Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 07:00:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2016г. - 4-та част  (Прочетена 209958 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #270 -: юни 08, 2016, 09:11:13 »

Ама много сте хубави всички heart heart heart
Хехе, каката и тя показва голо коремче, ще я изям тази сладурана! heart
Активен
toni8301
Професор
****
Публикации: 346


...живота е чудо....


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: юни 08, 2016, 09:24:27 »

добро ви утро give_rose
ще повторя момичетата преди мен, ама Katespa ,ma6ka_  и alway-че, много сте хубави, нежни и ви ходи да сте бременни..пу,пу, страхотни бъдещи мамчета...
Щях да ви казвам за списъка за болницата да си вземете чорапи  pardon акушерката каза, че топлите крака повлияват добре на активните контракции...та да си знаете...

Фери, за името Лукас, да типично немско си е, но е и библейско (по БГ евангелието на Лука), а на немски е ЛукаС..за второто имаме само едно име, което и на двамата ни харесва...всички други да ги наречем интернационални имена или такива със славянско звучене, които аз предложих и харесвам, бяха отхвърлени pardon...та това на което сме се спрели,не е типично българско, но го има и в БГ smile та ми е успокоение...

вие момичета имате ли вече подготвени имена?
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: юни 08, 2016, 09:51:29 »

Много ви благодаря на всички за милите думи. Очите ми се напълниха със сълзи.  cray heart
Наистина се чувствам чудесно. Дано така да е до края. Все повече усещам Бебчо и ми става много мило. Всяко негово движение ми спира сърцето. От любов е! heart
Всякакви неща ми се въртят в главата. Имам чувството, че времето минава много бързо и почти не остана до срещата с малкото ни меченце.  heart

Машка, Katespa, изглеждате прекрасно.  air_kiss

Али, следващият преглед е след 2 седмици - на 23.06. Както обикновено, от вълнение забравих да попитам за тоновете. Предполагам следващият път ще разбера.  smile

Марта  give_rose Не разбрах, че става въпрос за странични ефекти. Сега вече те разбирам.  good

Вероника  heart

Машка, не се притеснявай. Всичко ще е наред.  blum

Лоли, по принцип много искам фотосесия. Притеснявам се, че не знам точно кога да я направим. Следващите две седмици сме на моминско и ергенско, сватба. После имаме само 2-3 свободни седмици (по-точно недели) до термина, но пък знае ли се какво може да се случи до тогава. Надявам се да го измислим, защото много, много искам фотосесия.  smile

Панди, радвам се, че се включваш. Да нацелуваш прелестния Томи.  heart
Подозирам, че скоро и на мен ще ми е мъчно за бременността, но пък ще има реално на какво да се радвам.  heart
Ще се радвам да споделиш за списъка.

Име за Бебчо ние имаме още от преди да забременея. Когато сме си говорели за имена, таткото си беше харесал това. На мен също ми харесва. Не сме го казвали на никой, макар че постоянно ни питат.
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: юни 08, 2016, 10:47:37 »

Разбор на списъка за болницата:

Киндъл - четох малко само първата нощ, след това бях много изморена
превръзки - използавах големите на Канпол в болницата, а останалите (либлрес и олуейс) ги приключих в къщи
еднократни гащи - използвах в болницата еднократните на Канпол. Имах и едни пак на Канпол, които се водят многократни за родилки. те са по-удобни и с тях ходех до скоро, заради превръзката на раната
носни кърпички - те си трябват
подплънки за гърди - в болницата не ползвах, гледах максимално да са ми на въздух гърдите, за да не се разранят зърната. само като си тръгвах си сложих в сутиена
Прополки (четох, че много бил сух въздухът, пък аз не обичам лукчета и олипси) - не ми трябваха
чехли за стаята и за банята (жълтата торба) - използвах си ги
чорапи и един елек на ММ, който винаги ми е удобен при престоите в болници - на мен си ми беше хладно и си стоях с чорапи и елека
крем за зърна - използвах си мострите и мм донесе лансинох
препарат за миене на шишета (ако ползвам помпата за кърма) - не ми трябваше, защото не ползвах помпа в болницата
крем за лице, паста за зъби , тук си представете и четката за зъби - използвах си ги
олио за тяло  и душ гел - на вас ще си ви трябват, но аз не можех да се къпя   pardon
Портмоне, зарядно за телефон,  ножица, четка за коса и ластички - тези ми бяха необходими
химикалки и листчета - всъщност си записвах на телефона, но химикалка ми трябваше за попълване на разни документи
нощница за кърмене (но мисля да ползвам техните) - ползвах техните
голяма и малка хавлия - ползвах ги
мои стари памучни гащи (различно стегнати и дълбоки, не знам какво ще ми е удобно, а тези си мислех, че съм ги изхвърлила, сега ще влязат употреба) - не ми потрябваха
стари бюстиета, с които по принцип, ми е много удобно да спя, но ще си нося и сутиетите за кърмене - не ми тряваха
папката със всички прегледи и изследвания, направлението и амбулаторната карта (обменна карта, казаха, че не ми трябва, защото само при тях съм се следила и всички изследвания са ми от там) - реално от цялата папка ми трябваха само изследванията за сифилис, хив и хепатит

допълнително мм ми носеше много вода в малко шишенца, защото от кърмето мнооого ожаднявам. донесеми и помпата, ама Томи засука и не я ползвах. имах и таблет. първите два ни четях на него блога на хедра, да си преговарям, но после му падна батерията и го дадох на мм да го пребере.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #274 -: юни 08, 2016, 12:41:45 »

Панде, отново си много полезна  give_rose

Ние уж имаме подготвено, ама още сме в размисли (по-скоро аз)  smile
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: юни 08, 2016, 14:24:00 »

Панди  give_rose
Като гледам моя списък е много кратък, макар че доста неща ще си добавя и аз.  pardon

За мама:
Нощници - 2 бр. - дали ще са достатъчни?
Спално бельо - защото акушерката предположи, че няма да искам да се въргалям в техните чаршафи. Права е.
Компреси 60/90 - това чудо не знам какво е? nea
Дамски превръзки за родилки
Вилица, лъжица, чаша

За бебето:
Шишенце
Мокри кърпи
Детски сапун
Крем Бочко*
Кухненска хартия 2 рула blush
Бебешки чорапки + ръкавички + шапчица - гледам, че не са писали нищо за дрешки
Памперси

Документи:
Направление за хоспитализация - до колкото разбрах те ще ми го дадат в 38 седмица
Обменна карта - вече е в мен, дадоха ми я вчера
Картон за дете

Като цяло ми препоръча да не се хвърлям на някакви изчанчени козметики като Джонсън. Сигурно заради това ми е написала Бочко.  pardon
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: юни 08, 2016, 14:33:29 »

Миме, не знам дали "Джонсън" е изчанчена козметика, но аз също не ти я препоръчвам, обаче не мисля и че този прословут "Бочко" е решение.
Първата козметика, която се купува е за доста дълъг период, между 6 месеца и година, затова си струва да се "инвестира" в нещо по-скъпо, а и това е доста чувствителен за бебешката кожа период.

Дискутирали сме и преди, аз съм твърдо за "Веледа", независимо, че е в класа скъпа козметика.

Говоря принципно, ако се отделя приличен бюджет за количка, мисля, че е адекватно да се направи същото и за козметика, не мисля, че по-маловажно, напротив.
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #277 -: юни 08, 2016, 14:35:40 »

Ма6ка, много си хубава. heart

Katespa, сега пък аз не мога да видя снимката.

Миме, може би ще им го дадеш на тях и за това ти е казала да не се изхвърляш, както се дават памперси, когато даваш бебето за тоалет.

За нощниците с едната ще раждаш и после като се изкъпеш и преоблечеш, винаги може да я дадеш на Влади да  я изпере и да ти я донесе пак.Поне лесно ще съхнат нещата.

Предполагам, че там си ги обличат с техни дрешки, само после ще ти донесат за изписването.Ръкавичките за мен са задължителни( гледай да  им е хубав ластика, че лесно ги измъкват) и двамата се бяха надрали много .Хем са били при мен, но винаги когато ги взимах бяха без тях и надрани.

Опитах да пусна снимка през телефона както ми беше казала Фери,не ми дава, защото е много голяма и пак ще смалявам, така че остава за после.

За името, при нас избраното е винаги да не кажа предпоследно, за сега има два варианта съвсем различни от първоначалните.Каката и таткото клонят към едното аз към другото, накрая  ще е третото smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: юни 08, 2016, 14:45:49 »

За ръкавичките и аз съм "За", но е възможно да се ползват, само ако бебето е при майката.

Относно нощниците...., първата, която е с раждането, да, сменяш я директно.., след това... при мен и двата пъти беше голямо потене, всяка нощ сменях нощница, защото всичко беше във вода....
И първият път не ни разрешаваха да влизаме при бебетата с наши нощници,трябваше да са само болнични, та търсих из коридорите половин час някой, който да ми даде нова, суха нощница....така и не открих....
« Последна редакция: юни 08, 2016, 14:54:19 от Marri » Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: юни 08, 2016, 14:57:08 »

Мари, и аз не мисля да се спирам на Бочко. Трудно ми е да взема решение каква да е козметиката. Иска ми се да се намира лесно, да не е медицинска (дано не се налага) и на-вече да е качествена.  Знам, че и преди е обсъждано, но не съм се спряла на нещо конкретно още.
Предполагам Веледа е лесно откриваема?

Марта, сигурно е така. И на мен акушерката ми каза, че когато някоя майка няма памперси, взимат от на другите бебоци. Та така и за козметиката най-вероятно.

Ще гледам тогава 2-3 нощници да имам, а ако се наложи, ще се купуват още.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: юни 08, 2016, 15:05:53 »

Не знам, Миме, момичетата трябва да кажат колко е разпространена "Веледа" и къде.

Аз си я купувах от специализиран магазин за био продукти, но така се случи, не че съм търсила на други места изобщо и нямам престава.

Тук например я има и в по-големите хранителни магазини.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #281 -: юни 08, 2016, 15:37:06 »

Веледа я има в аптеките, и то в по-големите, ако не се лъжа си се води медицинска козметика...по обикновените магазини - не  smile
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: юни 08, 2016, 16:11:56 »

"Веледа" определено не е медицинска козметика, тя е 100% натурална козметика. Обикновено я има по дрогериите, на Запад я има по щандовете за натурална козметика във всеки втори магазин.

В България я има повече по аптеките, защото е по-висок клас козметика и си е скъпа...

Медицинска козметика е например A-Derma.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #283 -: юни 08, 2016, 16:33:45 »

Aха...ами аз съм я намирала на щанда при медицинските козметики, затова явно така си мисля smile

Миме, аз до колкото знам от приятелки, всяка с различни неща си маже бебето (дори с Бочко и Здраве), в зависимост какво му понася, така че той сам ще си ти покаже smile

Аз по списък имам много малко неща, които трябва да нося, но не съм мислила още сериозно за моя. Никъде не са ми писали нощници например, казаха, че там дават, но мисля да си взема 1-2 smile
В болницата би трябвало да ги обличат бебетата, но ако е по-дълго при теб (дано да е така) и се наложи да го преобличаш, може би е добре да вземеш някакви дрешки smile
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: юни 08, 2016, 16:47:30 »

Миме в ДМ има Веледа.
Компреси 90/60 е лигнин предполагам. А защо кухненска хартия, да нямаш предвид тоалетна хартия?

А за чаршафите - болничните чаршафи не би трябвало да са мръсни. Аз като знам като ме изправиха как всичко се изцапа с кръв, всичко ми смениха веднага.
Ръкавички си купи само едни за начало. Томи не се е драскал нищо че имаше дълги нокти и с ръкавички е бил само от Токуда до нас като ни изписаха

Аз ползвам Бочко, Судокрем и Бепантен за дупето, така ми казаха  в Токуда, да ги редувам. Бочко всъщност много ми харесва. А измивния гел и олиото/млякото за тяло са Себамед. Аз нали съм пълна с мостри и с тези неща започнаах, защото ми хареса най-много как миришат. Томи се роди с много суха кожа, клинично преносен, и от болницарта одобриха как му се отразява Себамед.
И кърпички Бочко ползвам, но само да почистя, дупето го мия като сменям памперса.
А педиатърката ни беше препоръчала преварен зехтин и Бочко и Судокрем да ползваме.
Судокрем и Сано Максима ви препоръчвам да си купите от http://www.chistdom.com/

Фери, то и при нея да е бебето, ако трябва да се преоблича, би трябвало с техни дрешки да е пак.
И понеже доста го обсъждахме в моята тема колко да стои бебето при мама - от 7 сутрута до 22ч ми беше достатъчно, нямах сили за повече. А през дена ако има нужда да се преоблече го водех за преобличане, но така или иначе на  3 часа им сменяха памперсите
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines