Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 21:27:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2016г. - 4-та част  (Прочетена 216451 пъти)
 
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #315 -: юни 15, 2016, 17:56:34 »

Здравейте, давам отчет след днешната ЖК.
Аз съм 56.5 кг, което значи 7, 5 отгоре, от които 4. 5 този месец и малко  Oh my ....

Бебешора е 1440 гр, 400 гр за около две седмици и продължава да стои напряко и главата му се намира около пъпа ми.
Докторката каза, че върви 5-6 дни напред, колко е вярно незнам.

Сега ще търся упражнения за обръщане на бебето,да пробвам, че след две нормални, ако не се обърне и ме срежат резил.

Някой друг нещо????
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: юни 15, 2016, 21:19:04 »

Марта, лекарката какво каза по въпроса с позицията?
В смисъл, ако не се обърне колко ще го изчакат преди насрочване на дата за операция.
Защото, ако са готови да чакат максимално дълго, близо до термин, има голям шанс да се обърне непосредствено преди самото раждане.

Не искам да те притеснявам, но тези упражнения е много под въпрос колко помагат. Аз самата положих големи усилия, но не би. Общо взето обяснението е, че като не е първо дете, има достатъчно много място, за да се задържи доста дълго време в тази "неправилна" поза, след което обръщането силно се затруднява.

Все пак опитай да направиш нещо, ако не друго, поне за собствено успокоение, че каквото е зависело от теб, си го пробвала.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: юни 15, 2016, 21:22:32 »

Марта аз  ходя на масаж при един момък и той ми обяснява,че може с лек масаж да се обърне бебето,правил го е хиляди пъти ( според него ) ,но не знам,не бих рискувала,то зависи и от масажа де,може да не е страшно,но разпитай,консултирай се smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #318 -: юни 15, 2016, 21:26:43 »

Ох не знам за объщането, не съм се и интересувала, но питай ако може с масаж или някакви упражнения и е безопасно за бебчо, пробвай smile

Ти към коя болница се насочи, и лекар?

Ще ме прощавате за тъпия въпрос, ма аз си мислех, че няма да се разшири чак толкова корема ми (или поне ще се свие де), че второто да си прави каквото си иска и да се върти  Girl_hide
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #319 -: юни 15, 2016, 21:51:35 »

Marri,, каза че ще го изчакат до 34-та седмица и ако не се обърне явно ще ме водят за секцио.
Въпреки, че една позната акушерка обесняваше , че при снаха й, са направили консултация с анестезиолог и непосредствено преди операцията девойката се е обърнала.

Знам, че не са сигурни упражненият, но ще пробвам.

Лоли,
и мен малко ме е  страх от масажи, защото на ФМ при Марков, той го преобърна 5 пъти докато го гледаше, но после два дни пих но шпа и не си намерих място.

Фери, коремът със сигурност ще се прибере, но стените на матката особено при мен като трето са по отпуснати, той се върти, защото има място, както се изразиха по- амортизирани са.Съответно докато има място защо да минава с главата надолу.
За болницата още не съм на 100 % сигурна.Може би пак там с уговорка за акушерка или ще видим ако не се обърне.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: юни 15, 2016, 22:05:28 »

Марта, стискам палци всичко да бъде, както искаш!!!

Има много какво да споделя по темата, но мисля, че е излишно и всичко е много строго индивидуално, така че ти пожелавам всичко да мине гладко и дори да не е, да се настроиш, че така е трябвало да бъде.

Фери и стените на матката са по-отпуснати и коремните мускули се променят(аз например имам много сериозни поражения там, необратими) и много зависи колко време има между бременностите, какъв начин на живот водиш, дали ще полагаш усилия, за да влезеш във форма след раждането и т.н, много са факторите.

На всички с "проблеми" с обръщането на бебето горещо препоръчвам много да внимават и добре да премислят всяко свое действие, било то упражнения или нещо друго.
Тези масажи и всякакви директни манипулации, само след консултация с наблюдаващия гинеколог, задължително и дебело подчертавам.
Те се правят от специалист в областта, обикновено акушеро-гинеколози, не от общопрактикуващи масажисти. Същото така има ограничения в седмиците, ако не ме лъже паметта не се правят преди 32-ра или 34-та седмица и след 36-та.
Освен това, предварително се прави ехографски преглед, с който да се установи позицията на главата(защото с нея са манипулациите) и плацентата спрямо главата. Рискът е висок и трябва да се прецени от специалист, който ще поеме нещата и ще носи отговорност в случай на усложнения или на последващо раждане.
Много ви моля, преценете рисковете!

Да се роди вагинално е добре, но не е най-важното и не на всяка цена!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: юни 16, 2016, 13:38:35 »

Марта, дано те изненада приятно човека и да се завърти! Но каквото и да стане, най-важно е да сте живи и здрави, пък как ще се роди...
Сиску, браво за резултатите!
Фери, има време ще си свършите задачите вкъщи, какво ви е останало? И аз съм планирала малък ремонт на спалнята, само чакам мм и баща ми да са 10 дни свободни и да отиват на обекта.
Миме, то при тебе съвсем наближи момента, колко хубаво!

Аз да се отчета минахме ФМ, всичко е наред, ще имаме щраус! Такова криене на тая глава-1 час го мъчихме и не си показа лицето, а мозъчето едва го огледаха. 3 пъти се разхождах и пишках, сладко ядох, ръчкаха го- НЕ! Няма значение, важното е че е здрав и се развива нормално. Днес бяхме и на фетална ехокардиография, същата история- ръце крака, абе квото намери си сложи пред гърдите, но и там не видяха нищо обезпокоително.
Да не дърпам дявола за опашката, ама болките и контракциите като че ли поутихнаха и са по-рядко. Та това е от мен, по цял ден се подпираме с котката и чакаме да видим когато някой се прибира, какво ни носи от външния свят  crazy
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: юни 16, 2016, 14:34:39 »

Рататуйче ама и  вие ще сте  си с характер от сега Wink Браво за добрите новини.И на мен май ми утихнаха контракциите,ма не смея да се зарадвам,че само сънувам някви страшни сънища.За ремонтите,май всички сме в тази фаза,ние още мотаем банята,а ни остава цяла кухня и хол.До Октомври дано свършим,иначе ще се преместя при майсторите,така ги заплашвам.Аз видях малко подобрение и започнах да си мисля за моренце  danceg а хич не знам дали ще разреши док,края на месеца ще попитам Wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: юни 16, 2016, 14:46:58 »

Марта, стискам палци бебето да се обърне както трябва.  smile
И аз бих се консултирала с доктора за това, как да помогна да заеме правилна позиция, ако е възможно.
А 34-та седмица не е ли рано за евентуално секцио? blush

Рататуй, радвам се за хубавите новини.  Bravo Малък срамежливко ще си имате.  heart Важното е, че всичко е наред.

Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: юни 16, 2016, 14:58:03 »

Лоли, на вас явно доста неща ви остават. Ние хола го оправихме януари, сега ще оправим спалнята и балкона към нея. То не е кой знае какво- искам нов ламинат и боядисване, а може и някой контакт да прекара баща ми, ама като няма да ходя да ги наблюдавам, може и да не ме послушат.
За море, някога и аз мислех да питам, ама със сигурност пропускаме тая година, догодина ще ходим тримата.
Мими, те май само ще го планират, ако не се е завъртял бебока до 34г.с., а няма да го вадят.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #325 -: юни 16, 2016, 16:14:29 »

Marri, наистина нищо не трябва да е на всяка цена.

Миме,
, нали тогава се оформят документите за 45 дневния болничен и предполагам, че ако не се е обърнал ще го напише за да се има предвид, че ще съм секцио.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: юни 16, 2016, 20:06:59 »

Марта всичко ще се наред ;)него мисли от сега,ще се нагласи бебока.
Рататуйче не е сложен вашия ремонт,ще станат нещата.Ние полудяхме и разширихме къщата,та сега ще си сърбаме попарата tease
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #327 -: юни 16, 2016, 20:09:44 »

Рататуи, на нас ни остава да се боядисат две стаи + един камък за редене на едната стена, тапети и тн и малката тоалетна, ама вече другата седмица трябва да са готови до петък, за да съберем бригада за чистене събота и неделя и да дишам вече по-спокойно  pardon Радвам се, че всичко е наред при вас и вече се чувстваш по-добре  heart

Марта, то и да напише за секцио, той ако си се обърне, мисля никой няма да те спре да си родиш нормално  smile

Лоли, сериозен ремонт, ама до октомври има време  Wink

Аз днес вършах за бебешки дрешки, има намаление в моловете, умрях си от кеф и сладост  heart Ама не посмях да купувам мн мн, да не са излишни smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: юни 16, 2016, 21:05:52 »

Лоли, то е просто освежаване, ние така или иначе през 2-3 години боядисваме, сега просто и ламината ще сменим. За 3-4 дни работа е. Виж строежа на пристройки, надстройки и всякакви такива по къща си е приключение!
Фери, после ще се похвалиш какви красоти сте направили, междувременно аз и на снимки на дрешките ще се радвам.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #329 -: юни 16, 2016, 21:11:16 »

Като ми дойде темата ще кача всичко  heart
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines