Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 01, 2024, 10:48:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очаквани бебета 2016г. - 4-та част  (Прочетена 205630 пъти)
 
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: май 16, 2016, 14:22:29 »

Не правите ли кола маска? Моите всички приятелки до раждането си се подлагаха.. Знам, че на места пише, че не е препоръчително, но при положение, че си си привикнал. Нямаха никакви проблеми  pardon
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #166 -: май 16, 2016, 14:27:42 »

Не навсякъде съм с кола-маска, но още ходя smile Мисля, че вече в 9 месец отказват някои от козметиците  pardon
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: май 16, 2016, 14:29:17 »

Никога не съм правила кола там. Карам си по познатия начин, нищо, че вече е само по напипване и спомен.  pardon
Дори и да бях ходила преди, не съм сигурна дали сега щях да се престраша.
Активен
Katespa
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 50



« Отговор #168 -: май 16, 2016, 15:03:30 »

 angry и аз като теб  always
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #169 -: май 16, 2016, 15:30:55 »

Аз съм на кола маска, но я правя от години и не ми е проблем.
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: май 16, 2016, 15:32:43 »

Това имах предвид и аз, че ако си се прави редовно, едва ли е проблем и при бременност.. Ако не сте, не опитвайте.. Мен толкова ме болеше в началото на триъгълника колата, че се разплаквах редовно.. Сега ми е смешно, ама тогава хич  blush
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: май 16, 2016, 15:40:10 »

И аз карах с бръснача по спомени и напипване, и повтарях при нужда. Втория път като раждах решиха и в болницата да ме обръснат, макар да го бях направила преди 3-4 дни. Тоест и да е имало нещо, не е било кой знае какво. Предполагам защото нямаха други родилки и решиха хем клизма, хем бръснене. Оказа се че не е неприятно, защото бяха ми сложили някакъв гел обилно и не усетих нищичко (на фона на контракциите сигурно smile ).
А за клизмата за пореден път съм им благодарна, защото хем ми направиха и пак имах лек гаф при първия напън, чак се извиних на акушерката. Ако не бяха ми направили съвсем щях да се пръсна от срам blush
Активен
marta_kalpazanka
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 610



« Отговор #172 -: май 16, 2016, 16:06:13 »

Sun, и двата пъти ми правиха клизма, но само първият път имах гаф.

Според мен беше защото ме бяха вързали да записават тонове и отделно на система с окситоцин, трябваше да лежа по-гръб и така според мен повече боли, а и ти не можеш дори да се свиеш, а контракциите се засилват като болка и продължителност от окситоцина.Та тогава и повръщах от болката.

С вторият се разхождах и не   бях вързана за леглото и въпреки, че контракциите бяха по силни  от първият път, нито съм повръщала , нито нищо.

Не е приятно, но повечето е в нашите глави, те са виждали всичко, което може да се види.
P.s. Кажи как сте с Ани?Има ли колики, спокойна ли е ? Ели как е ?
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: май 16, 2016, 16:52:45 »

Възхищавам ви се, че издържате на болката при колата. Аз не мога да си го представя. Знам, че е докато се свикне, но до тогава ще има да рева.  angry Като ефект е най-дълготрайно, ама пустата му болка ме спира.  nea

Сънрей, пиши как сте?  smile
Аз съм чувала, че бръсненето в болницата е на сухо ииии...  angry затова му се носи такава слава сигурно. Ама, ето, има и съобразителни хора.
За клизмата и преди писах, че в болницата, в която ще раждам не правели (по думите на позната). Ама причината каква е, така и не разбрах. Много тъпо...
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #174 -: май 16, 2016, 17:00:49 »

Ъъъъъ как на сухо  shok Няма ли да се разрани  blush Аз от ученичка ходя на кола на триъгълника, боли в началото, после се свиква, сега си говорим и се смеем с козметичката smile На останалите места - епилатор, по изключение само се бръсна...

Сън, и аз искам да знам как сте <3 И Панди и Нат никакви ги няма  smile
Активен
lolitkabg
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: май 17, 2016, 11:51:14 »

Аз не съм пропускала кола маската,за сега ми е ок..Дано и по нататък да няма проблеми,че не виждам как ще се справя shok Ще бъде тука има,тука няма.... blum
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: май 18, 2016, 15:19:13 »

Това жените сме много сбъркани - чета ви и така ми липсва да съм бременна  crazy

Въобще не помня подробности около бръсненето. То ще ви е най- малкия проблем.

А говорете ми за безсъние lol lol lol
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: май 18, 2016, 15:47:46 »

Уф, бръснене на сухо, отврат! Ама сигурно, за съжаление, в държавните го правят така. Аз затова не пестих за раждане пак в частна (то при нас не е и безбожно скъпо, де).
Не остава време за писане, момичета. Само във фейса, че е по-набързо...Благодаря, че питате give_rose
Имахме сериозни проблеми с кърменето и макар да кърмих каката 8 месеца и да имах увереността, че нищо не може да ми се опре, ето че Ани е на адаптирано мляко sad Това е личния ми провал, и винаги ще си спомням през какво минахме за 20 дни опити. Колкото и да е странно, още в болницата Ани имаше свое мнение по въпроса и просто не засука. Гърдата в устата й, тя зее, но не затваря уста около нея. Рев, истерии. Не давах АМ първите два дни, уж да не се изхитри. Обаче изгладня и орева света милото. Не искаше да засуче и това е. Цедях и хвърлях кърмав в мивката. И ревях като магаре от безпомощност и яд. Да имам мляко и да не го иска. Прибрахме се вкъщи, оббадих се на консултант по кърмене. Жената дойде, Ани взе че засука и бях на седмото небе. Е, да, ама след още 2-3 дни това бебе като пчна да реве постоянно. Решихме да я претеглим няколко пъти последователно преди и след кърмене и какво се оказа - за 40-50 мин от двете гърди изсуква 10-20 мл общо. Бях в потрес! Сътветно не можеше да възстанови теглото от болницата дори. После няколко дни на смесено хранене, но цеденето се оказа трудна работа, защото тя будува много и няма кога да намирам време за това.И от няколко дни е само на АМ. Много, много съжалявам! Имах нагласа, подготовка и огромно желание да й дам това, което съм давала и на кака й, но уви...Има редки случаи, когато просто не се получава. Време беше да започне да се храни добре, за да си наддава нормално. От болницата я изписаха 3500, сега е около 3800, за 24 дни. Качва по малко, много дни загубихме в лутане и опити да е на кърма.

Иначе за коликите - има си ги, давам хомеопатия и се гушкаме и разнасяме. Първите два месеца ще е така поне.

Каката слуша, помага ми, излизаме заедно по парковете. Понякога й писва, че не можем на момента да й обърнем внимание, но с повечко разговори и време за нея по-късно, успяваме някак да балансираме.
« Последна редакция: май 18, 2016, 15:51:33 от sunray » Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #178 -: май 18, 2016, 15:49:29 »

Панди, предвид колко ти се гадеше, ме изненадваш, че ти липсва бременеето. smile Бързо си забравила какво е било. smile
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: май 18, 2016, 18:30:55 »

Дани, ако не си спряла кърмата медикаментозно още има надежда. Щом Ани наддаде добре и заякне, ще може да суче по- ефективно. Има начини да я приучиш на гърда и съм сигурна, че ги знаеш.
Знам какъв кошмар е да искаш да кърмиш, а да не се получи.
Не се обвинявай. Майчинството е много, не е само кърмене.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines