Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 21:45:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема Майски вълнения 2016  (Прочетена 168022 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #405 -: май 22, 2016, 15:49:56 »

Фани, да си жива и здрава! Колко си млада heart heart heart
Ина, тя твоята София и гарата за име Вяра съвсем като асоциацията Константин и Елена smile
Онова немско бебе, дето все за него говоря, се казва Миа. Едната баба е Мария, другата - Атанаска. Версията е, че майката и бащата след дълго разглеждане на именници, се спрели на Амели, да има двете букви. Съобщили вкъщи, ама нашият приятел рекъл "твърдо нье, таквоз измислено нье! Кът ше е М и А..." и спрял говор и звук около минута, тупнал се по главата, после по гърдите и викнал: "Измислиф - Миа бе, Миа! Деца правити, ама две букви на можтье свърза!" Дядото е първомаец и хич и не се отказва от диалекта си, та човек може да падне от смях като го слуша.
Та истории разни, няма начин и за Мариан да не се измисли нещо от рода на: Мариана е от Мария, а Мария по асоциация свързваме със всички светци /богат избор на имена/ или с Иванчо от вицовете.
Скай, какво ще кажеш за Иван, пак е на майка ти? Wink Ти само с Кифла ли си? Голям късмет си извадила, баш по почивните дни да се разболееш. Оправяй се бързо good
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #406 -: май 22, 2016, 16:36:03 »

Мда- само с кифла...Ней по празниците - от миналата неделя съм така, ама сега се опитвам да оздравея pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #407 -: май 23, 2016, 08:08:05 »

Скай, специално за теб! Ако успееш да подушиш розите, значи носът ти е наред и оздравяваш! Wink
Или и двете не сме у ред blum


* 13233098_1147006465349448_820374442461659195_n.jpg (65.51 KB, 320x320 - видяно 2689 пъти.)
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: май 23, 2016, 12:13:20 »

Ехоооо, спите ли?
Личи си, че днес е пУчивка.
Можем спокойно да праЙм конспирации за любимия ни сайт напоследък. Излязла е победителката на кОнкурсА за безсънието. Ще ми е интересно да чуя мнението на Свекс и на другите де. Само дето от Тилфона не мога да пускам линкове. Кака ви Очаства също, защото ме провокирахте като казахте, че някой от форума пише там. И писа наистина, да видим дали в близките дни ще ни удостоят с честта да ни пОбликОват. ХабтЮрентитИ от моя клас били се справили с иСпиДите, ще видим на 23 юни, тогава ще бройкаме пилците, хахах...
Имам да разказвам много за РД и за Кик, който окончателно и хубавичко проходи и за Кари, която има чисто нови бОхалки! Ама ще е по-натам като има по-голяма аудитория.
Свекс, обичам чАврено, мерси за кайвето!
Лоли, Данте има ли си имен ден?
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: май 23, 2016, 14:35:05 »

Скай, специално за теб! Ако успееш да подушиш розите, значи носът ти е наред и оздравяваш! Wink
Или и двете не сме у ред blum

Бе - каЙвенцето щом успявам да подуша - бивам. НапраО не ме питайте в таА жега как ходя със зимна блуза, яке и увита в шал. Потя се като прасе и почти съм убедена, че намирисвам на такова. Ма на добитъците не им пука, така че pardon

Днес съм по- добре, макар че още ми е запушен поЛВината носа и кашлям. Уреди в сряда да поработя от дОма, та се надявам да съм съвсем у ред после Girl_hide
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: май 23, 2016, 22:25:10 »

Спящата красавица

Родила са навремиту пу тез села,
ехе-е да кажим преди сто гудини,
ина бизкрайну чудну убава мума.
/истествену я кръстили Калина/
wink emoticon

И щом са пръкнала, душли са начаса
урисници, магьосници, кумшии:

- Ши бъди – рекла първата - с низемна красута,
за кумпенсация ши й са случват прустутии.
- Ъхъ – дубавила и фтората след туй -
ши има глас на сладкупойна чучулига
и майко мила кату зяпни – койту чуй....
- Я, чакайти, бе – рекла трета – Стига!
Ни е нормалну толкус убусти накуп!
Урисвам кат испълни двайс` гудини
да са трупяса ф дрямка кату чук
и ниту с топ черешов дан са дигни!
Ши спи, дор` другуселски убавец ни са яви,
да я цалувни и магийта да катурни.
Кат кресни: „Ти ду га ши спиш ма, ай сиктир!?
Ши пусниш корени, дан кажа и ластуни!”
и чак тугас магийта ши са развали,
и насиленийту ши си утдъхни издълбоку.
Кат рекли тъй, пудписали са и си утишли
и по-нататък станалу какоту.

Дор` раснала мома Калина ич биля
веч никуй за магията ни повнел...
„Баш на руждения ми ден какó ми са приспа?”-
рекла виднъш момата и ... гутову.
И ха да дремни, чи да стани, ма не би,
тъй минали нам-колку-си гудини.
Саде кумшиите си викали: „Да спи!
чи кату стани, мóре, чи кат зини...”

Ф туй времи, татък най-далечнити села,
дет йощ кратунски крак ни бил пристъпял,
живял бизгрижну момък-амсалак,
дукат ни гу наблегнала внизапна тръпка:
- Зако са мотам тука, писна ми ептен!
Ши тряба пу света широк да са разтикам,
бис туй ни ми са дреми сé ерген...
Краде ми са ши кайш муминска китка!

И яхнал коня - сé у ляву, ф ляву и така
след три нидели стигнал ду дуваря,
къдет` пухърквала заспалата мома,
пубутнал вратника: Възгеч! Ни са утваря!
Ми вечи станалу въпрос на селска чес,
заинатил са момъка и зел, чи гу прискочил
и никуй кат ни гу пусрещнал с „Влез”,
дет флязъл, чи и към мумата са носочил.

„Въх, ква ший начи тъс ми ти мума
дет спи кат пън, глей стана икиндия...
Да е препила снощи примерну, да разбера.
Ъхъ, зер туй ши й! Ши е махмурлия.
За убус – убава. Да я цалувна къкту спи...
Кумай ни ша усети валяк да я сгази.”
Цалувнал я! И креснал:

„Пладня мина, ма! Стани!”
/закот дан легна и яз, да та пулазя.../

Изгрялу слънциту, наблеснали звизди,
магийта начаса са развалила,
ублещила Калина ЕЙ ТАКВИЗ учи:

- Въх, Божкее, ква глава ма цепи! Снощи ко съм пила!?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #411 -: май 24, 2016, 09:24:26 »

Прекрасен празник на всички! Нека днешният ден е специален, вдъхновяващ за наука и знание! heart heart heart
http://webstage.bg/li-ri-chni-otkloneniya/3003-chete-balgarinat-chete-chudomir.html


* 13237689_1147631165286978_8753702895631248804_n.jpg (55.7 KB, 288x288 - видяно 2522 пъти.)
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #412 -: май 24, 2016, 10:24:56 »

Честит светъл Празник !!!

Много хубава статия, свекс. Най-много ми хареса това, което в наши фейсбукски и интернетски дни е особено вярно:

"...има много хора по света и у нас, на които трябва да се забрани да си служат с азбуката."

А ти да беше сложила картинка с български надпис днес, вместо тез латински чуждици.

Ей ви да поплачете и вие малко:






Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #413 -: май 24, 2016, 11:52:31 »


Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #414 -: май 25, 2016, 08:37:59 »

Хайде пак с чуждица и по френски тертип закуска Wink Ама това не е най- страшното, като се вземе предвид котенцето и другите сладникави работи из снимката...
Вчера се разходихме из Главната, да се порадваме на ентусиазма на майки и деца ученици smile. Доволна съм, по- организирано беше от миналата година. Само дето все повече и повече се убеждавам, че новото име на фолка е фолклор танци crazy. Нека знаят и играят децата хора и ръченица, ама на откритата трибуна показваха само това - няма песни, няма стихчета...Толкова ли не се намери един детски училищен хор, театрална трупа, та само народни танци? Дето се вика, поне "Върви, народе възродени..." да бяха изпели, нали от Пловдив е тръгнала традицията?
Ина, права си и се засрамвам чистосърдечно blush. Пусти навик, пък и Силвия нещо хич я няма в последно време с красиви снимки nea
ФанФан, чудна работа ми са Майко мила... Наградената статия е същата по език и стил с техните, подгласната - също. Дали не ги редактират по собствено усмотрение? Или само взимат идеята, а ги пишат те? При нас, както казва и Киви, има къде къде по- цветисти индивидуални избухвания, пък и в разказите ни има някаква случка. Мислех си и аз да пиша, но ми е предателско към форума. Ще си останат тук и раждането ми, и първите дни с бебе вкъщи. Нека ги знаят само хора, които също са ми доверили най- специалните си мигове smile
Гледам, всеки някъде е ходил по почивните дни. Разказвайтееее heart heart heart
От мен нещо интересно Wink. Най- ме кефят коментарите smile smile smile
http://www.blitz.bg/news/article/414649
За "кирилица или латиница" имам лично мнение, вие какво мислите?


* 13256198_1148256581891103_1892937155152814513_n.jpg (69.27 KB, 346x346 - видяно 2486 пъти.)
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #415 -: май 25, 2016, 08:51:46 »

Добро утроооо  smile Събуждайте се, че е много пусто във форума напоследък  blum Аз ви попрочетох, тия дни като имах време, ама ме мързеше да пиша, а сега вече забравих какво исках да коментирам, та ще си останете без мойто мнение  pardon

Почивните дни не сме ходили никъде извън София, в събота прибирахме и опаковахме покъщнината с найлони, че тия дни живот и здраве ще ни започват ремонта, дано не се мотат много, че после и чистене трябва  angry Пристигна ни бебешкото обзавеждане, въртяхме 100 пъти мебелите в стаята докато напаснем как ще ние  най-удобно...е сложихме бебешкото легло до нашето от моята страна, но все още не съм убедена, че там му е правилното място lol В неделя бяхме на бал на братовчедка ми, то по-скоро само празненство с роднините, че същинският ѝ бал е тия дни, ядене, роднини, нищо необичайно  smile
В понеделник ходихме на рожден ден на братовчед ми, празнува юбилей, цели 10 години, черпя ви по този повод с тематична за неговите интереси торта Wink
Вчера предимно почивка, нищо смислено амааааааа добре ми се отразява много  blum



Хубав ден!
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: май 25, 2016, 10:36:26 »

Добро утро!

Днес много добре си поспах, чак да не повярвам. Ама сега малко да се оплача, че съм болна. Дано не е нещо сериозно. Заради това ми е криво, дано скоро да минава.
И ние се сме ходили кой знае къде почивните дни. Отскочихме до Черепишкия манастир, защото последния път, когато бяхме там, беше студено и не можахме да се разходим хубаво. Ех, много добре ни се отрази. Чудна природа.  butterfly Много обичам да хода на такива места.
Мисля че там се разболях обаче.  huhhuh.gif
Иначе през останалото време се видяхме с приятели, вършехме си нашите ремонтни дейности и те така.

Снощи сготвих няколко манджи и днес ще почивам.

Фани, честит рожден ден с малко закъснение. Да си ми жива и здрава още много по толкова.  heart
Чакам да разкажеш за Кари и Кик, както и как мина рожденият ден.  Wink

Фери, късмет с ремонта. Дано не ви въртят много, макар че това май си е като закон. И си пести нервите...
Ние вчера почти сглобихме креватчето на Беб. heart Засега и нашето ще е така, макар че още не може да намерим правилното място на телевизора и нищо чудно цялото обзавеждане да се върти в друга посока. Сложна работа.  pardon

Хайде хубав ден!
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: май 25, 2016, 10:48:20 »

Привет от мен!

Свекърва, за кирилицата и латиницата си имам любим цитат: "Щом Кока Кола могат да пишат на кирилица, значи и ти можеш!". Все пак другото е просто шльокавица, подигравка с азбуката ни, особено с добавка на "4" и "6".

Почивните дни при мен минаха динамично. Годежът беше на 23 май - ще разкажа в темата http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,36795.msg702628/topicseen.html#msg702628
 smile Всичко беше по план и неусетно свърши.
Милото много се вълнува и сега не спира да повтаря, че вече си ме е взел официално и колко било приятно чувството. Много ми е хубаво да го чувам  Girl_hide Аз лично не се усещам по-различно, но осъзнах едно нещо за себе си - в личен план, винаги съм по-спокойна и уравновесена. При самото предложение се чувствах даже виновна, че не изпитвам това вълнение, което се очаква от мен. Явно това е моят начин  pardon
« Последна редакция: май 25, 2016, 11:28:20 от Bube » Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #418 -: май 25, 2016, 11:09:25 »

Ех,голямо мъртвило тук тия дни що така?
 Бубе,честито за официалния годеж! Да ти кажа и аз така уж не се вълнувах и си знаех,че натам отиват нещата,ама ся последните дни направо вече ми трепти под лъжичката.
 И ние не правихме нещо кой знае какво тия дни-ходихме до шивачката на кумата,видяхме плата,взеха й мерки.После ходихме до Драгалевския манастир,видяхме се със свекърите. Разходки из парка,когато времето позволяваше и толкоз.
 Свекърва, за мен за кирилица и латиница и въобще за писането много ми хареса цитатът,който Ина открои от Чудомир.Има един ренесанс на писането с тоя фейсбук,защото много хора на средна и над средната възраст от предишни поколения не са писали толкова активно.Ами,честно да ви кажа адски неприятно е да видиш хора на тази възраст да пишат абсолютно неграмотно. Падат ми в очите и не мисля,че след като нямат уважение да пишат така че да ги разберат,не заслужават вниманието и уважението ми към тяхното мнение. И най ми харесва като кажат,ама това не е група по правопис,ама чакайте малко нима само в група по правопис трябва да се пише грамотно. И после се чудим на младите,на зрелостниците,ами по-възрастните са по-зле...
  Аз утре отивам да си видя роклята,вече нямам търпение  yahoo
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #419 -: май 25, 2016, 12:15:12 »

Рони, изключваме присъстващите, нали? funnytooth
Всяка възраст си има своите неграмотници - такива, които допускат правописни, клавиатурни /туй от статията  good/, граматически, пунктуационни и едни други, които пък пишат перфектно, ама нищо не казват с написаното. Мен от вторите повече ме е страх, та все си мисля, че Чудомир тях е имал предвид blush
Хехе, аз също правя грешки, но компенсирах в училище с език и стил. Имах страхотна учителка по български език и на няколко класни имам по две оценки, ей така, да си зная. Баба ми също беше вдигнала ръце от мен на тема правопис, та това си ми е запазена марка blum
За "кирилица или латиница" имам по- скоро практично, отколкото емоционално мнение. Защо да четем различно ХОТЕЛ от HOTEL, РЕСТОРАНТ, да бъркаме В? Да си оставим само буквите, които липсват в латиницата /ч, ш, ь, я, ж.../ и да пишем като всички останали. Щом има и други славяни, които успешно пишат с латиница, защо да не можем и ние? Почти сигурна съм, че е въпрос на време. И това няма да ни направи по- малко българи, ако помним езика и традициите си. Като нотите в музиката...
Бубе, честито годеж! С удоволствие ще прочета какво си писала в темата. heart
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines