Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 10:47:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Статистика относно Вашите сватби :))  (Прочетена 5903 пъти)
 
Stiliyanita
Регистриран

Публикации: 2


« -: април 29, 2016, 16:18:24 »

Здравейте!

Пиша дипломна работа за сватбена фотография и бих искала да включа статистика относно разходите за сватбите и какъв процент от тях отиват за сватбения фотограф smile
Бихте ли могли да се включите в това и да ми помогнете?
Опитайте да отговорите на следните въпроси:
* Каква сума ще отделя/отделих за големия ден?
* Каква сума ще отделя/отделих за фотограф? (Ако сумата е обща със заплащането за видооператор, моля да споменете това допълнително smile )
* Колко важни са снимките за мен и склонна ли съм да направя компромис със качеството за сметка на други неща, свързани с организацията на сватбата?

Благодаря Ви от сърце и желая много семейно щастие на всички!  heart weddingday
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: април 30, 2016, 17:59:38 »

Здравей!  smile
Забравила съм точната цифра, но сватбата струваше някъде около 12 000 лв. (средно голяма сватба, около 140 души).
Хонорарът на фотографа ни беше 890 лв. Тук обаче трябва да вметна, че отделно от това дадохме 460 лв. за ръчно изработена сватбена книга/албум, не знам дали това трябва да спада към разходите за фотограф.  pardon
Снимките ми бяха много важни и много държах да са качествени, защото в крайна сметка това и сватбеното видео са нещата, които остават. Може би ако не бях намерила това, което търся, в този ценови клас, бих отишла и по-виското в цената за сметка на други неща, но този фотограф ме грабна от пръв поглед и не съжалявам за избора си.
Успех с дипломната работа!
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: април 30, 2016, 20:50:59 »

Това бяха цените при нас, сватба с 200 души..

* Каква сума ще отделя/отделих за големия ден?
 - Първо начално мислехме до 10000лв, в последствие стигнахме до 13000 лв + още около 1000лв

* Каква сума ще отделя/отделих за фотограф?
- При нас фотографа и видеото бяха заедно - 600лв за двете, като допълнително платихме 120лв за още един диск ( вместо 4 диска в комплекта видео, станаха 5 с видео и 3 диска със снимки ) + 45лв за 3 комплекта видео, + 30лв за снимки на хартия и 2 портрета. Общо 795лв..

* Колко важни са снимките за мен и склонна ли съм да направя компромис със качеството за сметка на други неща, свързани с организацията на сватбата?
- Честно казано не исках да даваме много пари за фотограф. Не, че снимките и видеото не са важни, но за нас не бяха най - важното.. Тъй като платихме по малко за тези услуги си позволихме да имаме повече украса в ресторанта..

Мисля, че в темите за фото и видео, може да намерите доста полезна информация.
Успех с дипломната работа!
Активен
Stiliyanita
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #3 -: май 07, 2016, 12:15:31 »

Сърдечно благодаря!  Sunshine
Активен
pepimili
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #4 -: юли 21, 2016, 10:01:34 »

Наистина много ценна информация smile Благодаря  give_rose
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines