Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 16:56:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 51   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юли 2016 г.  (Прочетена 185541 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #270 -: юли 11, 2016, 11:10:41 »

Това е вече друго.А и доколкото знам там детските градини са доста скъпи, даже с клиенти с които сме работили на доста хубави позиции са споделяли че им е доста трудно да си позволят ясла/градина. НО според мен си правиш някакви изводи твърде бързо без да имаш опит.
« Последна редакция: юли 11, 2016, 11:40:33 от bulche91 » Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: юли 11, 2016, 11:20:59 »

Може, може. Както казах на по-предните страници, като (ако) ми дойде до главата други щъркели може да ме хапят.

Палци на Рататуй.  good
Маги, хайде дано по-бързо се оправяте вкъщи, че е много неприятно.

За Мимето няма нужда да кажа,че се радвам. То е ясно, този месец 5 бебета чаках, тя повлече крак. Вече са само 4, като едното го сънувах днес да се роди, ама...да видим.

И забравих да се похваля, че вече си имам кошница за пикник  heart Подарък за рождения ден от приятелите ни.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #272 -: юли 11, 2016, 11:27:54 »

Рататуй, СТИСКАМ !!!
 Clover Clover Clover

Поздравявам ви с една френска детска песничка, която Марта пяха на спектакьла на края на годината и сега само си я пее, та ми е влезнала в главата:

https://www.youtube.com/watch?v=pDN6JBrBS5U
« Последна редакция: юли 11, 2016, 11:29:56 от inaxastra » Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #273 -: юли 11, 2016, 11:30:11 »

Много сериозни теми като за начало на седмицата  shok
Подкрепям Marri, че избора за отглеждането на децата е личностен и няма правилно и неправилно решение smile

За следващите ми думи моля да не ме убивате с камъни lol

До преди 3-4 години твърдях упорито, че не желая да имам деца по никакви обстоятелства, защото не бях сигурна, че ще се справя със задачата да изградя добър човек като характер. Та все пак аз още изграждам собствената си личност, как да градя и друга  angry Майка ми изпадаше в потрес всеки път и накрая ми забрани в нейно присъствие да споменавам такива крайни твърдения. Според мен детето само по себе си не е смисълът на живота. Да, дава смисъл и осмисля доста неща, но не е еднозначен връх. Винаги съм се абстрахирала, когато някои майки заявяват как децата им са смисълът на живота им  Oh my ... Да, това да създадеш и изградиш личност не е лека задача, а ако и резултатът е добър, си е направо личностно постижение  Yes
Аз за себе си, поне на този етап, съм решила, че и след появата на дете искам да работя, да оставя зад гърба си нещо сътворено от ръцете и мислите ми... Да реализирам потенциала на собствената ми личност в различни сфери - професионална, духовна, семейна, интимна, женствена... blush
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: юли 11, 2016, 11:43:10 »

Хората се променят постоянно.Аз вече не твърдя какво бих направила ако....докато това нещо не ми дойде на мен до главата.Не казвам на другите как да си гледат децата, не твърдя, че моето е най-правилно.Живота е интересно нещо, поставя те пред безброй избори и варианти.

Аз твърдях, че ще драпам да се върна на работа, че ще се чувствам зле без нея и т.н. И е така донякъде.Аз си обичам работата, но тя не е на първо място и няма как да е.В момента в който имаш дете, то заема едно специално място в живота ти и го осмисля, по един странен начин.Не можеш да правиш каквото и да е на всяка цена както преди години, защото вече се съобразяваш с малкото човече.Работих и работя, но ми се ще да имам и повече време за нея.Точно сега когато израства, учи се да говори, разбира.Просто е интересно.От друга страна ако трябваше да седя с нея в къщи още една година щях да откача.Накрая щях да си приказвам сама и да няма съвсем никой в главата ми.

Но това съм аз.Хората са различни.Както има различни професии, така има и различни хора.Не съдя никой, не казвам на никой какво да прави с живота си.Мога да дам съвет, да кажа как може би аз бих постъпила и до там.Не съдя!Дори когато казах на Фани, че аз не бих могла да бъда разделена с мъжът си, го казах от опит и точно защото сме мислили на тази тема.На мен не ми се получава това разделяне просто.Но хората са различни!

В чужбина е по-сложно.От към пари, помощ, възможности, порядки.Та всеки скача според тоягата там.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #275 -: юли 11, 2016, 11:45:15 »

Една година вкьщи след раждането на детето не е малко, като се има предвид, че вьв Франция (кьдето живея, за който не ме познава), майчинството е 2,5 месеца (10 седмици). Ако можеше и тук да стане година, щеше да е идеално за горките френски деца. По лични (и професионални) наблюдения това е много добра  вьзраст за врьщане на майката на работа.

Но сьм напьлно сьгласна с изказаното от Мари. Просто на 100%.

За годината идеята ми е, че преди това за мен е неподходящо майката да се врьща на работа и има последствия вьрху детето. Нищо фатално разбира се, човекьт е адаптативно животно, но ако има вьзможност дете и майка да са заедно през пьрвата годинка е идеално.  
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #276 -: юли 11, 2016, 11:45:49 »

Според мен детето само по себе си не е смисълът на живота. Да, дава смисъл и осмисля доста неща, но не е еднозначен връх. Винаги съм се абстрахирала, когато някои майки заявяват как децата им са смисълът на живота им  Oh my ... Да, това да създадеш и изградиш личност не е лека задача, а ако и резултатът е добър, си е направо личностно постижение  Yes
Аз за себе си, поне на този етап, съм решила, че и след появата на дете искам да работя, да оставя зад гърба си нещо сътворено от ръцете и мислите ми... Да реализирам потенциала на собствената ми личност в различни сфери - професионална, духовна, семейна, интимна, женствена... blush

Естествено, какви камъни. И аз така мисля.

Да не ме забравите тотално, влизам да ви навестя.
Много се зарадвах и аз за Мимето, онзи ден си писахме, всичко си беше по старому. Вчера й писах да я проверя пак как е, не ми отговори и ми просветна, че сигурно е започнало раждането. Фери е наред, не можаха двете да подобрят рекорда на панда и нансита хахахахаха Wink

Имахме годишнина на 7 юли. Хорааааааааааааа, цели 9 години го търпя това говедо.


Ще се включа после пак, сега си пускам финала на 12 сезон на Анатомията. kiss2

Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #277 -: юли 11, 2016, 11:52:14 »

inaxastra те па французите бива ли за всичко да мрънкат и да протестират и точно майчинството им да е 10 седмици...  Тук си е доста добре, на чужденците като им разказвам колко дълго и платено е майчинството само за завиждат и как закона ни закриля. Примерно в Германия също е дълго но не са длъжни да те върнат на старата позиция, могат да ти намаля и позиция и заплата.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: юли 11, 2016, 12:11:28 »

Рататуйче , Фери стискам ви палци  good 
Наденце честита ви годишнина,,,това твойто "говедо"  не му ли се зажени вече,аман значи Wink
За отглеждането на децата,аз си мечтая за "златната среда"  Искам хем да си гледам детето,хем да не си оставям работата напълно.Не знам как ще стане,но съм силно амбицирана да го направя Wink Пък,като се случи ,може и друга песен да запея.Вече се научих,да не коментирам много преди да ми се е случило,че претърпяват огромен обрат идеите и представите ми smile
Ние имаме гости,та излезнах  градска потоя повод.Семейството на,което сме кумове са тук  с малката им принцеска ( на 3 години),която е истинско дете-роботче  yahoo Уникална е,не съм виждала толкова възпитано детенце през живота си.На 3 годинки знае азбуката на английски и български,знае да брои до 100 ,на двата езика,може да подреди буквите и числата по реда им,може да смята до 30.....Ох ,просто уникална и много артистична.Играе в една пиеса от градинките и ходи на танци и йога.Просто не ми е ясно как се възпитава такова детенце,чудим се с ММ,дали е просто да самото дете,дали е заради огромния труд на родителите му,или е просто огромен късмет да ти се роди това прекрасно създание.Без тръшкания по детските площадки,без лигавене ,без мрънкане,без рев за сладолед и шоколад ( казаха им,че може да си хапне едно парченце и това беше,не поиска повече) ........
Изумена съм,явно и при децата има 6-ца от тотото Wink
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #279 -: юли 11, 2016, 12:12:13 »

Да върна разговора в изходното направление - тръгнахме от там, какво правят децата на училищна възраст във ваканциите, кой ги гледа и как се справят с това родителите.
Ина, как е във Франция?
 Забравих, стиснати палци за Фери и Рататуй good
Лоли, май зависи от детето. Има ги такива, колкото и голяма рядкост да са. Хихи, ако не смятам непрекъснатия рев до 6-тия месец на големия син, той беше такъв. Чак да се чудиш с какво си го заслужил Wink. Ама добре, че се роди и второто, че иначе щях да си навиря носа без основание smile
« Последна редакция: юли 11, 2016, 12:20:39 от svekarva » Активен
marry_me
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


BE YOURSELF ;)


« Отговор #280 -: юли 11, 2016, 12:17:41 »

Лоли, пу за мен три такива lol
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #281 -: юли 11, 2016, 12:22:35 »

Свекс, има центрове за игра, в които им организират всякакви занимания: водят ги на кино, на театьр, на басейн, в парка и т.н Платени са и цената се смята според доходите на родителите. Някои се вьзползват от това. Други пращат децата при баби и август повечето хора взимат отпуска и заминават на пьтувания с децата.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #282 -: юли 11, 2016, 12:34:45 »

Привет и от мен!
Аз, като един виден НЕзапалянко да кажа, че снощи португалците си заслужиха победата. Не харесвам Роналдо, но пък и много ме подразни самочувствието на французите преди срещата. Още нещо, ако французите бяха спечелили, съвсем щях да повярвам на конспиративните теории за уредени мачове, първенства и т.н.
За децата: Когато бях в напреднала бременност и вече тотално безмозъчна, срещнах една състудентка с нейното детенце. Пихме кафе и си поприказвахме. Тогава ми се заби в съзнанието как каза, че искрено съжалява, че се е върнала на работа след първата година и е пропуснала толкова много от живота на дъщеря си. Тя била в чести командировки, детето - в друг град при баби ....
Аз вече бях взела своето решение и до ден днешен не съжалявам и за миг, че съм си гледала детето 2 години. Станах майка на съзнателна възраст, случайно или не, точно когато имах нужда от свеж въздух и смяна на обстановката, време за мен, време за преосмисляне на много неща. Както и киви е написала - няма незаменими хора. Така и шефът ми беше нов човек когато се върнах на работа.

Моят опит с възпитанието и обучението на скорпионче показа, че е невъзможно аз да се грижа за това вкъщи. Моето дете категорично отказва да учи неща които аз показвам и разказвам, независимо по какъв начин. За сметка на това попива на секундата от баща си и бабите си  pardon На мен ми остава само да давам добър пример в ежедневието и да се надявам, че той се запечатва някъде там дълбоко в нейното съзнание smile

Ина, тези бански изглеждат наистина стилни и изчистени, с удоволствие бих носила такъв......но цената им е  Eeager Oh my ... 1tongue Като любител на обувките, един ден искам да мога да дам толкова пари за чифт обувки.

Свеки
, почти всяка дреха е дело на някоя марка (дори и турска, българска), следователно е маркова Wink Тичай да си забършеш някоя маркова парцалка от разпродажбите Wink

Лоли, аз съм била такова дете....до ден днешен бабите в квартала ме разнасят. Бубет, обаче, ще да е на татя си ("татя" е диалект от селото на баба ми) biggrin

Стискам палци на всички <3
« Последна редакция: юли 11, 2016, 12:41:22 от Snow_White » Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: юли 11, 2016, 12:39:14 »

Ми - аз като морско чедо, лятото бях "разкъсвана" между море в Обзор или море в Бургас. Или се шляех из работата на майка и баба, защото работеха в едно предприятие

Да ви кажа - като си спомня, едно време с държавната работа беше доста по- различно.

1. Майка ми и баба ми отиваха на работа, когато аз отивах на градина/училище
2. Свършваха работа към 16-16,30, т.е. в зависимост от училището е можело да са си в къщи преди да се прибера
3. На обед винаги имаше някой в нас - за обяд
4. Баба се пенсионира може би на около 55 - колкото беше тогава. Аз съм била на къде 10-11 и си имаше някой в къщи постоянно pardon Винаги ми беше наготвено и т.н.

Не мога да се оплача грам. Ето - майка сега е на 55. Ако приемем, че някога се сдобие с внуци, ако се пенсионираше по едновремешните правила, нямаше да има нужда да си търся детегледачка ИЧ.

Иначе - това с децата си е за всеки различно. Като изключим факта, че не се чувствам добре да давам акъли без самата аз да имам деца, не мога да упреквам никой как си гледа децата - техни са си.

Някои не дават сладко до 5г, други и на 5 месеца моЕ да започнат да дават - само за проба де.

Някои не дават детето да се цапа, аз като знам по залите колко прах съм изяла и съм била здрава като кон - не знам кое е по- добре.

И другото - ъпдейт от кучешкия свят - кучетата не трябва да ядат сладко. Е, добре, ама днес лайненце е докопала бишкотите за тирамису и е изяла цял пакет (има още 2...). Е - какво да направя точно?

Единственото което мен ме е мъчило много е, че е имало много теми, за които не съм можела да говоря с майка ми. Просто от реакцията и ми е ставало ясно, че или не трябва да говоря за това, или тя не се чувства комфортно...де да знам и аз. Дет се вика - цикъла като ми дойде, не знаех за какво иде реч... pardon

Така, че сега кЪт съм дърта, ми е важно всичко да си казваме посемейно му blush
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #284 -: юли 11, 2016, 12:44:46 »

Лелеле, като каза обувки.... Аз нито от обувки разбирам, нито от дрехи, но онзи ден минавам покрай една витрина и като видях обувките на нея изпитах любов от прьв поглед. После видях, че са Ферагамо. Погледни ги е така, за удоволствие на очите (май влизат кьм новите ми мечти).  heart

Ей ги тук с условието, че наживо са още по-хубави:

http://www.ferragamo.com/shop/fr/fra/femmes/chaussures?gclid=CIPp-Kmd680CFdYy0wodN9MI5w
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 51   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines