Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 18:33:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2016г. - 4-та част  (Прочетена 204564 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #60 -: май 04, 2016, 18:04:46 »

Боже боже ама то нашето Миме направо цъфтииии! Прекрасна си Мим..

Роси ти няма ли да пуснеш някоя снимчица?
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: май 04, 2016, 18:30:09 »

Момичета, много се радвам за добрите новини! Все така да растат бебоците  heart

Лоли, ще ми е интересно да споделиш за кръвните групи. Аз си мислех, че само Rh е от значение, но после четох и друго инфо за групите, но не го взех предвид, защото и с АГ не сме коментирали темата. Ако имаш възможност, мери си кръвното вкъщи няколко пъти в седмицата. При мен така инцидентно измериха високи стойности и ми назначиха лечение ... след 10 дни толкова го бях свалила, че 2 часа не можах да се освестя. Сега и да го измерят над 120/80 при лекаря, зная че е от притеснение, вкъщи е 90/60 - 100/70.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #62 -: май 04, 2016, 20:21:34 »

Лоли, Ма6ка,Ratatui  give_rose, изключих с бременният  ми мозък.

Ratatui, честито! Забравих, че не съм влизала, много спокойна, лека и безпроблемна бременност ти пожелавам.

Лоли, браво и на девойката, нека се движи и расте на воля.

Аз забелязах, че когато кръвното ми е 110/70 или 110/80 не ми е добре на главата и започва да ме боли.
С предишните двама поддържах 90/60 и ми беше идеално.Сега това кръвно или ми идва високо или е и от времето.

Ма6ка, пази се, по малко притеснения и повече спокойствие.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: май 04, 2016, 21:41:32 »

За кръвната група има проблем ,понеже съм RH-отрицателен,а ММ е положителен.Док ми обяснява,че е още рано да пускаме изследване за да видим как върви бебето,дали има отклонения,дали има антитела и каза,че след 20 седмица ще пускаме.Но аз си мисля,че не е лошо от сега ако се следят тези неща.Нали съм голяма разбирачка  danceg Ще видя и Велев какво ще каже по въпроса.
Кръвното го меря всяка вечер,и все ми е високо тези дни ,изключила съм от менюто всички вредни храни,ям само плодове и зеленчуци,пия повече вода,но за сега няма ефект.Дано да се нормализира.Повече ме притесняват тези контракции,но сега си почивам и дано отминат.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: май 05, 2016, 09:35:06 »

Тук съм и аз. smile

Запазих час за третата ФМ за 19-ти. Тогава ще съм в 31 + 2 г.с.  Няма да обяснявам, че броя днитеееее. heart

 От няколко дена усещам бебчето да хълца. Може би не е за първи път, но поне аз сега осъзнах, че е това. heart Спира ми сърцето това мъниче. heart  Мислех да събудя Влади от вълнение, но като го знам какъв е, после нямаше да може да заспи. Е, на другата сутрин се повтори и този път му показах.  heart Тази сутрин същата работа... Много е сладко усещането. heart


Миленка  heart

Кате, и аз не успях да видя снимките, защото не си помня паролата.  nea

Марта, браво за хубавите новини. Никой не прощава на козунаците.  girl_haha Аз не смея да се кача на кантара, защото съм сигурна, че вече ще има една 6-ца отпред. angry

Лоли, браво на растящата точица.  heart Ти усещаш ли бебчето вече? Почивай си повече, заради контракциите и не се натоварвай.
А какво е това кръвно?! Аз си мислех, че моето 90/60 е ниско. От както започнах да ходя на ЖК всеки път го измерва, че е около 110/80. В началото нали и аз месец и половина бях с ужасно, всекидневно главоболие, но с времето отшумя. Успях да се държа и нито едно хапче не съм пила.  smile
За резус фактора - аз до колкото разбрах при първа бременност не е толкова опасно, защото в организма няма изградени антитела и при раждането се бие някаква ваксина. По-опасно било при следваща бременност. Не гарантирам, че съм разбрала правилно. Консултирай се с доктор.

Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: май 05, 2016, 09:43:55 »

За резуса и аз така съм чувала, Лоли. Ама ти се интересувай пак. Малииии и при вас не остана, Миме. Сега кой е наред? Кого чакаме? Имаме ли очаквани през май?
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: май 05, 2016, 10:41:16 »

Фани, минава, минава. Питаш ли ме мен, аз не го усещам дори.  huhhuh.gif Мисля, че за май месец нямаме очаквани. По списъка от първата страница съм аз, но не знам, може и някой да не се е записал.
Да си казва, ако има някой за май или юни? smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: май 05, 2016, 11:13:09 »

Лоли, аз също се оказах с отрицателен резус фактор, мм скоро ще потвърдим дали е положителен. Аз съм 15 и вчера док ми пусна някви изследвания свързани с това, слава богу са отрицателни и са добри.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #68 -: май 05, 2016, 13:31:16 »

И аз съм чувала, че с първото дете май не е проблем при резус факторите, но за второ, трябва до 72 часа да се постави някаква инжекция, която вие си я купуватеза да не се образуват антитела в майката.

Накой да е чувал Фери,че нещо сериозно липсва ??????
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: май 05, 2016, 14:34:57 »

Фери е добре.  heart Хойка напред-назад по роднини.  Беше по моя край тези дни.  Wink
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #70 -: май 05, 2016, 19:29:37 »

Марта, много ти благодаря, че два пъти си ме споменала  give_rose Гледах, че беше писала за УНГ лекар за детенце, надявам се всичко да е добре при вас  heart
Благодаря на Мимето, че е писала от мое име, потвърждавам, добре сме с бебка, активна е през деня, през нощта е много спокойна, спя си без проблеми, само крампи ме тормозят от време на време, но вече им свикнах smile Доста ми е голямо коремчето вече, ММ само се чуди на пъпчето ми къде е изчезнало lol Ще гледам да се документирам в скоро време Wink

Мисля, че няма да ходя на трета ФМ, отказах се, да не тормозя бебка + имам усещането, че е излишно  smile
Кръвното не си го следя мн мн, на последния преглед беше 90/60, при нашите ако се сетя меря и е горе-долу толкова винаги, та затова не ме притеснява  smile

Лоли, мила, пази се  give_rose Не се притеснявай толкова за контракциите, като ти се натрупа магнезий в организма, отшумяват smile И аз имах горе долу по същото време на бременността, магнезий + но шпа и минаха smile

Радвам се на всички за хубавите новини  give_rose
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: май 05, 2016, 21:50:12 »

Рататуйче браво на твоя лекар,,,действа  навреме,за да си спокойна,не знам моята какво иска да чака до 20 седмица shok
Да,наистина уж не е опасно при първа бременност,но има пак  вероятност в организма да се изградят антитела още с първата бременност,за това се чудя ,какво чака моята док???? Ще видим какво ще каже другия док на 26-ти.Нямам търпение.
Фери благодаря ти  kiss2 днес доста се пазих,дано да помага тоя магнезий heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: май 05, 2016, 22:18:36 »

Лоли, не знам дали има значение, на мен реално това ми се пада втора бременност, вярно че първата приключи рано рано и тогава като говорихме с док, тя каза че няма как да съм изградила антитела. Вчера щом й споменах, веднага ми назначи изследване и каза, че ще следим нещата.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: май 09, 2016, 10:51:24 »

Здравейте :-)  Моят бебок вече не е от очакваните, но да знаете, че си ви следя kiss2
Радвам се, че пишете все добри новини и гледайте да сте спокойни. Онзи ден гледах Томи и си мислех, колко лесно беше всичко дотук, въпреки хапчетата, инжекциите, повръщането и факта, че вече 20 дни съм с конците още и през ден ходя на превръзка.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: май 09, 2016, 11:57:56 »

Панди, винаги, когато можеш се включвай, за да ни разказваш как сте с Томи.  heart


В събота направихме първите покупки за нашия Беб. heart Вече си имаме количка, легло и дрешки.  yahoo Нямах търпение да започне пазаруването, защото все ми се струва, че времето си минава, а ние още нищичко си нямахме.
Ходихме до Вис виталис. Очарована съм от магазина, даже искам пак да се върна. Консултантите бяха много мили, всичко обясняваха. От там взехме почти всичко. Първо разглеждахме количките. Аз си бях харесала едни полски, но те пък точно тези модели нямаха. В крайна сметка пак взехме полска де. Притеснявах се, че нищо не бях чела за модела, нямах никакви впечатления. Надявам се да не съжаляваме за избора си и да е здрава. smile Търсехме 3в1, но в крайна сметка тази е 2в1, като столчето ще поръчаме отделно, защото точно в този цвят го нямаше.
Нямах търпение да разгледаме дрешките.  yahoo Толкова са малки и сладки.  cray heart Исках още, още и още... От там взехме и леглото. Разглеждахме тези трансформиращите, но ми изглеждат доста обемни и си взехме обикновено дървено креватче, като купихме и повивалник към него.
Купихме и едно шише. Бях се насочила към Авент, но взех на Нук.  pardon Засега едно малко и мисля още едно от по-големите да вземем.
Около 4 часа обикаляхме там. Не знам кога мина това време.  shok
Минахме през Ринг мол. От там само в НМ си харесахме едно комплектче. Стори ми се, че специално на най-бебешорските дрешки изборът беше ограничен, ама айде и от там намаза Топчо.  heart
От Джъмбо също си взех 3 бодита, макар че Влади беше малко против, ама аз си ги харесах и това е.
Иии едно меченце, което гушках през цялото време и ще го сложим в леглото, когато го сглобим.

Всичко е складирано в бъдещата спалня, която е почти готова. Сутринта първата ми работа беше да вляза и да видя количката и леглото (макар и разглобено). Една буца ми засяда на гърлото. Представям си как ще ми мирише на бебе.  heart

Има още ужасно много неща за купуване, но важно е, че поставихме началото и взехме по-големите неща.  smile
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines