Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 04:32:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема Майски вълнения 2016  (Прочетена 181891 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: май 14, 2016, 11:42:51 »

Здрасти!
Какво си правите вие?
Аз оцелях след вчера  blum
Беше хубаво долу-горе. Видях си колегите, бившия клас. Имаше и емоции, ревнах баш накрая, но не пред дечурлигата избягах в библиотеката, за разлика от т.нар. ми риплейсмънт. Ама чупки, стойки, ма как вече й ставало тъжно, как аха да ревнела, иска им прошка, само дето на колене не пада... Толкова се е вживяла горката. Само пърха с мигли и как не успяла да ми се обади, ма как не могли официална покана да ми пратят, ма видиш ли била ми звъняла пък не успяла да се свърже. Беше ядски глупаво някси. Моя милост беше срещнала ученици предния ден и им напомни за серенада и те отишли вечерта точно, после на заведение, аз дето толкоз я организирах накрая артиснах, мъжо вика: направи й изпращането на колежката си, само се изнерви и се прибра. Не трябваше да ходя, ама тъй то като не го играя "многострадална Геновева" да разигравам етюди...
Както и да е, сменете темата, че не ми се приказва....
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #271 -: май 14, 2016, 14:06:31 »

Фани, ама ти за децата си го направила изпращането, има ли значение, кой точно го е организирал? Направи добро и го хвърли зад теб... ама не прекалявай, защото всички сме с ограничени ресурси за хвърляне, трябва да има достатъчно за най-близките.
Али
, стиснати палци да се наредят вече тия пусти му и неща. Нали знаеш, че живота е синусоида, след голям спад следва голямо изкачване. Явно нещо много хубаво ви предстои smile
Аз днес работя, от целия етаж, само аз съм се излъгала да дойда до офиса и да ви кажа... много ми харесва smile Заменям почивен понеделник за работна събота!
Свекс, а защо си против положителното мислене? Внеси моля те яснота как процедираш в случай на "мочурлив период". Лягаме и мрем (така го асоциирам според твоя пост) или вярваме, че и това ще премине (моето предочитание -> и правим каквото трябва да се задържим на повърхността на водата, докато тя се оттегли)?


« Последна редакция: май 14, 2016, 14:09:54 от Kiwi » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #272 -: май 14, 2016, 14:59:40 »

В това хубаво време хич не ми се работи. Пак е спокойно, не мога да се оплача.
При мен напрежение изби от работа, малката усети и тя  се изнерви. Нали и не може да се наспи в яслата, всяка вечер след баня слушахме дивашки рев. На всичкото отгоре имат варицела в яслата и се дебним... Забавно!
За съжаление едната работа, за която кандидатствах, не стана. Една любима съфорумка ми беше уредила интервю, но... Има хора с повече опит точно в тази сфера, а и на мен не ми е било пряко като работа точно това.
А хич не ми се ляга и умира! Нахилила съм се напук Wink Имам планове за утре и за другата седмица почивните дни!
Обичам екзотични места! С тия карибски снимки съвсем се размазах по екрана.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #273 -: май 14, 2016, 16:37:00 »

Свекс, а защо си против положителното мислене? Внеси моля те яснота как процедираш в случай на "мочурлив период". Лягаме и мрем (така го асоциирам според твоя пост)
В някои случаи действам и с крачка напред - умряла съм и съм в ада и търся изход.  Wink Хихи, просто преценявам какво още по- лошо би могло да се случи и гледам да го избегна с решения или действия, поне за момента. Лошото си е лошо, трябва да се приеме без да се драматизира, но и без да се игнорира с положителни мисли, че всичко ще се оправи все някога. Което пък съвсем не е по- различно от твоето разбиране, само е с по- силен акцент към анализ на настоящето. Намирам много истина в тази статия, пък и както казах, нямам безусловна вяра, за което съжалявам blush
https://www.24chasa.bg/Article/1703032
Али, все някога трябва да я изкара тази варицела, дано е леко. И други интервюта ще има...
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: май 15, 2016, 10:09:37 »

Добро утро! Coffe

Думите на Свекърва за започването ѝ от "0", ме накараха да се замисля колко ужасно е било за хората в трудоспособна възраст, всичко онова което се случило на пазара на труда.

Де факто огромен процент са започнали от 0, като емигранти в собствената си страна, не по свой избор.
Това и във връзка с недоволството към родителите...., може би не трябва да се забравя тази страна на монетата преди да тръгнем да обвиняваме в нещо.
Как бихме се справили ние в подобна ситуация....
Не казва, че сега е лесно, но малко или много ние сме израснали подготвени за тези условия, докато онова, което се е случило тогава е било като гръм от ясно небе.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #275 -: май 16, 2016, 08:13:52 »

Добро утро, докато все още има синьо по небето!
Хайде на хубавата седмица и нека ни върви по вода, ама чешмяна, не от дъжд Wink. Това по повод, че вчера хем ни спря токът, хем после и водата, та два часа го ударихме на живот smile
Мари, удар беше, още повече, че аз бях в майчинство и нямаше как да взема по- рано някакви мерки. Голямата сеч се разви в рамките на две години, та все пак имаше време за пренастройка. За съжаление пострадаха най- тежко хората на науката и изкуството, като най- трудно икономически адаптивни и цъфна голяма духовна и умствена тъпота sad
Най- драстичната нула обаче сложих в 11-ти клас, на Нова Година, когато излезнаха кандидат- студентските справочници и се разбра, че местят специалността "Мода" от Берлин в Москва за чуждестранни студенти. Четиригодишни курсове по рисуване отидоха на кино...Тогава захвърлих четки и бои и все още нямам вътрешна потребност да нарисувам нещо.
Хехе, да кажа и малко лични простотии от Мадрид. Още като слезнахме от самолета, неспали /тръгнахме за София в 3 часа/ моя милост реши да купува метрокарта, щото нали, голяма аванта да спестиш евро и половина за десет пътувания. Wink Застанах пред автомата, намерих бутона, станаха ми ясни стъпките и почнах да действам. Първо трябваше да сложа банкнота. Видях процеп с маркирана стрелка над него и започнах да бутам вътре 50Е. По тясната страна, ама не става.... crazy По- долу, пак под стрелка имаше друг процеп и този път се опитах да набутам банкнотата по дължина, ама пак не я иска...Пробвах с 20Е, оправях краища, бутах, прегъвах, но не и не. Обаче няма отказване, смених автомата. Повторих процедурата, придружих я и с потупване на машината и тръгнах към третия, последен автомат. Няма и няма резултат, макар да пробвах и с други банкноти. Тогава взех да натискам де що видя бутон и естествено блокирах машината. Тъпо и упорито подходих отново към първия автомат, твърдо решена да го рестартирам, защото все пак е някаква електроника, а всички знаем, че тя се поправя само по този начин. Започнах да го оглеждам, да дръпна кабел или нещо такова, обходих го няколко пъти, тупнах го...Тогава към мен се запъти един мижав испанец и направи знак да му дам парите. Да бе, ще му ги дам, скрих ги зад гърба и реших, че най- добре ще е да си отида при моите хора и да им се оплача от скапаната техника. Вирнах глава и тръгнах, ама онзи ме подгони и започна да ми говори бързо и припряно нещо на испански. Сега пък остана и да ме сваля blum. С крайчеца на окото видях, че вади 20-тачка, пъха я в процеп в горния ляв ъгъл, под индикация с какви банкноти работи машината и започва да ми вади карта. Изобщо пък не го бях отразила този отвор, не му беше мястото там, кой каквото и да ми говори funnytooth
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #276 -: май 16, 2016, 08:22:32 »

Хахахах Свекс хубаво ми усмихна необещаващо започващата седмица  give_rose

Не знаех, че си имала мераци да учиш мода smile Моя много добра приятелка 4 години подред се мъчи да влезе в художествената, всеки път не ѝ достигаха нещо от сорта на 2-3 места и накрая се отказа...така и не се записа нищо да учи, та ти добре си сменила курса  good

Добро утро иначе, макар и мрачно и студено  NO

Аз в събота се разбих от мързел, нищо смислено не съм свършила, в неделя ходихме до Панчарево, голяма мизерия там и базата на гребците и покрай езерото няма къде да се разходиш особено много, що не вземат да го облагородят малко  nea Иначе се чувствах като на морето, само дето нз що имаше всякаква друга риба освен цаца в заведението и ми се уби малко морската романтика pardon
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #277 -: май 16, 2016, 08:40:10 »

Ей, още никой не се е събудил....
Продължавам със случка пред музея Прадо. Вървя си аз и блея по сергиите, случайно останала сама и чувам  чист пловдивски диалект зад гърба си:" Виж ся, майна, яла да си поприказвами и шъ гледами да съ рабирем..." Обръщам се и на моя височина едно нищо и шапка. Абсолютно нищо с шапка, а по- долу костюм. Пак гледам, пак нищо и си викам, аааа тука има нещо - известна фраза от моята младост Wink Е такова нещо наистина виждам за първи път, още не е дошло в България. Човекът продължи да си говори по мобилния, та успях да го щракна за доказателство. После го разгледахме много подробно, но няма как да му краднем идеята, защото сме все по- височки, а тук е важно да имаш ръст до под главата на другите. Wink
А, Фери се е появила междувременно.  heart. Имам лоши спомени от панчаревското sad


* IMG_5156.JPG (58.52 KB, 280x260 - видяно 2307 пъти.)
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #278 -: май 16, 2016, 08:43:48 »

Хехе този пък така си печели парите ли  huhhuh.gif
Що имаш лоши спомени от Панчарево?
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: май 16, 2016, 08:44:17 »

Добро утро  give_rose
Свекърва пак ме уби с история  funnytooth ма така де,къде са го сложили тоя процеп....
Аз станах рано рано да не изпусна "уж" промоциите в Емаг,та се сдобих най-после със съдомиялна,покрай нея намазах и миксер и сега ,като се развихря из кухнята пушек ще се двига и после няма да мия нищо,само ще си натискам копчета yahoo  Ей добре съм го измислила  Wink
Свекърва да вади кафето,ма  сложи и някое кроасанче ,за разкош  да ни тръгне диетично седмицата  give_rose
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: май 16, 2016, 08:55:17 »

Добро утро!

Лошо е човек да няма шанс да опита, каквото е решил. Дали ще е добра идея или не, като не си могъл да опиташ остава едно такова.... нещо недовършено.


Хаха, Свекърва, неизбежните емоции като попадне човек в различна среда.
Тук и аз в началото попадах в какви ли не ситуации, където хората мисли и премислили, създали чудеса, а аз като не съм виждала такова нещо, като човек от Каменната ера бях.

В Испания(особено в Барселона) имаше много от тези хора-статуи, но толкова успешни, направо невероятни. Но чак такова нещо и аз не съм виждала.



Съвсем не в темата, но сега се сетих да разкажа, че тук има места, на полето, в близост до главен път, където се отглеждат най-различни видове цветя, има сложена маса с покривче, върху нея има ножици, хартия, ръкавици и касичка. Има сложен ценоразпис за различните видове цветя, а между лехите, пътеките са покрити с някакъв вид временна настилка, за да не се цапат клиентите.
Спираш, береш, смяташ и плащаш.

Също така има места, където са сложени по няколко тикви(например, когато им е сезонът), всяка надписана с цена и един буркан за пари. Минаваш, избираш, плащаш, заминаваш.

Ходихме и до една ферма, където продаваха ябълки, в близост имаше частна, ябълкова градина, та там, под една стряха, в двора на човекът, имаше касетки с ябълки, ценоразпис, кантар, торбички, калкулатор и един дървен пън, който имаше дупка за монети и процеп за банкноти.
Понеже се запознахме с човекът и той ни покани в къщата си, там вече видяхме, че има видеонаблюдение на "търговското" помещение. Но на другите места си е абсолютно и само на доверие.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #281 -: май 16, 2016, 09:01:11 »

Ей ви кафето и кеф ви кроасани, кеф ви люляк, който каквото иска да яде или само да души Wink
Да, така си вади парите, хората се снимат с него. И нашите мъже го направиха, ама той мълча и дума не обели, каквито и опити за сприятеляване да направиха. blum
Пък езерото едно време беше база за тренировки по гребане и имаше нещастен случай - загинаха  момчета в лодка шестица. Големият син тогава тренираше гребане, брат ми също на младини беше гребец...
Мари, как ли щях да го мъча този пън... funnytooth


* 13239273_1142608032455958_953488943897628347_n.jpg (62.89 KB, 329x329 - видяно 2262 пъти.)
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: май 16, 2016, 09:17:36 »

Добро утро!

Днес май ще съм ботор. Никакво настроение. Мирише ми на още един мрачен ден. Girl_sing Егати времето, не му ли омръзна?!

Свекърва, добре, че внасяш малко цвят с историите си.  give_rose

Хайде успешна седмица!
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: май 16, 2016, 09:22:59 »

Добро утро!

Днес май ще съм ботор.

Какво е "ботор"?
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #284 -: май 16, 2016, 09:26:26 »

Ехоооо... Приети сме на ясла!  yahoo не мога да повярвам, имаше много кандидати и сме на принципа на жребий избрани smile много съм щастлива, Фил не толкова хаха тресе го шубето че е много малък.

С много зор намерихме църква след 3 часа обикаляне на центъра без дори да намерим да спрем някъде,камо ли да стигнем до църква, случайно харесахме една много приятна църква срещу румънското посолство - ще направим сесията в Борисовата градина и се получава чудесно smile

Иначе явно септември ще се връщам на работа, но в друг отдел че моя го изтеглиха от БГ.  Не ми се работи същото, но парите са добри и ако не излезе нещо по добро,това ми е варианта smile
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines