Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:33:56

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2016г. - 4-та част  (Прочетена 204115 пъти)
 
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #540 -: август 23, 2016, 13:12:35 »

Има време докато ти слезе кърмата, не е казано, че трябва да е веднага smile Супер сте  heart В Тина Киркова роди, нали? Ще ми е интересно да дадеш отзив за там  smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #541 -: август 23, 2016, 15:47:41 »

Марта, честито бебенце, с прекрасно име !!! Да ти е жив и здрав, и да е кьсметлия !

За кьрмата е рано, да, но той си изцоква по малко коластра, а тя си е течно злато  good

Ох, завиждам на всички с новородени  Girl_sing  heart
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #542 -: август 23, 2016, 16:57:26 »

Фери, да в Тина Киркова родих.

Реших да взема двойна стая и условията не са лукс ,но са много по- добри от втория етаж, а и персонала е по- любезен.
Иначе бебета са при майките след 6-я час и ги взимат за измиване, което е около 30 минути и после ги връщат.Аз това исках е бутат си добавките и дават съвети първо на гърда,после добавка или не му давай да яде в 12.00, защото е ял ще яде в 13.00.Това аз го знам и не им обръщам внимание.

Ина, кърменето е моя мечта.С Ива не можах от страх да не я уморя от глад, при Марти заради невъзмоност.Сега като се роди Явор и всичко му е наред, се успокоих,но гърдите ги усещам меки.С предишните двама по-бързо ми слезе кърмата затова сега се притеснявам.Хем знам за коластрата,хем като заплаче и не иска гърда и се чудя дали е гладен и дали да му дам малко АМ.Засега удържам ще видим как ще мине ноща.
Искам да можем да се кърмим, колкото може повече,знам и че не е края на света ако не можем просто ми се иска.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #543 -: август 23, 2016, 17:39:33 »

Ако му дадеш АМ рискуваш да компрометираш кьрменето. Гьрдите се подуват по-кьсно, когато слиза кьрмата. На него сега стомахьт му е толкова, че коластрата е достатьчна, но го слагай вьзможно най-често на гьрда, да стимулира. Успех !!

Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #544 -: август 23, 2016, 21:12:29 »

Марта, честита рожба и от мен. Да ти е жив и здрав, и много радост да ти носи!
И аз съм очарована от името Явор. heart Много се радвам, че бебчо няма проблем с небцето и тревогите ти са били напразни.

За стимулиране на кърмата се старай да се гушкате повече. Хормоните си знаят работата. И както знаеш, бебетата плачат по 100 други причини освен глад.
При мен слезе кърмата след като изпих 1,5л вода за няколко часа.....
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #545 -: август 23, 2016, 23:13:05 »

Да, Марта, и аз бих те посъветвала да запазиш спокойствие, ще слезе кърмата.

Със Сами, кърмата ми слезе през нощта на 3-тия срещу 4-тия ден..., т.е 3 дни.... почти нищо.
Чак на третият ден ми предложиха да му дадат малко вода, защото беше доста неспокоен. Изпи 10мл от чашка и това беше, за АМ никой не е споменавал, в смисъл, че горкото дете е много гладно.

Също бих те посъветвала  непрекъснато да сте заедно и да се гушкате, дори и да не иска да суче, просто да е при теб и да го усещаш.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #546 -: август 24, 2016, 07:18:29 »

Благодаря ви, Ина, Додо, Мари безценни сте.
Успокоихте ме и ми дадохте сила да продължавам.Кърмата ми слезе. heart heart heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #547 -: август 24, 2016, 07:29:06 »

Хайде сега е ред на Явката good
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #548 -: август 24, 2016, 13:20:08 »

Честито и от мен, Марта! Да ви е жив и здрав юнакът  heart Ти не се притеснявай, важното е,ч е всичко е наред, другото ще се нареди smile

Успявам и аз най-накрая да намеря време и да ви пиша. Ники е вече на 18 дни и е нашето съкровище  baby_boy heart
Ще разкажа на бързо за раждането. В петък 05.08. бях на преглед, лекарката каза,че имам 1 см разкритие, но не се знае кога ще започне. По измервания на ехографа момченцето ни тежеше 3,400. Е, на другия ден се роди 3,770, така че виждате каква разлика има..  blum
Болките ми започнаха на 06.08 сутринта към 3 часа. Бяха си точно като менструални болки, но първо през 20 мин.,а после през 10. КАто стана 5 часа и си казах, че ще будя ММ и да тръгваме, че знам ли... biggrin
Отидохме в болницата,разкритието беше 2,5 и лекарят каза, че ако искам може да ме приеме, но ще трябва да стоя в една бяла празна стая. smile Или пък да си отида вкъщи като контракциите станат на 5 мин поне един час да отида отново  Wink Аз естествено избрах да си се прибера и така до към 14:30, когато зачесиха и отидохме отново в болницата. Разкритието беше 3 към 4 см и ме приеха.
И се започна едно обикаляне по коридорите уж за по бързо разкритие. И така до към 21 часа.
Добре,ч е дойде друг доктор на смяна,който каза, че плана е следния:
"Пукаме ти мехура, пускаме система и раждаш, защото иначе може да се притичи до сутринта ид а нямаш сили да напъваш."
И след описаните процедури започна екшъна. Общо взето родих за 1 час, в 22:55 изплака нашето
щастие.  Bravo Но болките си бяха ... angry И започнаха с много голяма сила изведнъж, но наистина, щом излезе човечето и всичко изчезва.
В стаята ми го донесоха сутринта в 6 часа и веднага се сложихме на гърда и да чукна на дърво си се кърмим все още.
Имахме малко проблеми след изписването. Бях се притеснила, не беше акал почти 3 дни, но се оказа, че е ядял малко, понеже от жълтеницата спеше много. Усилието да го събудя беше ужасно и почти не ми се получаваше, но сега на най-много три часа ставаме да се храним. smile Надявам се с всеки ден да става все по добре.
И се извинявам за дългия пост, но не знам кога ще мога да пиша пак smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #549 -: август 24, 2016, 23:11:17 »

Марта, честита радост!  *INLOVE*Да ти е живо и здраво бебчето и много да ви радва. Бързо възстановяване на теб.  Много хубаво за кърмата.Ти само бъди спокойна и всичко ще се нареди.

Сиску, радвам се да те прочета. Всяка болка се забравя, след като си видиш бебчето. heart
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #550 -: август 25, 2016, 08:16:37 »

Сиску, първите раждания са горе долу така.
Заедно с окситоцина за по - бързо раждане.Браво за кърменето.И аз сега чакам да видя, кога ще започне да се успива.

Always, благодаря give_rose
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #551 -: август 25, 2016, 08:27:23 »

Сиску, честито момченце и на вас! Да расте здраво и щастливо!  heart heart heart
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #552 -: август 27, 2016, 10:21:37 »

Еееейййй, тука все по-пусто става, накрая май ще си остана самичка, че нали съм последна по очаквани раждания  cray cray cray

Сега май е ред на Дидито, сякаш за септември беше нейното очакване....

Как сте всички? Да не би да има някоя скрита лимонка, която също очаква до края на тази календарна година?....  girl_wink

Ние в сряда вечер се завърнахме от ваканция в България - тази година беше наполовина на обичайните ни ваканции други летà, направо ми отлетяха неусетно дните и ми беше някакси мъчно на тръгване...  cray  Но аз съм си такава, хич не обичам разделите. Следващото ни ходене, живот и здраве, ще бъде в разширен състав  smile

Иначе сме добре. В четвъртък бях на преглед и всичко е бомба!  good Госпожицата вече е доволно активна, което мен ме успокоява - усещам си я редовно в различни моменти на деня и вече движенията са откровено осезаеми. Не е буйна като брат си, де, поне в корема, хахахаха! Според замерванията, докторът изчисли тегло около 1100г, движи се с около седмица напред - това обаче си е така от самото начало, вероятно поради ранна овулация. Мадмоазел беше будна, активна и с главата надолу - аз го подозирах, защото усещам краченца малко над пъпа, вдясно  danceg Понякога ужасно ме е гъдел, когато ме изненада - все едно нещо се претъркулва по стената на корема ми! А вечер като легна да гледам телевизия, по тумбака ми периодично минава мексиканска вълна, ахахахах! Много е смешно!

Надявам се, че всички сте добре! heart heart heart
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #553 -: август 27, 2016, 12:10:35 »

Svilena  не си сама Wink тамън още две лимонки има за Октомври ,,Аз и  Рат  heart
 Аз съм  добре,,Понеделник сме на преглед в София и вече нямам търпение,прекарах доста неприятен летен вирус,но се справих само с един Парацетамол.Сега гледам да не излизам много ,за да се пазя,че си е бум на вируси.Малката е толкова активна,че не спя по цели нощи и част от деня.Не знам от къде намира толкова енергия,спи най-много 4-5 часа на денонощие,постоянно е в движение, а и много хълца yahoo Чак ми става жал ,като започне да хълца,няма спиране.
   В началото на Септември излизам в 45-дневния болничен и мисля тогава да започна  с прането и гладенето,искам да ми е готово всичко,ма бебка да си седи мирна поне до 38 седмица Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #554 -: август 27, 2016, 12:28:32 »

И аз съм тука, ама няма нищо за писане.
Лоли, с тебе и двете понеделник сме на преглед явно. Едва издържам- искам да знам тая гад /тъпата шийката кви ги е свършила/, тия шейкове дали са имали ефект и бебчо трупа ли? Пък и аз като лудите- домъчняло ми е за док, та нямам търпение да я видя и да ме поуспокои.
Ние се престрашихме и капарирахме количката днеска, ама не я искам вкъщи, ще стои в магазина до средата на септември.
Лоли, ти вече за пране мислиш, а аз имам малко дрешки от Панди и шапка  girl_haha. Майка да му мисли като дойде време за пране и гладене, когато някога се престраша да пазарувам.
Активен
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines