Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 05:58:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2016г. - 4-та част  (Прочетена 204923 пъти)
 
bulche91
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 627



« Отговор #525 -: август 18, 2016, 15:00:36 »

Така беше и в частната болница където раждах аз, звънях на регистратура да ме свържат с лекарката, но да си ми личния телефон 36та седмица вече за раждането, но аз не и се обадих, отидох в болницата и и се обадиха
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #526 -: август 18, 2016, 16:05:00 »

Имах телефона (личния) на АГ още след първото посещение.  Звъняла съм и два пъти,  като преди това се бяхме уговорили, във връзка с едни изследвания които трябваше да "види" веднага след като излязат. За щастие по друг повод не съм звъняла. Но всеки път ми казваше при нужда да звъня. И към момента ако искам да ме прегледа (обикновен преглед,  не съм бременна),  звъня и питам в болницата кога е на смяна.  Но имам приятелки, които и звънят директно на нея.

Съгласна съм,  че с това кръвно никъде няма да я приемат,  но в нормална болница ще обърнат внимание и ще направят нужните изследвания.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #527 -: август 18, 2016, 16:23:40 »

Аз също имам телефона на док, още от първите посещения /когато се наложи да направя аборт ми го даде, ако нещо ме притесни да й се обадя/. Звъняла съм й 1-2пъти, обаждам се на регистратурата и тя ми връща обаждане в рамките на деня.
Ако е спешно отивам, вече няколко пъти ходя по спешност и през деня и през нощта и не съм имала проблеми никога, винаги съм получила адекватно отношение, макар не всеки лекар да ми е допадал.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #528 -: август 22, 2016, 07:16:39 »

Влизам да се похваля,
Днес 22.08 в 05.10 се роди Явор - 3280 и 49 см.
Раждането не беше от бързите и леките, но свърши.

Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #529 -: август 22, 2016, 07:22:33 »

Марта, честитоооо! да е жив и здрав Явор, силен и голям да стане и с дебела сянка да те пази на старини good heart Много хубаво име heart heart heart
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #530 -: август 22, 2016, 08:31:37 »

Марта, честита рожба! Да е жив и здрав, много късмет му желая! На теб бързо възстановяване!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #531 -: август 22, 2016, 09:24:37 »

Марта, честита рожба! Прекрасно име  good Да е жив и здрав, щастлив и обичан smile Успех и бързо възстановяване  give_rose
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #532 -: август 22, 2016, 10:16:21 »

Честито Марта  heart Нека бъде много здрав малкия и голям късметлия smile На теб бързо възстановяване и чакаме да разказваш  heart
Името му е прекрасно,,,силно и гордо,нека с радост да го  носи smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #533 -: август 22, 2016, 14:40:27 »

Честита радост!
Аз съм пристрастна към имена, празнуващи на Цветница!
Пожелавам ти всичко най-добро. Бъдете много здрави и щастливи!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #534 -: август 22, 2016, 15:22:04 »

Марта, честит ти втори малък мъж  heart Да ви е жив и здрав и много да ви слуша, най-вече каката и баткото  Wink Прекрасно име  heart Надявам се си добре, ще ми е интересно и на мен да разкажеш  give_rose
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #535 -: август 22, 2016, 19:56:51 »

Благодаря ви  heart на всички.

Свекърва, след реакцията на майка ми, твоят пост ме изправи на крака  give_rose, огромно благодаря.

Сутринта са го сложили за малко на кислород, защото пристенвал и имало някакви хрипове  в дишането.Вече си е добре, но ще ми го дадат чак утре затова ще се опитам да разкажа сега на бързо.

След като ходих два пъти до Първа АГ за кръвното в петък ми беше по- добре и решух, че трява да си видя децата.Заминах с брат ми в събота и в неделя вечерта се прибрахме.

Качих се горе и докато ММ ми обесняваше какво ще се прави в бъдещата детска стая, усетих че нещо потече shok

Не бях сигурна дали са води и реших,че ще изчакам, но то продължи...казах си детето ни изчака да се напътувам и явно му е време.Приготвих се и в 21.30 бяхме в болницата.Трети път за щастие,  blum приеха ме с 3,5 см разкритие и изтичащи води.

Реших че ще лесна работа защото с предишните бях с по- малко разкритие.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #536 -: август 22, 2016, 20:42:49 »

Обаче нямах никакви контракции.Към 12.30 започнаха, но не бяха регулярни, ту през 5, ту през 10 минути и така.Започнаха да ме проверяват за разкритие и се видя, че се увеличава в 02.30 беше около 5-6 см.Явно до сутринта ще родя.Към 03. и нещо беше около 7 см.  и така.Контракциите се засилиха и сякаш не можех да изляза от тях с голяма продължителност и една след друга.

Казах, че имам и леки напъни да погледнат и това беше едно от най- неприятните за мен неща.Искаха докато съм легнала да се свия и дърпайки си краката да напъвам, но контракциите бяха силни и доста се измъчих.
После акушерката ми каза ами дишай на следващите контракции и излезе,а мен започна много да ме напъва, но не можех да я извикам защото не можех да стана.Едно момиче я извика,тя дойде след като ме отпусна контракцията се увери, съм за родилна и тръгнахме.

В родилна имах около 10 напъна с помощ от акушерката, която ме разпъваше, но в крайна сметка излезе и се разминах без шевове.
С нито едно от предишните не ме е боляло при напъните, както сега незнам защо, но то едно с едно раждане няма.
Радвам се, че тръгна малко преди термин, защото щеше да задмине сестра си по размер и тогава незнам как щеше да излиза.


Тук е момента да кажа, че двете акушерки не бяха особено внимателни, а точно обратното за разлика от лекаря, който си вършеше работата с внимание, без грубости и така.

Общо взето от 21.30 до 05.10 продължи, което не е малко, но свърши.

И така приключи и последното ми раждане.
За сега освен по размери Явор и на външен вид е като копие на кака си, ще видим после и характера какъв ще бъде.

Сега чакам да дойде утре и да си го взема  heart
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #537 -: август 22, 2016, 21:19:15 »

Да ти е жива и здрава, милата рожба, Марта!

Не е било леко, но важното е, че е минало.

Бързо възстановяване и лека адаптация вкъщи! good
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #538 -: август 22, 2016, 22:58:08 »

Marta, kakva chudesna novina! Neka da e zdrav,shtastliv i Da si se radvate vzaimno!   heart heart heart
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #539 -: август 23, 2016, 11:41:46 »

Доведоха ми Явор,сложих го на гърда и така.Притеснявам се, че още не ми е слязла кърмата изкарвам по няколко капки.

За раждането има естествено много тежки, но моята настройка беше , че ще е по- лесно, защото е трето, а и второто се роди лесно и затова.Все пак нямам шевове а и двамата сме добре, значи всичко е наред
Активен
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines