Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 30, 2024, 21:16:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2016г. - 4-та част  (Прочетена 205196 пъти)
 
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: юни 20, 2016, 11:31:00 »

Най-полезни според мен за кърменето са лекциите на НАПК и на Ла лече лигата.Много адекватни, поднесени с презентации и бебе-кукла. Аз съм ходила на по една лекция на двете организации и четох книгата „Азбука на кърменето“ на Гру Нюландер. Тези общите лекции в разни Молове са рекламни и ги пропусках.

Аз кърмих почти 2 години, не съм се цедила освен в началото когато нямах и капка кърма и се опитвах да предизвикам да тръгне. След това бебето на гърда и това е.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #346 -: юни 20, 2016, 12:04:27 »

Панде, в петък има пак лекция, мисля да дойда, ще се радвам да се видим  heart Иначе да, точно къдравата акушерка  girl_impossible

Миме, да и аз мисля, че ще са като бащите си нашите наследства, та затова не смея да купувам най-малките дрешки smile Аз в четвъртък мисля да докупувам каквото ми е останало, те са основно дребни де, ама багажа за болницата още не съм го и мислила...Леле ти утре влизаш в девети месец  heart

Моите крака откакто съм си вкъщи са добре, ама и аз се замислям да си махна халката и годежния  huhhuh.gif
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #347 -: юни 20, 2016, 18:20:03 »

Здравейте,
тези мерки на бебета са малко относителни по принцип.
Моя приятелка все и казваха ,че е малко бебе и тя постоянно чакаше да се роди по-рано.Бебето се роди 3.600 и 54 см и най-малките дрешки не ги сложиха.

Кажете ми сега,с какво смятате да изписате бебета ? В смисъл по-къс ръкав, и ританки или с къси панталони?
Много се чудя защото ние няма да сме баш в най-големите жеги, освен ако не подрани, но ще си е топло.Аз имам опит само със зимни бебета и сега това ми е голямо чудене как да го обличам, за да не го прегрявам или обратното.

Ма6ка, много се радвам че вече спокойно можеш да се разхождаш.

Фери, тази лекция изби рибата.Наистина може да се наложи да се цедиш по-малко в случауте , които Kiwi  е написала.

И още нещо мислех , но забравих.

Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: юни 20, 2016, 20:55:58 »

Привет и от мен  smile

Докато ви изчета днес ... и аз чета блога на Хедра и съм предвидила, при евентуален проблем, да се обърна към нея за посещение. Взех си и една книга, която препоръчаха от ЛЛЛ по време на Академия за родители, но съм още в началото и не съм стигнала същината.

За изписването взех гащеризонче с дълъг крачол, но от тънка материя. По принцип е в комбинация с късо ръкавче, но си взех и боди с дълъг ръкав. От приятелки зная, че как е облечено бебето зависи и от акушерката, която го подготвя за изписването. Планът ми е да занеса и двата варианта, а на място ще се прецени. Освен тези дрешки, ще взема и чорапки, ръкавички, шапка и пеленка. Ако е топло, предполагам че няма да го облекат с всичко, но по-добре да занеса, отколкото да ми кажат, че нещо липсва  blush
Всичко около терморегулацията на летните бебета ми е много странно и чуждо все още. Чета, че първите няколко дни се обличат с дълъг ръкав и крачол и чак след това се минава към късите. Обаче колко са тези няколко дни, ами ако навън е 36 градуса  pardon Събота и неделя като излизахме се заглеждах по всички срещнати бебоци - повечето бяха по боди с къс ръкав. Предполагам, че и с педиатъра бих могла да го коментирам това на първото му посещение.

Днес за първи път ми избиха хормоните. Голям цирк направих,чак ми става неудобно като се сетя  badgirl Трябваше да вадя документи в районната общината. Най-напред проучих точно къде са, говорих със съответния отдел какъв е редът за вземане на копия и накрая отивам в деловодство, за да подам молба. Там 15 мин не можахме да се разберем с жената какво ми трябва, да я убедя, че са при тях документите, а не в кадастъра, няколко пъти ми отказа да ми даде бланка и какво ли още не и накрая като ревнах, чак се изненадах от себе си как не можах да се въздържа  blush 20 минути не мога да се успокоя (сълзи, сополи, направо ужас), събраха се всички жени от етажа да разберат какво точно искам. Накрая ми попълниха документите, инструктираха човека в архива какво и къде да търси и до 2 дни трябвало да е готово всичко.
Май е по-добре да си стоя вкъщи smile
Отивам да се срамувам от поведението си и да чета за кърменето  pardon
« Последна редакция: юни 20, 2016, 20:59:25 от ma6ka_ » Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: юни 20, 2016, 22:07:19 »

Марта съвет за обличането не мога да ти дам,но брат ми -тяхното бебче още от родилното го обличаха само по боди с къс ръкав,голи крачета и чорапки.Лекаря така ги посъветвал,завиваха го с лека пеленка,а той се роди Март месец,тогава при тях хич не беше топло.На нас ни беше много странно,майка постоянно ги навикваше ,че ще изстине,но детето си е супер ( пу пу) и сега на жегите си е чисто гол,по памперс.Незнам ,въпрос на усещане е явно,както ти го почувстваш.А специално за изписването ,всеми си два варианта,те ще преценят.
Машка миличка,,,,тея тъпачки да ти ядат ушите.И хич не си направила цирк,срамота ....Не виждат ли,че си бременна???? Уж жени ,,,нямам думи.Ма не се учудвам,откакто ми личи, веднъж не ми отстъпиха ред или да ми предложат помощ,даже се бутат пред мен,все едно нищо не са видяли и все жени.Много сме станали бездушни и егоистични хората,не искам някакви привилегии,просто човечност,но уви....
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #350 -: юни 20, 2016, 22:22:20 »


Всичко около терморегулацията на летните бебета ми е много странно и чуждо все още. Чета, че първите няколко дни се обличат с дълъг ръкав и крачол и чак след това се минава към късите. Обаче колко са тези няколко дни, ами ако навън е 36 градуса 

Точно това се чудех и аз.Мислех, с боди с къс ръкав и ританки.Мислех и гащеризончетата с къси ръкави и панталончета и памучна пелена, но си мисля че тук май акушерката ще измрънка.Според мен ги обличат повече.
Чувала съм, че се обличат с една дрешка повече от теб, като теб и с една дрешка по- малко.Притеснява ме, че са малки и не съм много сигурна.Иначе сигурно ако е с къси ръкави и тн. всички баби и други ще скочат че ще изтине детето.
Лоли, то на детето си му е добре, но колко тук ще оставят по боди и чорапи.Март месец и космонавт ще сложат някой.
А и още нещо после, като го сложиш в колата напекла се от слънцето, съвсем ще се свари горкото.
Дано се включи и някоя мама с опит.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #351 -: юни 21, 2016, 07:06:39 »

Моите са сравнително летни - август и началото на септември. Хихи, от естетическа гледна точка, препоръчвам дълги ръкави и крачоли от памучна материя. Краката и ръцете им са ципести, кльощави и въобще нямат човешки вид, та нека са скрити. То всичко им е голямо и хлопа, няма как да се спарят. Освен това кожата им трябва да се пази от слънцето, нека има по- малко открити части. Главите им бяха големи, родиха се едри /4100 и 4500/ и купешките шапки изобщо не им станаха, та останаха гологлави. Имаха памучна пелена за завиване и за изолация от нашите дрехи. Отдолу имаха боди къс ръкав.
Племенникът се роди през февруари и го взехме с боди къс ръкав, цял памучен гащеризон и шапка, ватиран гашеризон с качулка и завит в одеалце.
Има и студени дни през лятото, предвидете тънко памучно одеало. Освен красиви, дрехите трябва да се обличат лесно, да имат достатъчно големи отвори за глави и ръце, копчетата да са проходени. Сестрите много се ядосват, ако трябва да положат усилие /хихи и умствено/ при обличането и направо махат такава дреха.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #352 -: юни 21, 2016, 08:10:54 »

Аз си бях избрала комплект от органичен памук на Карамел- бял и с пандички, ама се оказа прекалено тънко за октомври. Тогава продавачът (мъж) ми обясни, че това е перфектен комплект, но да лятно бебе.
Препоръчвам ви леко еластични бодита. Много фин рипс. Така по-лесно ще ги обличате, особено ръкавчетата.
Аз също купувам бодита от Лидл- по-уголемени са, не се спират толкова, не избеляват лесно, не се изкривяват. Много български марки шият на верев, за да изкарат повече бройки. На втората пералня са неузнаваеми!
Имам и много на Н&М. И от тях съм доволна, просто ми е по-неудобно за пазаруване там.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: юни 21, 2016, 09:51:51 »

Марта, тоя въпрос с дрехите за изписването и мен ме мъчи от известно време. Навсякъде четох различни съвети, от едната до другата крайност. Аз мисля, че ще заложа на тънко боди с дълъг ръкав и ританки, шапчица и тънка пеленка. Ще взема все пак и боди с къс ръкав за по-сигурно. То и това време шантаво, не се знае какво ще е. Ще се консултирам и с акушерката, която е в кабинета на доктора, да видя и тя какво ще ми каже. Гледах вчера в интернет всякакви комплекти за изписване, ама повечето са от много части, които изобщо не знам дали ще ми трябват. Замислям се сама да си направя, но засега нищо не харесвам.

Машка, случват се и такива неща. Хормоните бушуват, малко ни трябва сега, за да се разстроим. Мен май вече нищо не ме учудва, след случката, която споделих в месечната. Има толкова несъобразителни хора, направо ме е срам вместо тях.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: юни 22, 2016, 10:28:38 »

За изписване на бебе, юли месец, препоръчвам много тънки, памучни дрешки с дълъг ръкав.
По какъв начин ще се съчетаят е отделен въпрос. Може да е само тънко, цяло гащеризонче, може да е боди с къс ръкав и гащеризонче или горен комплект, но кожата да е покрита.

Освен слънчевата светлина, все пак бебето се излага за първи път на по-комплексна външна среда..., лично мнение разбира се.

Не бих оставяла решението на акушерки в болницата.
Симеон го държаха с плюшен гащеризон, завит с подплатена завивка. Горкото дете беше сварено през всичките три дни престой в болницата.

За комплектите е вярно това, че са пълни с излишни части.
Лично аз също бях купила комплект, защото харесах пелената, ританки и горнище и бодито къс ръкав, както и шапката, но имаше още толкова излишни части.
Активен
Sisku
Професор
****
Публикации: 422



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: юни 22, 2016, 12:37:34 »

Живот и здраве и аз мисля да купим по тънички дрешки за изписването, но с дълъг ръкав.
Онзи ден като ходихме на ден на отворените врати в едната болница тук и присъствахме на изписване на един малък мъж. Толкова беше сладък пу пу , щях да ревна направо. Та той беше облечен само по боди и ританки, с шапчица и чорапки, без пелени и т.н. А е още юни, та представям си ние живот и здраве август месец...  shok
Иначе ние до сега сме купили много малко дрешки, но все взимаме 56 размер. smile
При мен  иначе излезнаха резултатите. За жалост хемоглобина ми е паднал още-99 е  sad А лекарката ми е в отпуска тази седмица и другата ще ходя да видим ще сменяме ли лекарството или ще пия по-големи дози.
Живот и здраве дано е наред всичко. smile
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #356 -: юни 22, 2016, 13:28:46 »

Да се разпиша и аз, поне тук, че ме е налегнал мързел за другите теми  Girl_hide

За изписването, аз имах огромното желание да я изпиша с рокля, ама бързо се разубедих по ред причини  smile Май наистина ще е с дълъг ръкав, нещо тънко, само още не съм си харесала комплект за изписване (а мама много държи на него, да ѝ е подарък от нея), но имам още малко време да се почудя  smile

Сиску, малко остана и при теб, ще се справиш с хемоглобина  give_rose

Аз вчера ходих на една (поне за мен) лекция за педиатрични грижи, ваксини и тн. Лекторът беше педиатър в една клиника, която ни е и сравнително близо, щото се оказа, че в наше село педиатри няма и ми дойде точно навреме в чуденката къде да търся педиатър  pardon Та въпросният е млад баща, с две госпожици с малка разлика (около година и малко) и беше много свеж, защото ни казваше и препоръки от личен опит, включително +/- на толкова малката разлика във възрастта на децата. Обясни ни какво трябва да очакваме от нашия педиатър, и което ме изненада приятно, без да повтаря на всеки 5 минути реклама на мястото, където работи, как горе долу протичат прегледите, за какво трябва да следим, да се притесняваме и съответно да не се, в различните месеци от развитието на бебето какви са най-често срещаните състияния, които безпокоят родителите и изобщо, малко просветли темата  smile По темата с ваксините ни каза тази година каква ще е  (засега - 6-валентна), но беше доста категоричен, че трябва да се ваксинират бебетата (дано не отворя кутията на Пандора, но сутринта четох противоположна на неговото мнение статия и да ви кажа и двете тези си ми звучат доста логично)...аз обаче все още не съм съвсем убедена  pardon

Последно, че станах бая разточителна - мойта госпожица е страшна скитня...вчера като бях повече в движение и на разходка, дори и после като се размазах, почти не съм я усещала, беше много спокойна...докато в понеделник и днес (повече съм си вкъщи и мързелувам) е страшен бунт  Girl_hide
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: юни 22, 2016, 14:58:29 »

Сиску, дано се вдигне хемоглобина. Имаш време.  smile

И днес си нямаме дрешки за изписването. Гледах един мини комплект, който ми се видя доста по-логичен от някой с по 7-10 части.  crazy Амаа ще го мисля пак.

Фери, интересно звучи тази лекция.  good Аз за ваксините съм гола вода. Чувствам се много неинформирана.  blush
Бебка си почива, когато мама я разхожда.  blum
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #358 -: юни 22, 2016, 15:54:19 »

Добър ден!

Сиску, дано бързо се вдигне хемоглобина.

Фери, тъкмо се чудех къде се изгуби.Докато се разхождаш и е добре, после няма кой да я люлее  smile

Миме, и аз продължавам да се чудя за изписването.Най-вероятно ще сглобя нещо, защото не ми харесват и имат много излишни части.

Аз също пия желязо и тя се беше притеснила , че е паднал хемоглобина и ми каза да пия 3*1 , е да ама аз забравям и пия по 2 , трябва да се взема в ръце, защото иска да ме провери след една седмица и незнам дали ще съм го качила достатъчно.
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: юни 22, 2016, 22:04:59 »

Фери обича разходките тази малка принцеска Wink Нека да свиква от сега  heart
Миме ще намериш нещо хубаво,сигурна съм,просто още е рано явно, нали каза на бебчо да не бърза,та за това и комплекта се крие Wink
Сиску стискам палци за хемоглобина heart
Марта стискам палчета и на теб heart
Аз да ви се похваля днес ходих на моренцето  heart
Консултирах се с док,каза само да не пека корема и да не ми става топло,та се реших и отидохме до Гърция.На един много тих и забутан плаж,имаше само мами с бебета,бабички и две бремелинки,като мен.Голяма група си спретнахме.И те бяха с цял бански,само в по-напреднали месеци 8 и 9 и хич не им пукаше,дори си плуваха.Аз се топнах до гърдите и бебка веднага се успокои,направо замръзна  smile излизамот водата и пак шутове и въртене,топвам се-пак се кротва...Ей характер ли е чудо ли е Wink Иначе се мазах с 50 фактор и само под чадъра,поспах си добре,така не съм спала от седмици,жалко,че не ми е в задния двор моренцето sad  догодина повече с плувкинята живот и здраве  heart
« Последна редакция: юни 22, 2016, 22:07:12 от lolitkabg » Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines