Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:23:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни 2016  (Прочетена 163699 пъти)
 
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: юни 24, 2016, 08:21:16 »

Еми, интересно четиво....

Факт е, че човек е склонен да "изключи" първо здравето. Това е най-лесно, защото го приемаме за даденост и защото се мислим за "железни".

Тези избори за жените и мъжете стоят по много различен начин.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: юни 24, 2016, 08:27:48 »

Много мъдро си заключила, така е, Мари. Това си мислех и аз снощи, че изборът ни е различен... различно сложен.
Разбира се, като жена, субективно си мисля че нашият е по-труден. Но това времето и опитът ще ми го докажат или отхвърлят като теза.

Здравето и аз си го изключвах... до 18. СЛед това започнах да боледувам и сега ми е най-ценното.
Работа винаги ми е бил най- намаленият котлон- просто грам не ми дреме. Устройство, си мисля.
Приятелите са следващият котлон по изключеност- темперамент, най вероятно.. pardon
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: юни 24, 2016, 08:38:01 »

Винаги има изключения, но като цяло на жените по-често им се налага да избират между работа и семейство, чисто физически, поколението зависи от тях. И тези дилеми най-често "отслабва" здравето.

Мъжете и те си имат своите "драми", като в съвременния свят, на икономически несгоди, обикновено работа-семейство, се решава в полза на работата, но приятели-семейство, сякаш при тях е различно....

Аз мога да кажа за тук как е, най-силният котлон е семейството(ако го има), но семейството, мъж, съпруга, деца, не родители, братя, сестри(тези имат "техен живот и проблеми"), наравно с работата или малко по-силен от работата.
Здравето не се цени особено, то се "купува"(и повярвайте ми, така е), а приятелите са направо изключени, такова понятие няма, има добри познати, с които можем да прекараме съботния следобед или една ваканционна седмица, но нищо повече.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: юни 24, 2016, 08:58:52 »

Ми честно да ти призная, напълно ти вярвам. Като следя и чета някои женички в холивуд какво правят, и пак са живи, жизнени и с вид, ми е подозрително дали не ползват супер иновации в здравен аспект. С раждането и ефектите след него- по същия начин. Та част от здравето, наистина се купува, в много страни.

Приятели толко близки, аз самата не искам да имам, още повече мъж ми- затормозява ме и сега и малкото, които звънят и занимават с глупости, а той е наивен и си мисли че го търсят от любов. Не разбира че след няколко години, като си намерят( ако) жена, няма и да го поглеждат.

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #439 -: юни 24, 2016, 09:11:40 »

Какъв ти личен избор, просто за някои неща си длъжен през определени периоди от живота си. Как се гледа семейство без пари? Или върви и не работи, при положение, че на стари години не искаш да тежиш на децата си? Или пък изключи приятелите, когато си отгледаш децата и не ходиш на работа, пък имаш достатъчно пари?
Като не стига ел. мощност, пускай газ или пък ползвай алтернативни източници на енергия. Wink
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: юни 24, 2016, 09:19:13 »

Аз съм в процес на търсене на алтернативни източници на мощности, защото съм изключила два котлона, обаче липсва ефекта... pardon


ЕДИТ: Свекърва и аз съм възпитана в този дух, "трябва" и това е положението, ама ми се е стегнала душата и се чудя какъв живот живея, а като гледам какви свободни души има, където това понятие "трябва" никак не го вземат навътре и как са си щастливи...., се питам това "трябва" не са ли едни окови, които сами си слагаме....
« Последна редакция: юни 24, 2016, 09:22:40 от Marri » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: юни 24, 2016, 09:21:39 »

за които си длъжен, ясно. Ама те затова се водят 4 котлона. Идеята е да не се опитваш да балансираш и 4 те на фулмакс, за да не забатачиш стабилно с времето си и силите си. Затуй за квото не съм особено длъжна, бива изтикано в ъгъла. То наистина логиката ти е така, че примерно, ако не работиш, ще тежиш на децата си. sad

Не мога да мисля за всичко обаче, мога да балансирам само настоящето. В него избирам това което ми е Дълг, Приоритет психически ( за да оцелея без да ида в св Наум ). И с останалото постъпвам като Скарлет О'Хара, от Изгубени във вихъра : Ще му мисля утре ( символично в моя случай- "по натам " )  smile smile smile

Мари, и аз. Алтернативни източници за момента намирам само в дипломацията в кавички.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #442 -: юни 24, 2016, 09:22:37 »

Добро утро, много сериозни теми сте захванали  smile
Не съм чела още статията, ама предполагам каква ѝ е идеята и да кажа мойте котлони как са - работата първа би била изключена, за здравето си, честно, знам, че е не е ОК, но може би заради възрастта или затова, че все още не ми се е налагало, но не съм полагала особени грижи/мисли за него  pardon Най-силният ми котлон откакто се помня е семейството - допреди 5 години родителите и брат ми, след това ММ smile Приятелите ми бяха силен котлон единствено в тийнейджърските години...

Гехена, много ме кефите с твоя мъж  Bravo И ние искаме котка (по-скоро аз), ама искаме и чинчила (ММ) и мислим комбинациите как ще станат -  заек-куче-бебе (последното все още неналично, но на път) и евентуално чинчила и/или котка  pardon

Ех, тази Свекърва ги знае всичките философи  good
И аз си мисля, че предсоят доста интересни събития в Европа (и не само) и все си мисля/надявам, че България ще стане по-привлекателно и уредено място за живеене...Имахме един професор (жена) в Уни, който беше доста краен по позицията си за ЕС и беше твърдо убеден, че не е далече времето, в което държавите-членки ще започнат да напускат. Ето и коментарът ѝ по темата: Демократичната легитимност на ЕС се потвърждава ДЪЛГОСРОЧНО от суверена/народа на всяка държава-членка, а не от евробюрократа/администратор в Брюксел. Пропастта между двата субекта се задълбочава.Членството в ЕС предизвиква криза в обществата на държавите-членки, в т.ч. на България, защото ТОЙ НЕ Е съюз между конституционно-представителни власти, защитаващи национално-държавен интерес, т.е. потребността на преобладаващата социална общност в 28-те страни, а на интереса на олигархичните малцинства в тях, диктуващи решенията на ЕК/ЕС.

Днес се бях засилила да ходя на една лекция, може би щях да видя Панди и Томи, амаааа просто не можах да се вдигна  blush Панде, другата седмица може да събера сили Wink

Вчера пак откарах цял ден навън...правих малко покупки за бебка и си имаме вече комплект за изписване  heart

3 Отговора...
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #443 -: юни 24, 2016, 09:49:01 »

Добър ден!

Тръгнах да пиша сутринта,ама се изтри и ме завъртяха др неща...Сега чакаме да изсъхне пода с ММ и малко сме се спрели,та да се отчета..
Не съм ве чела,нито знам за какво говорите,ама да запиша присъствие един ден преди сватбата и малко да се успокоя за секунди...
 Много ми липсвате,дано да се успокоят нещата след сватбата и да мога да си ви чета...
Фери и Мимето ги мисля най-много,дано не им е лного тежко в тия жеги...
На Фани Кикото трябва да е имал РД да е жив и здрав...

От мен толкова нищо съществено не казах,ама тука съм за малко хахахха
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: юни 24, 2016, 09:58:22 »

Добро утро!

Тази сутрин се събудих с огромното желание да се вихря в кухнята. Отидох и по-рано до магазина, докато все още не е станала ужасната жега. Имам толкова неща за вършене, че имам чувството, че няма да ми стигне деня, пък даже и нощта.  pardon

Вие наистина сериозни теми сте подхванали.
Здравето май го оставяме на заден план, защото го имаме за даденост. Едва, когато нещо започне да куца, се сещаме за него. Тъжно е, но е факт. Макар че има хора, които имат за даденост и човека до себе си, приятелите си и т.н. От както пораснах и започнах да осъзнавам кое си заслужава и кое не, започнах лека полека да си подреждам и приоритетите. Семейството ми винаги е било и ще бъде на първо място. Моето семейство, което съвсем скоро ще стане на една годинка.  heart Ами не мисля, че има нещо по-важно от това. Ясно е, че в различните етапи от живота ни малко или много и нуждите ни се променят, но засега смятам, че работата не би ме правила толкова щастлива, колкото подкрепата от любимия ми човек. Пък за приятелите да не говорим. Там картинката е тъжна, защото всеки си гледа интересите. Ще поживеем, пък ще видим...

Свекърва  good за последния ти пост.

Лоли, щях да те питам - какъв е този албум за бременни?  blush

Вероника, сигурна съм, че денят ви ще е прекрасен!  heart
Благодаря ти, че се сещаш за нас.  girl_in_love Ще те чакаме с разказ след това.

Исках едно кафенце със закуска да ви почерпя, защото отдавна не съм.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #445 -: юни 24, 2016, 10:11:00 »

Панди другата седмица е във Враца Wink
Скапа ми се интернета, та не можах  да довърша дълбокомислените размисли. Този първи котлон за здравето мисля е грешка в превода. Нещата стават несравними. Предполагам, че става въпрос за котлон АЗ - хоби, развлечения, удоволствия, личностно развитие и ред още неща, но не и само здраве.
Мари, съвсем сами си слагаме оковите- не ни стига едно дете, ами и второ сме родили Wink
Фери, как ще си изключваш работата първо? съвсем скоро спомена, че ще се върнеш на работа при първа възможност и ще дадеш Неродена Петкана на ясла Wink
Статията си е просто статия, вероятно трябва да се прочете цялата книга, за да се разбере какво има предвид авторът Wink, ако изобщо има нещо предвид. В крайна сметка, по- вкусно е готвенето на бавен огън, само азиатската храна /или фюджън кухнята/ иска силен котлон. Аз съм по класиката Wink
Трябва си е трябва, колкото и да го отричат. Ако успеем да намерим в трябва интересното и забавното, ще ни е много по- лесно и няма да се чувстваме жертви. pardon
Моето трябва в момента е майка ми. Вчера нали беше четвъртък и ги оставих с леля ми, а аз тръгнах на шопинг терапия. Връщам се в най- големия пек и съседката ми казва, че двете сестри хвърляли камъни през терасата. Е, викам си, храна хвърляха, ама камъни откъде ще намерят... Отивам на терасата и какво да видя - пресадили една уж лековита Дебела Мара /листата помагат за рани/ в по- голяма саксия. Аз на дъното винаги слагам камъни за дренаж, явно тях са ползвали. Сигурно после и самата саксия са изхвърлили, ама тя не е видяла. Няма да изхвърлят котката, камъни ще ми изхвърлят...
Извод: трябва да остъклим терасата sad
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #446 -: юни 24, 2016, 10:25:29 »

Свекс, ще се върна при първа възможност на работа, главно по финансови причини. Харесвам си работата, винаги съм го казвала, но никога не бих я предпочела пред семейството и сигурно ако имаме възможност бих си седяла с малкото човече и втората година smile Предполагам, че като се появи още повече ще ми се промени мирогледът  pardon
Вероника, леле много хубаво, последен ден госпожица  heart Почини си, ако имаш възможност, че утре ще ви е на макс всичко smile
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #447 -: юни 25, 2016, 10:39:00 »

Добро утро на всички!

Ето го Стаматчо:



За сега се разбират добре. Прасковка го облиза на ден едно, сега се разминават странно още, че и двамата ги е страх, ама на нея той и е много интересен. Той вече почна да и се мазни, та мислим ще са добре. Снощи спаха заедно в една стая.

Важното е тя да не се чувства на втори план smile Че сега естествено повече грижи около Стамат има.

Мъжът за сега остава, така че октомври ще има меден месец!!!

Много се изкефих на англетата аз. Не мисля, че доводите им са изобщо правилни, но пък евала, не искат- излизат! А кой да "им бере ягодите" винаги ще намерят, сигурна съм. На мен и е само тъпо, че искахме да ходим другата година там, особено в Нюкасъл, че мъжът нали фен на отбора като дете. И сега ще ни е една идеа по-трудно сигурно  lol
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #448 -: юни 25, 2016, 14:16:38 »

Стамат скоро по любов ще тръгне, а аз си мислех, че е малко коте.  Wink Бая му големи ушите, а очите сигурно му са жълти Wink Съпругът на нашата беше в същата разцветка, но ангорец. Родиха се четири чисто сиви мишки, много му е бил слаб генът на Пьотр, макар да беше с родословно дърво Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #449 -: юни 26, 2016, 11:04:22 »

Хай! Нека да кача Инж. на Аероплана и ще ви пиша! Засега само Ви обичам  heart blum
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines