Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 15:21:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2016г. - 4-та част  (Прочетена 216586 пъти)
 
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: юли 09, 2016, 17:18:22 »

Лоли, дано да влезе всичко в релси!  heart

Марта, бравоС за хемоглобина!  Wink Хайде сега спокойно и леко моренце да си изкарате! За изписване аз лично нищо няма да търся, когато му дойде времето, защото сестра ми се е заявила желаеща тя да ми вземе комплект за случая. Доколкото знам, онлайн някъде ще го поръчва, една нейна приятелка има магазин за бебешки и детски стоки и обикновено имат сладички неща, като съм им гледала сайта... Ти защо си в затруднение, какво те притеснява?

Сиску, и ти си от "напредналите" с материала - аз съм направо до колене още в бременното море, с мойте скромни 20 седмици!  danceg

Аз след феталната ще докладвам, ще се хваля (надявам се!), туй е сигурно, ама днес ще роптая! beating Значи, тази сутрин съм станала по петльово време, за да ида на месечните изследвания - там кръв, урина, токсоплазмоза и прочие... Тоз път трябваше да правя и онова изследване с глюкозата - само в Италия съм го правила и не знам как се води в България, но е това, дето вземат кръв на гладно, пиеш глюкоза  bad и после те проверяват след 60 и 120 минути (кръв вземат). И тъй, отивам аз гладна и си мечтая да минат тези два часа и да хапна, че за мен закуската е свещен момент... Почнахме добре, похвалиха ме даже, че имам супер нива на захарта на гладно, и си паркирах тумбака в един фотьойл пред телевизор - казаха, "Ще се видим след един час". Бе гледах аз сутрешен блок, сериал, почнах един документален филм за горили и гледам, то минало час и половина. Разходих се до тоалетната, уж да ме забележат - забелязаха ме, ама нищо... Реших да питам една лаборантка кога все пак ще ме боднат пак и тя вика, "Аааа, гледайте си телевизията, ние имаме аларма, ще ви намерим."  И после добавя: "Имате още 40 минути, нали преди 20 мин почнахте?"  crazy Аз: "Как щяло да е преди 20 минути, преди час и половина беше!!"  beating Засуети се тя, тук-там, хайде пристигна по едно време завеждащият лекар на лабораторията и вика: "Какво са направили тука?" Ми кво, обяснявам аз ситуацията, с две думи - забравиха ме като че ли! Провери той, разкритикува и верно - те ме забравили!  diablo  Сега понеделник пак на празни ясли ще ходя 2 чàса, да повторим. Няма да плащам нищо - то само това оставаше! - ама загубеното време?

Изобщо, стана едно дълго писание моето, ама бях бясна, де! А други пъти са били винаги много точни и бързи... Абе, мани!

Диде, яви се да разказваш!
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #421 -: юли 09, 2016, 17:31:50 »

Свилена, дано да е спокойно smile
Не мога нищо да харесам, незнам защо.Не съм някаква претенциозна, но нищо не харесвам.

Много гадно е това за изследванията.
И аз ходих онзи ден, но докато оправя всичко, на моменти ми ставаше лошо.
Накрая ме бодоха три пъти и не могат да вземат кръв, вените ми бяха колабирали.Успяха от пръстта, мисля си защо не казахте по рано, щях веднага да ви дам пръст, ама поне мина.

Успех в понеделник.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: юли 09, 2016, 21:16:47 »

"Тука" съм дами!
Уж тази седмица трябваше да почивам, а се оказа, че като съм вкъщи работя двойно-хем официалната, хем домакинската работа. angry
Консултацията мина добре. Поисках си ехография за да видя как върви младежа. Според мерките даже изпреварва термина, което ме увери, че моите килограми не са от значение. И все пак съм мръднала кантара с 2кг. АГ-то хубаво огледа бебока-показва ми сърце, дробове, стомах, плацента....всичко му било ок.
Хемоглобина ми е 104 и имам препоръка за повечко месце, а в тази жега никак не ми се яде. Не съм фен на плодовете, но с тази бременност съм изяла повече отколкото за 3 години назад, общо. Докато вечерям с пъпеш едва ли ще го бива хемоглобина.
Излезе ми белтък в урината, но според док е от гадното бяло течение и няма повод за притеснение.

Като разказва Свилена за лабораторните приключение и аз имам лош опит. Рядко ходя в лабораторията в болницата, защото ми е смотана. Обаче всеки път ми прави впечатление, че ми взимат 2,60лв, а ми дават касов бон за 2лв. Този път, докато лаборантката обясняваше на явно новата на касата разбрах за какво става реч:АГ-тата от болницата изискват от лабораторията да издава резултати в два екземпляра-един за бременната, един за кабинета. И тези решили да взимат по 30 стотинки за екземпляр. Побеснях и още не ми е минало. Смятам да пиша където трябва и да си търся правата.  Най-много ме е яд, че в повечето случаи си тегля резултатите он-лайн и досега съм плащала услуга, която нито съм поискала, нито съм ползвала. Смешното е, че тази фирма има поне 20 лаборатории в областта и в нито една друга не съм попадала на такова нещо. На гърба на бременните, печатарски бизнес правят  NO

Свиленка, защо си правила амниоцентеза, ако не е грубо да питам?

Марте, къде ще си на море? С цялата бригада, нали?

Вече съм 30-та седмица, а не само, че нищо не съм купила за бебока, а дори не съм се замислила за това какво имам и какво ще ми трябва. Много лежерно я карам. tease
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: юли 09, 2016, 21:41:20 »

Ааа така, Диде, я какъв хубав отчет си направила - много се радвам, че всичко ви е наред! heart Аз хемоглобина ще го видя, когато ми излязат резултатите от днес (кръвната картина поне я оправихме днес...) - досега си вървеше всичко на шест, уж ям разнообразно и общо взето от всичко.

За амниоцентезата, хич не е грубо даже, за толкоз малко ли ще се засягаме?  good Ами правих я, заради възрастта си (39 навършени, хлъц!) - с Матео минах само на онзи преглед за нухалната гънка и тя беше супер и там се спрях. Ама бях младичкаааа, ех!  pardon  Този път докторът рече, че няма да ме пуска на БХС, защото само от възрастта ще ми даде висок риск и ще си създам излишен стрес от статистически данни. Трябваше да си помисля, и обсъдим вкъщи, дали да се реша на амнио, която е инвазивен метод, но пък диагностичен, или да се оставя на съдбата и да се надявам (как прозвуча само... ама няма да го трия!  pardon ). В крайна сметка се престраших, защото се знам каква съм и ако бях пропуснала, щях да се скъсам от мислене и тревожене и "ами ако...". И се гмурнах! Мина всъщност абсолютно неусетно и безболезнено, и последвалите 3 дена лежах вкъщи единствено от предпазливост - иначе нищо не ме боля, нито имах контракции, както знаех, че може да стане (и слава Богу!). И така стана тя. Резултатите са наред, тези малформации, за които амниото тества, ги изключихме поне. Ама общо взето, гледам да я карам с положителна нагласа като цяло! Трябва да призная, че тази бременност ми минава като насън - направо като пясък между пръстите! Сигурно, защото се занимаваме и с баткото, кой знае!  girl_wink

Боооже, много пиша нещо! Извинете!  blush

Лека вечер / нощ на всички!
« Последна редакция: юли 09, 2016, 21:43:16 от Svilena » Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #424 -: юли 10, 2016, 07:20:53 »

Добро утро,

Диде, на Гърция с цялата бригада ще бъдем:).

Месо и аз не мога да ям, предполагам, че ще ти дадат желязо.Пробвала ли си сусамов тахан и мед, казват че помага.

Кога стана в 30 седмица?

И аз още нищо не съм гледала и подготвяла и дано не тръгне по- рано, че ще стане весело.

Свилена, пиши че иначе съвсем ще ни замре темичката.
За амниото и аз бих се подложила за личното ми спокойствие.

Хубав ден!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #425 -: юли 10, 2016, 19:21:45 »

Марта, престраши се за море все пак smile Дано всичко е наред  heart
Додо и Свилена, не си заслужава толкова да се ядосвате за такива неща, особено сега...аз съм на тази философия  blum
Тук не знам да правят такова изследване за глюкоза и тн  huhhuh.gif
Лоли, аз и преди ти бях писала, че не е сигурно изобщо тези апарати какво и как мерят, та може и да е фалшива тревога (дано!)...пак ще ти дам за пример моята приятелка, така я бяха наплашили, а си роди 3 кг, 50 см бебе та дрънка  Wink И все пак ви стискам палци да сте добре  give_rose
Ние сме добре, разносваме се още в пупата...надявам се другата седмица по това време да сме все още така  pardon
Друго не запомних, извинявам се  blush
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: юли 11, 2016, 11:57:39 »

Додо, напълно те разбирам за яденето на месце. И аз не искам да погледна почти нищо в тези горещини. За цените в лабораторията направо нямам какво да кажа... И на мен все ми взимат потребителска такса, въпреки,ч е трябва да сме освободени, но такава била политиката на лабораторията... Думи нямам.
Свилена, много неприятно се е получило това с забравянето. beating Лошото е, че ще трябва пак да се разхождаш и да чакаш, но се надявам всичко да е наред. Тук май обременяването го правят само ако има някакви рискови фактори, иначе не е от задължителните изследвания.
Фери, и при теб не остана. Тя госпожицата си знае кога да се появи  give_rose
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: юли 11, 2016, 12:06:28 »

Ето ме на отчет!  Wink

Днес не ме пропуснаха, даже имах компания - още две дами, та общо взето заедно вървяхме с поредните вземания на кръв. Хахаха, главният лекар няколко пъти ме проверява да не са ме пак забравили!  danceg Мина, де. Сега до утре ще излязат резултатите, мисля. Вярвам, че всичко е нормално, поне досега не съм имала такива проблеми с кръвна захар (пу-пу-пу!), а и нямам фамилна обремененост някаква.  pardon

Хубава и лека седмица на всички!  heart
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #428 -: юли 12, 2016, 17:08:57 »

Свилена, излязоха ли ти резултатите smile
Ние още си се разнасяме с бебка, днес пак бях по обиколки...както си виках стига толкова дрехи, така се сдоби с още две бодита...ама на промоция  pardon Сутринта бях на тонове, този път само половин час ме държаха и казаха, че са супер  heart После ходих напред-назад по задачки и сега съм се опънала и мързелувам, докато чакам ММ да се прибере  smile Силно се надявам и тази седмица да се задържи госпожицата  smile
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: юли 12, 2016, 19:04:29 »

Айде, Фери, дано да се задържи още малко!  good

Резултатите излязоха още вчера следобед - хехе, след случката със "забравянето" ми, бяха изключително експедитивни  danceg Предполагам е било инцидентно, защото тази лаборатория си я ползвам отдавна и винаги са били много точни.

Глюкозното ми обременяване даде супер резултат - пушка съм! Иначе малко съм смъкнала хемоглобина, ама то се очакваше - нЕма начин да не понамалее през бременността, още повече, че моя доФтор още не ми беше предписал никакви добавки. Вдругиден и туй ще стане!  smile Токсоплазмоза и цитомегаловирус - отрицателни!  Yes Аз иначе всеки месец трябва да пускам онзи тест за антителата, понеже съм с отрицателна кръвна група, но сега два месеца ще прескоча, защото на амниото през юни ми биха имуноглобулин и би излязал фалшиво положителен. Абеее, от нищо не се лишаваме, хаха!

Утре следобед съм на фетална морфология! Решила съм да хапна нещо шоколадово преди часà си, с надеждата бебуната да се активизира, когато трябва!  Wink

Това е от мен! А останалите дами где са?....
Активен
Katespa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 50



« Отговор #430 -: юли 13, 2016, 07:07:19 »

 give_rose give_rose @}->--Добро утро и от мен , ей ме на и аз да се разпиша след  вчерашната консултация.Като ви чета май само аз бурзам да се роди моето момче дори и по рано хиихих.този път нещо нямам търпение.Вчера бях на консултация гледа ме отдолу имам 1 см разкритие ,но каза че може оше да си седя така, запис на тонове беше супер heart пусна ми и кръв и урина, каза да си пия биоелектрата оше една седмица и така.ще видим кога ще ни изненада малкия юнак, на никой не му се вярва че ще стигна до 10 август кактои на мен, но божа работа. пускам снимки. целувки и  хубава седмица на всички  heart


* rsz_20160709_192201.jpg (52.87 KB, 267x475 - видяно 166 пъти.)
Активен
Katespa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 50



« Отговор #431 -: юли 13, 2016, 07:09:00 »

 @}->--пупаааа


* rsz_20160706_230135.jpg (25.27 KB, 255x453 - видяно 170 пъти.)
Активен
Katespa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 50



« Отговор #432 -: юли 13, 2016, 07:09:49 »

 give_rose


* rsz_img_20160703_142830.jpg (46.18 KB, 453x453 - видяно 146 пъти.)
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #433 -: юли 13, 2016, 07:40:09 »

Хихихих Кейт колко сте големи вече и вие  heart И твойта пупа се е смъкннала, ми се струва...пък и като имаш разкритие, значи вече съвсем е на път господинът  pardon Като гледам още не си влязла в 9 месец де, или?
Свилена, супер за изследванията!
Активен
Katespa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 50



« Отговор #434 -: юли 13, 2016, 08:04:44 »

 @}->--ферииму 10 август ми е термина мисля че съм.а напоследък лекарската ми казва около 20 юли
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines