Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 09:17:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2016г. - 4-та част  (Прочетена 204940 пъти)
 
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #570 -: август 31, 2016, 12:12:37 »

Диде, на финалната права си!  Bravo

В отговор на въпроса ти, в римската болница, която (пак) съм избрала, сякаш са по 3 легла в стая - държавна е! След първото ми раждане правиха ремонт на отделението и не знам дали има нещо като вип стаи... Иначе родилните зали сега са две. Още не съм била на посещение, за да видя по-подробно положението.

Успешни и спокойни последни метри!!!  heart heart heart
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #571 -: август 31, 2016, 13:12:13 »

Диде, странно е, да!
Но по-странен е случаят, когато ти лежиш в т.нар предродилна зала, а пред теб някой се мъчи да напъва и ражда, ей тогава ти се свива сърцето... в Горна Оряховица е точно така. Там също има две родилни легла в родилна зала и три в предродилна като имаш свободна гледка(за звуци да не говорим) между двете.

Общо взето се изхожда от гледната точка на липса на пари за по-добри условия и от това, че в такъв момент на жените им е все тая, пък и какво ли да направят, дори да не е съвсем така....

Тук всеки си ражда в самостоятелна стая, с приглушена светлина, в неболнична обстановка и всички екстри.
Това се покрива от базовата застраховка.

Вече настаняването е в стаи с по три легла(по същата базова застраховка, има варианти и за самостоятелни стаи, но по-високо платени), но не настаняват повече от две родилки.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #572 -: септември 02, 2016, 09:49:00 »

Разпитах вчера АГ-то, че ми стана любопитно за тези магарета.
Той ми каза, че и по 5 магарета в една зала има и той в такава е работил.

А болницата, в която ще раждам настанява родилите по естествен път в стаи с по три легла, а секциото- в стаи с по две легла.

Моята консултация мина съвсем прозаично- тонове, тегло, кръвно налягане.
За 8 месеца качих 4 кг, сега за 2 седмица съм наддала 2кг pardon

Много ми е депресирано в момента- ослушвам се във всяка болка, във всяко различно усещане. Много мразя да чакам без да имам представа колко още. Хвърлила съм око на 9 септември.

Рат, как си?
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #573 -: септември 02, 2016, 09:58:24 »

Додо, я се наслади на последните дни 2в1, на последните ритничета от вътре, пък когато тръгне тогава. аз ще заложа на 7,09  Wink

Аз от вчера съм си вкъщи, изписа ме да пазя леглото у нас. Каза, че е доволна и на записите няма контракции /има де, ама леки и подготвителни, които няма сила, която да ги спре напълно  pardon/. След 10 дни пак съм на преглед, дано до тогава всичко да е спокойно, че вчера малкото ходене до колата и пътя до нас, направо ме разбиха  star
В болницата, където се надявам да родя мисля, че има две зали за секцио и една за нормално с едно магаре, ама не съм сигурна, гледала съм само видео презентацията от сайта им. После стоите са двойни, а имало май и 1-3 единични и един апартамент, където може таткото да остава да спи при вас с бебето.
« Последна редакция: септември 02, 2016, 10:00:53 от ratatui » Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #574 -: септември 02, 2016, 20:48:38 »

Диде, залагам на 17.09.,ти Дари на термина ли я роди или по рано тръгна  crazy, забравила съм.

Когато реши ще си тръгне,не се ослушвай до две седмици със сигурност  blum

В Тина Киркова имаше едно магаре, но предродилна беше пред родилна и всичко се вижда, не че някой се нарежда де.
Малките още не са виждали Явор оставих ги за една седмица за да може да се климатизираме, защото те щяха да искат да излизат и да играят, а на малкия реших да му дам малко време за адаптация.Лудницата скоро ще настъпи.

Рат, браво , още малко  и е свободен да излиза когато си реши.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #575 -: септември 02, 2016, 22:33:38 »

Браво, Марта!
Разумно решение и е хубаво,  че има къде да ги оставиш.
Дано бързо се адаптираме всички.  good
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #576 -: септември 03, 2016, 07:50:25 »

Марта, искаш ли да имаш тема за трите деца?
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #577 -: септември 03, 2016, 08:19:05 »

Браво, Марта!
Разумно решение и е хубаво,  че има къде да ги оставиш.
Дано бързо се адаптирате всички.  good

Снощи телефонът ми си е имал собствено мнение, а аз очевидно съм спала. blush
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #578 -: септември 03, 2016, 08:23:38 »

Мари, за първи път ни е оставянето за 5 години и половина.Сега реших, че ще е по- добре за всички, дано да е така.

Свекърва, много мило  heart give_rose
Да, искам   blush

Мари, аз още спя и не го видях, но те разбрах  smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #579 -: септември 03, 2016, 09:21:59 »

Додо, и при теб остана малко. Стискам палци за леко раждане!
В болницата, в която раждах родилната зала беше с едно магаре, но в предродилна имаше две легла. Освен това само една врата делеше двете зали, съответно искаш-не искаш ставаш свидетел на случващото се. За мен беше травмиращо да лежа в предродилна зала с друга жена, защото тя още повече ме отчая, че едва ли не умира. После я вкараха в родилната зала и чувах всичко, което се случва.
Не знам какво е да раждаш едновременно с друга жена в една зала и не знам дали изобщо ще ти пука какво се случва на съседното магаре, когато раждането вече е започнало.
Хайде скоро да се похвалиш със здраво бебче.  smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #580 -: септември 03, 2016, 09:23:31 »

Марта, много добре си го измислила!
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #581 -: септември 07, 2016, 09:06:19 »

Тук съм си, още 2 в 1!

Рат, благодаря ти за милите думи. Май точно това съм имала нужда да чуя. Въпреки, че все по-лошо спя, все повече ме тормозят болежки и не мога да си закопчея сандалите, реално си давам сметка, че това сигурно ми е последната бременност в живота. Това са ми последните ритничета, последната възможност да съм дебела и хубава, да мързелувам и да хапвам 2 порции сладолед. cray

Марте, хубаво си направила да оставиш децата при баба. Така и ти ще можеш да се насладиш на първите дни с бебчо.

Дари я родих точно седмица преди термин.
Бяхме 4 жени в предродилна- едната роди малко след като ме приеха; втората роди 5 минути след мен, а четвъртата напъва безуспешно повече от час и след като ние родихме, я вкараха в операционна за секцио. За мен не беше стресиращо, но всичко беше много бързо и вероятно не съм имала време да осъзная какво виждам и чувам.

От днес имам майстори вкъщи- уцелиха най-подходящото време от 9-те месеца, така че съм си забранила да раждам преди понеделник. По график, трябва да приключат в събота, в неделя да почистя и подредя.

Вчера ходих до болницата, в която ще раждам за да пусна едно изследване. Доктора прегледа бебешока и каза, че е около 2500гр. Надявах се на поне 3кг, но важното е да е здравичък.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #582 -: септември 07, 2016, 09:31:02 »

Диде и на мен голямата ми мъка(направо драма) с второто дете бяха килограмите. Понеже първото се роди 3900 гр и аз очаквах  и второто да е така, нали е момче и нали вторите деца уж по-големи били....
Много се тормозих с прогнозите, до последно беше над 3000 гр, а се роди 2930 и разликата с баткото беше много видима.

Но всичко това съвсем не толкова важно, щом е над 2500 и е развито и здраво, всичко останало са бели кахъри, много бързо наваксват, така че не го мисли толкова. good
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #583 -: септември 07, 2016, 09:41:19 »

Диде,май всички правим ремонти  smile

Ще изчака младежа ще видиш.
Дари, ще я пускаш ли на градина или ще я задържиш в къщи?
За килограмите наистина е важно да си е здрав и всичко да му е развито.А и нали може да има отклонения и да не са прави.
И да е по- малко после ще навакса.
Оправили дрешките и багажа?
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #584 -: септември 07, 2016, 14:17:57 »

Мари, с първата бременност, доктора прогнозираше бебе над 3 кг на термин. Седмица по-рано, тя се роди 2600 и аз като теб бях изненадана. Сега по-скоро се надявах, както се говори, че вторите са по-едри, да е така, но важното е да е здрав.

Дрешките изпрах, багажа стегнах, чак дрехи за себе си за изписването приготвих.
Срам голям, но не съм избрала козметика. Четох 100 мнения и не мога да взема решение.

Имам ужасно вагинално течение. Чакам резултатите от микробиологията и се надявам да има време да подейства лечението.

Я дайте мнения за името. Дилемата е Кирил или Кристиян.
Активен
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines