Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 02:09:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема Майски вълнения 2016  (Прочетена 171933 пъти)
 
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: май 09, 2016, 11:22:53 »

Да, най-важното е, че се е събудила, пък дано да си спомни, защото не ми се мисли какво му е на момченцето й.

Фери, не знам подробности, само че са я изписали и си е в тях. Времето ще покаже.

Ей, сега отива да пиша в Очаквани бебета, за да не спамя тук.  Wink
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #121 -: май 09, 2016, 11:23:22 »

Ето ме на бала - на заден план е един приятел, който ми беше един от тримата кавалери, с който още сме приятели - даже му бях на сватбата миналата година. Споменах ли че имах 3ма кавалера? Гадже нямах, но приятели имах и още ги имам - и с тримата сме още приятели , вече и с жените им хахаха smile


* DSC00139.JPG (63.71 KB, 328x437 - видяно 3201 пъти.)
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #122 -: май 09, 2016, 11:39:40 »


Ето и мене, беееееееееееееееееееееееееее smile
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #123 -: май 09, 2016, 12:03:13 »

Пак се сетих за нещо, което може да е от полза при организацията на пътуването до Толедо:
https://www.tripadvisor.com/AttractionProductDetail-g187457-d2353494-a_aidSuffix.crmwmd-a_product.5903TOLEDO-GS_Incoming_Day_Tours-San_Sebastian_Donostia_Guipuzcoa_Province_Basque_Country.html
Ами, традиционалисти са хората...Не е виновна снахата, синът е натрупал негативите. Първо не продължил професията на бащата и няма кой да му наследи практиката /имали си цяла болница/, второ има връзка с некаталунка, няма как да продължи рода, защото при тях важна е майчината кръв /като при евреите/. Още в началото са били известни последствията и никой не се сърди. Младите живеят отделно, имат добри собствени доходи, нищо не им липсва. Контактуват ежедневно по телефона, старите изпращат хора от обслужващия си персонал да чисти и готви на младите, шофьорът им взима децата от училище, уважават си сватовете като личности, не като роднини, нямало злобни подмятания...ама и наследство няма да има pardon. Не съдя отношения, които не разбирам smile
Сега за моминското парти: В събота в рейса се качиха много симпатични млади момичета с ролки на главата и пълни с багаж чанти. Всички много им се зарадваха и започнаха да дават пари на булката и да и говорят разни неща, от които девойките се заливаха от смях. Ама като е на испански и грам не разбираме, само гледахме. Имаха ленти с надписи, пак на испански. По едно време някой май накара булката да чисти, та тя затова размахва перушината на снимката. Заговорихме ги на английски и така всъщност разбрахме, че са били на хотел и сауна. Пак много скромно и без изхвърляне, но с настроение good По блестящия им английски личеше, че са добре образовани. Нямате представа колко искрено се усмихваха случайни пътници и каква мила атмосфера се създаде. heart
Ау, Миленка, Наделинка heart heart heart, вие с тиари, като принцески good


* IMG_5165.JPG (69.07 KB, 400x333 - видяно 3153 пъти.)
« Последна редакция: май 09, 2016, 12:06:32 от svekarva » Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: май 09, 2016, 12:29:42 »

Свекърва, много интересен разказ! Запазвам си го до Мобилите на Монтесори от Ина  smile

Аз също бях много впечатлена как на Камп Ноу местните подкрепяха само каталунските играчите от отбора на Барселона. Другите не били техни момчета, нищо че са част от отбора  pardon

Много са ви хубави снимките от бала  girl_wink Не успях да намеря моя, явно са останали на компютъра при нашите.

alexandrova_90, аз имам здравна застраховка. Преди година бях решила да си правя допълнително здравно осигуряване, но след проучването ми се спрях на застраховка. Моята е в Уника, освен раждане, покрива проследяване и лекарствени средства (разбира се покрива и всякакви други амбулаторни и болнични ситуации). Има различни нива и като цяло е разделена на 5 отделни продукта, които може да комбинираш както сметнеш за добре. Ако те интересува, пиши ми лични ще ти препратя офертата. Изгоден вариант за допълнително здравно осигуряване е и ако фирмата на мъжът ти им осигурява такова, правят предложения и за осигуряване на други членове от семейството. ММ има в Дженерали, офертата за членове на сем. за мен не беше Ок .

always, дано си върне паметта момичето. Действително звучи много странно това състояние, като по филмите, но явно наистина се случва  huhhuh.gif
« Последна редакция: май 09, 2016, 12:33:05 от ma6ka_ » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #125 -: май 09, 2016, 13:15:35 »

А за некаталунската виновна снаха не съм си обозначила ирониятата с жълти човечета, та май не сме се разбрали. Даже вероятно е по-добре такъв тип взаимоотношения, леко дистанцирани, но приятелски. Това малко с неходенето на сватбата ми идва повечко, от моята бъдеща свекървеснка камбанария ... не съм го раждала малък змей едно денонощие почти за да му пропусна сватбата баш, ама други нрави... С познатите и приятелите защо често отношенията са по-балансирани от колкото с роднините, защото хората си знаят мярката, а масово като са роднини дай да си покажем характерите в пълен блясък.
Я да ви питам по този повод как въдворявате ред като малките вандали издивеят съвсем и нито ви чуват, нито ви отразяват? И после ще ви разкажа за моите некаталунски съветници smile
 
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #126 -: май 09, 2016, 14:23:46 »


Я да ви питам по този повод как въдворявате ред като малките вандали издивеят съвсем и нито ви чуват, нито ви отразяват? И после ще ви разкажа за моите некаталунски съветници smile

Понякога нищо не помага! Понякога нямам нерви и започвам да крещя, за което се мразя (естествено резултат от викането няма ). Когато имам тъпение не спирам да говоря клекнала на нейната височина с много прости изречения от няколко думи, които повтарям докато се осъзнае и започне да ме чува. Има кризисни моменти, в които й казвам, че ще изляза докато се успокои (в 90% от случаите няма резултат, тъй като тръгва след мен). В други случаи клякам, гушвам и казвам, че я обичам. В зависимост от ситуацията, вмятам, че щом се държи така, спирам да съм й приятелка (това обикновено действа, тъй като е в подходящата възраст). Ако ситуацията излезе извън контрол и стане много опасна, срам, не срам, ще си призная, че "викам полицията" - хич не е за хвалба, но действа безотказно. Бубет е голяма и много хитра, и вече не можеш да й отклониш лесно вниманието, та все по-трудно успяваме да се разминем леко (и гледам да потушавам назряващата буря в зародиш).
Според ММ тя трябва сама да се контролира и да знае как да се държи в определени ситуации (да си играе безропотно и сама)и ми е трудно да му обясня как това е просто едно малко дете. Според бабите, трябва да се карам и да й пречупвам характера, за да стане човек. Според дядовците, се е качила на главите ни. Като цяло по мои наблюдения техните методи базирани на отрицанието изобщо не работят, а тъкмо обратното...В крайна сметка накрая трябва да укротявам и двете страни  pardon

Честит ден на Европа!

Как си почивате от почивката?

Много сте хубави бални момичета smile Трябва да видя дали имам вкъщи някоя снимка от моя бал, та да се посмеете и аз да си припомня как съм изглеждала тогава...
« Последна редакция: май 09, 2016, 14:26:11 от Snow_White » Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #127 -: май 09, 2016, 15:51:50 »

Kiwi, май правя като Snow.

Опитвам да говоря спокойно, едно и също докато успее да ме чуе.Ако е в истерия го изчаквам, опитвам се да го гушна или ако не иска го оставям да се успокои и аз съм там.Понякога малкият особено в началото след градина( понеже не обича да ходи) нищо не го успокояваше пиши за едно и също аз му отговарям, но той продължавам и го оставях да му мине и да се успокои, тогава вече е склконен да се гушне.

Ако нямам търпение и настроението му пречи и останалите хора( сестра му ) , му казвам ако иска да отиде в другата стая да се навика и накрещи и когато  е готов и иска да дойде при нас, или аз излизам и му обяснявам защо.

С времето намаляват тези моменти, не че не се сърдят и искат,но някак може да поговориш или да ги оставиш да се справят с недоволството си и после да дойдат и да обсъдим дадения проблем.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #128 -: май 09, 2016, 16:18:15 »

Това малко с неходенето на сватбата ми идва повечко, от моята бъдеща свекървеснка камбанария ... не съм го раждала малък змей едно денонощие почти за да му пропусна сватбата баш, ама други нрави...  smile
 
То ако ти разкажа за сватбата, може и да не ти се приходи smile Ама много е интересно и не мога да се въздържа...
Поради несъгласието на родителите на момчето, нямало как да се направи църковен брак /който е по- важен там/, имали само граждански. Можело обаче да им правят въртели, защото бащата /свекърът/ се явява виден общественик, та се замъкнали чак в Андалусия, в Малага да се подписват. Роднини по мъжова линия нямало, нали са сърдити Wink, за българите е скъпо да отидат там само за едно ядене и в крайна сметка били 20-тина души. След бракосъчетанието в общината отишли на гол кър /според думите на нашите познати, пък и по мое виждане от снимките/ с наредени маси с храна. Изпопекли се на слънцето и каталясали да стоят прави. По едно време народът се юрнал на нещо като стадион в близост и после се оказало, че ще присъстват на корида, но с малко биче, без да се трепят и мушкат. Бичето отначало само си стояло тихо и кротко и колкото и да го ръчкат, не се трогвало. Нещо явно му е било сбъркано, защото тръгнало на заден, прескочило оградката и погнало първо кумата, а после булката. наложило се младоженецът да ги спасява, като се опитвал да отклони вниманието на животното от развяващото се було, като храбро развявал сакото си. Бичето обаче си било намяркало едно дърво, спряло на сянка и изгубило всякакъв интерес към подвиквания и подскоци от страна на мъжете. Нашите приятели още имат кошмари, макар да се смеят като разказват.
Аз имам едно кротко дете, дето винаги слушаше и напреко дума не казваше и едно змеесто, дето пък често изпадаше в амок. Сега и двамата са кротки и видимо послушни и възпитани, което съвсем не им пречи да си правят каквото си знаят, ако и да не ми противоречат. nea nea
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #129 -: май 09, 2016, 16:19:10 »

Сноъ, много ме кефите с вашата полиция smile Аз ако искам и Маша и Мечока плюс всички налични Миньони мога да повикам, ама надали ще помогне, когато е критично.
Ние си говорим тихо, равно, спокойно и като вече нищо не му помага да се успокои го пращам в ъгъла докато млъкне и спре да вика. И после (след 15-30 секунди) се гушкаме и пак си обясняваме защо еди кое си е беля или не е хубаво и се гушкаме още и всички са щастливи. В същото време имам познати, които в сходни ситуации потупват "по памперса"... и сега да ви кажа какво казаха некаталунците... айде няма да ви казвам, дайте ми първо мнение виждате ли нещо нередно, ама като гледам сме на един акъл до момента. Ина, Фани, включете се с професионални знания, Мари дай и ти някой чуждоземски акъл.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #130 -: май 09, 2016, 16:27:18 »


Аз имам едно кротко дете, дето винаги слушаше и напреко дума не казваше и едно змеесто, дето пък често изпадаше в амок. Сега и двамата са кротки и видимо послушни и възпитани, което съвсем не им пречи да си правят каквото си знаят, ако и да не ми противоречат. nea nea

Чисто зодиакално ме интересува, кое е било по-вресливо, това дето е същата зодия като моето или другото?
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #131 -: май 09, 2016, 16:44:08 »

Аз не съм Свекърва, но съм сигурна, че кроткото е от моята зодия демек Дева, а змеестото е огненото и брат ми е такъв.

И моите са като на Свекърва само че , огненото Стрелец в случая е кроткото и едно рогато - Козирог е змейчето.

С тупване по памперса не става нищо, мое мнение .В случаите, които съм повишавала тон , по-кроткия се свива все едно си го ударил и се стряска,а при другото резултат няма, освен че губиме комуникацията помежду ни.

Факт е както казах, че изблиците намаляват и с порастването става по-добре, ако човек може да запази самообладание е най-добрия начин.Случва се и е нормално да си изпуснеш нервите, защото сме хора и е нормално, аз се опитвам да обесня , че дадено поведение ме е накарало да избухна и тн.
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #132 -: май 09, 2016, 17:15:33 »

Киви, не съм Фани или Ина,ама и аз нали се пиша знаеща по този въпрос,та да ти кажа на мен ми изглежда приемлив този подход. Още повече,че има деца и моменти,в които колкото повече обясняваш,то детето толкова повече "надува гайдата" и се получава едно истерично надвикване без особен резултат. Можеш единствено да изясниш ситуацията с успокоителен тон "Да,виждам,че ти е неприятно/трудно/мъчно и т.н.,че така и така се е случило,щом искаш поплачи,може да помогне да ти мине ",тоест детето да е наясно,че тези емоции са нормални и да не се плаши от проявата им. Ако виждаш,че има нужда от пространство,може да му го дадеш като му поясниш къде ще си и че когато се успокои може да дойде да поговорите,погушкате и т.н. Естествено ти ще си наблизо,но все пак детето ще има лично пространство да изрази емоцията. Обикновено на детето не му е необходимо много време и търси възрастния.

 Тогава пак със спокоен тон "Мина ли вече?" и евентуално дискусия защо се е случила ситуацията и даване на възможни алтернативи на поведение. Не мисля,че има някой,който ще каже от пошляпване има огрооомна полза и нещата стават много по-добре отколкото горния подход. Вместо крясъци по-скоро препоръчвам авторитетен тон,защото крясъкът е сигнал от страна на възрастния "Изпускам контрола на ситуацията и съм безсилен", а той трябва да преведе детето през всяка ситуация,базирано на собствения по-голям опит. Разбира се ,всеки изпуска ситуацията понякога неволно,но ако има това в главата си или като цел,към която да се стреми нещата се подобряват.

Свекърва, тази испанска сватбена история е направо сценарий за комедиен филм с елементи на драма. Oh my ...
« Последна редакция: май 09, 2016, 17:22:03 от addicted_to_u » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #133 -: май 09, 2016, 17:46:54 »

Да, правилно, Змеят Горянин е августовски лъв, плюс Дракон по китайския. Докато беше малък, ако много се запени и започне да пристъпва драматично ситно- ситно, помагаше здраво хващане и разклащане в хоризонтална посока, защото нито чуваше, нито виждаше, в пубертета водех преговори "аз така, но и ти онова", сега мълча и роня сълзи скришом. Но някак се предугажда накъде вървят работите и ако си преценя овреме приоритетите правилно, с времето правя доста отстъпки и не се стига до конфликти. Започна ли да го обработвам на тема чест и достойнство и кляка. Wink Киви, да му мислят жените им, ама и ние дълго ще патим Wink
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #134 -: май 09, 2016, 18:37:08 »

Моят си е баш змей по китайския хороскоп. А това лъвоете щом и Овен могат да разплачат, чакат ме интересни времена, но пак добре, че не съм някоя свята и добра, та не им цепя много басма на котките smile

Та като гледам до тук правилно си подхождам, одобриха ме специалистите, но... каталунците се събрали и обяснили на ММ как ще травмираме така детето с това пращане по кюшетата (за по една минута макс...) Същите тия каталунци дето също са си възпитавали децата по метода с памперса .... ма то на некаталунските снахи ич не им е... нали вече казах, добре че не съм свята и добра или "каталунка" по новата терминология хаха smile
« Последна редакция: май 09, 2016, 18:41:30 от Kiwi » Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines