Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 14:16:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 40 41 [42] 43 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2016г. - 4-та част  (Прочетена 204604 пъти)
 
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #615 -: септември 21, 2016, 11:40:38 »

Ратче мило, стиснала съм всички палци!

Всичко ще мине по най-добрия начин, ще видиш!!!

 heart heart heart
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #616 -: септември 21, 2016, 11:43:23 »

Рат, ти си герой! Да си знаеш yea LOVING
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #617 -: септември 21, 2016, 13:09:05 »

Лоли, браво на теб! Тъкмо навреме си готова с всичко. Сега остава да чакате госпожицата. heart
С кърменето всичко ще се нареди. Никой не се е родил научен. И аз четох (не много), но като стане време за кърмене ще се напасвате с бебчето. Всяко начало е трудно, но се свиква с всичко, ако това те успокоява. Ще минете през всякакви периоди с бебка, но ще се справите.
Много е важно да сложиш бебка на гърда, колкото се може по-скоро. Това сигурно си го чела. И дано наистина попаднеш на читави акушери, които да те насочват правилно...
И не се отказвай!
И аз как пиша, все едно имам 2 год. стаж по кърмене. Ама се радвам на всеки ден, в който успявам да кърмя. Дано имам тази възможност поне още няколко месеца.

Сега се наслаждавай на оставащото време като бременна. heart

Рат, с теб съм. Малко остана и при вас. Всичко ще е наред, вярвай! heart
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #618 -: септември 21, 2016, 14:58:46 »

Купих си и крем за зърната,но май е рано да започвам да го мажа,,,,знам ли?  Кърменето ще ми бъде най-големия страх.До миналия месец ми бяха казали,че няма да мога да кърмя ( заради лечението на черния дроб)  но нали стана чудо и са ми добри резултатите,та лекаря ми отпуска 6 месеца за кърмене,преди лечението и съм толкова щастлива....Обаче пропусках  всички лекции и стати за кърменето (умишлено) и сега съм много стресирана,дано да се справя.По-опитните мами  ще дават съвети,дано и в болницата попадна на адекватна акушерка heart
Преди да започнеш да кърмиш, няма нужда да третираш с крем. Ако искаш да кърмиш, ще кърмиш. Има много информация в нета, има хубави книги. Важно е да знаеш къде да потърсиш подкрепа и помощ. Тук има много мами с дълъг стаж. Можеш да разчиташ на Национална асоциация "Подкрепа за кърмене" и на Ла Лече лига. Препоръчвам ти да прочетеш две- три статии за начало на кърменето за да можеш да разпознаеш първите сигнали, че процеса се случва, както трябва.

И аз как пиша, все едно имам 2 год. стаж по кърмене. Ама се радвам на всеки ден, в който успявам да кърмя. Дано имам тази възможност поне още няколко месеца.
Ей ме за пример. Каката кърмих 2г и 7м, но с бебчо вече търсих консултант за съвет. good

Рат, много се измъчи, но най-хубавото е пред теб. Пожелавам ти прекрасно раждане и да гушнеш най-сладкото бебе!

Свекърва, на Дари темата е отдавна заключена, но ще се разписвам в общата.

Благодаря на всички за поздравленията.
« Последна редакция: септември 21, 2016, 15:01:28 от dodo23 » Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #619 -: септември 21, 2016, 15:18:59 »

Рат бебока е супер,,,браво на момчето.Аз пък си мисля,че ще е повече от 2400,,не знам с тия измервания все повече излизат бебчетата накрая,което е супер.Знам,че в болницата ти е по-спокойно,така,че ще издържите още Wink Герои сте с този хубавец мамин.Ще ги запознаем с мойта мома живи здрави Wink
  Миме ,Додо  благодаря ви момичета.Да ви предупредя,че ако се налага ( въпроси,акоимам) си запазвам правото да ви досаждам  blum 
   Започнах да чета тук,там няколко статии,но основно си се надявам на инстинкта и на акушерките.Взех  си и книга за диета по време на кърмене,кое е полезно за бебето и кое не  heart
Живот и здраве само,всичко да е наред
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #620 -: септември 21, 2016, 15:23:01 »

Благодаря ви от сърце за подкрепата! Действате ми окуражаващо!
Лоли, аз за кърменето ще разчитам на майката Природа, дано се получи! Аз не искам да се предреждам, сега е вашия ред и му казвам, че трябва да изчака дамите са с предимство, какво е тва бързане  Wink. Ще ги запознаем някой ден, защо не, тамън са съвсем наборчета.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #621 -: октомври 13, 2016, 08:57:07 »

Голяма тишина тука!
Хайде всички неродили още на отчет!
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #622 -: октомври 13, 2016, 11:01:50 »

Идвам, веднага /докато още не съм родила/.
Добре сме, щом още сме 2в1 моя момък реши, че лесния живот му харесва и няма за къде да бърза, а аз съм супер щастлива, че мога да се порадвам още малко на ритничетата и с малки изключения, изобщо не е като да нямам търпение да се появи.
Вчера бях на преглед- имам малко разкритие, ама не и контракции, та док каза, че само тях чакаме и ще има бебе. За съжаление дребосъка не расте, както на мен ми се иска и е само 2800, ама пак съм доволна де.
То май не родили останахме само със Свилена, преди малко прочетох за принцесата на Лоли.
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #623 -: октомври 13, 2016, 12:51:31 »

Диденце, благодаря, че се интересуваш!  heart Как сте с Кристиян?

Ами да, то всъщност само аз съм останала... Ратчето я броя с един крак родила вече, затова, хаха!  danceg

Моят бременен живот не е хич интересен, да ти кажа. Аз и затова не пиша, какво да ви занимавам  pardon  Иначе, другата сряда съм на преглед, да видим докъде сме я докарали! Не съм я виждала буболинката от един месец вече, почти, и нямам търпение!

Тази седмица бебата ми е особено активна - около обяд набира скорост и до вечерта, докато не се наместя да лягам, все си шета нещо  crazy Усещам краченцата й под гърдите си, някъде около ребрата, и имам чувството, че си понамества главичката вече. Чувствам се като малко слонче, не че ми е тежко, ами ми е едно такова.... обемно!  pleasantry

Имам чувството, че с първата бременност бях някакси по-организирана в подготовката, а сега нещо ме е обзела параноята да не би да родя по-рано и да не съм готова - и най-вече, къде ще ме почне! Знам, че звуча изключително налудничаво, ама ха де!  crazy С баткото не се наложи да реагирам лично, в смисъл, да се почне, да се оправя и да тръгна към болницата - то тогава отидохме на преглед, а се оказа, че ще ме приемат за раждане.  smile Нямах време да се притесня даже, хехе! Сега все едно ми е за първи път...

Ей такива работи около мен!
Активен
ellimink
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 850



Моят сватбен албум

« Отговор #624 -: октомври 19, 2016, 16:21:12 »

Момичета, къде си правихте феталната морфология в София?
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #625 -: октомври 19, 2016, 17:40:17 »

Аз моите ги правих при д-р Чавеева в Щерев. Доволна съм от прегледите - има много точна преценка и адекватно отношение.
При втора бременност пак при нея бих ходила.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #626 -: октомври 19, 2016, 20:38:15 »

Във Фемина при Славкова
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #627 -: октомври 20, 2016, 15:08:13 »

Във Фемина при Славкова

И аз, доволна съм много  good
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #628 -: октомври 25, 2016, 11:25:44 »

Ех, значи, колко е самотно тук....  cray  cray  cray

Втората половина на тази година направо настана суша откъм очаквани бебенца...  cray
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #629 -: октомври 25, 2016, 11:54:07 »

Е сега да питаме ли ellimink защо пита Wink
Активен
Страници: 1 ... 40 41 [42] 43 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines