Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 13:53:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 42 43 [44]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2016г. - 4-та част  (Прочетена 204110 пъти)
 
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #645 -: ноември 13, 2016, 10:53:47 »

Благодаря на всички! heart heart heart

От петък на обяд вече сме вкъщи!  yahoo Засега нещата вървят доста добре, и най-вече - аз се чувствам супер спокойна и ми е голям кеф да се занимавам с Елена  heart Баткото ни е изпълнен с любопитство и добри намерения, говори й, носи ми памперси и други работи, но има и моменти, в които избива някое и друго по-особено настроение - примерно, сърди се без реална причина и нервничи... За щастие не е било насочено към сестра му! Естествено, давам си сметка, че всичко това е в реда на нещата и силно се надявам да успеем да намерим бързо здравословен баланс. Гледам, когато мога, да му отделям време само за него и т.н. Ще видим!

Засега Елена е много спокойно бебе. Не малко се поразсърдва, когато и сменям памперса, но вчера случайно открих, че като и целувам коленцата, изведнъж примира от кеф и чака с полуотворени очи  Xixixi
Кърмата ми тръгна по-решително в болницата, на втория ден след раждането и засега се кърмим успешно. Тя си дърпа много активно, понякога заспива, но успявам да подновя след кратко изчакване. Ще видим на първия преглед другата седмица как се справяме, но засега пълни юнашки памперсите, както си трябва.

Относно кърменето, имам един практичен въпрос към опитните в дългото и успешно кърмене, който сигурно е по-добре да задам в съответната тема... И тук ще го напиша, де, ако някой ме прочете и в тази!
Питането ми е следното: ако бебето е изпразнило едната гърда (на тази крехка възраст имам предвид) и от другата позасуче само малко, как да процедирам с тази втора гърда? Да цедя ли, какво? Да не си докарам хиперлактация или нещо подобно?... Какво бихте ме посъветвали? Ах, имаше и още нещо!  blush Вие как разбирате, че бебето е изсукало добре кърмата, а не само предната и по рядка? По усещането за облекчение в самата гърда ли, или по цвета и консистенцията, която виждате да излиза?

Засега ще отивам да свърша някои неща! Не знам дали някого го интересува моето раждане, затова засега не съм разказвала...  pardon

Прегръдки на всички!
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #646 -: ноември 13, 2016, 11:17:45 »

Ами, поправи си грешката и те чакам с разказ за раждането, когато имаш време. blum

За кърменето, аз процедирах по следния начин, когато пусне гърдата, оригвах и давах другата.Цедях само ако започне да ме боли и то докато усетя облекчение.После спрях.

Браво на Матео heart, сигурна съм че ще бъде внимателен батко.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #647 -: ноември 13, 2016, 15:04:21 »

Свилена, добре се разписа. Сподели и за раждането, когато можеш.
 Аз също в началото съм цедила само, ако усещах гърдите много напрегнати.На следващото хранене започвам от втората гърда.
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #648 -: ноември 15, 2016, 09:42:38 »

Марта, Миме, с удоволствие ще споделя тези дни за раждането!

Благодаря ви и за споделения опит с кърменето!  heart
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #649 -: ноември 15, 2016, 11:51:36 »

Свилена, честита Елена! Да ви е жива и здрава give_rose
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #650 -: ноември 16, 2016, 11:13:29 »

Честито бебе! Eлена е прекрасно име!
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #651 -: ноември 16, 2016, 11:30:36 »

Алексия, Панди, благодаря ви!  heart

Изпълнявам даденото обещание... Моят термин официално беше 14.11, само че на последния ми преглед, на 3.11, моята докторка рече, че едва ли ще я откараме дотогава, и ако до 11.11 нямаме бебе налице, да й се обадя и да решим какви ще ги къдрим.
Междувременно, вече бях започнала да ходя да ми слушат тоновете в болницата - бебата рахат в тумбака, контракции като за раждане: почти никакви. Фактически, бях вече минала 3 слушания и имах даден пореден час точно за 11.11. На 5.11 встъпих официално в клуба на четворката, навършвайки тържествено 40 години, и със сестра ми се бъзикахме, че няма да стане да си направя пожизнен подарък!  LAUGHTER И вярно нищо в този момент!
На 6.11. мъжът ми и куп роднини се оказа, че са ми организирали парти изненада - аз бях решила да отложа всякакви празненства за след като евентуално родя и се съвзема, ама те друго били намислили. И моя милост изобщо, ама изобщо не заподозря подготовката, а те под носа ми всичко са движели! Просто имам чувството, че бях тотално изкуфяла през последните си бременни дни! И тогава, в късния следобед на 6.11., аз бях убедена, че отиваме до лелята на мъжа ми да вземем един компютър за конфигурация, защото мъжът ми и друг път им е правил подобни услуги. То се оказа парти  pardon

Всичкото това го вмъкнах, защото същата вечер там забелязах някакво леко, бледорозово зацапване по тоалетната хартия и изведнъж ме хвана шубето (ще кажеш, че не знам, че ме чака раждане!) Останах нащрек цялата вечер, но само два пъти го засякох и край - нищо повече! На следващата вечер започна да ми пада тапата и си викам - ето, нещо се задвижва, със сигурност няма да стигна до слушане на тонове на 11.11.! А мъжът ми рече - дано да устискаш и утре, защото съм целия ден в командировка на 8.11!  shok През нощта съответно, нищо по-различно нямаше, само от време на време заминаваше по малко от тази тапа.

На сутринта на 8.11 решихме, че водим малкия на градина и после аз с багажа отивам на бара на свекървата (той е в един плувен комплекс) - така ако нещо се случи, има сума ти народ, който може да ме кара на болницата.
Естествено, това беше денят, въпреки командировката!  pardon Следобед ме почнаха едни присвивания в кръста и бъбреците и усещах по-стабилни контракции, но в началото не много начесто. КОгато почнах да се поприсвивам на около 5 минути, звъннах на докторката, обясних ситуацията и тя рече да тръгвам към болницата.  shok Свекърва ми ме закара в бърза помощ, вързаха ме с колани за тонове и като дойде гинекологът, ме прегледа и каза - дошла сте в подходящия момент, имате и разкритие от 3см, значи ще ви придружат до отделението след малко - днес ще се ражда!

« Последна редакция: ноември 16, 2016, 12:17:24 от Svilena » Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #652 -: ноември 16, 2016, 12:17:37 »

Леле, това се случва към 17:00 някъде! Звъня на мъжа ми, който тъкмо хваща влака обратно към Рим за прибиране, и му казвам, че отивам да раждам, направо в болницата да идва. Междувременно бяхме организирали баткото да спи у едно приятелче от градината, така че поне него не го мислихме.

В отделението се преоблякох, вързаха ме за тонове и ми зададохаедин кош въпроси за картона. И така, между една контракция и друга, стигнах лека полека до 4см и ме питаха дали ще искам епидуралната, защото с първото бебе съм била бързак, и сега моментът бил подходящ, ако реша да ме упоят. Казах - абе не, мисля, че ще издържа! Някакси не ми се искаше да бъда с упойка, малко ме беше страх. И така! Мъжът ми около 19:00 пристигна и някъде тогава ме бяха почнали сериозните контракции - силни и доста продължителни. Пореден преглед към 20:30 - разкритие между 7 и 8см. Дойде една акушерка, ухилена до ушите и казва, хайде мила, отиваме в родилна зала! Сядай в количката и ще те карам, а след малко ще влезе и мъжът ти!

И така се започна. В началото бях с тази акушерка, на която й свърши смяната и дойде нова. Но там всички са изключително мили, няма един, от когото да се оплача! Нямаше значение смяната... Работата се позакучи, защото главичката на бебето беше слязла, но не достатъчно за да натисне добре мехура на околоплодните води - така останах още време на същите сантиметри без резултат от контракциите. Тогава новата акушерка ми предложи да ида до тоалетна, после да се разхождаме из залата, за да помогне гравитацията на бебето да слезе. Съответно се появи един човек... аз така и не разбрах каква му беше длъжността, но носеше престилка с цвета на акушерките, така че... Та той ми поддържаше огъня с разни лафове и дишахме в стил йога, при което с мъжа ми се превивахме вече от смях - а представете си как е да се смее човек (аз) с контракции!  crazy Обаче се смях! Мъжът ми беше страхотен!  heart Следеше на апарата кога се задава контракция и ми държеше ръката, масажираше ми гърба... Бяхме екип!

И в един момент, около 21:30 (имаше стенен часовник, та затова така имах представа) ми преглеждат и акушерката казва - имаме пълно разкритие! Водите ми се плиснаха (Буквално! Пред очите ми стана! shok) и извикаха лекарката. Оттам нататък всичко се случи доста бързо, 3-4 напъна и беба се роди около 15 минути преди 22:00! Веднага заплака с много силен глас, сложиха ми я топличка, топличка на гърдите да я гушна  heart heart heart и после я взеха за един параван за преглед и почистване. Чух, че обявиха Апгар 9 на първата минута и 10 на пèтата, и си казах - супер! После ми я донесоха увита да си полежим кожа до кожа преди да я откарат за окончателно измиване и обличане.

Донесоха ми я обратно след около 2 часа и веднага засука  good И така досега  pardon Утре сме на първи преглед след изписването, ще видим!

Засега ви оставям и прегръщам!
« Последна редакция: ноември 16, 2016, 12:22:07 от Svilena » Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #653 -: ноември 19, 2016, 03:54:02 »

Честито Свилена smile да е жива и здрава хубавата Елена и много радост да ви носи .Много леко е минало раждането,браво на екипа,чак на мен ми вдъхна спокойствие  heart Браво и на малката бонбонка,че е послушно бебенце,все така да е kiss2
Активен
Страници: 1 ... 42 43 [44]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines