не беше застрахована и брат и братовчед ми доста се озориха финансово, защото даже и за пожарната после трябваше да плащат. Изобщо, отнасям се уважително към застраховането и не смятам парите за нея като за безцелно похарчени  Wink
Ха де, Киви, аз също се чудя как съм се хванала  с второто. Ами уж заради първото, да си има другар по кръв в живота, че нали "брат, брата не храни, ама тежко му който го няма". Хихи, пък може и защото съм от пъргавите и не ме мързи funnytooth О, мен също ме бутаха, даже ме и ритаха за първото цели три години след сватбата ни. Аз също не съжалявам и пак казвам, че си обичам безкрайно децата и че те са на първо място в мислите и действията ми. Обаче когато някой спомене, че не иска деца, никога не го подлагам на съмнение, че не може или там нещо от изброените в статията причини + че го мързи. Не иска и толкова. Както и има други, които не искат да се женят или да учат и това не ги прави по- лоши. Хехе, ако пък разбера, че някой много иска деца, а има проблем, в огъня ще влезна да помогна с каквото мога и самата аз ще бутам да не се отказва. Сега времената са други, роднинското и хорското мнение по- могат да се пренебрегват, пък и аз си имам скрупули и задръжки, с които не се гордея особено. Сигурно защото си имам и така наречената "ранена" Луна в хороскопа, дето ми трови иначе самодоволния овнешки хороскоп Wink
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #80 -: юли 04, 2016, 15:39:50 »

Ааа, то тука коментарите са - аааа, то вие защото нямате деца, за това така сте се загрижили за кучета crazy

Ами ако не си някакъв ултра егоист е нормално да имаш потребност да се грижиш за някого. Защо да не си гледаш кучето с мерак? В крайна сметка съзнателно си си го взел, не като с децата, които в някои случаи са "без да искам" или "не знам как стана". Двойките, които си взимат първо куче/коте , а после си раждат дете как ги описват? Леко им е минал мързелът от гледането на куче сигурно... или престрашили са се, кучето оцеля... 

"брат, брата не храни, ама тежко му който го няма".

След моя ОМММ... уикенд не бих застанала твърдо зад последното твърдение smile Може би, проблемът е в моя телевизор, защото аз съм загубена и си мисля, че щом аз се опитвам да съм мила, добра и загрижена всички ще са като мене, ама не... както и да е ОМММ... и отивам да си човъркам настройките, белким се "стандартизирам" до христова възраст, че после знае ли се... хаха
« Последна редакция: юли 04, 2016, 16:21:43 от Kiwi » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: юли 04, 2016, 16:02:04 »

Аз проучвах за застраховки , но с на една позната майката се срещах 100 пъти и тя все нещо не знаеше и така и не го направих.  Мисля че злато и пари не изплащат. А хладилника примерно едва ли някой ще го краде. И аз знам че най често плащат наводнение от съседи.
За раждането на децата аз по-скоро гледам на това, като на нещо, което просто трябва да се случи задължително. Не мислиш искам или не, просто го правиш. Със сигурност на 60 ще съжалявам ако нямам. Не съм от хората които обожават деца. Обичам си моите деца и правя всичко за тях . Може би живот, в който си гледаш само собствения кеф е по хубав. Но после ще съжалявам сигурна съм. Признавам,че има моменти ,в които полудявам и ми се иска малко свобода и време за мен. Но  си мисля че и другите майки са така.
я
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: юли 04, 2016, 19:05:00 »

Хич не я мислете вие кака си! Wink blum
В момента да съм там не е оферта. Аз знам какво е да се справям временно сама. Прекалено много си обичам децата за да ги помъкна на хотел в непознат град и държава с визи. Месеци в хотел??? Всеки си вика ааааа, не, няма да издържа, но на практика като ти дойде до д..-то друга песен запяваш. Ако това е единствения начин да достигнеш до нещо, което силно си желал??? Кой стрес е по-малък? моят в момента или техния там, пак в момента??? Не можете да се поставите на мое място, дори и да искате. Цял живот от деца, и милото, и аз сме постигали всичко по трудния начин, самички, напук на всичко и всички. За момента това е единствения възможен полезен ход. Процедурите по кандидатстване за визи не са това, което си представяте или както искате да бъде. Няма "не мога!"
Руме, за Кралството и аз отказах навремето, въпросителните бяха повече просто за онзи момент, тогава
Оставям ви, че Кико прави кълбета!!!
Лека вечер!
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: юли 04, 2016, 21:16:48 »

Не ща да занимавам всички пак с Одисеята по неговото заминаване, но все пак ще доуточня за новите, които не са наясно с премеждията - не става въпрос за нова работа, а за ръководна позиция в старата, която обаче е свързана с 3-4 години пребиваване в Русия. А и когато човек откаже подобно повишение, поне във фирмата на мъжа ми е така, много бързо се стига до положение на персона нон-грата... А и да добавя, че няма никаква гаранция, че някога би постигнал нещо подобно при друг работодател взимайки предвид здравословното му състояние и факта, че вече не сме първа младост. Ние винаги сме били с единия крак навън, тъй че ще го преживеем и това, само да сме живи и здрави! Преди да замине ме помоли да бъда силната жена до него, защото имал нужда от мен и мисля да опитам да бъда. Засега нещата са такива, а никой не знае какви изненади крие Утрешния ден!
Аз обожавам децата, то и затова работя това, което обичам за без пари. "Мисия Учител" за пари, с които не можеш да си платиш сметките през зимата...
Най-мразя изцепки като тия, за които говори Скай. Абе гледкай си своя животец, бе човече, кво те бърка дали жената Х. я мързи или/не. Теб като не те мързи да не би да имаш футболен отбор. Може и да е искала да кажеш: Браво, че сте станали осиновители, колко сте благородни!?!
Оставям ви вече. Лека!
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: юли 04, 2016, 22:03:48 »

Фани, напълно те разбирам. Аз като цяло знам историята ви , нали знаеш че чета, помня и че се чудеше. Исках да разбера какво е надделяло при взимане на решението ви.  Не се бях замисляла,че отказ може да му навреди за в бъдеще.
Ние също с мъжа ми всичко сами сме постигнали, заедно сме от 23 години някъде. Дори и когато сме били много зле никога не сме мислили за чужбина.  От Английската гимназия сме и двамата и много от нашите съученици са в чужбина, за мен не е било опция . Въпреки че за децата си мога и да се преместя. Не съм сигурна че ще съм щастлива в чужбина. По скоро знам,че няма.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: юли 05, 2016, 00:07:34 »

Фани, разплака ме с това изречение на мъжа ти,за силната жена до него  cray
Но сега съм особено чуФФФствителна,така,че хич не ми обръщай внимание .Едно съм разбрала от връзката си с ММ досега.Ако нещо се случва по трудния начин,това ни прави много по-силни и сполотени.И ни е много сладко накрая.А тебе хич не те мисля,ти си железна  heart
    Фери и Скай ,да са ви живи и здрави косматковците.Ние миналата седмица си поиграхме с децата от квартала на "измислен кучешки рожден ден "  Понеже постоянно ме питат:Кога има рожден ден Бети ( осиновената ни улична кокона) а аз нямам никаква представа ( взехме я на три месеца някъде) ,та реших,че тъй,като имам предостатъчно свободно време,мога да си организирам "кучка парти"  yahoo Казах на децата,че утре е рождения ден и се започна подготовка,шапки,свирки,балони,украса,,,,тортата не ми се получи ,като на Скай,само изсипах една консерва и забодох свещичка отгоре,но пък Бети беше доволна.Не можете да си представите физиономиите на майсторите,които работят в нас,като им казах,че кучето има РД и очакваме гости  shok Безценно  tease В крайна сметка всички останаха доволни,децата бяха купили топка и нова каишка със звънче (малко,като за котка) и бяха кротки цели два часа,кучето се побърка от кеф,заради вниманието ,а на мен денят ми  мина супер бързо.А и майсторите ще си имат история за разказване.Всички останахме доволни  blush
   Аз от скука започнах да се занимавам с декупаж (многоооо е приятно),до термина ,като гледам ще мина през всички хобита.Скай да дава идеи Wink

Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: юли 05, 2016, 07:15:46 »

ДОбро утро как сте?

Писали сте, а аз след 17 часа, абсурд да седна пред компютър.Малката ми заема цялото време.

Фани, аз познавам семейства, в който се случват подобни неща и първо заминава мъжът, урежда всичко и после цялото семейство в купом се мести.Има и такива който си подготвят всичко предварително.И това с ученик, който сменя училища и т.н. Но всеки си преценява от неговата камбанария.

Киви, очакванията ни към хората винаги са завишени за съжаление.

Руми, под движимо имущество се разбират например шкафовете в кухнята, телевизора, компютър, лаптоп и всякакви такива.Аз я направих, защото апартамента над нас е обитаем от време на време.Ние направихме ремонт и ако заради тях ми замине всичко ще умра.

Лолитка, аз много обичам да правя декупаж, но след забременяването спрях.Първо много ми се гадеше от всички миризми, после от малката нямам време.Сега правя един надпис за детската и стая и да ти кажа нямам време да го сглобя.

Забравих кафето
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #87 -: юли 05, 2016, 07:19:09 »

Маги, внасяш свеж полъх в темата smile Добре, че не постна днес пак някоя снимка от нейде си, че вече ти завидях... Първоюлската беше толкова истинска, че ми идеше да им тегля една на всички и да врътна едно кръгче до морето...

Лоли, чудесна идея за парти, а децата... кои деца, съседските предполагам? Ако не друго ти е било забавно и майсторите няма да смеят да се разправят с тебе, все пак всичко могат да очакват насреща - ексцентрична и бременна Wink

За чубините няма да се впускам в обяснения, не е моето нещо на този етап, но си знам урока вече никога да не казвам никога... Всяко семейство си има спецификите, ситуациите са различни, тъй че както се разберат двамата "генерални мениджъри" така... Аз съм сигурна, че на Фани, не и е най-удобна текущата ситуация, но тя си знае, че хубавите неща не стават лесно и е избрала да не мрънка.

Нещо съм на анти-мрън вълна и всички, които не си оплакват съдбата постоянно, много добре ми седят на общия фон, за съжаление "фона" ме атакува от всякъде.
« Последна редакция: юли 05, 2016, 07:32:43 от Kiwi » Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: юли 05, 2016, 07:30:26 »

Аз от скука започнах да се занимавам с декупаж (многоооо е приятно),до термина ,като гледам ще мина през всички хобита.Скай да дава идеи Wink

Сигурна ли си, щоТ ако аз ти давам идеи...3 термина няма да ти стигнат да ги минеш всичките хаха
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: юли 05, 2016, 07:33:30 »

Киви, мен ми иде да хвана гората, хахаха ма да видим кога ще ме ядосат достатъчно.

Днес времето е разкошно, хладно,леко подухва. Днес сме на гости в свекърва ми.Може би не всички от вас помнят но моя мъж е от турски произход и е мюсюлманин, та днес им започват празниците покрай Байрама, на който казват и Шекер Байрам, та почерпете се от наше име Аз ще ям баклава, но не с шам фъстък за съжаление.Една от мъките ми покрай тия глупости с атентатите и мигрантите е, че вече екскурзия в Турция ще е невъзможна.Аз съм страхлива, и абсурд да стъпя скоро в Истанбул.

Чакайте, че друго се сетих.Значи щях да пиша за хората, животните и децата.Ние имаме две котки взети много преди да забременея.Осъзнавах отлично, че прехвърлям майчинското си чувство върху тях, защото имах нужда.Просто празнотата беше огромна и ме убиваше.Но не всички хора гледащи животни са така.Познавам много които ги гледат защото е модерно, защото е сладко и т.н.И като забременеят животното отива на улицата.

Като гледам хъскитата на Скай и се сетих.Вечер ходим на Панорамата, че там е по-хладно.Там се разхождат всички кучета в града.Моника само като ги види от далеч и на бегом към тях да ги гали.Един човек се шегуваше с мен, че така се почвало.ВИкам знам, ама с двете котки в къщи няма се разберем. Вече ме подготвят и куче да гледам, хаххаа.
« Последна редакция: юли 05, 2016, 07:36:46 от магито » Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 51   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines