Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 06:30:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 37   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Месечна тема Майски вълнения 2016  (Прочетена 169504 пъти)
 
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: май 20, 2016, 10:39:42 »

И препоръчвам всеки да се замисли, както Скай, че в днешно време нищо не се знае....

Аз да си призная - гоУемо мислене съм му хвърлила, само чаАветата не са налични. Иначе вече имена имат, даже по моята велика логика са едни и същи или поне принципа им е един и същ. Пък даже съм ги и моделирала как да изглеждат и кВа зодия да са tease Ма не щът говедата бе и си траят някъде си
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: май 20, 2016, 10:42:32 »

Тази книжка е страхотна, Скай!

Направо ме върна в детството, имам много хубави спомени, като емоция, свързани с нея...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #377 -: май 20, 2016, 10:51:46 »

И аз трета, с три близки поста blum
Имам тази и втората книжка, голям зор беше докато ги купя тогава. Сега се мотат в мазето sad
И /три и-та/ пак да кажа, че се чувствам прецакана, че не са ме кръстили на баба ми - Екатерина. Ама на майка ми и нейните измишльотини и е хак - хем по визия и характер съм копие на свекърва и, хем и жената на брат ми така се казва. Светла и памет на баба, голям образ беше, та нищо чудно да и е спретнала лично отмъщението със снахата funnytooth
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #378 -: май 20, 2016, 10:52:26 »

  Скай, и аз я знам тази книжка. Беше наистина много красива с илюстрации в нежно розово-бежова гама. Не знам кой ми я е завещал и къде ли е сега.
  За Гъл-гъл-гъл миналата година на работа я открих и я четох на децата.
  За имената съм си казвала мнението,ама айде пак ... И аз бях харесала Сиана,хем на ММ,хем на свекървата.Да,ама брата на ММ след това намери жена с дъщеря Сиана,кръстена на баба Снежка,та отпадна. Отделно пък ММ не иска да се кръщава на никого. Нищо,че и двамата дядовци,дай Боже,са Иван. Аз пък много искам да го кръстя на баща ми,не знам защо откакто съм осъзнала,че мога да имам деца съм си мислела,че ще го кръстя на татко. Ама далеч сме още от мислене на имена. Пък каквото и да му се измисли,ако някой иска да измисли съкращение,което да дразни,все ще успее,та това изобщо не ми е фактор.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: май 20, 2016, 11:01:24 »

Здравейте!
Изпратих ластичето на турнир в Арена Армеец. Стискайте палци утре.  good
Чета ви по диагонал и помня само честити рожденници, Миленка, Миме и Фери!!! Да са ви живи и здрави!
За кръщаването ще пиша по натам...
Офффф гончето се събуди...
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #380 -: май 20, 2016, 11:12:01 »

Брееее нечувана активност днес, знам си, че темата с имената винаги провокира  pardon

Не ги знам тези книжки  huhhuh.gif
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: май 20, 2016, 12:28:03 »

Ето и аз я закъсах: tease
Кари не е на никой - пише се еднакво и на кирилица и на латиница, има съкращение, няма такова мъжко е ако не броим КариМ. Кико е кръстен на нея. Баща ми не би се съгласил и дори би се обидил ако въпреки, че няма внук-внучка кръстени на тях, бях кръстила Кик на него. Това за него са глупости. Самия той като 4-то и много желано дете, момче, след 3 момичета не е кръстен на никой. Беше споменавал веднъж, че ако решим да кръщаваме е редно да е на свекитата. Обаче Инж. като виден скорпион отсече, че не моЙ измислим име със "З", а и Кари много се зарадва, че е на нея. На всички се хвали, че понеже много се молела за братче или сестриче, всяка вечер преди да заспи и дядо Боже я чул и затова е било редно да е на нея, хахаха.
Ако ще ми обичат децата зарад някакви си букви хич да не ги поглеждат по-добре. На мен ин-лоу ми помага не заради имена, а защото така иска. Ако ли пък не, мога да си позволя гледачка. Ще видим като замине Инж. ако не ми занимава с хилядите гимнастики, които правя заради бръмбарите в главата на младата ин-лоу като нищо пак да наема...
Пак се отплеснах. Ще гледам линковете на Скай. Исках да ти кажа, че всичко с времето си. Душичките знаят точно кога и при кого да се появят!  good
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: май 20, 2016, 13:35:36 »

А, пак се заговори за кръщаванки. Аз съм кръстена на баба ми (лека и пръст), макар че не знам с какво е заслужила това. Това ме подсеща да ви попитам - според вас нормално ли е баща ми (биологичния), който има две деца след мен (не ги знам, не ги познавам) да кръсти и другата си дъщеря Мария? Защо, подяволите някой би направил подобно нещо? nea Наскоро разбрах и ми стана някак тъпо...

Нашето дете сме решили да не е кръстено на никой от родителите. Още преди да забременея Влади все ми обясняваше как един ден като си имаме дете ще е на майка му.  funnytooth При условие, че първата внучка вече е на нея, никакъв смисъл не виждам. Майка ми наскоро, пък каза, че не държи да кръщаваме Беб на някой от тях и за нея това са глупости. Надявам се да не се появи някой с претенции, защото няма да се разберем така.

Скай, подсещаш ме за един приятел, който от както се познаваме, все повтаря, че искам да има две дъщери - близначки (хехе, има и такива мъже явно). Измислил е имената и само чака да си намери жена, с която да осъществят тази му мечта.  smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: май 20, 2016, 13:48:34 »

Това ме подсеща да ви попитам - според вас нормално ли е баща ми (биологичния), който има две деца след мен (не ги знам, не ги познавам) да кръсти и другата си дъщеря Мария? Защо, подяволите някой би направил подобно нещо? nea Наскоро разбрах и ми стана някак тъпо...


Миме, както и да се казват, все ще ти е горчиво..... знам от личен опит.


Да ти е жив и здрав любимият човек, да сте всичко един за друг!

.... другото и другите, както дойде....
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: май 20, 2016, 13:49:55 »

Скай, подсещаш ме за един приятел, който от както се познаваме, все повтаря, че искам да има две дъщери - близначки (хехе, има и такива мъже явно). Измислил е имената и само чака да си намери жена, с която да осъществят тази му мечта.  smile

Цъ - моите са планирани близнаци ма разнополови blush Моля ви се - както се казва - ех мечтиииии. Аз нали съм само дете и някак си все ми се иска да не съм само дете. МъжО и той сам, та за туй искаме поне 2. Ма като знам ква съм дъртофела, дали ще сколасаме не знам. кУ не - ще си вземем. Те и без това всички ни питат тая къща дето я правим, за какво ни е такава голяма...ся как да им обясня що е такава голяма...Викам - да мога да си каня много гости. Ми така де...

А за кръщаванките - аз все давам за пример моя друг дядо (лека му пръст), който се казваше Костадин Лазаров Костадинов. Баща ми - от втория си брак има момче, което се казва Костадин.

И на чичо му се роди син. Ама чичо е Лазар и дядо предлагал пари на чичо ми, само и само да го кръстят и тоя Костадин, за да се казва внука Костадин Лазаров Костадинов. Ама чичо се запъна и младежа се казва Константин...така, че - както казахме - разни хора, разни идеали.

Аз предпочитам да не кръщавам на никой. Ма пък на свекърва ми - един камион пари да ми изсипят, няма да го кръстя. (то моЙта работа все е за "нероден Петко" де, ма да си кажа). Начиии - тая жена толкова съм я намразила и продължава с простотиите, че даже от сега мисля как да НЕ и давам да ми вижда децата...Ма знам, че ако се стигне до там, няма да съм толкУ зла де, сега само си говоря blush Да не си помислите нещо..особено свекървите tease
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: май 20, 2016, 13:55:06 »

Това е другата страна, някой са неутрални(като мен), други искат непременно да се уважат "традициите", трети казват в никакъв случай няма да си кръстя децата на ..... някой, където пак не е добре, защото харесват имена, но не кръщават децата така, заради буквата.

Кумовете ми постъпиха така и сега имат много кофти история на името на второ си дете, точно заради такива запъвания.
И изобщо пак да си кажа, че всяка крайност е вредна.....
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: май 20, 2016, 13:55:41 »

А, пак се заговори за кръщаванки. Аз съм кръстена на баба ми (лека и пръст), макар че не знам с какво е заслужила това. Това ме подсеща да ви попитам - според вас нормално ли е баща ми (биологичния), който има две деца след мен (не ги знам, не ги познавам) да кръсти и другата си дъщеря Мария? Защо, подяволите някой би направил подобно нещо? nea Наскоро разбрах и ми стана някак тъпо...

Туй го пропуснах - не се вживявай изобщо. От положение, подобно на твоето - хич да не ти пука ей! Мен даже не ме поглеждаше, докато гостувах на баба, така че - остави го да си живее живота.

Да - нормално е. Малко може да ти стане гадно от изказването ми - ама ако не те брои за дъщеря, както мен не ме брояха, що да не я кръсти пак така?

Аз цял жУвот се опитвам да разбера как може да съм им първото внуче и да съм най- преебана от всички, обаче после си мисля, че за разлика от брат ми и сестра ми, аз си имам майка, защото баща ми и втората му жена катастрофираха. Иначе щях да съм сама и живота ми щеше да е прецакан като техния (може би де).

Така че - всяко зло за добро. Не се вживявай и не си разваляй настроението за неща, за които не си струва даже да мислиш heart heart heart
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #387 -: май 20, 2016, 14:00:48 »

Да не си помислите нещо..особено свекървите tease

А не, нищо не сме си помислили. Само съм си драснала мебрежно в дебелия тефтер неродена Петкана да я разглеждаме като потенциално опасен вариант за снаА, ма в краен случай ... кУ са Аресат, да се взимат, ние ще си правим бабешко крафт парти и ще лепим картички докато ни мине нервата.
Моят момък го записахме в Оксфорд тая седмица, мноу модерен тоя Оксфорд да знаете... имат футболно игрище, сенки и живи оФлюви в графината. Много съм доволна, мъжо също и каза че от времената, в които той е учил в Оксфорд, се е разхубавило много smile

Пак съм от тел... ама деня на писмеността наближава, да живее словотворенето!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #388 -: май 20, 2016, 14:08:09 »

Хахаха винаги сте много свежи като се заговори за имена/свекърви/роднини и тн  heart
Хората се неузнаваеми...егоисти понякога до мозъка на гостите, казвала съм, че вече нищо не може да ме учуди и затова гледам и да не им се вживявам особено много, особено сега  smile Миме, Злати недейте и вие  blum

Малииииии Киви и Скай ако станат свати си представям каква крафт сватба ще дигнат на децата, после рожденни дни на внучетата...чудо  blum
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: май 20, 2016, 14:10:31 »

Тъй тъй, крафт да има. Ма то по Ханглийско повече има начи...

Ма те и даН сА Аресат, ниЙ крафт моЕ да си праЙм по всяко време.

Тва със СЕНКИТЕ не го разбрах. Как имат СЕНКИ. В смисъл - ясно, че дървета ако имат, ще да има и сенки, ама туй ли иска да каже лирическия герой???

Пък да - какви игрища имат - точно като тия на Харито Потър за Куидич ;-)
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 37   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines