Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 19:18:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Юни 2016  (Прочетена 164864 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: юни 06, 2016, 11:32:33 »

Добрутро! А не- добър ден станало! Много сте били активни през уйкенда, бамбинки!
Свекс, тъкмо добре ми дойде като каза, че сватбата е била добре. Както мислехме събота привечер да събираме хората за РД на Кик, стана ясно, че заведението има сватба точно тогава и ще трябва да изместим я в петък вечер, я в неделя по обяд. Та кой вариЯнт бихте избрали вие? Става въпрос за 12 човека мъже и жени и 5-6 деца?! Мислв ги толкова щото не са само майки и баби с деца ами има и мъже... Ресторант с хубава градина е  crazy
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: юни 06, 2016, 11:44:47 »

Иска ми се да си легна в тази вана с книжка в ръце и да откарам така до вечерта.  Girl_hide

Али, ти рокля избра ли си?

Свекърва, малко нетрадиционна сватба. Сигурно е била интересна обиколката, но и изморително. Не е ли да си седнеш да хапнеш и пийнеш.  pleasantry Шегувам се. Наистина звучи добре.  good

Фани, а колко точно вечер ще е, ако изберете петък? Заради децата питам? Иначе за възрастните предполагам, че по-удобно ще е в петък.


Свекърва, я кажи, четох в една бебешка тема си писала за  книгата на д-р Спок. Ама не разбрах точно за коя става въпрос. Пишеш, че си я имала и си отгледала децата си по нея.  smile Чудя им се аз на тях, ама сега ти още повече ме заинтригува.
Активен
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #77 -: юни 06, 2016, 11:59:18 »

fanimira не ме питаш мен, ама да кажа че следобяда би било подходящо в петък, ако хората не са на работа, ако са в Неделя по обяд, обаче всичко зависи от режима на децата.

always_and_forever и ти мен не ме питаш, но тази книжка е приятно и леко четиво, полезна е часта за приспиването :

Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: юни 06, 2016, 12:02:03 »

Как да не те питам, булче, всички ви питам. На работа са хората, даже бабите ще пътуват 80 км. в едната посока за да дойдат. Тъй че ако е в петък трябва да е най-рано в 19:30. Тъй че вероятно ще изберем варианта неделя наистина. Още повече, че нашия си ляга в 20:30 ч.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: юни 06, 2016, 12:05:38 »

И на мен ми е интересно мнението на Свекърва за д-р Спок.Аз прочетох де що има книги за бебето и да ви кажа по-объркана станах,съвсем неподготвена се чувствам.Сега обмислям да ходя на лекции за майчинството,въпреки,че моите приятелки (отгледали 1-2 деца по бабините методи и с обилно количество Зрънчо и сокчета от кутийка) не го разбират,даже вчера малко ме изнервиха,понеже започнаха да се шегуват с идеите ми.Но не разбирам защо,всеки си има мнение и виждане за нещата.Те са си прави за тях ,аз за мен.
Ох тази вана много ми допада,добре  ще ми дойде сега smile Аз се влюбих в един страхотен шкаф за баня и сега търся плочки ,които да му отиват  danceg  сложна работа
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #80 -: юни 06, 2016, 12:05:53 »

Свекърва, точно така шие. Хареса ми какво прави, хареса ми и как ми обясни кое с кое се комбинира, кой плат може/не може за модела и тн. Препоръча магазини за платове, не са от нея. На много лесно място е в Кючука до халите близо.
Знам го този магазин до Кукления, мислех, че е за втора употреба. Никога не съм влизала там.
Аз имам идея за модел, за плат, просто детайлите не съм ги изчистила, а и е по-лесно с нещо готово по принцип. Обличаш, харесва ти и купуваш. При мен корекция ще иска, че ви шуптят, а и няма 180 см човек да се кача на 20 см токчета. Рони, в края на юли сме кумове, ама после още 2 сватби ни чакат.
Фани, аз съм за неделя по обяд.
Миме, тази книга има стара издание, което е било много на мода в нашите бебешки години. Сега има по-ново от последовател на д-р Спок. Малко за американски домакини е писана. На места е доста повърхностна, но има и хубави неща, като това, че родителите вечер трябва да са скучни, а не да разиграват излишно детето преди сън или ако то се събуди през нощта.
Гащите са много арт! Европейците като не простират масово, нямат навика да гледат бельото на комшията.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #81 -: юни 06, 2016, 12:28:10 »

Миме, за първото издание на български език на д-р Спок говоря, май 1979г. е. Сега е допълнена и преработена, освен това има много нови неща, примерно памперси. По мое мнение, най- добре попитай педиатъра на бебето какво ще ти препоръча да четеш. Така после няма да имате различни очаквания един от друг. В общи линии, д.р Спок окуражава родителите и многократно повтаря, че интуицията ще ги ръководи за правилно взимане на решения, ако няма медицинско лице около тях в момента. За нас консултациите преди и след раждане бяха доста обширни и обясняваха много неща, имахме и практически упражнения. Книгата беше нещо съвсем различно, защото говореше за равноправно отношение и обич от първия момент на появата на новия човек и че не е фатално ако се пропусне едно хранене или че минутките, грамчетата и акането при различните деца са различни. За майка ми това беше прекалено разхайтено, ние сме били под железен режим.  Wink Да, наистина става въпрос за американски домакини, отдалечени на хиляди мили от други хора, за семейства с много деца.
За детско парти мисля, че е подходящо или съвсем по обяд /от 11ч. до 13ч./ или надвечер. Мъжете не ги мисли, проблемни са децата като се разбеснеят или като се закиселеят, ако им се спи. Ако по някое време бабите ги изнесат по къщите и вие може да останете на спокойствие, най- добре ще е петък вечер, според мен.


* 80600.jpg (29.8 KB, 265x400 - видяно 1737 пъти.)
« Последна редакция: юни 06, 2016, 12:38:21 от svekarva » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #82 -: юни 06, 2016, 12:58:03 »

И мен са ме гледали по д-р Спок, или поне това е чела мама, но аз не съм се интересувала и нямам идея...като цяло мисля да не купувам мн мн литература, защото силно се съмнявам да имам време да чета, а в интернет има всичко smile

Фани, и аз съм за обедно парти, пък ако се размрънкат много малките, може да ги приберете да спят (с някоя баба примерно) и вие да си продължите  smile

Свекърва пак ме изуми за какви работи мисли за тия камъни, че щели да мухлясат хаха  smile Аз пък първото нещо, което си помислих беше, кой има такава баня, че да е приложимо това тук  pardon

Рони, хихи добър обект на отклонение  blum Мен много ми харесва начинът, по който говори, едно такова хем сладичко, мелодично, хем сериозно  smile

Лоли, дай да го видим този шкаф, че ми стана интересно  Wink Ние сега долната тоалетна ще правим и си избрахме плочки по едни аксесоари, които много си бяхме харесали lol
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #83 -: юни 06, 2016, 13:08:52 »

И аз си се представих с четка да търкам зеленясали камъни, нали по саксиите си гледам какво става. Уж и стара вода ползвам-чинийките ми са бели от котлен камък.
За сънят определено имаше интересни неща, както и за памперсите. За храненето нещо мен ме дразнеше, но не помня какво... нещо с това, че там не кърмят по-дълго време и имаше насоки в това кой и как да храни детето. Схемата на захранването беше различна и съответно насоките не ви вършеха работа.
Това с обзавеждането ме разхили. Вярно си е, че има повече разнообразие на плочки и ламинат, отколкото на аксесоари за баня и дамаски за дивани.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: юни 06, 2016, 13:27:53 »

Аз пък си мислех как ще почернее силикона по краищата на ваната и плочките. Абсолютно неприложима ми е бялата баня а и ми напомня на ония белите фаянсови плочки по кухните по времето на соц-а. Нашите бяха бели де, на някои хора бяха охра.  bad
Хахаха, на тоя простир само гащите на ин лоу липсват
« Последна редакция: юни 06, 2016, 13:34:57 от fanimira » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: юни 06, 2016, 13:29:57 »

Въобще не бях се сетила за камъните и това че ше ги търкам angry

Али, аз нямам нерви да шия вече. Отивам, убивам се от обикаляне и намирам. Абсолвентската я намерих на място дето инак  не стъпвам- Кирков пазара. Голяма гнусотия но влезнах в едно магазинче и хоп- цикламката ме чакаше там.Абитуриентската я ших при голЕмата моделиерка жана жекова- нито отношението ми допадна, нито времето което загубих. роклята беше супер инак.
 Но с обувките проблемът е огромен- кокалче имам изпъкнало, дюстабан, обичам високи токове... трудно съчетаемо. и скъпо.

Свекс, много интересна сватба но ми се вижда тегаво за организиране. и без това класиката ми е омръзнала, та ми звучи свежо.

гащите от капана ме кефят.

Намерих друг фотографски поглед върху Чернобил и реших да споделя с вас: Тъжно и смъртно.
https://www.lensculture.com/gerd-ludwig

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #86 -: юни 06, 2016, 14:07:23 »

Ей, пусти слугински манталитет, само за чистенето после си мислим Wink То ако може някой да си позволи такава баня, ще си има задължително и обслужващ персонал да търка денонощно. Виж от ходенето по камъни /освен ако не идва някой да те пренесе на ръце/ няма кой да те отмени. Представям си се как балансирам с разперени ръце и ситня със сапунени крака, че да не си изкълча глезен и оставям мокра диря след мен, като онези живи оФлюфи под сенките на Оксфорд funnytooth
Еми, после ще гледам Чернобил. Малкият син си пада по такива снимки...
Ние ходихме и на една софийска сватба, пак в делничен ден. Големият и снахата пък бяха на трета, българо- американска. И трите сватби са организирани изцяло от сватбени агенции и са с по максимум 70 души. Та това го намирам за тенденция, младоженците почти не се ангажират с тичане и нерви и както - така. Ритуалите са много обрани и всяка сватба има акцент - на софийската правеха барбекю в градината на ресторанта, на смесената е имало жива музика, а на първата пък бяха винарната и розоварната. Нямаше ДЖ- и и непрекъснато говорене, подканяне да се танцува и шумотевица. Като пуснат хоро, все се намира някой да го поведе или на танцова музика да се запълни дансинга. Гостите се забавляват сами и общуват помежду си. Американските гости си били дошли с тяхна програма - песни, речи и кънтри танци. Тя /сватбата/ се явявала повторение на официално подписване в Америка и прожектирали откъси за българската публика. Хихи, там казали да им подготвят по български обичай пита, която младоженците да разчупят над главите си. Ама хамериканците нещо не разбрали и предварително нарязали питата на миниатюрни парчета с брой два пъти по- голям от броя на гостите, като решили, че булката и младоженецът ще раздават поотделно на всеки. Направо я надробили като за попара funnytooth
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: юни 06, 2016, 14:55:24 »

Свекърва, и аз си мислех, че за тази книга на Спок става въпрос, но реших да попитам за по-сигурно.  good Даже намерих и изданието, което показа.  Wink Педиатър още не сме избрали, така че се съмнявам, когато го направим вече да имам толкова време за четене.
Благодаря и на останалите, че споделихте.  give_rose

Свекърва, ама и другата сватба не е била типичната.  good Това с питата ме разби.  girl_haha
За коя сватба споменаваше, че вие сте били най-възрастните?
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #88 -: юни 06, 2016, 16:08:23 »

Привет! Изписали сте света lol

Браво на вас! Тъгувах аз, че не съм стигнала ни до Капана, ни до Кода Лято, а то не било кой знае какво. Аз харесвам хенд мейд неща, но някои продукти са ми твърде торбести, небрежни или хипи, като е хендмейд не значи, че не трябва да е съвършено. Другото много "автори" изобщо не са автори вече, а са минали на вълна видях го еди къде си и мога да го правя и да продавам тук, както споменавате някои не държат на качествените материали, за да намалят цената на продукцията.
Фани, на въпроса... с две ръце гласувам за неделята.
Миме, ама то дошло... браво на теб smile Да ни покажеш роклята и хубаво да си изкарате на сватбата! Аз моя 45 дневен болничен го почнах с моминско парти и сватба. Малък змей колко коктейли и празненства посети... И  като една бъдеща свеки да те наредя - да не забравиш да си сложиш в багажа после за изписването поне гланц за устни, както една умна глава препоръчва, снимките от изписването детето ще ги гледа цял живот. Ти може и да се чувстваш като блъсната от влак, но важното е да  се усмихваш и да не ти личи Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: юни 06, 2016, 16:24:59 »

Киви, благодаря, благодаря! give_rose Ще се показвам после в целия си блясък.  tease То и при мен така се очертава - тази събота моминско, другата сватба. Сигурно няма да съм много активна, ама ще видим как ще се чувствам. Ти пък - как само гланц?! Гримове, преси...чудесии. Хехе, дано да ми е до тия неща тогава, ама в името на Беб всичко правя.  heart
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines