Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 08, 2024, 23:39:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 48   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Априлска тема /говорилня/ 2016  (Прочетена 172873 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #570 -: април 23, 2016, 13:56:45 »

По мое време всички момиченца от махалата си плетяхме венци и си ги слагахме на главата. В този вид се замъквахме у една от приятелките, дето имаха кокошки в двора и ако не ни хванеха, намърдвахме се в курника и търсехме яйца. После идваше ред на една слива афъска и беше голяма радост да намерим завръз, годен за ядене. При хубаво време няколко баби ни качваха на рейса и ни водеха на брега на Марица, да си пускаме венците по водата и да ни черпят с кебапчета smile.
Сега, в последните години, детските градини много се засилиха на фолклорна тема. Сутринта дойдоха куклите с носии, пяха песни, танцуваха, наричаха, много се стараха heart. Имаха си кошнички и на всяка сложих сладки и шоколадово яйце.
Активен
djosi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #571 -: април 23, 2016, 19:12:01 »

Честит празник на всички празнуващи..

Свекс да ти е жив и здрав мъжа и много да те слуша smile

Аз също като малка съм била Лазарка.
В нашият край, по точно в нашето село се събирахме малки момиченца и не омъжени моми.. Обличахме се в народни носии, задължително по едно венче от върба и цветя, и един голям кошник.. Цял ден обикаляхме селото, влизахме в всяка къща и пеехме песни и играехме хора.. Винаги ни даваха сурови яйца, сладки, цветя и пари.. На края на деня си разделяхме всичко.. На Цветница ходехме на дигата и си пускахме венчетата, на която иде напред ходиме на гости при нея за Великден.. Беше забавно..

Ето една снимка на днешните Лазарки в моето село..


* 13012684_598110550357511_252128440338507656_n.jpg (30.24 KB, 448x336 - видяно 99 пъти.)
Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #572 -: април 24, 2016, 11:01:40 »

Честита Цветница!
Пожелавам ви пролетта винаги да цъфти в семействата ви и на лицата ви.
Бъдете здрави!
Бъдете слънчеви!

Честит имен ден на Панда и Вероника, a ако пропускам някой друг, моля за извинение.
« Последна редакция: април 24, 2016, 11:10:31 от Cerise » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #573 -: април 24, 2016, 11:07:35 »

Честит празник, момичета!

Аз днес се подготвям за последната седмица преди Великден, не успявам да спазя 40 дневен пост, но искам поне последната седмица да съм стриктна, та ресторант Киви е отворил раздела за веган кухня и пече патладжани и къкри бобец у нас smile

В чуденка съм от сутринта Кивито като е плод, дали има празник днес ... или просто да ида до мола и да си  купя подарък Wink

Активен
Cerise
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 863



Моят сватбен албум

« Отговор #574 -: април 24, 2016, 11:26:28 »

Виж ся, ти за всеки случай си купи, пък то повод все ще се намери...
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #575 -: април 24, 2016, 15:26:13 »

Минавам да почерпя,макар че не съм празнувала като дете ,ама щом Гугъла казва хората честитят,а аз черпя Wink
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #576 -: април 24, 2016, 19:13:05 »

Здравейте, честити ви празници макар и с малко закъснение. Да сте живи и здрави и срадост да си носите имената красиви и дълги години да празнувате. Свекс, да ти е жив и здрав мъжа! Много да те слуша  good
Пък аз зачезнах защото бях заета много, но като резултат от един ден детенцето ми си има име господне. Ще разкажа в нашата тема подробно. Получихме подаръци, държахме се подобаващо и тъй.
Инж. заминава в командировка, а аз се курдисвам да ходя утре в Лидл, че ще има бебешки неща.
Като бяхме малки и у нас идваха лазарки. Беше много хубаво. Баба много им се радваше. С нетърпение чакаше да дойдат на нашата улица, богато ги даряваше Бог да я прости...  heart
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #577 -: април 25, 2016, 07:15:05 »

Да я започваме тогава Страстната, смирени и обнадеждени за Възкресението.
Нали съм Хаджисвекърва Wink, по Великден и Коледа съвсем ясно си спомням Светите места и ме обзема много специално чувство, трудно за обяснение.
И кафето ще е доста обрано днес, да се надяваме, че няма съставки от животински произход. Ние също минаваме на постно, но едва ли ще го докараме до неделя. Заминаваме рано- рано в четвъртък, а в Мадрид няма кой да се съобразява с нас, нито пък ние да ходим и търсим вегански храни.
Вчера попаднах отново в онази странна среда на мутробогаташи и макар да бяхме само час заедно, още ми е особено в стомаха. То не са силикони, ботокси, боядисани мъжки коси, дрехи и обувки, бижута...Ако ме попитате за какво сме си говорили, не мога да кажа crazy
Фани, честито ви кръщене good
Смислен ден на всички ни heart


* 13076507_1128071003909661_8484948638390095319_n.jpg (46.87 KB, 558x501 - видяно 122 пъти.)
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #578 -: април 25, 2016, 08:03:31 »

Добро утро!

Свекърва, къде ги намираш тези среди?! Или те теб намират....

Мога да те разбера за стомаха...
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #579 -: април 25, 2016, 08:33:25 »

Мари, те са по роднинска линия на наши приятели. Нашите празнуваха рожден ден, а те- имен ден в същото заведение. Заваля дъжд и всички се събрахме принудително в закритата част, по- точно те ни поканиха при тях. Хихи, сложиха нашите и техните букети на отделни места. Точно като тях изглеждахме и ние, само дето бяхме смесени Wink
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #580 -: април 25, 2016, 09:34:23 »

 Добро утро!

 Нещо не сте се разбудили много smile Ние в събота бяхме на рожден ден в сръбски ресторант-няма такава вкусотия- топли питки и една туршия/салата,дето така и не разбрах какво беше със заквасена сметана и нещо с цвят на жълта слива и текстура на домат или камба и не беше кръчма,а доста изискано място. Дюлевата ракия щом ми се услади,а аз почти никакъв алкохол не мога да кажа,че харесвам. Вчера времето ни позволи да стигнем до църквата в близкия ни парк,а искахме да идем поне до пазара за зеленчуци,но докато запалим по свещичка и пак заваля.

 От тия смени слънце-дъжд аз вчера се чувствах като парцал и само лежах,та си изкарахме една мързелива неделя.
 Аз съм си набеляза няколко веган и вегетариански блога,ама някои продукти са ми мъка да ги намеря. Ние веднъж на 4 дни ядем животински продукти,та не се стремим да постим.
Хайде,разбуждайте се ! Хубав и свеж ден smile

 
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #581 -: април 25, 2016, 09:38:47 »

Ама защо няма никой тази сутрин във форума  blum

Добро утро smile Ние имахме малка почивка, в петък бяхме отпуска, пътувахме към Северозапада, първо минахме през Берковица да видим едната ми баба, после отидохме до село, където беше другата + мама (от по-рано през седмиоцата отпуска), и свекървата беше с нас, че имаха да оправят разно документации за рента с ММ, оставиха ме мен на село и отидоха да вършат работа по Врачанско, после вечерта се събрахме всички на село, много беше хубаво, спокойно, ей така не се бях наспивала от много време! През нощта като излязох на двора (няма вътршно ВЦ) бях като в някакъв птичарник, имах чувството, че се надвикваха тия пилета, много приятно!
На другия ден отпрашихме към Враца, нагласихме се и вечерта бяхме на сватба  danceg Хубава беше сватбата, в червено и жълто, имаше доста ноу хау от нашата (няма лошо Wink ), единствено лаленцата по масите бяха увехнали малко ама се преживява Wink Бяхме в ритуалната зала, където Мимето ги жениха, много хубава  heart Да ви кажа, не успях да издържа и си танцувах, някои по-леки хорца, любими песни (особено на тази от нашия сватбен танц нямаше как да не танцувам) и се прибрахме към 2, ама и ние и бебка бяхме доволни  Wink
На следващия ден се бяхме разбрали да се видим с Мимето и Влади heart Ох, много се радвам, че най-после се запознахме с тях, същите сладури са каквито си ги представях  give_rose Мимето ме изненада много приятно, беше ми приготвила подарък (не ми е тя зайчето) - в една кошничка чорапки и лентичка за госпожицата (розови), гривничка за мен, ла...ни яйца, коте и зайче (пак розово), ей напълни ми душата  heart После пак по обратния път, минахме и през бабата в Берковица, че беше именничка и се прибрахме заредени, починали и много доволни  heart
Живот и здраве след Великден пак ще отскочим по Врачанско, че се оказа, че ММ има мнооооого роднини, братовчеди, племенници и тн и обещахме да отидем да ги видим, пък на нас ни дай да се шматкаме  Wink

Нямам време да обърна внимание на всички постове, само поздравявам всички на патерички за миналите празници  give_rose Не разбрах пък защо Вероника празнува  huhhuh.gif
Активен
addicted_to_u
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #582 -: април 25, 2016, 09:44:10 »

Фери, защото имало такова цвете. Аз бях чувала от стринка си,но не съм го ни виждала,ни чувала,та се разрових като започнаха да ми честитят,но не го приемам като празник. Ето го цветето:

Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #583 -: април 25, 2016, 10:26:38 »

Аха...нещо като върбата Ива...ама аз на мойте Иви им честитя на Ивановден  huhhuh.gif
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #584 -: април 25, 2016, 10:57:08 »

Свекърва, дано пожеланията ти се сбъднат! Да ти е жив и здрав именникът.
Честито и на всички форумски цветя!
Имам нужда от очистване. От петък бушоните ми изгърмяха. Яхнах метлата с други думи. Събота я усетих с много напрежение и стрес. Наревах се, барем ми мине. Не мина! Поне изгледах всички серии на Откраднат живот, за да имам повод за рев и да си кажа, че има и по-зле от мен.
Едва в неделя следобед ММ ми оправи настроението. Прибра се от вилата и ми направи чудесен празник heart Събрахме се, смяхме се, ядохме и пихме!!! Имам разкошни подаръци! А някои тепърва ще си ги купувам и поръчвам.
Кумицата каза, че сестра й била трън, а не цвете. Реших и аз така да действам вече!!!
След малко ще чета, че много сте писали.
Активен
Страници: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 48   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines